رفتن به مطلب

سیستم در حد Office

Recommended Posts

با عرض سلام و احترام.

برای دفتر یکی از دوستانم، یه سری سیستم Office هست که خیلی ضعیفه ... و همشون دائم کرش میکنند و ریست میشن.
Asrock H61M-PS
Intel G550
2GB 1333

من به نظرم نمیشه ارتقا داد این رو ... چون اون موقع باید پاور هم ارتقا داد و دیگه به صرفه است که کیس جدید جمع کنیم.
اگر دوستان موافقند، خواهشا سیستم پیشنهادی شون رو بفرمایند ... فقط هم کیس نیازه دیگه.

در مورد مادر برد نظرتون در مورد Asus p8 چیه؟ چون احتمالا نیازی به گرافیک نداریم، یه مادر برد مناسب و قوی تر باشه که مشکلی پیش نیاد.
در مورد سی پی یو، به نظرتون G2020 خوبه یا بریم سراغ Corei3 ?
و رم هم فکر کنم دیگه باید 4 گیگ 1333 کافی باشه. البته اینی که روی سیستمهای فعلی هست 2 گیگ کینگستونه که بازش میکنم و میذارم روی سیستم جدید و فقط 2 گیگ نیازه
پاور هم مطمئن بگیرم بهتره که بعدا مشکلی نباشه.
هارد هم نظر خودم اینه که از روی همین سیستمها باز کنیم و بذاریم روی سیستم جدید و نیازی نیست.

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست عزیز

سیستم بالا کاملا جوابگوی کار اداری شما هست.

باید ببینی که چرا کرش میکنه و مشکل رو حل کنی و بی خودی هزینه تعویض سیستم نکنید.

راجع به مشکلش اینجا بیشتر توضیح بدید تا دوستان راهنمایی کنند و مشکلتون با کمترین هزینه حل بشه.

مشخصات کامل سیستم هم بفرمایید.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

در مورد کرش باید تک تک قطعاتو چک کنی و از سلامتشون اطمینان حاصل کنی...

ولی من از همین الان دارم بهت میگم مشکل رمه-البته اگه منظورت از کرش بلو پیجه

در مورد مادربورد اگه کار  بودجه کمه من بهت هر مدلی از سری h61 ایسوس رو بهت پیشنهاد میدم...

در مورد سی پی یو g2020 پیشنهاد خوبیه و همون تعداد هسته رو با core i3 داری و فقط تعداد رشته های core i3 بیشتره...

رم من بهت پیشنهاد میدم که باس 1600 بخری چون خودت داری میگی آفیس-یا من اشتباه میکنم در هرصورت 4 گیگ 1600 میتونی با 100 تومن رم خوب بخری..

پاور هم یه 380eu یا 450 بهت پیشنهاد میکنم چون مصرف برق سیستمت زیاد نیست...

هارد هم اگه حجمش متناسب اهتیاجته پیشنهاد نمیکنم عوض کنی چون خرج اضافست...

ویرایش شده توسط MohAmAD-H
لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

سیستم بالا کاملا جوابگوی کار اداری شما هست.

باید ببینی که چرا کرش میکنه و مشکل رو حل کنی و بی خودی هزینه تعویض سیستم نکنید.

راجع به مشکلش اینجا بیشتر توضیح بدید تا دوستان راهنمایی کنند و مشکلتون با کمترین هزینه حل بشه.

مشخصات کامل سیستم هم بفرمایید.

ممنون.

متاسفانه مشکل داره.

بحث یک سیستم هم نیست، همشون همینجور هستند.

برای یکی بلواسکرین میده، برای یکی دائم هنگ میکنه یا اینکه وسط کار ریست میکنه ...

برای همین جوابگو نیست .. از طرفی من قبلا با این مشکلات آشنا بودم، به خیلی ها نشون دادم و خیلی جاها پرسیدم، اما نهایتا کسی نتونست کار خاصی بکنه ...

از طرفی با همین سی پی یو مشکل دارند، اگر ارتقا بدم، بعید میدونم مادر برد جوابگو باشه.

پاور هم تعریفی نداره، اون هم باید عوض کنم.

ممکنه همینجوری خرج کنم و باز هم مشکلش حل نشه و قطعات مشکلدار باشند و اون موقع خرجم دو برابر بشه.

به هر حال این بنده خدا هم میخواد سیستم قوی تری داشته باشه ...

سلام دوست عزیز 

در مورد کرش باید تک تک قطعاتو چک کنی و از سلامتشون اطمینان حاصل کنی...

ولی من از همین الان دارم بهت میگم مشکل رمه-البته اگه منظورت از کرش بلو پیجه

در مورد مادربورد اگه کار  بودجه کمه من بهت هر مدلی از سری h61 رو بهت پیشنهاد میدم...

در مورد سی پی یو g2020 پیشنهاد خوبیه و همون تعداد هسته رو با core i3 داری و فقط تعداد رشته های core i3 بیشتره...

رم من بهت پیشنهاد میدم که باس 1600 بخری چون خودت داری میگی آفیس-یا من اشتباه میکنم در هرصورت 4 گیگ 1600 میتونی با 100 تومن رم خوب بخری..

پاور هم یه 380eu یا 450 بهت پیشنهاد میکنم چون مصرف برق سیستمت زیاد نیست...

هارد هم اگه حجمش متناسب اهتیاجته پیشنهاد نمیکنم عوض کنی چون خرج اضافست...

من هم گفتم هارد رو نگه میدارم و نیازی به هارد نیست ...

حالا اون رم 1333 هم میتونه کافی باشه ...اگر 4 گیگ باشه .

لینک به دیدگاه

هر رمی با هر مقدار حجمی که میخوای بخر بخر فقط سمت کینگستون نرو..من احتمال میدم مشکل از رمته...

مادربوردت تا corei7 ثاپرت میکنه پس اگه اهتمال میدی ثاپرت نمیکنه بهتره بری توی سایت سازندش و اطلاعاتتو بالاتر ببری...

به نظر من اول رم هاتو عوض کن و اگه مکل باز پا بر جابود که بعید میدونم...نقشه ی خودتو اجرا کن...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر چند تا سیستمتون شبیه هم دیگه هست و همگی مشکل دارند باید دقیق تر عیب یابی کنید. مثلا شاید نسخه ویندوزتون یک مشکل داره.

یک توضیحات بیشتر بدید .

لینک به دیدگاه

متدر برد هیچ مشکلی ندارد خیلی هم مادر برد خوبی هست . سی پی یو هم مشکلی ندارد به اون هم فعلا دست نزن .

مشکل صد در صد از رم هست .احتمال اشکال پاور هم هست ولی نه زیاد ..

شما که می خواهید سیستم عوض کنید. توصیه من اول تعدادی رم نو بخر یک مارک به غیر از کینگستون یک مارک خوب.( فعلا رم ها را کنار اون رم های قبلی نزن اون ها را در بیار)

اگر باز هم مشکل داشتی یک پاور خوب به نظرم پاور 330 گرین کافی و قیمتش هم خوبه .  اینو اضافه کن . 

این طوری که خرجت اضافه نشده همون قطعات را خریدی ولی پله پله خریدی .

مشکل اگر سخت افزاری باشه از رم هست . سی پی یو و مادر برد در این حد در کرش سیستم نقش ندارنند . 

ولی یک مشکل اساسی هم استفاده از ویندوز های غیر اصلی است . که خیلی تاثیر دارد . شما یک نسخه ویندوز خوب پیدا کن کم دستکاری شده 

در ضمن مثلا اگر کارت تی وی هم روی سیستم ها هست بر دار .. عدم تطبیق سخت افزاری نداشته باشی

ولی من بگم مشکل از رم و ویندوز هست .. تجربه دارم که می گم ..

لینک به دیدگاه

و در نهایت سی پی یو های g1610 , g2010, g2020 برای کار اداری کفایت میکند حتی همون g550 هم کفایت میکند 

مگر اینکه توی اداره بخواهی با نرم افزار فتوشاپ یا matlab  کار کنی 

که من روی سیستم dd1 pentuim 

مال 10 سال پیش office 2010 را دارم راحت و روان کار میکند . هنگ هم نمیکند پاورش هم 200 وات هم نیست  ... اگر رم خوب داشته باشی و کافی که 2 برای کار اداری کافیه ( رم خوب  غیر اصلی توی بازار زیاده و مشکل هم معمولا از رم غیر اصلی هست )

ویندوز هم دست کاری نشده باشه که اگر دست کاری شده باشه صد در صد تاثیر زیادی دارد در کرش و معمولا ویندوز xp خیلی دستکار ی شدن

ویندوزی که توی یک مجموعه هست مثل گردو یا  از سایت soft98.ir یک ویندوز خوب بگیر 

http://dl3.soft98.ir/win/Windows.XP.Pro.SP3.Corporate.Black.Edition.May.2013.rar

مشکت حل می شود .

لینک به دیدگاه

اگر 200000 تومن پول داری فعلا یک رم  2 گیگ یا 4 گیگ اگر ترجیح میدهی همون 2   مارک apacer ارزونه و مارک corsair هم بدی ازش ندیدم    ( مارک های corsair   , patriot ,  apacer , geil ... 

مارک gskil  و این ها هم نیاز نداری و پیدا هم نمیکنی کم شده 

فعلا کینگ مکسkingmax و کینگ استون kingstone نگیر چون تقلبیش توی بازار زیاده و پاتریوت هم اصلش را گیر بیار 

یک  پاور Power Green GP330A-SP  که قیمت خوبی دارد و پاور مناسبی هم هست 

به یکی سیستم ها اضافه کن ببین مشکلش حل میشود یا نه این طوری خرج زیادی نکردی .

اگر درست شد این کار را برای بقیه سیستم ها هم بکن 

اگر رم 4 بستی ویندوز 7 ، 64 بیتی استفاده کن  ویندوز 7 از بقیه ویندوز ها هنگش کمتره رو رم دو هم جواب میده ولی یک رم 4 با ویندوز 7  حتما 64 بیت عالی میشه 

اگر جواب نگرفتی یک 200 تومن دیگه خرج کن یک g2020  بذار روی همون سیستم مشکلت حل میشه به احتمال 100 درصد 

لینک به دیدگاه

از دوستان دیگر هم سوال پرسیدم 

مشکل شما اگر سخت افزاری باشه صد در صد ینی شک نکن از رم هاست 

و یا پاور توان کافی نداره یعنی کم میاره که بعیده ولی توان پاور ها واقعی نیست .

اگر حل شد خبر بده 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...