رفتن به مطلب

آپدیت بایوس سری 6 برای ivy bridge

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت شما استادان عزیز.

سوال1.از دوستان تا به حال کسی با آپدیت بایوس سری 6 intel  سری ivy bridge رو مینش بسته اگه بله می خواستم بدونم راضین از جوابدهیش؟میدونم که به هر حال چیزایی مثل pci-e 3 و..... را ساپرت نمیکنه اما میخواستم بدونم مثلا اینطوری نشه که یهو پرفرمنس 3550 از 2400 هم کمتر شه.(هر چند تفاوت خیلی زیادیم ندارن اما خب بلاخره 3550 بهتره)

سوال2.آیا سری k پردازنده های ivy بعد از آپدیت بایوس رو z68 واسه oc خوب جواب میدن یعنی یه 3570k رو با z 68 میشه مثل یک 2500k بش حال بدی یا نه؟

با تشکر.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

درود عزیز

بله شدنی هست ومیشه آیوی بریج رو روی سندی بریج نصب کرد!کارایی هم خوب هست ولی تفاوت چندانی نداره!

برای سری K هم میشه نصب کرد ولی حرارت بالایی تولید میکنه و تو اور خیلی نمیشه روش مانور داد!انتظار اورکلاک بالایی هم نداشته باش!

چون سری آیوی بریج ولتاژ زیادی میگیره ولی سری سندی بریج عکس این مطلب هست!

برای همین یه سی پی یوی با ولتاژ خور بالا زیاد نمیتونه روی یه مادربرد با ولتاژ خور کمتر خوب جواب بده!

امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید!

لینک به دیدگاه

بله کاملا جوابم رو گرفتم پس همون 2600k بهتره واسه من برام چون پول کولر آنچنانی ندارم ممنون.

لینک به دیدگاه

چون سری آیوی بریج ولتاژ زیادی میگیره ولی سری سندی بریج عکس این مطلب هست!

این مورد رو برعکس گفتید. سری ایوی ولتاژ کمتری نسبت به سندی نیاز داره. ولی گرم تر هست.

و اما جواب های پست اول.

P67 نمیتونه تمام کمال مثل Z77 اور کنه. بیس کلاک پایین تر و توانیی اور کمتر فرکانس رم در P67 مشهود هست.

به فرض اگر p67 تا 105 بیس کلاک بده به یه Ivy  ، زد77 تا 108 میده. رم هم به همین شکل.

شما علاوه بر اینکه pci-3 نیتیو ندارید، USB3 نیتیو هم ندارید.

همچنین سی پی یو های ivy مختصری گرمتر میشن روی p67 نسبت به z77

در حالت دیفالت کارایی چندان فرق نمیکنه و یکسان هستن. ولی برای اور محدودش میکنه.

ویرایش شده توسط central_core
لینک به دیدگاه

این مورد رو برعکس گفتید. سری ایوی ولتاژ کمتری نسبت به سندی نیاز داره. ولی گرم تر هست.

و اما جواب های پست اول.

P67 نمیتونه تمام کمال مثل Z77 اور کنه. بیس کلاک پایین تر و توانیی اور کمتر فرکانس رم در P67 مشهود هست.

به فرض اگر p67 تا 105 بیس کلاک بده به یه Ivy  ، زد77 تا 108 میده. رم هم به همین شکل.

شما علاوه بر اینکه pci-3 نیتیو ندارید، USB3 نیتیو هم ندارید.

همچنین سی پی یو های ivy مختصری گرمتر میشن روی p67 نسبت به z77

در حالت دیفالت کارایی چندان فرق نمیکنه و یکسان هستن. ولی برای اور محدودش میکنه.

البته دوست عزیز مینم z68 هست که فک کنم صحبت شما علاوه بر p67 رو z68 هم صادقه.

بله کاملا ازعدم دست رسی به امکانت مطلع هستم.

راستش pci-e 3 واسم مهم نیست چون کرایسیس 3 رو با 7950 و رم و 2500k خودم رو مین رفیقم تست کردم تازه 0.6 هم کمتر فریم داد که البته بخاطر این بود که رمها رو مین رفیقم رو دیفالت بودن.وبازیا هنوز از کل پهنای pci-e 2 هم استفاده نمیکنن.usb هم کاربردی نداره واسم حقیقتش.

راستش این بنچ مارکای 3770k خیلی منو واسه ivy ترغیب کرده.خب اگه رو z68 هم همون پرفرمنس رو داشته باشه......

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...