رفتن به مطلب

مشکل در آپدیت بایوس :/

behzadr.m.t
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

مادربرد من Asus p5ld2-x هستش و بایوس اون رو با برنامه asus update و فایل آپدیتش از سایت asus آپدیت کردم (از روی کنجکاوی!) بعد از اون هر از چندگاهی کامپیوتر چند ثانیه وایمیسه باز رد میکنه حالا اینو چیکارش کنم واقعا اعصاب خورد کنه

لینک به دیدگاه

ممکنه از تنظیمات بایوستون باشه بد نیست یه بار بایوسو ریست کنید و رو بعدش رو تنظیمات deafult سیستمو بیارید بالا

لینک به دیدگاه

ممکنه از تنظیمات بایوستون باشه بد نیست یه بار بایوسو ریست کنید و رو بعدش رو تنظیمات deafult سیستمو بیارید بالا

تنظیماتش کجا هست؟ من زیاد وارد نیستم میشه یکم توضیح بدید

لینک به دیدگاه

دوست خوبم.

مجددا" بایوس رو آپدیت کن، اما نه از داخل ویندوز و نه با Asus Update بلکه با استفاده از فلش USB، فایل بایوس جدید رو دوباره دانلود و بر روی حافظه فلش بریزید، بعد مستقیم به بایوس بروید و مجددا" نسبت به آپدیت اون اقدام کنید از داخل بایوس.

لینک به دیدگاه

سیستمو که روشن میکنی مدام دکمه delete رو فشار بده میری تو صفحه تنظیمات مادر بورد، اونجا تو تب های بالای صفحه باید بری تب های آخری که توشونو بگردی یه چیزی تو مایه های load default setting پیدا میکنی که اونو میزنی بعد exit میکنی موقع خروج فقط گزینه save and exit رو بزن

راه دیگشم اینه که دره کیسو باز کنی باتری رو مادربوردو چند ثانیه دربیاری بعد بزاری جاشو سیستمو روشن کنی بعد که روشن میکنی میگه اگه میخوای بری تو setup فلان دکمه رو بزن و یا اینکه میخوای تنظیمات معمول که همون default هستش انجام بشن یه دکمه دیگرو بزن که اگه اشتباه نکنم باید F2 باشه

لینک به دیدگاه

سیستمو که روشن میکنی مدام دکمه delete رو فشار بده میری تو صفحه تنظیمات مادر بورد، اونجا تو تب های بالای صفحه باید بری تب های آخری که توشونو بگردی یه چیزی تو مایه های load default setting پیدا میکنی که اونو میزنی بعد exit میکنی موقع خروج فقط گزینه save and exit رو بزن

راه دیگشم اینه که دره کیسو باز کنی باتری رو مادربوردو چند ثانیه دربیاری بعد بزاری جاشو سیستمو روشن کنی بعد که روشن میکنی میگه اگه میخوای بری تو setup فلان دکمه رو بزن و یا اینکه میخوای تنظیمات معمول که همون default هستش انجام بشن یه دکمه دیگرو بزن که اگه اشتباه نکنم باید F2 باشه

این کارارو انجام دادم ولی باز مشکل هست

لینک به دیدگاه

دوست خوبم.

مجددا" بایوس رو آپدیت کن، اما نه از داخل ویندوز و نه با Asus Update بلکه با استفاده از فلش USB، فایل بایوس جدید رو دوباره دانلود و بر روی حافظه فلش بریزید، بعد مستقیم به بایوس بروید و مجددا" نسبت به آپدیت اون اقدام کنید از داخل بایوس.

شرمنده متوجه نشدم

اگه منظورتون asus ez flash (اگه درست نوشته باشم) هست توی اون صفحه آبی نبود اصلا تب tools نداره

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

ورژن بایوس رو به ورژن قبلی برگردوندم ولی باز مشکل لگ زدن هست،بعضی وفتا صفحه سیاه میشه و بعد که میاد مینویسه

nvidia stopped working and succesfully recoverded یه چی تو این مایه ها،چیکارش کنم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ورژن بایوس رو به ورژن قبلی برگردوندم ولی باز مشکل لگ زدن هست،بعضی وفتا صفحه سیاه میشه و بعد که میاد مینویسه

nvidia stopped working and succesfully recoverded یه چی تو این مایه ها،چیکارش کنم؟

دوست عزیز این مورد مربوط به از کار افتادن درایور کارت گرافیک است که در چند حالت پیش میاد.

دمای بیش از حد کارت یا اور کارت.و در بدترین حالت مشکل سخت افزاری.

فن کارت گرافیک رو بررسی کنید و دماش رو با برنامه GPUz چک کنید.

آخرین ورژن درایور گرافیک رو نصب کنید.

لینک به دیدگاه

تا خالا که اور نکردم،همین دیروز آخرین درایور رو گرفتم و نصب کردم ولی بازم مشکل هست

توی این برنامه هم که گفتید GPU Temperature رو نوشته 38 درجه بعضی وقتا 37 هم میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

وقتی بایوس بروز رسانی میشه ، کلا اطلاعات اعم از تنظیمات اولیه همه بصورت پیش فرض درمیاد . 

چجوری به ورژن قبل برس گردونم؟

ببینید دوست عزیز امکانش هست بایوس جدید یک مقدار باگ داشته باشه . از اینرو میتونید بایوس تون رو Roll back کنید . 

زیر مادربورد یک آی سی 8 پایه هست که اطلاعات بایوس داخلش ذخیره میشه ، میتویند اون رو با دقت دربیارید و با پروگرامر ، به یک نسخه قدیمی تر Roll back کنید .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بعذ از آپیدیت بایوس و تنظیمات مجدد یبار ویندوز رو عوض کن .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...