رفتن به مطلب

زنجیره ی مشکلات من؛ دوستان لطفاً کمک کنید!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

مواظب باشین بدتر نشه مشکلتون!با کاتر خطرناکه!با اسپری تمیزکننده یه دستی روش بکشین

کار از این حرف ها گذشته، این CPU و مادربورد از نیمه ی اول 2004 دارن کار میکنن و تا حالا یه بارم تمیز نشدن و تا یه ماه پیش، کیس فن بدنه هم نداشت! :wacko:

این خاک و کصافتا عین چسب چسبیدن بهش، گفتم که قبلاً مسواک رو تست کردم جوای نداد! :lol:

شما از این زاویه نمیتونی درست ببینی، زیر این کاور یه شبکه ی تمام فلزیه. احتمالاً مجبور شم به سر مسواک اسپری بزنم و تمیزش کنم. :-?

باید اسپری خاصی استفاده کنم؟؟ :confused:

لینک به دیدگاه

• ارسال 118
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

کار از این حرف ها گذشته، این CPU و مادربورد از نیمه ی اول 2004 دارن کار میکنن و تا حالا یه بارم تمیز نشدن و تا یه ماه پیش، کیس فن بدنه هم نداشت! :wacko:

این خاک و کصافتا عین چسب چسبیدن بهش، گفتم که قبلاً مسواک رو تست کردم جوای نداد! :lol:

شما از این زاویه نمیتونی درست ببینی، زیر این کاور یه شبکه ی تمام فلزیه. احتمالاً مجبور شم به سر مسواک اسپری بزنم و تمیزش کنم. :-?

باید اسپری خاصی استفاده کنم؟؟ :confused:

به به چه کردین شما عزیز

اسپری تمیزکننده قطعات توبازار هست  لوازم جانبی ها دارن!

لینک به دیدگاه

آقا کامپیوترای شما خیلی حرفه ای هستن هرکدوم با خمیر سیلیکون نایابی کارمیکنن!

خوب بخاطر اینه که حرارتی ایجاد نمیکنن!

بله این فکرخوبیه!

البته این نکته رو هم یادت باشه داری خمیر میگیری اگه با خمیر حل نشد باید بری فن استوک بخری که به قول خودت 20 تومنه وروی هم میشه35

به انضمام 5هزینه رفت آمد!

خب بهتر نیست 10تومن دیگه بذاری روش و یه خنک کننده بهتر برای سی پی یو تهیه کنی؟

بعدا هم میتونی ازاون روی سوکت 1155 جدیدت استفاده کنی!

:D

در حال حاضر این بهترین کاره، ولی با توجه به حجم کارام مجبورم از تمام ظرفیت تمام کامپیوترام استفاده کنم؛ بنابراین ترجیح میدم سراغ یه راهی برم که این یکی دوباره احتیاج به بازنگری نداشته باشه و دیگه لازم نباشه کولر ها رو با هم عوض کنم.  CPU Cooler Stock LGA 775 + Deepcool Z3  رو با 30 هزار تومن هم میتونم گیر بیارم. 

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

به به چه کردین شما عزیز

والا در این رابطه من کاریش نکردم؛ شما باید از صاحب قبلیش تشکر کنید! :smug:

لینک به دیدگاه

:D

در حال حاضر این بهترین کاره، ولی با توجه به حجم کارام مجبورم از تمام ظرفیت تمام کامپیوترام استفاده کنم؛ بنابراین ترجیح میدم سراغ یه راهی برم که این یکی دوباره احتیاج به بازنگری نداشته باشه و دیگه لازم نباشه کولر ها رو با هم عوض کنم.  CPU Cooler Stock LGA 775 + Deepcool Z3  رو با 30 هزار تومن هم میتونم گیر بیارم. 

خب بهترین کاره!

موفق باشی

لینک به دیدگاه

اگه خدا بخواد، دیگه این مشکل داره تموم میشه! o:-)

فقط یه سؤال مونده: امروز یه کولر  DeepCool Alpha 6  رو 18 هزار تومن و کولر Intel LGA 775 Stock رو 17 هزار تومن قیمت کردم؛  دوستان لطفاً راهنمایی کنید که کدومش کارایی بیشتری داره؟؟؟ :confused:

لینک به دیدگاه

همون DeepCool Alpha 6 رو بگیر

اینم سایتشه

http://www.deepcool-us.com/product/ALPHA6/

لینک به دیدگاه

اینم سایتشه

تو بسته بندی خودش خمیر سیلیکون داره یا اونم باید جدا بگیرم؟؟؟ :confused:

لینک به دیدگاه

تو بسته بندی خودش خمیر سیلیکون داره یا اونم باید جدا بگیرم؟؟؟ :confused:

بعید میدونم برای این کولر خمیر بزارن توی جعبه...

کولرو بخر اگه نداشت اقدام به خرید یه خمیر خوب بکن

لینک به دیدگاه

اگه خدا بخواد، دیگه این مشکل داره تموم میشه! o:-)

فقط یه سؤال مونده: امروز یه کولر  DeepCool Alpha 6  رو 18 هزار تومن و کولر Intel LGA 775 Stock رو 17 هزار تومن قیمت کردم؛  دوستان لطفاً راهنمایی کنید که کدومش کارایی بیشتری داره؟؟؟ :confused:

خب بسلامتی

یه پیشنهاد : شما که میخوای یه سیستم 1155 برداری بهتر نیست هزینه ای که برای کولر میکنی جوری باشه که بعدا اگه خواستی بتونی روی اون سیستم هم ازش استفاده کنی؟؟؟

چون اون سیستمت خودسی پی یو یه فن lga داخلش داره!میتونی اون فن رو برای این سیستم استفاده کنی و یه کولر چند کاره بگیری منظورم برای استفاده از چند تا سوکت هست!

لینک به دیدگاه

اینم سایتشه

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خب بسلامتی

یه پیشنهاد : شما که میخوای یه سیستم 1155 برداری بهتر نیست هزینه ای که برای کولر میکنی جوری باشه که بعدا اگه خواستی بتونی روی اون سیستم هم ازش استفاده کنی؟؟؟

چون اون سیستمت خودسی پی یو یه فن lga داخلش داره!میتونی اون فن رو برای این سیستم استفاده کنی و یه کولر چند کاره بگیری منظورم برای استفاده از چند تا سوکت هست!

نخیر، مثل اینکه این مشکل قرار نیست حل بشه! :mad:

الان داشتم تو یه سایت خارجی در مورد   DeepCool Alpha 6   تحقیق میکردم که به یه چیز احمقانه برخوردم؛  اونجا ذکر شده بود که این کولر فقط برای پردازنده های  Intel LGA  775 تا سقف  84  وات ارائه شده و کابل کا نکتور فنش 3 تا    پین داره ( که عکس های توی سایت هم کاملاً این موضوع رو تأیید میکرد! )؛ در حالی که کانکتور فن  CP U روی مادربورد من 4 تا پین داره! یعنی نمیتونم بهش این کولر رو وصل   کنم؟؟؟؟ یه باید کانکتورش رو به جای دیگه، مثلاً Power Fan وصل کنم؟ :confused:

لینک به دیدگاه

نخیر، مثل اینکه این مشکل قرار نیست حل بشه! :mad:

الان داشتم تو یه سایت خارجی در مورد   DeepCool Alpha 6   تحقیق میکردم که به یه چیز احمقانه برخوردم؛  اونجا ذکر شده بود که این کولر فقط برای پردازنده های  Intel LGA  775 تا سقف  84  وات ارائه شده و کابل کا نکتور فنش 3 تا    پین داره ( که عکس های توی سایت هم کاملاً این موضوع رو تأیید میکرد! )؛ در حالی که کانکتور فن  CP U روی مادربورد من 4 تا پین داره! یعنی نمیتونم بهش این کولر رو وصل   کنم؟؟؟؟ یه باید کانکتورش رو به جای دیگه، مثلاً Power Fan وصل کنم؟ :confused:

عزیزم شما میتونی با همون فن 3 پین هم سرعت فنو کم و زیاد کنی ولی یا کم کردن برق از طریق مین

ولی 4 پین از طریق pwm کم و زیاد میشه یعنی تعداد چرخش فن محاسبه میشه و شما میتونید بزارید روی میزان دلخواهتون...

من بهتون پیشنهاد میکنم از این فن ها بیاید بیرون و یک کولر متوسط بخرید تا اگه در آینده سیستمتونو اپدیت کردید بشه در آینده هم ازش استفاده کرد

دیگه میل خودتونه...

پیشنهاد من hyper tx3 هست از شرکت کولر مستر

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

عزیزم شما میتونی با همون فن 3 پین هم سرعت فنو کم و زیاد کنی ولی یا کم کردن برق از طریق مین

ولی 4 پین از طریق pwm کم و زیاد میشه یعنی تعداد چرخش فن محاسبه میشه و شما میتونید بزارید روی میزان دلخواهتون...

من بهتون پیشنهاد میکنم از این فن ها بیاید بیرون و یک کولر متوسط بخرید تا اگه در آینده سیستمتونو اپدیت کردید بشه در آینده هم ازش استفاده کرد

دیگه میل خودتونه...

پیشنهاد من hyper tx3 هست از شرکت کولر مستر

پیشنهاد شما فوق العادس، ولی متأسفانه خیلی گرون به نظر میرسه و فعلاً من شدیداً مشکل مالی دارم و نمیتونم خیلی خرج این سیستم بکنم. :(

یکی - دو ماه دیگه که بخوام یه سیستم جدید بگیرم مشکل مالیم کاملاً رفع میشه و فعلاً لازم نیست به چیزی فک کنم که به درد سیستم بعدیمم هم بخوره.

ولی من هنوز یه چیزی رو نفهمیدم؛ مادربورد من 3 تا کانکتور فن داره:

CPU Fan: 4-pin

Power Fan: 3-pin

Chassis Fan: 3 pin 

اگه من  DeepCool Alpha 6  رو بخرم، اونوقت با یه کانکتور 3 پین مواجه میشم. خوب این کانکتور باید به کجا وصل بشه؟ :confused:

باید به  Power Fa n وصلش کنم یا این که یه طوری به CPU Fan وصلش کنم که یکی از پین ها خالی بمونه؟؟؟ #-o

لینک به دیدگاه

خب بسلامتی

اگه من  DeepCool Alpha 6  رو بخرم، اونوقت با یه کانکتور 3 پین مواجه میشم. خوب این کانکتور باید به کجا وصل بشه؟ :confused:

باید به  Power Fan وصلش کنم یا این که یه طوری به CPU Fan وصلش کنم که یکی از پین ها خالی بمونه؟؟؟ #-o

لینک به دیدگاه

باید به  Power Fan وصلش کنم یا این که یه طوری به CPU Fan وصلش کنم که یکی از پین ها خالی بمونه؟؟؟ #-o

خب به همون کانکتور چهار پین cpu میزنین!مشکلی ایجاد نمیکنه!مطمئن تر از بقیه کانکتورها هم هست!

لینک به دیدگاه

خب به همون کانکتور چهار پین cpu میزنین!مشکلی ایجاد نمیکنه!مطمئن تر از بقیه کانکتورها هم هست!

چیزی که من نمیفهمم اینه که چه جوری باید یه کانکتور  3  پین رو به یه کانکتور 4 پین وصل کنم؟؟؟   :confused:

لینک به دیدگاه

چیزی که من نمیفهمم اینه که چه جوری باید یه کانکتور  3  پین رو به یه کانکتور 4 پین وصل کنم؟؟؟   :confused:

آره عزیز

وصل میشه...فقط به جای این که 4 تا پین بره 3 پین وصل میشن...

شما بخرید متوجه میشید چطوری هست..

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

چیز خاصی نیست عزیز

کانکتور4پین یه زایده داره که 3تا پین ها تکیه داده شده به اون ویکی از پین ها زده بیرون!

شما سه پین فن رو به سمت راستی ها بزن جوری که پس از نصب فن اون تک  پین بیرونی آزاده!

امیدوارم متوجه شده باشی عزیز

لینک به دیدگاه

DBCE7D7D74819B7BC287C7A93EED64D831CA56EE

لینک به دیدگاه

آره عزیز

وصل میشه...فقط به جای این که 4 تا پین بره 3 پین وصل میشن...

شما بخرید متوجه میشید چطوری هست..

چیز خاصی نیست عزیز

کانکتور4پین یه زایده داره که 3تا پین ها تکیه داده شده به اون ویکی از پین ها زده بیرون!

شما سه پین فن رو به سمت راستی ها بزن جوری که پس از نصب فن اون تک پین بیرونی آزاده!

امیدوارم متوجه شده باشی عزیز

چیزی که من نمیفهمم اینه که چه جوری باید یه کانکتور 3 پین رو به یه کانکتور 4 پین وصل کنم؟؟؟ :confused:

DBCE7D7D74819B7BC287C7A93EED64D831CA56EE
دسسسسسسسسسسسسسستتون درد نکنه! :x

الان دیگه دقیقاً فهمیدم چیکار باید بکنم. :-B

راستی، کانکتور 4 پین رو هم میشه به یه کانکتور 3 پین وصل کرد؟؟ :confused:

دقیقاً بر عکس همین قضیه

لینک به دیدگاه

بله...در هر صورت میشه وصل کرد

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

دسسسسسسسسسسسسسستتون درد نکنه! :x

الان دیگه دقیقاً فهمیدم چیکار باید بکنم. :-B

دقیقاً بر عکس همین قضیه

شدنشو میشه ولی اینکارو نکن چون برق کم میاره و به مروز زمان قطعه خراب میشه فن باشه هر جی باشه

ویرایش شده توسط HAMID PARNIYAN
لینک به دیدگاه

شدنشو میشه ولی اینکارو نکن چون برق کم میاره و به مروز زمان قطعه خراب میشه فن باشه هر جی باشه

چه جالب...:دی

تا حالا نشنیده بودم حمید جان

ممنون

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

چه جالب...:دی

تا حالا نشنیده بودم حمید جان

ممنون

خوب شد الان دیگه هم شنیدی هم یاد گرفتی

خواهش!

لینک به دیدگاه

احتمالاً کاری که بکنم اینه که برم اول یه   DeepCool Z3   بخرم، بعدش برم سراغ  DeepCool Alpha 6  بعدش هم Intel Stock Cooler که الان روی سیستمم هست ر  و از هیت سینگ جدا کنم و یه جوری ببندمش روی کاور بقل کیس ( تو اون حفره ی  8  سانتی ای که دقیقاً رو به روی خود CPU گذاشتن. ) که هوا رو پمپاژ کنه تو. 8-X

با این کار اگه فن خود CPU رو حساب نکنم، یه مکنده و یه دمنده خواهم داشت، با توجه به اینکه حداکثر سرعت DeepCool Alpha 6 یه چیزی حدود  500  RPM از فن استوک خودم کمتره، اومیدوارم دیگه مشکلم حل بشه!   :Not Worthy:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...