رفتن به مطلب

تبدیل دسیمال و هگزادسیمال به فایل اصلی

minadosty
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من از مقادیری هگزادسیمال از یک فایل رو دارم

ولی نمیدونم اون چه فایلی هستش

میخوام بفهمم این هگزادسیمالی کهع دارم چه فایلی میشه

چطوری باید تبدیلش کنم

با برنامه winhex هر فایلی رو که بدی هگزادسیمالش رو بهت میده

حالا این دفعه هگزادسیمال رو دارم میخوام ببینم فایلش چی میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما وقتی یه فایل رو تو ادیتور وین هگز باز میکنی مقادیر هگز رو میبینی در واقع محتوی فایل رو تو مد هگز بهت نشون میده برای تبدیل کاراکتر های هگز "0123456789ABCDEF" به فایل فقط نیاز هست که تشخیص بدی فرمت فایل یا "پسوند" فایل چی هست و تغییر نام بدی فایل رو. تو همون وین هگز که باز کنی تو قسمت ویو اسکی از روی هدر فایل میتونی نوع فرمت رو ببینی خود وین هگز هم یه signature پترن داره که اگر به قسمت ریکاوری بری و تو فایل هگزی که باز کردی ریکاوری فایل رو انجام بدی تو فایل جستجو میکنه برای هدر یا امضاء فایل و فایل رو با فرمت اصلی برات ذخیره میکنه . پس داستان این میشه فایل هگز رو داری تنها کافی هست پسوند فایل رو بدونی از خود وین هگز ویا برنامه های File Extension Finder میتونی برای این کار استفاده کنی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالت دوم رو فراموش کردم :D حالت اول پست بالا بود یعنی یه فایل داری که تو وین هگز بازش کردی و پسوند نمیدونی . حالت بعد این هست که فایل محتویات اسکیش هگز هست یعنی تو نت پد که باز میکنی کاراکتر های هگز "0123456789ABCDEF" رو میبینی برای اینکه همون کد هگز رو تو فرمت فایل ذخیره کنی یه نیو فایل تو وین هگز باز کن بعد کد هگزی که داری رو پیست کن تو قسمت هگز ویو و ذخیره کن و بعد برای تشخیص فرمت فایل هم ادامه داستانش میشه همون پست قبلی .....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...