رفتن به مطلب

کیس گرین X-Pars مد شده توسط لیون کامپیوتر

Recommended Posts

به نام خالق هستی
با درود خدمت کاربران و دوستان عزیز،

مقدمه:
کیس سیستم های کامپیوتری از بدو اختراع به منظور حفاظت از سیستم های داخلی آن طراحی و ساخته شد. اما پس از گذشت مدت زمان کوتاهی بشر دست بر افزایش کارایی و زیبایی آن برد. امروزه نه تنها عملکرد اصلی کیس (که همانا تهویه مناسب است) بلکه زیبایی و فضای داخلی کیس نیز از معیارهای انتخاب و برتری کیس ها به شمار می رود.
با برگذاری مسابقه اسمبلینگ و مدینگ کیس از سوی شرکت گرین، که جای دارد همین جا از این شرکت تشکر ویژه ای به عمل آید، تصمیم به مد کردن یک کیس و شرکت در مسابقه گرفتم. گروه لیون کامپیوتر از بدو تصمیم بنده حامی و اسپانسر اصلی تقبل بودجه این کیس شد که تشکر دوم را بایستی از این مجموعه کرد.
کیس Pars:

wp9vzs2trywpq7802acz.jpg

کیسی بسیار ساده از لحاظ ظاهری، پشتیبانی از مادربردهای ATX، به وزن 5.1 کیلوگرم، با قطر ورق 0.6 میلی متر از جنس SECC که برای این کار در نظر گرفته شده.
شاسی کیس به صورت پاور بالا بوده و دارای فضای کمی برای مخفی کردن کابل ها می باشد.
کیس X-Pars :

680gftocqubmmvrhtvo.jpg

نام X-Pars که یادآور تم اصلی کار است برای این کیس برگزیده شد. شاید این کیس مستحق داشتن نامی برای خود باشد.
تم و طرح اولیه کار می بایستی طوری طراحی می شد که در نگاه اول، در کنار چهره سنگین و ساده کیس پارس، حس خوب و حرفه ای به کاربر داده می شد. از این رو از ترکیب حرف X که هم یادآورد کنسول Xbox، ایهام از کلمه Xtreme و همچنین هم نام گروه کیس های حرفه ای شرکت گرین است، بهره برده شد. می بایستی اعتراف کنم که طرح X روی کار از لوگوی Xbox الهام گرفته شده.

eup3aqvzshnzipv72jz.jpg

usu3qmtrtm3403xnu6.jpg

تم و رنگ کار نیز به دلیل تولید قطعات گسترده از جانب شرکت های بزرگ به این رنگ (2 رنگ آبی و مشکی) در نظر گرفته شد. ترکیب رنگ آبی آسمانی در داخل توجه بیننده را بیشتر متمایل به قطعات داخلی و رنگ آبی پر رنگ در خارج از کیس چشم بیننده را به روی کار جلب می کند و همچنین احساس آرامش و شاید سرد بودن سیستم را به وی منتقل می کند.

qnzqj6fhsv3wzzq6ybo.jpg

slg50ja9569ljf5n6jht.jpg

بهبود عملکرد و پرفرمنس دمایی بخش جدایی ناپذیر یک مد مناسب به حساب می آید. از آنجایی که کیس پارس به صورت پیش فرض به شکل پاور بالا تولید شده، تمام تلاش من بر آن بود تا این کیس را به شکل شاسی معکوس در بیاورم که موفق به این امر شدم. کیس های پاور پایین اصولاً دارای عملکرد و تهویه دمایی مناسب تری نسبت به کیس های پاور بالا می باشند. همچنین علاقه شدید بنده به کیس هایی که دارای درب اصلی سمت راست هستند نیز (به دلیل خاص بودن) عامل بعدی در تغییر ساختار این کیس بود.

j9r7j8s92hhhx8r4bops.jpg

eri9mljnapp0s7uu7vae.jpg

مشکل بنیادی دیگر کیس پارس و کیس های دیگر در همین رده (کیس های خانگی و اداری) پشتیبانی ضعیف از مدیریت کابل ها است. از این رو مجبور به تغییر در ساختار پاور GP600A-EU شدم. برای اولین بار در دنیا (البته فکر کنم بنده اولیش هستم) طرح ترکیبی مدیریت کابل کیس و پاور را اجرا کردم که در آن کابل ها به شکلی زیبا و بدون قرار گرفتن در جریان اصلی هوای داخلی به بخش خارج از دسترس کیس (زیر و پشت) منتقل می شوند.

uik67zdoxnjb1zsm048.jpg

gwer4oml0m0hag8yvdk.jpg

X-600A-EU که دارای استاندارد 80Plus Bronze می باشد، تغییر یافته محصولی فوق العاده شرکت گرین می باشد که در بخش مدیریت کابل ها و رنگ آمیزی مد شده است. همچنین از 55 متر وارنیش با سایز 2 برای تک تک سیم های پاور و سایز 3 برای کابل های USB استفاده شده. دلایل اصلی استفاده از وارنیش، عدم حریق کابل ها ، زیبایی و نوآوری در این زمینه بوده است.

flitsb0viitegss1lqf.jpg

5ekyhoryotmb22eqzkk1.jpg

t0mgmv7xnk1n2tad2ugj.jpg

dr4fi3m3tlbnts7fxpnw.jpg

برای آنکه HDD قطعه ای حساس بشمار می آید امکان رنگ آمیزی آن به صورت مستقیم وجود نداشت. لذا هارد خود را در یک باکس-هیت سینک، یک انکلوژر، قرار دادم و کابل های برق و دیتای آن را از پشت پنل جلویی وصل نمودم و کل باکس را در بخش ODD ها نصب کردم.
برش بدنه و نور پردازی بخش های بعدی توضیح کیس X-Pars هستند. برای افزایش زیبایی بصری کیس برآن شدم تا بخش هایی از کیس را با برش و بخش هایی را با استیکر پوشش دهم و همچنین ازترکیب 2 نوار LED آبی و سفید برای زیبایی هرچه بیشتر کیس استفاده کردم که زیبایی خاصی (حداقل از دید خودم) به بخش های برده شده کیس می دهد. (تعدادی از عکس های دارای استیکر لوگوی پنل جلو و بخشی فاقد آن می باشند)

53512147665477528193.jpg

bceqn2944d41gwdv0lzu.jpg

w0nptszm5ipqap7ffc.jpg

از اکرلیک های بریده شده در پوشش درب اصلی و سقف کیس بهره برده شده است

679le40970ib3cn0pg.jpg

3dd96cimt07h50j5i9b.jpg

تغییرات جزئی دیگری که در کار استفاده شده شامل:
رنگ سوئیچ های استارت و ری استارت که به رنگ مشکی در آمده است. این کار توسط یک ماژیک مشکی صورت گرفته است.
رنگ آمیزی کل بدنه و پنل جلوی ODD.

pka4g8duvqrczuksfz.jpg

t4oc4f9x5g6vdxssltqp.jpg

نصب پلاک و اکرلیک درب که توسط پیچ های آلن خور و رنگ شده انجام گرفت. چون سایز مورد نظر از لحاظ طولی برای پیچ ها وجود نداشت مجبور به کوتاه کردن آنها به صورت دستی شدم

11n7i3fpqro7lplkix1i.jpg

درگاه های ای او و پنل مادربرد و اکسپنشن اسلات ها که به صورت جداگانه رنگ آمیزی شده است.

ewi2vtca2w329wxdcpb9.jpg

برای کولینگ کیس از یک فن PC-Cooler 1216X در پشت و یک کولر Deep Cool Gamma Archer استفاده شده است.

74rk738uplzmgxel4898.jpg

برآورد هزینه این کیس به شرح زیر است.
برش بدنه توسط لیزر، 80000 تومان
طراحی و برش آکرلیک، 50000 تومان
هزینه رنگ و نقاشی، 60000 تومان
هزینه تهیه پیچ ، پایه ، وارنیش ، استیکر ، LED ، 30000 تومان
هزینه ایاب ذهاب، حدوداً 20000 تومان
هزینه آتلیه عکاسی با تخفیف بسیار ویژه 85000 تومان
جمع مجموع : 325000 تومان

مشخصات سیستم و عکس های دیگر از کیس در ادامه :

zz5imgb6hs6kgz6ff0p.jpg

7o9iqkhlzr24qvx05815.jpg

lavst68gd29mw961f6e.jpg

orfh20bslo4hjy0sub9.jpg

60349s45srwccrrxu2s.jpg

CPU Intel Core i5 3570K + GAMMA Archer
Mainboard ASUS P8B75-V
RAM KINGSTONE HyperX T1 2333MHz
VGA MSI GTX 660 Ti PE
Case Green X-PARS
Power Green X-600A-EU
ODD X-Plextor Blue

امید است مورد پسند شما دوستان عزیز واقع شده باشد.
خدانگهدار.

ویرایش شده توسط Psycho
لینک به دیدگاه

• ارسال 92
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

قشنگه...آفرین به مدر این کیس..و همچنین به تیم لیون کامپیوتر...

لینک به دیدگاه

ایولا داری کارت درسته فکر کردم یکی از کیسهای سایت www.million-dollar-pc.com هست 

خیلی عالی شده 

لینک به دیدگاه

تبریک میگم بهتون عالی شده 

مخصوص اون برعکس کردم شاسی که البته فکر میکنم درواقع کیس رو برعکس کردید یعنی  odd و hdd و پنل جلو رو چرخوندید درسته؟

اون سیستم کابل کشی پاور هم فوق العاده هست واقعا اصلا در کلام نمیگنجه از هرچیش تعریف کنی بازم کمه اون برش در هم واقعا عالی هست خیلی تمییز در اومده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ایولا مهدی دمت گرم خسته نباشی

یه لحظه فکر کردم وارد یکی از سایت های مود خارجی شدم

لینک به دیدگاه

درود و 100 درود به مهدی گلم

دمت گرم عزیز واقعا دمت گرم . میدونی چرا چون وقتی میبینم که با این کمبود وقت از تفکرت به نحو عالی استفاده میکنی حال میکنم و فکر میکنم چقدر ادمهای مثل تو هستن که فقط کافیه امکانات داشته باشن و واقعا جابجایی کوهها برای شماها سادست .

جالبترین چیزی که در ذهنم چرخیده این بوده که من گفتم که میتونم هر کیسی که بخواید در اختیارتون بگذارم ولی جالبترین نکته این مسئله اینجا بوده که مهدی جان گفتن نه میخوام روی یک کیس معمولی و ارزون کاری کنم که کارستون بشه و واقعا  الان به قدرت فکر و خلاقیت و علم و هنر ایرانی ایمان اوردم . البته قبلا هم ایمان داشتم ولی فکر نمیکردم که این نوع ذهن خلاق دقیقا بیخ کوشم هستش .

دمت گرم . از طرف لیون هم جائزه ناقابلی به شما تقدیم خواهد شد @};- @};- @};- @};- @};- :clapping: :clapping: :clapping:

لینک به دیدگاه

بسیار بسیار بسیار عالیه. یعنی به قدری همه کارها از مود کردن کیس ، عکاسی و نوشتن مقاله، به نحو احسن انجام شده که آدم انگشت به دهان میمونه.

واقعا عالیه . دمتون گرم به خاطر هنرتون :wub: :wub: :clapping: :party: :o)

ویرایش شده توسط maxel134
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خدا قوت....

همیشه از آدمهای خلاق خوشم اومده و تحسینشون کردم...

مهدی جان کارت خیلی خوب بوده و حرف نداره....

موفق باشی

لینک به دیدگاه

خیلی عالی است. مرحبا بر این هنر، پشتکار، تلاش و .... که به بهترین نحوه ممکن در این پروژه پیاده شده. 

آفرین آفرین  :wub:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

خسته نباشی مهدی جان

تست دما گرفتی ازش ؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز :

خیلی خوب شده فقط میتونم بگم :

nice work  ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واسه 5 شنبه میارینش از نزدیک ببینیمش ؟

لینک به دیدگاه

واقعا دمتون گرم

خیلی زیبا و خلاقانس

دست همه کسایی که نقش داشتن درد نکنه

لینک به دیدگاه

احــــــــــــــــــــــــــــــــــسنت.

چیزی از مود های خارجی کم نداره.

لینک به دیدگاه

خیلی توپ شده آقا واقعا خلاقیت به خرج دادین

چه عکسایی مثل سایت های سخت افزار اون ور آبیه

سیستم کابل کشی هم عالیه واقعا خسته نباشید

ویرایش شده توسط Chopin
لینک به دیدگاه

درود مهدی جان عالی شده دست مریزاد

معلومه خیلی زحمت کشیدی واقعا خسته نباشی!

درعوض اون کیس x6رو به عنوان جایزه بت میدن از حالا اول هستی!!!!!

اگه بتونی 5شنبه بیاریش از نزدیک ببینیم خیلی عالی میشه!

خیلی خوشگل شده!از آقای حسینی هم کمال تشکر رو دارم که باز هم مثل همیشه هوای بچه ها رو دارن!

زنده باد :wub:

لینک به دیدگاه

بابا ایول خیلی حال کردم

کل هرچی کیسه خوابوند من یکی که لنگرو انداختم :Not Worthy:

مووووووووووووووووچ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهدی جان خیلی زیبا و چشم نواز شده مخصوصا با ترکیب رنگ متناسب بین همه قطعات و فرم خاص کیس مورد استفاده  که 180 در جه چرخیده و مثلا کولر گرافیک به جای این که زیر باشه کاملا در دید هستش  (*)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

زیبا هست

ولی هزینه بسیار زیاد شده براش که اصلاً مقرون به صرفه نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فوق العادس! B)

مخصوصا رنگ بدنه و منجمنت کابل.

خدا قوت.

:)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...