رفتن به مطلب

انتخاب بهترین کولر برای 3770k  

58 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به نظر شما بهترین گزینه کولر برای 3770k در حالت اورکلاک کدام گزینه هست!

• AIRCOOLING SILVER ARROW SB-E
    • AIR COOLING SILVER ARROW SB-E EXTREME
    • AIR COOLING NOCTUA D14
    • WATER COOLING ANTEC 920
    • WATER COOLING CORSAIR H70
    • COSTUMIZED WATER COOLING XSPC

Recommended Posts

درود دوستان گل

به نظر شما بهترین کولر برای خنک کردن 3770K در حالت اورکلاک  و معمولی چیست؟

پیشنهادات و تجربیات خودتون رو تو این تاپیک مطرح کنین تا بتونیم بهترین گزینه رو انخاب کنیم!

اگه تونستید مدرک مستند از تجربیات خودتون در تاپیک بذارین!

ویرایش شده توسط HAMID PARNIYAN
لینک به دیدگاه

بله مسلما LN2 عالی هست!

ولی نمیشه توکیس ازش استفاده کرد یا به صورت  دائم ازش استفاده کرد!هدف به صورت دائم و داخل کیس هست!

لینک به دیدگاه

دوستان عزیزی که گزینه ای رو انتخاب میکنن اگه دلیلی برای انتخابشون دارن ممنون میشم اینجا بیان کنن تابقیه دوستان هم استفاده کنن!

اگه خدابخواد تاپیک جامعی بشه واسه انتخاب سی پی یو کولر!

گزینه های دیگر رو هم نام ببرید اینجا!

ویرایش شده توسط HAMID PARNIYAN
لینک به دیدگاه

تجربه من میگه پیدا کردن سی پی یو خنک برای ای وی بریج بهتر از انتخاب کولر هست!

چون سطح سی پی یو چندان دما رو منتقل نمیکنه که کولر روش تاثیر بذاره و خنکش کنه.

مثال وقتی در amd دما روی 55 میشه، دست رو بگیری مقابل باد فن کولر گرما رو به خوبی احساس میکنی. ولی در مورد 3770k وقتی دما مثال رو 80 درجه هست ولی هیچ گرمایی وقتی دست رو میگیری جلوش احساس نمیشه.

که دلیلش رو بهتر از من میدونید.

من روی 3770k دو تا کولر استفاده کردم که نسبتا بهتر از بقیه کولر ها بود: nh-d14 و زالمن cnps 9900 max

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که به 920 رای میدم...

چون قبلا درموردش تحقیق کردم و بهش بخاطر پرفورمنس عالی و قیمت بسیار خوبش رای میدم میتونی خودت هم چندتا review رو بخونی:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Antec-Kuhler-H2O-920-CPU-Cooler-Review/1314/1

http://metku.net/index.html?path=reviews/antec-kuhler-h2o/index_eng

http://www.legitreviews.com/article/1590/1/

الان قیمتش بالا میره... :p

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

تجربه من میگه پیدا کردن سی پی یو خنک برای ای وی بریج بهتر از انتخاب کولر هست!

چون سطح سی پی یو چندان دما رو منتقل نمیکنه که کولر روش تاثیر بذاره و خنکش کنه.

مثال وقتی در amd دما روی 55 میشه، دست رو بگیری مقابل باد فن کولر گرما رو به خوبی احساس میکنی. ولی در مورد 3770k وقتی دما مثال رو 80 درجه هست ولی هیچ گرمایی وقتی دست رو میگیری جلوش احساس نمیشه.

که دلیلش رو بهتر از من میدونید.

من روی 3770k دو تا کولر استفاده کردم که نسبتا بهتر از بقیه کولر ها بود: nh-d14 و زالمن cnps 9900 max

بله دوست عزیز فرمایش شما درسته برای پیدا کردن سی پی یوی خنک!

ولی سی پی یو چون تو باکس پلمپ هست پیداکردن خنک  راه ساده ای نیست پس ما فرض رو بر این میذاریم که سی پی یو تهیه شده حالا خنک یا غیر خنک!

بهترین گزینه از طریق تجربه عملی مد نظر هست!

باز هم ممنون از توضیحات مفیدت عزیز

لینک به دیدگاه

من که به 920 رای میدم...

چون قبلا درموردش تحقیق کردم و بهش بخاطر پرفورمنس عالی و قیمت بسیار خوبش رای میدم میتونی خودت هم چندتا review رو بخونی:

http://www.hardwaresecrets.com/article/Antec-Kuhler-H2O-920-CPU-Cooler-Review/1314/1

http://metku.net/index.html?path=reviews/antec-kuhler-h2o/index_eng

http://www.legitreviews.com/article/1590/1/

الان قیمتش بالا میره... :p

ممنون بابت نظرت!

یه نکته اینکه اکثر سایت ها  ریویوی دقیقی نمینویسن! یا توشرایط نا برابر یا  بیشتر به نفع یه شرکت نتیجه گیری میکنن!

نظر خودم : زیاد این ریویوهای سایت هارو قبول ندارم!تجربه عملی بهترین ریویو هست!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

تمامی این کولر ها و واترکولینگ ها تقریبا در یک سطح هستند و نهایتا 2-3 درجه بالا پائین . 

بهترینشون میتونه silver arrow همان اندازه کهخوب هست بدی هم دارد . 

شاید بهترین دما را با این کولربشه گرفت و در نهایت 2-3 درجه بالاتر از بدترین در این لیست ولی حجم بسیار بزرگ و جای زیادی که اشغال میکند و از همه مهمتر اشغال کردن اسلاتهای رم استفاده از این کولر را زیر سئوال خواهد برد .

اصولا مشکلات دمای 3770k به این 2-3 درجه بر نمیگرده و فراتر از آن هست .

مهم این هست که بخواهید چقدر اور کنید و دما را تا چه اندازه کنترل کنید .

اگر فرض کنیم بخواهید تا فرکانس 4500 اور کنید با تمامی این کولرها ماکس دما در لود کامل به 75-80 خواهد رسید ( با یک سی پی یو نرمال که نه low voltage باشه نه high voltage ) که بنظر من این دما برای 7/24 بالاست و شاید مجبور بشید رو فرکانس 4200-4300 استبیل کنید که دما بالای 65 نره .

و در نهایت بهترین و موثرترین راه برداشتن ihs و تعویض خمیر زیر آن و لپ کردن ihs میباشد که آن هم مشکلات خودش را دارد .

به هر حال یا باید ریسک کنید و از نتیجه آن لذت ببرید و عواقبش را هم بپذیرید و یا اینکه در فرکانس پائینتر استفاده کنید و کمتر لذت ببرید  ;)

این نتیجه یک تست در فرکانس 4700 با کولر 1216x هست که خیلی ها معتقدند از کولرهائی که نام بردید 2-3 درجه گرمتر هست ( هر چند من چنین اعتقادی ندارم و حاضرم اثبات کنم و البته قبلا اثبات هم کردم و فقط از سیلور آرو 2 درجه گرمتر هست که قیمت و جم و جور بودنش و سهولت نصبش اون 2 درجه را پوشش میدهد )

4ecxwu3cz9flhcx4cj.jpg

ویرایش شده توسط Behzad Tak
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نظر خودم : زیاد این ریویوهای سایت هارو قبول ندارم!تجربه عملی بهترین ریویو هست!

به جز اونایی که ماله منه

لینک به دیدگاه

سلام

تمامی این کولر ها و واترکولینگ ها تقریبا در یک سطح هستند و نهایتا 2-3 درجه بالا پائین . 

بهترینشون میتونه silver arrow همان اندازه کهخوب هست بدی هم دارد . 

شاید بهترین دما را با این کولربشه گرفت و در نهایت 2-3 درجه بالاتر از بدترین در این لیست ولی حجم بسیار بزرگ و جای زیادی که اشغال میکند و از همه مهمتر اشغال کردن اسلاتهای رم استفاده از این کولر را زیر سئوال خواهد برد .

اصولا مشکلات دمای 3770k به این 2-3 درجه بر نمیگرده و فراتر از آن هست .

مهم این هست که بخواهید چقدر اور کنید و دما را تا چه اندازه کنترل کنید .

اگر فرض کنیم بخواهید تا فرکانس 4500 اور کنید با تمامی این کولرها ماکس دما در لود کامل به 75-80 خواهد رسید ( با یک سی پی یو نرمال که نه low voltage باشه نه high voltage ) که بنظر من این دما برای 7/24 بالاست و شاید مجبور بشید رو فرکانس 4200-4300 استبیل کنید که دما بالای 65 نره .

و در نهایت بهترین و موثرترین راه برداشتن ihs و تعویض خمیر زیر آن و لپ کردن ihs میباشد که آن هم مشکلات خودش را دارد .

به هر حال یا باید ریسک کنید و از نتیجه آن لذت ببرید و عواقبش را هم بپذیرید و یا اینکه در فرکانس پائینتر استفاده کنید و کمتر لذت ببرید  ;)

این نتیجه یک تست در فرکانس 4700 با کولر 1216x هست که خیلی ها معتقدند از کولرهائی که نام بردید 2-3 درجه گرمتر هست ( هر چند من چنین اعتقادی ندارم و حاضرم اثبات کنم و البته قبلا اثبات هم کردم و فقط از سیلور آرو 2 درجه گرمتر هست که قیمت و جم و جور بودنش و سهولت نصبش اون 2 درجه را پوشش میدهد )

ممنون از توضیحاتتون آقا بهزاد

دوسوال داشتم؟

1-سیلورارو روی مادربرد z77 sabertooth نصب میشه؟رم ها هم هیتسینک بلند تا6 سانتی متره!

2-نظرتون راجب واترکولینک دست ساز چیه؟

پمپ و مخزن xspc x20 750 v4

بلاک  زالمن که خودتون میدونید کدوم رو میگم!نگه دارندش دست سازه

رادیات بخاری پیکان مسی یا آلومینیومی؟

ممنون میشم این دوسوال رو جواب بدین!

مشکلات واترکولینگ دست ساز رو هم خودتون بهتر میدونین!

جنس بلاک یا رادیات مثل هم نباشه باعث خوردگی میشه!

نشتی و ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ممنون از توضیحاتتون آقا بهزاد

دوسوال داشتم؟

1-سیلورارو روی مادربرد z77 sabertooth نصب میشه؟رم ها هم هیتسینک بلند تا6 سانتی متره!

2-نظرتون راجب واترکولینک دست ساز چیه؟

پمپ و مخزن xspc x20 750 v4

بلاک  زالمن که خودتون میدونید کدوم رو میگم!نگه دارندش دست سازه

رادیات بخاری پیکان مسی یا آلومینیومی؟

ممنون میشم این دوسوال رو جواب بدین!

مشکلات واترکولینگ دست ساز رو هم خودتون بهتر میدونین!

جنس بلاک یا رادیات مثل هم نباشه باعث خوردگی میشه!

نشتی و ....

طبیعتا سیلور آرو رو همه مادربردهای نصب میشه ولی مشکلات خودش را دارد .

بریا اینکه برای رمها مزاحمت ایجاد نکند باید جهت نصب فن را جابجا کنید که به نظر من تو گردش هوای داخل کیس اختلال ایجاد میکند و خودش 1-2 درجه کاهش دما خواهد داشت .

hcuj6wltim7guimkbt8.jpg

در بقیه موارد نظری ندارم  ;)

لینک به دیدگاه

اینم 3 تا عکس از سیلور اررو خودم خدمت حمید خان سوالی باشه در خدمدتم

08296613771982857090_thumb.jpg

08280884167326535514_thumb.jpg

14mwbbthl7irv9gnd91o_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من هم دقیقا با نظر آقا بهزاد موافقم و به نظر من اولین کار برای تاثیر واقعی کولر ها تعویض خمیر زیر IHS هستش چون مانع انتقال خوب گرما به سطح CPU میشه و هر کولری هم باشه کاراییش کم میشه. الان 3770K من با کولر بسیار ارزان قیمت تری نسبت به کولر هایی که در این نظر سنجی هستن (Cooler Master Hyper 212 Plus ) دمایی بهتر از اونها میگیره. دلیلش هم فقط تعویض خمیر زیر IHS هستش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

08296613771982857090_thumb.jpg

08280884167326535514_thumb.jpg

14mwbbthl7irv9gnd91o_thumb.jpg

میلاد جان کاش میشد جهتش رو به جای عمودی به صورت افقی ببندی تا کاراییش بهتر بشه. البته فکر کنم باید گرافیک رو پایین تر نصب بکنی تا بشه

لینک به دیدگاه

طبیعتا سیلور آرو رو همه مادربردهای نصب میشه ولی مشکلات خودش را دارد .

بریا اینکه برای رمها مزاحمت ایجاد نکند باید جهت نصب فن را جابجا کنید که به نظر من تو گردش هوای داخل کیس اختلال ایجاد میکند و خودش 1-2 درجه کاهش دما خواهد داشت .

در بقیه موارد نظری ندارم  ;)

ممنون آقا بهزاد!

شک دارم چون مادربرد sabertooth  به دلیل داشتن خنک کننده armor شک دارم بشه روش سیلور ارو نصب کرد!

کسی تجربه ای در این زمینه داره؟

لینک به دیدگاه

ممنون میلاد عزیز

دما بدون تعویض ihs روی سی پی یو خودت چقدره؟تواورکلاک بالا!

لینک به دیدگاه

میلاد جان کاش میشد جهتش رو به جای عمودی به صورت افقی ببندی تا کاراییش بهتر بشه. البته فکر کنم باید گرافیک رو پایین تر نصب بکنی تا بشه

درسته شما صحیح میفرمایید ولی چون سی پی یوم فعلا چیزه خاصی نیست و اینکه هر از گاهی یه کوچولو گرافیکو اور میکنم فعلا روی اسلات اول گذاشتم ولی بله سی پی یو بگیرم عوض میکنم جهتش رو حتما

لینک به دیدگاه

درسته شما صحیح میفرمایید ولی چون سی پی یوم فعلا چیزه خاصی نیست و اینکه هر از گاهی یه کوچولو گرافیکو اور میکنم فعلا روی اسلات اول گذاشتم ولی بله سی پی یو بگیرم عوض میکنم جهتش رو حتما

میلاد جان نسبت به archon که قبلا داشتی و دوفن بود چقدر دما فرق میکنه؟با این سیلورارو؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بین این گزینه ها به نظر من NH-D14 از بقیه بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من به انتک920 رای دادم ;)

با وجود اینکه کیفیت مایع کولانت زیاد خوب نیست و فن ها هم در حداکثر دور صدای زیادی تولید میکنن ولی پمپ خوبی داره تا جایی که اطلاع دارم عمر مفید پمپش 50,000 ساعت هست.فن ها رو با مدل کم صدا تر میشه جایگزین کرد یا مایع کولانت رو با صرف دقت زیاد و کمی زمان با یک مایع باکیفیت تعویض کرد که در این صورت کولر بسیار خوبی میشه.البته بحث مشکل هواگیری بعد از تعویض کولانت وجود داره که میگن با سشوار میشه تا حدودی برطرف کرد(بنده در این مورد تجربه ای ندارم)

ولی موضوع مهم تر از نظر من اینه که ایرکولرهایی مثل نوکچوا یا سیلورآرو روی هر مادربردی به راحتی نصب نمیشوند و بعضاً ممکنه به شانه رم ها گیر کنن یا روی اسلات های pci رو بپوشانند.وگرنه ایرکولر خوب به نظرم از واترکولرهای Close Loop بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببخشید شاید جاش اینجا نباشه اما می خوام این رو بدونم که توی مادربرد های گیگا اومده از 2برابر مس تو مدار چاپیش استفاده کرده آیا این می تونه تو دمای سی پی یوی حمید جون تاثیر بگذاره یا نه؟

و این که طوری که من مطالب رو خوندم بخاطر خمیر بدرد نخور اینتل محترم کولر سی پی یو هر چی هم باشه بهش دمای انچنانی نمرسه که بخواد انتقال بده و سی پی یو رو خنک کنه و هر کسی جز آدم های خاص هم نمی تونن و نمی خوان که سی پی یو خودشون رو باز کنن تا خمیرش رو عوض کنن (البته در شرایط اجتماعی و سیاسی الان کسی خمیر سیلیکون پیدا نمی کنه که بخواد عوض کنه!)

در آخر به نظر بنده یه واترکولر خوب می تونه از چند نظر خوب باشه

اول اینکه خوشکله

دوم اینکه با رم به مشکل بر نمی خوره

سوم اینکه خیال آدم یه جورایی راحته!

ویرایش شده توسط ALTEC Lansing
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حمید جان در مورد 3770K روی ایرکولر به فرکانس بالای 4.6 برای استفاده 24/7 اصلا فکر نکن

توی همه سایت ها هم اینو نوشتن که بهترین و بهینه ترین حالت اورکلاک 3770 برای استفاده 24/7 فرکانس زیر 4.6 هست

اورکلاک سنگین این cpu بدون برداشتن ihs ممکن نیست، حتی بهترین کیت واترکولر رو بهم ببندی وقتی گرما به درستی به سطح cpu منتقل نمیشه ثمری نداره

لینک به دیدگاه

به نظر بنده Antec 920 خوبه ، به دلیل اینکه فضای کمی رو اشغال میکنه و فشار کمتری به مادربورد وارد میکنه . البته در حال حاضر خودم از Thermalright True Black استفاده میکنم که به نظرم نسبت به حجم کمش فوق العاده هست . همونطور که بهزاد جان فرموند ، PCCooler HP-1216x هم کولر خیلی خوبیه که الان گیر نمیاد ، شما میتونی Tuniq Tower Extreme هم مد نظر داشته باشی .

لینک به دیدگاه

ببخشید شاید جاش اینجا نباشه اما می خوام این رو بدونم که توی مادربرد های گیگا اومده از 2برابر مس تو مدار چاپیش استفاده کرده آیا این می تونه تو دمای سی پی یوی حمید جون تاثیر بگذاره یا نه؟

و این که طوری که من مطالب رو خوندم بخاطر خمیر بدرد نخور اینتل محترم کولر سی پی یو هر چی هم باشه بهش دمای انچنانی نمرسه که بخواد انتقال بده و سی پی یو رو خنک کنه و هر کسی جز آدم های خاص هم نمی تونن و نمی خوان که سی پی یو خودشون رو باز کنن تا خمیرش رو عوض کنن (البته در شرایط اجتماعی و سیاسی الان کسی خمیر سیلیکون پیدا نمی کنه که بخواد عوض کنه!)

در آخر به نظر بنده یه واترکولر خوب می تونه از چند نظر خوب باشه

اول اینکه خوشکله

دوم اینکه با رم به مشکل بر نمی خوره

سوم اینکه خیال آدم یه جورایی راحته!

خواهش سعید جان اتفاقا جاش خوب جاییه!

مادربرد های گیگا بایت با استفاده از این تکنولوژی یبه خنک تر شدن مادربرو و قدرت بیشتر اون در اورکلاک سنگین و پایداری بیشتر اون  کمک میکنه و درمبحث خنک کردن سی پی یو تاثیر چندانی نداره!

چون مشکل اینجاست که حرارت از pcb سی پی یو بالانمیاد و به سطح کولر نمیرسه تا خنکش کنه!

برای باز کردن خمیر ihs تجربه این کار رو دارم  و تو تاپیک بهمن (کاهش دمای ivy bridge) عکساشم هست یه 3570k رو جراحی کردم!

ولی تا اونجاییکه ممکنه نمیخوام دست به سی پی یو بزنم چون بعدا برای فروشش خیلی نمیدونن چه کار خوبی روش انجام شده و بهونه گیری میکنن!

مزیت Aircooling اینه که هم رم هارو خنک میکنه و هم vrm مادربرد رو!

دوم هم اینکه الان میلاد جان(metal hero) در صفحه قبلی عکس کولر سیلورارو خودش رو گذاشته که به رمها برخورد نکنه!

البته روش دیگه ای هم داره اینکه فن سمت رم هارو داخل نصب کنیم و فن بعدی رو هم همین طور!

سوم هم اینکه واترکولینگ هم دردسرهای خودشو داره!هواگیری سروصدا!

اگه واترکولینگ کارکرده باشه مشکله نشتی و ...پیدا میکنه به مرور زمان!

تعویض کولانت که خودش خیلی دردسر داره + هواگیری و....

هرچیزی دردسر خودشو داره درکنار مزیت هاش!

همچنان در انتخاب مانده ایم!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...