رفتن به مطلب

راهنمایی انتخاب پاور خوب

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام و خسته نباشید خدمت بزرگان لیون و دوستان عزیز تز از گل رز ...

بنده دنبال یه پاور خوب میگردم یه مدل بخصوص ( گارانتی معتبر و پاسخگو + کیفیت + کم صدا بودن در زیر فشار ) چندتا مدل رو پیدا کردم که خواستم دوستان هم نظرشونو بدن یا اگه مدل خاص دیگری رو مد نظر دارن عنوان کنن تا استفاده کنیم تا انشاالله بریم برای شکار .

دو مدل انتخابی من که فک کنم موجود هم باشه :

Toughpower Grand 1050W

47197c0e78cc46a2a7b5c5694e9e7c6d_thum.jp

Silent Pro Gold 1000W

290_cfb4dc5fe49f682a5bca23f3e08a0b55_136

Silent Pro Hybrid 1050W

290_af38e4dcd4318edd4cbfcfc36e49a3ee_136

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

انگار اینجا به همه کمک میکنن به جز من تنها ...باشه اشکالی نداره

لینک به دیدگاه

من فک میکنم شما دنبال برند گرین باشید بهتره .

ویرایش شده توسط Peyman_NP
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عطا جان هرسه پاور های خوبی هستند هر کدوم ارزونتر و گارانتی بیشتر و بهتری داره میتونه انتحاب مناسب تری باشه.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

هم کیفیت وهم گارانتی cooler master خوب هست ولی فکر کنم قیمت بالا تری داشته باشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز خودت استادی دیگه چرا میپرسی؟

ولی تنها چیزی که میتونم بگم در مورد پاور 1000w کولر مستر هستش که انگار feedback های خوبی نداشته:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817171062

و همچنین اون Thermaltake

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817153144

ولی اون کولر مستر Gold (که احتیاج به گفتن نداره که استاندارد Gold هستش) بدک نبوده:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817171056

هر 3تا مدولار هستن و هر 3تا همه جوره محافظ دارن OVP / UVP / OCP / OPP / OTP / SCP...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

عطا جان از گرین راضی نیستند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر یک رنج قیمتی از 3 تا مورد می گفتی بهتر میشد نظر داد.

سایلنت پرو هم چند مدل داره موقع خرید حواستون باشه یکسری مدلهاش قدیمی تر هستند و بعدا با تغییرات جزئی اصلاح شدند ظاهرا...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برند گرین !؟ اصلا شوخیشم قشنگ نیست و متاسفانه اصلا از این برند خوشم نمیاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عطا جان هرسه پاور های خوبی هستند هر کدوم ارزونتر و گارانتی بیشتر و بهتری داره میتونه انتحاب مناسب تری باشه.

سلام

معین جان والا از لحاظ قیمت که هر سه تا از سرو کول هم میرن بالا و از لحاظ گارانتی هم که لازم به گفتن نیست چون این یه دونه رو ما ندیدم تا الان ولی در کل فک کنم کولر مستر بهتر باشه

هم کیفیت وهم گارانتی cooler master خوب هست ولی فکر کنم قیمت بالا تری داشته باشه.

سلام

بله متاسفانه همین طوره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
عزیز خودت استادی دیگه چرا میپرسی؟

ولی تنها چیزی که میتونم بگم در مورد پاور 1000w کولر مستر هستش که انگار feedback های خوبی نداشته:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817171062

و همچنین اون Thermaltake

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817153144

ولی اون کولر مستر Gold (که احتیاج به گفتن نداره که استاندارد Gold هستش) بدک نبوده:

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817171056

هر 3تا مدولار هستن و هر 3تا همه جوره محافظ دارن OVP / UVP / OCP / OPP / OTP / SCP...

سلام

بله بنده خودمم اون گلد رو در نظر دارم ولی ترمالتیک هم خوبه / نکته اسای که برا من مهمه صدای کمه حتی زیر فشار سنگین که مدل گلد فن 13/5 سانتی داره و ترمالتیک 14 سانتی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
اگر یک رنج قیمتی از 3 تا مورد می گفتی بهتر میشد نظر داد.

سایلنت پرو هم چند مدل داره موقع خرید حواستون باشه یکسری مدلهاش قدیمی تر هستند و بعدا با تغییرات جزئی اصلاح شدند ظاهرا...

والا معین جان قیمت هیچکدومشو ندارم دقیقا ولی فک کنم یه 800 باید باشه حالا کمتر یا بیشتر

معین جان از کجا میشه فهمید ورژن قدیمی هست یا جدید ؟ چون استاندارد 80 پلاس گلد دارن و چه چیزی تغییر کرده تو ورژنهای جدید ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
من دلم با اینه: Silent Pro Hybrid 1050W

سلام بر ارمین جان عزیز / قربون اون دلتون برم که اینقدر بزرگه ... ولی ارمین جان انگار این مدل نسبت به مدل گلد کمی خاطرخواه کم داشته البته فک کنم پیدا هم نشه تو بازار

لینک به دیدگاه

با اجازه از اساتید

والا به نظره من ترمال تک چند تا ویژگی خوب داره:

یکی همون فنشه که 14 سانتیه و dual ball bearing 

دوم نوشته که خازنهای ژاپنی خشک داره و طول عمر بیشتریو برای پاورشون نسبت به کولر مستر تخمین زدن              ساعت 120000<  

سوم اینکه سیستم به قول خودشون تکنولوژی FanDelayCool داره که باعث میشه شما سیستمو خاموش کردی یه 20-30 ثانیه فن کار کنه تا همه چیز خنک شه بعد قطع میشه

بازده و PFC .... هم ظاهرا نزدیک به همه، امیدوارم هرکدومو میگیری حسابی برات کار کنه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اوه با یک مدل دیگه اشتباه گرفتم.

در کل با این پارت نامبر سری سایلنت پرو رو بخر :

RS-A00-80GA-D3

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
با اجازه از اساتید

والا به نظره من ترمال تک چند تا ویژگی خوب داره:

یکی همون فنشه که 14 سانتیه و dual ball bearing 

دوم نوشته که خازنهای ژاپنی خشک داره و طول عمر بیشتریو برای پاورشون نسبت به کولر مستر تخمین زدن              ساعت 120000<  

سوم اینکه سیستم به قول خودشون تکنولوژی FanDelayCool داره که باعث میشه شما سیستمو خاموش کردی یه 20-30 ثانیه فن کار کنه تا همه چیز خنک شه بعد قطع میشه

بازده و PFC .... هم ظاهرا نزدیک به همه، امیدوارم هرکدومو میگیری حسابی برات کار کنه 

سلام

بله بنده هم جذب این امکانات و تکنولوژی شدم که نکته جالبش این مدل گارانتی 7 ساله داره البته مال اینجارو نمیدونم ولی دو سال بیشتر از کولر مستر هست و فک کنم قیمت هم نسبت به کولر مستر خوب باشه و تو بازار موجود باشه / میمونه معتبر بودن گارانتی و چند ساله بودنش که باید ببینیم چطوریاست

ولی در کل مد نظر بنده معتبر بودن گارانتی و صدای خیلی کمش هست زیر فشار سنگین .

اوه با یک مدل دیگه اشتباه گرفتم.

در کل با این پارت نامبر سری سایلنت پرو رو بخر :

RS-A00-80GA-D3

ممنون معین جان عزیز / راستی نگفتی چه چیزایی تو ورژنهای جدید تغییر کرده ؟

لینک به دیدگاه

در مورد صدا این دو عکس کمکتون میکنه از لینکا هم مشخصه هرکدوم مربوط به کدومه

http://www.thermaltakeusa.com/db/Editor/Assets/tpg_850w_1050w_1200w/1050w.gif

http://www.coolermaster-usa.com/upload/product/2998/feature6.jpg

نهایت نویز ترمال تک 34db وبرای کولر مستر40 db هست 6دسی بل خیلیم نیست ولی خوب بالاخره بیشتره :)

ویرایش شده توسط Mr_cute
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در مورد صدا این دو عکس کمکتون میکنه از لینکا هم مشخصه هرکدوم مربوط به کدومه

http://www.thermaltakeusa.com/db/Editor/Assets/tpg_850w_1050w_1200w/1050w.gif

http://www.coolermaster-usa.com/upload/product/2998/feature6.jpg

نهایت نویز ترمال تک 34db وبرای کولر مستر40 db هست 6دسی بل خیلیم نیست ولی خوب بالاخره بیشتره :)

ضمن تشکر از جنابعالی / خب اینا که ظارهرشه و قابل دید منظورم این بود که تو باطن هم اینطوریه ؟ اگر کسی استفاده کرده واقعا کم صدا بوده یا نه نسبت به نوشته هاش غلط بوده و صدای ازار دهنده داره ؟ امیدوارم منظورمو رسونده باشم

لینک به دیدگاه

آره دوست عزیز من گفتم شاید ندیدید وگرنه قصد جسارت نداشتم

به هر حال همونطور که گفتید شنیدن کی بود مانند دیدن

منتهی با توجه به نهایت rpm هرکدوم که ماله کولرمستر بیشتره صداش باید قاعدتا بیشتر باشه، من دیگه رفع زحمت میکنم ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
آره دوست عزیز من گفتم شاید ندیدید وگرنه قصد جسارت نداشتم

به هر حال همونطور که گفتید شنیدن کی بود مانند دیدن

منتهی با توجه به نهایت rpm هرکدوم که ماله کولرمستر بیشتره صداش باید قاعدتا بیشتر باشه، من دیگه رفع زحمت میکنم ;)

بازم تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتین برای این بنده حقیر / به نظرم باید به همون دیدمون بسنده کنیم خب چاره دیگری نیست

شبتون خوش

ویرایش شده توسط ATA_SE7EN
لینک به دیدگاه

سلام

برند گرین !؟ اصلا شوخیشم قشنگ نیست و متاسفانه اصلا از این برند خوشم نمیاد

درود.

عطا جان اینجا وظیفه من فقط راهنمایی دادن هستش، در همین راستا شما 2 عکس زیر رو با هم مقایسه کنید (از لحاظ قطعات و طراحی برد و نحوه جای گیریشون) :

1)

02795843989878985726.jpg

2)

07896083995866831894.jpg

خوب اگر تفاوتی ندیدی ، بدون که عکس اول ، عکس پاور Toughpower Grand 1050W هستش و عکس دوم عکس پاور GREEN GP1000-B Gold هستش. تنها تفاوتی که وجود داره توی میزان خروجی واقعی پاور هست که ترمال تک 50 وات بیشتر اعلام کرده و خازن های ورودی که برای ترمال تک نیپن-چی-می-کن هستش و برای گرین ماتسو-شیتو ، که هر دو ژاپنی هستند و جزو بهترین ها (البته من ماتسو-شیتو رو ترجیح می دم)

در همین حد بدون که گرین این پاور رو پارسال دیس-کانتینیو کرده و سری جدیدش که از لحاظ عملکردی بهتر هست رو جایگزین کرده...

پس اگر می خوای فقط بین این 3 پاور انتخاب کنی (که من هم همین پاور رو توصیه می کنم) بدون که داری 1000 گلد می خری ، حالا با هر چقدر میزان گارانتی !!! (گلد گرین 100 ماه گارانتی داشت این رو نمی دونم، فکر کنم گفتید 7 سال)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 پاور دیگه از کولر مستر رو اصلاً توصیه نمی کنم ، نه بخاطر اینکه پاورهای بدی هستند ، فقط به خاطر گارانتیشون ... چون الان دوستان در نت از وضعیت شرکت دریا کامپیوتر اطلاع ندارند ولی صداش 2 ماه دیگه درمیاد. البته فعلاً گارانتیش داره خدمات می ده ولی شرکتی که کلش جمع شده فکر نکنم گارانتیش تا ابد خدمات بده !!!

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود.

عطا جان اینجا وظیفه من فقط راهنمایی دادن هستش، در همین راستا شما 2 عکس زیر رو با هم مقایسه کنید (از لحاظ قطعات و طراحی برد و نحوه جای گیریشون) :

1)

02795843989878985726.jpg

2)

07896083995866831894.jpg

خوب اگر تفاوتی ندیدی ، بدون که عکس اول ، عکس پاور Toughpower Grand 1050W هستش و عکس دوم عکس پاور GREEN GP1000-B Gold هستش. تنها تفاوتی که وجود داره توی میزان خروجی واقعی پاور هست که ترمال تک 50 وات بیشتر اعلام کرده و خازن های ورودی که برای ترمال تک نیپن-چی-می-کن هستش و برای گرین ماتسو-شیتو ، که هر دو ژاپنی هستند و جزو بهترین ها (البته من ماتسو-شیتو رو ترجیح می دم)

در همین حد بدون که گرین این پاور رو پارسال دیس-کانتینیو کرده و سری جدیدش که از لحاظ عملکردی بهتر هست رو جایگزین کرده...

پس اگر می خوای فقط بین این 3 پاور انتخاب کنی (که من هم همین پاور رو توصیه می کنم) بدون که داری 1000 گلد می خری ، حالا با هر چقدر میزان گارانتی !!! (گلد گرین 100 ماه گارانتی داشت این رو نمی دونم، فکر کنم گفتید 7 سال)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 پاور دیگه از کولر مستر رو اصلاً توصیه نمی کنم ، نه بخاطر اینکه پاورهای بدی هستند ، فقط به خاطر گارانتیشون ... چون الان دوستان در نت از وضعیت شرکت دریا کامپیوتر اطلاع ندارند ولی صداش 2 ماه دیگه درمیاد. البته فعلاً گارانتیش داره خدمات می ده ولی شرکتی که کلش جمع شده فکر نکنم گارانتیش تا ابد خدمات بده !!!

سلام بر دوست عزیز و مدیر نمونه و ارزشمند و دايرة المعارف سخت افزاری

تشکر میکنم بابت وقتی که گذاشتید

والا من خودمم قبلنا خیلی از گرین راضی بودم ولی از وقتی که تحریمها شروع شد شرکت گرین هم کم کم شروع کرد به کاهش دادن کیفیت قطعات استفاده شده در پاورها ( مثل همون قطعاتی که در بالا نام بردید ) صدای همکارا در اومد و هر کدوم یه گله ای داشتند از گرین ( البته تعمیر کاران هم همین گفته رو تایید کردن که کیفیت قطعات کاهش پافته / بنده هم چندین بار سرم اومد که به علت افت ولتاژ و قطع ناگهانی جریان پاور و سوختن پاور نو و به دنبال این مشکلات خسارات سنگینی به سیستمهای فروخته شده وارد کرده بود / خب این شد که کلا قید گرین و فروشش رو زدم / یک پاوری هم که قبلا خودم داشتم 785 وات بود که منجر به سوختن مادربردم شد که گارانتی هم قبولش نکرد و موند رو دستم  / این پاور رو که من 24 روز بود خریده بودم ( بعداز عید ) وقتی که مثلا از 785 واتش 400 وات به بالا خروجی میداد قطع و وصل میشد و بعداز کار مجدد افت شدید ولتاژ میکرد ( زیر 400 وات خروجی اصلا مشکلی نداشت ) اینارو طی ازمایشی که تو نمایندگی گرین کردیم فهمیدیم / خب اون دوره بنده 500 تومن ضرر کردم که مادربردم سوخت و به فنا رفت اگر همون اتفاق تکرار بشه بنده دیگه نمیتونم سیستمی جمع کنم اونم با این قیمتها به همین خاطر با گرین مشکل دارم و سعی میکنم تا مطمئن نشدم خرید نکنم چون این گونه اشتباهات خیلی گرون تموم میشه ولی اگر جنابعالی میفرمایین پاورهای مطمئنی هستند بنده بی دریغ میرم سمت گرین چون هم گارانتی خوبی داره و هم خدماتش عالیه و مطمئن بدون دردسر ....

پوریا جان اگر زحمتی نیست دو مدل عالی ( از لحاظ کیفیت و کارایی ) تو همون رنج 1000  وات برام معرفی کنین

لینک به دیدگاه

سلام و عرض ادب

آقا عطا بنده دیشب میخواستم خدمتتون پاور 1000W OC گرین را معرفی کنم

اما دیدم از گرین ناراضی هستید این کار را نکردم.

این پاورOC  سری جدید گرین میباشد و62 ماه هم گارانتی دارد.

سازنده هم شرکت CWT میباشد که به گفته آقا پوریا گل این شرکت سازنده

پاورهای کورسیر هم میباشد.

مشخصاتش را هم میتونید در سایت گرین ببینید.

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP1000B-OC

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دیدم جمع همه دوستان برای پیشنهاد دادن جمع هست و همه دارن پیشنهاد میدن منم میگم که کلاً قید کولر مستر رو بزنید دوست گرامی

من خودم حدود 3 هفته پیش تو بازار های تهران دنبال پاور بودم که بعد از کلی گشتن ناامید شدم از خرید هر گونه پاور در این برهه زمانی

یه جا توی بازار رضا هم مدل 800 کولر مستر گلد رو داشت و هم ترمالتیک 850 گراند رو،  بعد پرسیدم قیمتش چند هست این ترمالتیک 850 فروشند گفت 585 تومن بعد پرسیدم اون 800 کولر مستر رو چند میدید طرف برگشت گفت اون هم 585 تومن :unsure:

واقعاً خیلی جالب بود برام، همین جوری قیمت میدن =))

بعد رفتم بازار ایران دم در ورودی نمایندگی دریا 8-X دیدم پشت ویترین 600 گلد کولر مستر رو گزاشته پرسیدم چند بعد از چند جا زنگ زدن گفت 650 تومن @-)  کلی از اون یارو تشکر کردم بابت قیمتی که بهم داده بود از اون قبرستون بیرون اومدم ~x( ~x(

بعد رفتم طبقات بالا یه جا دیدم انرمکس داره رفتم پرسیدم این 1000 وات های گلد انرمکس چند هست طرف برگشته بهم میگه پاور های انرمکس رو فقط با سیستم میفروشیم :wacko: :blink:

((همینجور که توی بازار میگشتم به راحتی از دم در نمایندگی های گرین رد میشدم و اصلاً توش هم نگاه نمیانداختم چه برسه به قیمت گرفتن)) :-@

اگه از من یه راهنمایی میخوای فعلاً بیخیال پاور شو مگر اینکه خیلی کارت گیر باشه [-X [-X

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...