رفتن به مطلب

برق داشتن کیس و قطعات

vaziri69
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان عزیز.

دوستان گل از موقعی که سیستم جدید رو بستم به هرجای بدنه ی اهنی کیس دست میزنم برق داره و دست ادم سوزن سوزن می شه.

نکته جالب اینکه حتی به برد کارت گرافیک هم دست مقداری برق توش داشت،انگار کل قطعات یه برق ضعیف جریان داره.

البته بعضی مواقع که سیستم رو روشن می کنم اصلا برق نداره و هرجای کیس و قطعات دست میزنم سوزن سوزن نمی شه.

دوستان گل مشکل از کجا می تونه باشه؟

لینک به دیدگاه

درود جناب وزیری عزیز

این مشکل تقریبا طبیعیه

چندتا دلیل میتونه داشته باشه عمده ترین دلیلش رو برات توضیح میدم :

به واسطه تعبیه خازنهای استاندارد X,Y در قسمت ورودی مدار، همیشه نصف ولتاژ ورودی به بدنه منتقل میشه ولی با جریانی کمتر از 200mA . با توجه به ولتاژ شبکه 220 ولت، شما ولتاژی برابر 100 تا 110 ولت می بایست برروی بدنه کیست داشته باشی که حتی قادر به روشن نمودن چراغ یک فازمتر هست.
وجود این حالت جهت انتقال ولتاژ های ناگهانی شبکه به سیستم ارت ، بسیار اهمیت دارد تا سیستمت از بین نره. احساس لرزش دست در هنگام دست زدن به بدنه کیس، از همین جهت است. چرا که ولتاژ انتقالی - به دلیل عدم تعریف سیستم ارت- به دنبال یک مجرای خروج است و در این هنگام بدن شما حکم تخلیه را پیدا میکنه. بهتره جهت رفع این حالت، از یک سیم نازک متصل به بدنه استفاده کنی به گونه ای که سر دیگه سیم را به لوله آب یا قاب در یا جایی که به زمین ومستقیم وصل باشه ( البته  اگه رنگی بود رنگ محل اتصال را بتراش) وصل کن.

این حالت در تمامی پاورهای استاندارد وجود دارد و فقط بنا بر محل و منطقه مورد استفاده و همچنین نوع کفپوش ، خودش را کمتر یا بیشتر نشون میده

امیدوارم مشکل  کوچولو حل بشه (*) 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود جناب وزیری عزیز

این مشکل تقریبا طبیعیه

به واسطه تعبیه خازنهای استاندارد X,Y در قسمت ورودی مدار، همیشه نصف ولتاژ ورودی به بدنه منتقل میشه ولی با جریانی کمتر از 200mA . با توجه به ولتاژ شبکه 220 ولت، شما ولتاژی برابر 100 تا 110 ولت می بایست برروی بدنه کیست داشته باشی که حتی قادر به روشن نمودن چراغ یک فازمتر هست.

وجود این حالت جهت انتقال ولتاژ های ناگهانی شبکه به سیستم ارت ، بسیار اهمیت دارد تا سیستمت از بین نره. احساس لرزش دست در هنگام دست زدن به بدنه کیس، از همین جهت است. چرا که ولتاژ انتقالی - به دلیل عدم تعریف سیستم ارت- به دنبال یک مجرای خروج است و در این هنگام بدن شما حکم تخلیه را پیدا میکنه. بهتره جهت رفع این حالت، از یک سیم نازک متصل به بدنه استفاده کنی به گونه ای که سر دیگه سیم را به لوله آب یا قاب در یا جایی که به زمین ومستقیم وصل باشه ( البته  اگه رنگی بود رنگ محل اتصال را بتراش) وصل کن.

این حالت در تمامی پاورهای استاندارد وجود دارد و فقط بنا بر محل و منطقه مورد استفاده و همچنین نوع کفپوش ، خودش را کمتر یا بیشتر نشون میده

سلامم حمید چطوری دیشب خبری ازت نبود.

یه سوال یه خونه ای که بتونی هست و لوله ها داخل دیوار هستن باید چی کار کرد؟

سیم رو به کجا وصل کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
درود جناب وزیری عزیز

این مشکل تقریبا طبیعیه

درود

ببخشید دوست عزیز شما مطمئنی که بین 100 تا 110 ولت برق داره ...؟؟؟؟؟

این ولتاژ ممکنه آدم رو بکشه :D

تا جایی که من اطلاع دارم ولتاژ بین 60 تا 65 ولت ممکنه آدم رو بکشه چه برسه به  100+  :huh:

لینک به دیدگاه

سلامم حمید چطوری دیشب خبری ازت نبود.

یه سوال یه خونه ای که بتونی هست و لوله ها داخل دیوار هستن باید چی کار کرد؟

سیم رو به کجا وصل کنم؟

سلام امیر جان خوبی

والا دردم زیاد شده نمیتونم زیاد بیام فروم

قاب در

پنجره فلزی

هرچیزی که وصل بشه به زمین و رسانای خوبی باشه!

ماشین لباس شویی سیم ارت داره میتونی به اون وصل کنی

لینک به دیدگاه

درود

ببخشید دوست عزیز شما مطمئنی که بین 100 تا 110 ولت برق داره ...؟؟؟؟؟

این ولتاژ ممکنه آدم رو بکشه :D

تا جایی که من اطلاع دارم ولتاژ بین 60 تا 65 ولت ممکنه آدم رو بکشه چه برسه به  100+  :huh:

سلام مرتضی جان

نه بابا نمیکشه  نترس یه لحطه که بیشتر اتصال برقرار نیست بدن  یه لحظه  بهش متصل میشه

مرتضی جان راستی اون مادربرد رو چیکار کردی؟ :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام مرتضی جان

نه بابا نمیکشه  نترس یه لحطه که بیشتر اتصال برقرار نیست بدن  یه لحظه  بهش متصل میشه

مرتضی جان راستی اون مادربرد رو چیکار کردی؟ :D

سلام حمید جان

ای بابا ... نمیکشه چیه برادر من .... امتحانش مجانیه ها  ... یه منبع 220 به 110 دارم خونه میخوای واست بفرستم تستش کن ببین میمیری یا نه =))

ولی جدای از شوخی برق خیلی خطرناکه .... یه بار من رو تا نزدیکای مرگ برد نامرد :eek:

کدوم مادربورد رو میگی حمید جان ؟؟؟؟ :unsure:

لینک به دیدگاه

سلام حمید جان

ای بابا ... نمیکشه چیه برادر من .... امتحانش مجانیه ها  ... یه منبع 220 به 110 دارم خونه میخوای واست بفرستم تستش کن ببین میمیری یا نه =))

ولی جدای از شوخی برق خیلی خطرناکه .... یه بار من رو تا نزدیکای مرگ برد نامرد :eek:

والا از من که 110 هست با ولت متر گرفتم باورت نمیشه

جوری برق گرفتم چنان دادی زدم دستم داشت تا 1ساعت میلرزید

اونم پ خ شد!

لینک به دیدگاه

سلام حمید جان

پست شماره #68 :

http://forums.sakhtafzarmag.com/threads/687-%D8%B7%D8%B1%D9%81%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF-%D9%85%D9%86%D8%A8%D8%B9-%D8%AA%D8%BA%D8%B0%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%AF/page7

متاسفانه مشکل از من بوده که نرسیدم مطلب توی این پست رو به این فروم منتقل کنم انشالله در اولین فرصت این کار رو می کنم.

مرتضی جان اگر خواستی می تونم یک بار جلوت برای کمتر از 1 ثانیه ولتاژ بین 500 تا 1000 ولت رو با دستام بگیرم :D 

نه عزیزانم، ولتاژ بالا کشنده هستش ولی اگر آمپراژ در حد چند میلی آمپر ناچیز باشه ، هیچ اتفاق خاصی نمی افته و فقط آدم یکم مورمورش می شه و مو به تنش سیخ می شه. مثلاً ولتاژ 220 ولت ، 10 میلی آمپر رو اگر دو سر سیم رو بدن به دست آدم شاید هیچی حس نکنه ولی بازهم بستگی به شرایط داره. اگر در همین موقعیت پای شما به صورت برهنه داخل آب باشه و ولتاژ 220 با 10 میلی آمپر رو با سیم به زبونتون بزنن ، بهتون یک شوک کوچیک وارد می شه و ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
مرتضی جان اگر خواستی می تونم یک بار جلوت برای کمتر از 1 ثانیه ولتاژ بین 500 تا 1000 ولت رو با دستام بگیرم :D

سلام پوریا جان

این کمتر از یک ثانیه یعنی چند ؟؟؟؟  در واقع یه لحظه دست رو پرتاب کنی به طرف سیم دیگه درسته :p

مطلبتون خیلی عالی بود ... ;)

اگه همون 65 ولت  با آمپراژ بالا به انسان وصل بشه و تماس قطع نشه ال فاتحه .......... :lol:   درست میگم ؟

لینک به دیدگاه

سلام پوریا جان

این کمتر از یک ثانیه یعنی چند ؟؟؟؟  در واقع یه لحظه دست رو پرتاب کنی به طرف سیم دیگه درسته :p

اگه همون 65 ولت  با آمپراژ بالا به انسان وصل بشه و تماس قطع نشه ال فاتحه .......... :lol:   درست میگم ؟

نه عین فرکانس CPU می مونه. Multi * Baseclock

می شه Amp * Volt

باید قانون اهم رو بخونید...

زیر 100 ولت معمولاً اتفاقی نمی افته ولی باز هم می گم بسته به شرایط برق گرفتگی داره. ممکن توی حالتی شما اون 65 ولت رو حس نکنی (وقتی پات روی چوب هستش) و توی حالتی شوک بهت وارد بشه (وقتی پای برهنه روی زمین گذاشتی) معمولاً ولتاژ پایین خطرناک نیستش و از یک حد ولتاژی به بالا که معمولاً بالای 100 ولت هستش داستان خطرناک می شه. یک جورایی ولتاژ کم آمپراژ بالا رو باتل نک می کنه. همین طور آمپراژ زیر 200 تا 300 میلی آمپر هم ولتاژ های خیلی بالا رو باتل نک می کنه و جلو خطرشون رو می گیره. بازهم تاکید می کنم توی شرایط مختلف این داستان متفاوت هستش.

از این باطری اتمی های کوچیک 12 ولت دیدید ؟ اون 12 ولته !!! باطری ماشین هم 12 ولت . حالا دو سر هر دو رو به هم بزنید ببینید تفاوت جرقه هاشون چیه !!! این به میزان آمپراژ بر می گرده. رسانایی بدن توی شرایط مختلف متفاوت هستش.

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

سلام پوریا جان

سلام به دوستان برق 110 کشنده نیست و یکی ازدلایل اینکه تو اروپا و آمریکا از ولتاژ 110 استفاده می کنن هست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...