رفتن به مطلب

مشکل ناراحت کننده با WD Black

OC_King
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان عزیز

بنده یک عدد هارد وسترن بلک 2 ترابایت دارم که امروز وصلش کردم به سیستم. و قبل از ریختن اطلاعات تصمیم گرفتم بنچ مارک ازش بگیرم. وقتی بنچ مارک گیری رو شروع کردم دیدم سرعتش مدام پایین و بالا می شود و هر چند ثانیه سرعت میشه 1MB/S و دوباره میره بالا.

منم شک کردم که هارد مشکل داشته باشه و تست Error Scan برنامه ی HD Tune رو اجرا کردم و دیدم بــَــَــَـله. بسیار مشکل داشت و تست به وسط هاش رسیده بود و هارد هم داشت خود زنی می کرد (سر و صدای شدید) که من تست رو قطع کردم و سیستم رو خاموش کردم و هارد رو هم در آوردم.

لازم به ذکر است قبل از اجرای تست Error Scan در بخش Health مشکلی نبود که بعدش پدیدار شد !!

در ضمن هارد خیلی خیلی هم داغ کرد! انگار توی کوره بوده! با اینکه جلوش فن روشن بوده.

نظر دوستان چیه؟ راه حل چیست؟ باید بره گارانتی؟

سپاس

05754919018343848207.jpg

70842760360427676901.jpg

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

پَــ نَــ پَــ ...

برو گارانتی و بزن تو سرشون هاردو...یه نوشو بگیر.

ویرایش شده توسط ᗰOHᗩᗰᗩD
لینک به دیدگاه

یک بار دیگه با یک کابل وروی پورت ساتای دیگه ای چک کن . البته اگر گارانتی داره مشکلی نیست . ولی ممکنه مشکل از کابل یا پورت باشه که اونوقت گارانتی بفرستی میگن سالمه .

لینک به دیدگاه

یک بار دیگه با یک کابل وروی پورت ساتای دیگه ای چک کن . البته اگر گارانتی داره مشکلی نیست . ولی ممکنه مشکل از کابل یا پورت باشه که اونوقت گارانتی بفرستی میگن سالمه .

ممنونم

اما دقیقاً همین الان یک هارد سیگیت 1 ترابایت وصل کردم به اون کابل و هیچ مشکلی نداره :mellow:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این هارد به احتمال خیلی زیاد ضربه خورده

من دقیقا همین مدل رو دارم اگه خواستی بگو اسکن بگیرم

لینک به دیدگاه

پس دیگه باید گفت خود هارد به ابدیت پیوسته . هرچه زودتر ببر گارانتی . نو هست دیگه ؟ ممکنه بگن ضربه خورده . قبول نکن . اصلا زیر بار نرو . حتی فکر هم به ضربه نکن . کافیه فقط کلمه ضربه رو ازت بشنون . دیگه قبول نمیکنن .

لینک به دیدگاه

پس دیگه باید گفت خود هارد به ابدیت پیوسته . هرچه زودتر ببر گارانتی . نو هست دیگه ؟ ممکنه بگن ضربه خورده . قبول نکن . اصلا زیر بار نرو . حتی فکر هم به ضربه نکن . کافیه فقط کلمه ضربه رو ازت بشنون . دیگه قبول نمیکنن .

حامد جان گارانتی مربوط به هارد دیسک توی ایران شامل چی میشه؟؟

اگه قرار باشه به این مشکلات رسیدگی نکنن پس دیگه گارانتی برای چیه؟؟

لینک به دیدگاه

این هارد به احتمال خیلی زیاد ضربه خورده

من دقیقا همین مدل رو دارم اگه خواستی بگو اسکن بگیرم

والا این هارد رو من تازه خریدم و وقتی هم اومد دو دور ابر دورش پیچیده شده بود و توی کارتون پست هم روزنامه پیچ شده بود!

نه ممنون عزیز اصلاً راضی به زحمت شما نیستم. :)

احتمالاً !

بله نو هست و گارانتی سازگار داره :| چشم اصلاً زیر بار نخواهم رفت :D

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
والا این هارد رو من تازه خریدم و وقتی هم اومد دو دور ابر دورش پیچیده شده بود و توی کارتون پست هم روزنامه پیچ شده بود!

نه ممنون عزیز اصلاً راضی به زحمت شما نیستم. :)

خواهش می کنم، زحمتی نیست

این مسائل همیشه پیش میاد، ممکنه اصلا قبل از اینکه برای شما پست بشه تو همون شرکت گارانتی کننده ضربه خورده باشه

اگه هارد مشکل ظاهری نداره راحت می تونی جایگزین بگیری به جاش، فقط زود اقدام کن هاردهای بلک محدود وارد میشه زود تموم میشن اون موقع اذیتت می کنن

لینک به دیدگاه

خواهش می کنم، زحمتی نیست

این مسائل همیشه پیش میاد، ممکنه اصلا قبل از اینکه برای شما پست بشه تو همون شرکت گارانتی کننده ضربه خورده باشه

اگه هارد مشکل ظاهری نداره راحت می تونی جایگزین بگیری به جاش، فقط زود اقدام کن هاردهای بلک محدود وارد میشه زود تموم میشن اون موقع اذیتت می کنن

بله ممکنه همین طور باشه یعنی قبلاً ضربه خورده باشه.

نه مشکل ظاهری اصلاً نداره.

بله خود منم از همین می ترسم که موجودیشون تموم بشه بهم بگن Seagate به جاش بهت می دیم :( :(

لینک به دیدگاه

بله ممکنه همین طور باشه یعنی قبلاً ضربه خورده باشه.

نه مشکل ظاهری اصلاً نداره.

بله خود منم از همین می ترسم که موجودیشون تموم بشه بهم بگن Seagate به جاش بهت می دیم :( :(

Seagate که بهتره...

لینک به دیدگاه

Seagate که بهتره...

حالا این تاپیک بحث بین هارد نیست اما سیگیت بهتره !؟!؟ وسترن بلک قطعاً بهتر هست. اگر Review سایت های معتبر رو هم ببینید همین رو تایید می کنند !

اصلاً بحث سر بهتر بودنش هم نیست. اگر بخوان به جاش بهم سیگیت بدن، سیگیت قیمتش نصف وسترن بلک هست ! یعنی 600 دادم یک جنس 300 تومنی گرفتم.

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

سیگیت اوایل با تکنولوژی مکستور کارشو خوب جلو برد اما آخرش خراب کرد

خود من یه سیگیت 2 ترا 7200 خریدم کاملا سالم بود ظرف 2 هفته از اینی که سر شما اومده بدتر شد

نصف بد سکتور و آخر هم بعد گرفتن پشتیبان از هاردم کلا دیتکت نشد

چارش هم گارانتیه چون نو خریدیش باید عوض کنن

اونموقع 2 ترا 100 تومن بود دیگه حال نکردم برم گارانتی :دی

الان جنازه ایشون تو ویترین در معرض دید عموم هست :دی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ببخشيد اينجا سوالم رو مطرح كردم.

الان با نرم افزار HD Tune Pro نكاه مي كنم براي منم يه اخطار زده مشكل از كجاس؟

نوشته كابل اسيب ديده منظورش كابل ساتا هستش يا نه؟

attachicon.gifWP_20130621_001.jpg

این مشکل کابله . بهتره کابل رو عوض کنی .

وسترن بلک موجود دارن و باید همون رو بدن . هیچ چیز دیگه هم قبول نکن . اگر دیدی اذیت میکنن تهدید به شکایت بکن .

لینک به دیدگاه

این مشکل کابله . بهتره کابل رو عوض کنی .

وسترن بلک موجود دارن و باید همون رو بدن . هیچ چیز دیگه هم قبول نکن . اگر دیدی اذیت میکنن تهدید به شکایت بکن .

منم همون مشکلو داشتم ولی با عوض کردن کابل درست نشد!!

چیکار کنم؟؟ممکنه مشکل از اسلات باشه؟؟یا خروجی هارد؟؟

لینک به دیدگاه

خطا های SMART رو زیاد جدی نگیرید

با برنامه های دیگه هم حتما SMART رو چک کنید مثل Speed Fan

کلا Smart توجه کردن بهش مهمه اما اراجیف هم گاهی اوقات نشون می ده الاخصوص روی هارد های Seagate

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

:(

دوستان پس از چند روز تحویل به گارانتی، تماس گرفتم باشون. میگن وسترن بلک ندارن !!! گفتن به جاش گرین می دیم + مبلغی که نگفتن چقدره :( یعنی واقعاً ندارن یا نمی خوان بدن ؟؟

من بلک می خواااااام :lol: :p :D :D

ویرایش شده توسط OC_King
لینک به دیدگاه

درود

از تمام دوستان تقاضای راهنمایی دارم.

دارن یک چک 560 تومنی آماده می کنن که بدن به من که 630 تومن پول قطعه رو دادم.

70 تومن چیزی نیست برام. اما این ها خیلی پررو هستن. خیلی راحت میگن قیمت بازار برای ما مهم نیست و ما قیمت رو تعیین می کنیم !!! " یدفعه بیایید جنس 1 میلیونی رو 100 هزار تومن پس بدید دیگه (مثال بود) !!!! "

دوستان راه کار چیه که ازشون باقی پول رو هم بگیرم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا گارانتی آسمان هم مین 400 تومانی من رو 330 برگشت زدن ...

لینک به دیدگاه

والا گارانتی آسمان هم مین 400 تومانی من رو 330 برگشت زدن ...

به به معین جان :)

ببینید اصلاً 70 تومن پولی نیست. حاضرم همین قدر خرج کنم که روی این ها رو کم کنم...

لینک به دیدگاه

با 70 تومن میتونی 4 تا کارگر بگیری...........بری اونجا رو بیاری پایین...........

:(fight)

لینک به دیدگاه

درود

از تمام دوستان تقاضای راهنمایی دارم.

دارن یک چک 560 تومنی آماده می کنن که بدن به من که 630 تومن پول قطعه رو دادم.

70 تومن چیزی نیست برام. اما این ها خیلی پررو هستن. خیلی راحت میگن قیمت بازار برای ما مهم نیست و ما قیمت رو تعیین می کنیم !!! " یدفعه بیایید جنس 1 میلیونی رو 100 هزار تومن پس بدید دیگه (مثال بود) !!!! "

دوستان راه کار چیه که ازشون باقی پول رو هم بگیرم؟

بگیر همونو 2 تا 1 ترا بگیر Raid کن

جدیدا همه رو هارد های 2 ترا به بالا خرابی دارن :|

لینک به دیدگاه

با 70 تومن میتونی 4 تا کارگر بگیری...........بری اونجا رو بیاری پایین...........

:(fight)

:(Finish Him)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
به به معین جان :)

ببینید اصلاً 70 تومن پولی نیست. حاضرم همین قدر خرج کنم که روی این ها رو کم کنم...

برای من که مشغله دارم رو کم کنی و ... معنی نداره ولی اگر وقت آزاد داری علی جان ؛ میتونی پیگیری کنی...

لینک به دیدگاه

الان که فکرش رو می کنم می بینم حوصله ی حضوری رفتن رو ندارم :D

ممکنه همین رو بگیرم و ولش کنم. :( باز جای شکرش باقیه که همین رو هم میدن :D

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...