رفتن به مطلب

مشکل در اورکلاک GTX 580

M1K41L
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

درود خدمت اساتید . 

بنده یک عدد کارت msi 580 lighting دارم که میخام اورکلاکش کنم . تا فرکانس 910 اورکردم اما بیشتر از اون دیگه با مشکل مواجه شدم . 

لطفا راهنمایی بفرمائیید . 

دمای حداکثر کارت در فرکانس 910 به 71 میرسه . 

6xp.png

لینک به دیدگاه

میکاییل جان ولتاژ دادی چیزی ؟ با msi Afterburn??

ویرایش شده توسط metall_hero
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میکائیل جان بی زحمت از طریق GPU-Z کیفیت چیپش (Asic Quality) رو یه نگاه میکنید و بگید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
میکاییل جان ولتاژ دادی چیزی ؟ با msi Afterburn??

ولتاژ فعلا ندادم میلاد جان.

میکائیل جان بی زحمت از طریق GPU-Z کیفیت چیپش (Asic Quality) رو یه نگاه میکنید و بگید؟

چطوری اینکارو باید کرد؟

لینک به دیدگاه

داداش خوب ولتاژ بده دیگه !!!! زیر نیتورژن میبرن با بوس که فرکانسش بالا نمیره که :دی

باید ولتاژ بدی خوووو

ویرایش شده توسط metall_hero
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
75.5% زده . 

کیفیتش بد نیست. فن رو بذار رو 100 درصد و یه مقدار ولتاژ بده احتمالا با ولتاژ تا 1000 بره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برا من با ولتاژ شده بئد این

کلاً رو 935 پایدار میشه با این ولتاژ

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
کیفیتش بد نیست. فن رو بذار رو 100 درصد و یه مقدار ولتاژ بده احتمالا با ولتاژ تا 1000 بره 

چند ولت بدم ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
چند ولت بدم ؟

کم کم زیادش کن حواست هم به دما باشه. یه دفعه نذارش روی حد اکثر

لینک به دیدگاه

سلام میکائیل جان

معمولا کارت های سری لایتنینگ ASIC متوسطی دارند چون شرکت سازنده علاوه بر عرضه یک پکیج قدرتمند در عین حال  یک نیم نگاهی هم  به اورکلاک این کارت ها تحت شرایط LN2 داشته است

بنده در گذشته تعدادی از کارت گرافیک GTX580  را تحت شرایط زیر تست کردم

1-حالت اول : حداکثر فرکانس پایدار با استفاده از ولتاژ1.025V  که ولتاژ پایه کارت گرافیک های سری GTX580هست

ASIC<70% =Weak=Average Clock With (1.025) Voltage =800-820MHz

ASIC<80% =Good=Average Clock With (1.025) Voltage =820-850MHz

ASIC<90% =VeryGood=Average Clock With (1.025) Voltage =850-880MHz

ASIC>90% =Excellent=Average Clock With (1.025) Voltage =..................1

2- ولتاژ مورد نیاز برای پایدار شدن در فرکانس 900MHZ

ASIC<70% For 900mhz=1.15V or Higher

ASIC<80% For 900mhz=1.125-1.15v

ASIC<90% For 900mhz=1.1-1.125v

(البته این نکته رو لازم میدونم ذکر کنم اگرچه درصد ASIC با ولتاژ مورد نیاز و مصرف کارت ارتباط مستقیمی داره اما در مورد اورکلاک کارت این مطلب صدرصد صادق نیست و ممکنه در کارت گرافیکی  GPU ای علاوه بر high voltage بودن کلاک بالاتری بزنه!)

علاوه بر ASIC و ولتاژ GPU  سیستم کولنیگ  GPU و VRM  کارت گرافیک و همچنین تعداد و نوع فازهای به کار رفته در کارت گرافیک در حداکثر فرکانس بدست آمده دخیل هستند به همین دلیل هست که اکثر کارت گرافیک های سری لایتنینیگ و DCUII علارغم  ASIC متوسط با ولتاژو کلاک مناسبی عرضه می شوند

اما در مورد کارت شما  با توجه  این میزان Asic باید بتونید تست 3D11 را به طور کامل در فرکانس 940-950 رو با دور فن 100درصد (در دمای زیر 65) و ولتاژ 1.15 پاس کنید

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از توضیحات کامل دوستان . 

الان ولتاژ دیفالت کارت را از کجا باید ببینم تا در فرکانس 950 با ولتاژ 1.15 بتونم پایدارش کنم . 

معیار من برای تست پایداری msi kombuster هست . 

یک نکته : پشت کارت یک سوییچ Ln2 +چند سوییچ ولت مد هست . اینها به چه کاری میاد؟

75175181375374625303.jpg

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ماشالا آقا صابر استاد همه ما هستن  :)  فقط یه مقدارکم پیدا هستن و مارو از تجربه خودشون بهره مند نمیکنن :wub:

میکائیل جان شما همون Kombuster رو اجرا کن و داخل Afterburner ببین ولتاژ GPU در نمودار حداکثر روی چند رفته. اون ولتاژ دیفالت کارته. سوئیچ LN2 هم همونطور که از اسمش معلومه برای اورکلاک با نیتروژن هستش و Temperature Limit رو حذف میکنه و برای رفع Cold Bug در زمان اورکلاک با نیتروژن هستش. بقیه هم ولتاژ GPU و Memory و PLL رو بالا میبرن. شما برای اور روی ایر نیاز به تغییر اون سوئیچ ها نداری

لینک به دیدگاه

با تشکر از توضیحات کامل دوستان . 

الان ولتاژ دیفالت کارت را از کجا باید ببینم تا در فرکانس 950 با ولتاژ 1.15 بتونم پایدارش کنم . 

معیار من برای تست پایداری msi kombuster هست . 

یک نکته : پشت کارت یک سوییچ Ln2 +چند سوییچ ولت مد هست . اینها به چه کاری میاد؟

75175181375374625303.jpg

ماشالا آقا صابر استاد همه ما هستن  :)  فقط یه مقدارکم پیدا هستن و مارو از تجربه خودشون بهره مند نمیکنن :wub:

میکائیل جان شما همون Kombuster رو اجرا کن و داخل Afterburner ببین ولتاژ GPU در نمودار حداکثر روی چند رفته. اون ولتاژ دیفالت کارته. سوئیچ LN2 هم همونطور که از اسمش معلومه برای اورکلاک با نیتروژن هستش و Temperature Limit رو حذف میکنه و برای رفع Cold Bug در زمان اورکلاک با نیتروژن هستش. بقیه هم ولتاژ GPU و Memory و PLL رو بالا میبرن. شما برای اور روی ایر نیاز به تغییر اون سوئیچ ها نداری

لطف داری بهمن جان ولا دیگه از ما گذشته....

بله همینطور که اشاره کردید این سویچ ها برای اورکلاک روی Air کاربرد آنچنانی نداره چون با اور ولتاژ نرم افزاری به حداکثر فرکانس کارتون می رسید

VPLL حدود 0.1 به ولتاژ PLL اضافه میکند

V mem حدود 0.1 به ولتاز مموری

PWM ClockTuner فرکانس رو بروی 300-600KHZ تنظیم میکند

OCP Unlocker  محدودیت توان مصرفی کارت گرافیک یا به عبارتی محدودیت آمپراز فاز ها را حذف میکند

GPU V SW حدود 0.1 به ولتاژ پیش فرض GPU اضافه میکند و قابلیت اور ولتاژ GPU با استفاده از AF Extreme تا 1.7v رو فراهم میکند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

برا منم مفید بود آقا صابر/ ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام مجدد. 

با کمک دوستان گل تا اینجا پیشرفتم . لطفا هر نظری دارید بفرمایید .

34793605658132665304.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میکائیل جان اینطور که من میبینم با ولتاژ بیشتر راحت باید 1000 رو بزنه این کارت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان . تا الان  که +80mv دادم ،عدم پایداری ندیدم . 

10 تا میرم بالاتر ببینیم چطوریاست . فکر کنم وقت افزایش ولتاژ نزدیکه .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام مجدد. 

با کمک دوستان گل تا اینجا پیشرفتم . لطفا هر نظری دارید بفرمایید .

34793605658132665304.jpg

سلام

یعنی با اینا پیادار بودش ؟؟؟ تو همه برنامه های تست گرافیک !!!

چون برا من تا 985 هم میره مشکلی نیست / ولی توی برخی برنامه های سیستم ریست میشه ولی برخی هارو پاس میکنه/ اون 935 که من زدم  توی همه برنامه پایداره

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام

یعنی با اینا پیادار بودش ؟؟؟ تو همه برنامه های تست گرافیک !!!

چون برا من تا 985 هم میره مشکلی نیست / ولی توی برخی برنامه های سیستم ریست میشه ولی برخی هارو پاس میکنه/ اون 935 که من زدم  توی همه برنامه پایداره

معمولا همیشه اورکلاک اعمال نمیشه . 

مواقعی برای خودم پیش میامد که پردازنده اور میکردیم ، تست هایی مثل wprime 1024 پاس میکرد اما در occt ناپایدار بود. یا در 24/7 هفته گاها بلو اسکرین میدیدیم . 

پس هر کس به اندازه تستی که نیاز داره ، لفظ پایداری بهش میگه . من خودم برای گیم و 24/7 قطعات رو اور نمیکنم . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
معمولا همیشه اورکلاک اعمال نمیشه . 

مواقعی برای خودم پیش میامد که پردازنده اور میکردیم ، تست هایی مثل wprime 1024 پاس میکرد اما در occt ناپایدار بود. یا در 24/7 هفته گاها بلو اسکرین میدیدیم . 

پس هر کس به اندازه تستی که نیاز داره ، لفظ پایداری بهش میگه . من خودم برای گیم و 24/7 قطعات رو اور نمیکنم . 

این حرفیه برا خودش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مثل آموزش اورکلاک شد اینجا واسه خودش...

یک سوال؟

میکائیل جان چرا مموری رو اور نمیکنی؟

مموری به نظر من که خیلی بیشتر جواب میده تا Gpu توی کارتهای سری 500...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک سوال؟

محتوای تاپیک باید آموزشی باشه ، تا انجمن خلاصه ، مفید و پربار باشه و از ایجاد تاپیک های اضافی خودداری بشه .

سراغ مموری هم میریم . اما اول ببینیم تا چه حد میشه هسته را اورکرد. 

شاید اینطور باشه که میگید ، چون من تجربه ای در اورکلاک گرافیک ندارم ، اما اورکلاک رم گرافیکی باعث کاهش عمر کارت گرافیک میشه . 

لینک به دیدگاه

قطعا همینطوره مثلا معیار ما اورکلاکره ها پایداری در تست 3d11&2013هست چون معمولا تست های که بر پایه نسخه های پیشین DirectXبه کارت های قدرتمند امروزی فشاری زیادی وارد نمیکنند برای نمونه مثلا GPU usage کارت گرافیک 680 در تردیمارک ونتیج بر پایه DirectX10  حدود 80-90 درصد هست و در تست Aqumark که بر پایه DX8 حدود 20- 40 درصد پس میشه اینطوری نتیجه گرفت که در تست های که فشار کمتری به GPU وارد میکنند میشه به فرکانس های بالاتری رسید که نمیشه گفت صدرصد استیبل هست!

یک سوال؟

همینطور که اطلاع دارید کارت های 580 ازمموری ساخت شرکت سامسونگ با سریال نامبر  K4G10325FE-HC04 که بطور پیش فرض در فرکانس 1000mHZ فعالیت میکنه بهره می برد، ازنظر اورکلاک مموری بدون اعمال ولتاژ به سه دسته تقسیم میشوند

Max Satble frequency<1150 =Weak

Max Satble frequency<1180 =Good

Max Satble frequency<1220=Very Good

Max Satble frequency<1260=Excellent

در چند مدل 580 لایتنینگی که در گذشته چه توسط خودم یا با دوستان تست کردیم اکثرا 1190-1200 اور میشوند :)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...