رفتن به مطلب

پایداری اورکلاک

behnam74
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من یک کارت گرافیک zotac 650ti boost دارم و میخواستم بدونم که پایداری اورکلاک یعنی چی ؟ مثلا من الان core کارت رو 100 تا بردم بالا و همچنین memory رو ولی بقیه رو دست نزدم میخوام بدونم برای اینکه بالاتر ببرم بقیه تنظیمات رو تا چه حدی میتونم عوض کنم مثلا voltag رو . در کارت گرافیک من یه تنظیم داره به اسم power limit ای چیه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما قبل از اورکلاک باید تاپیک های مربوط به اورکلاک قطعه خودتون(گرافیکهای انویدیا و مدلهای مشابه) رو ببینید و مطالعه بفرمایید.

اورکلاک از روی ناآگاهی منتج به آسیب و نهایتا از بین رفتن قطعه شما خواهد شد !

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=16216

.http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=15709

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=1510

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=671

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=487

لینک به دیدگاه

core=1095 (base) 1161 (boost)

memory=1552

fan=auto

voltag=auto

temp=70 max

من تا این اندازه تونستم اورکلاک کنم میخوام بدونم بالاتر هم میشه ؟

کسی کارت من رو نداره ؟

ویرایش شده توسط behnam74
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ریویو های کارت خودتون رو Google کنید و سپس در قسمت اورکلاک ببینید تا چه میزان اور کردند این کارت رو !ولی بازهم احتمال زیاد تفاوت بین کار شما و کارت مورد تست سایتها در فرکانس زدن هست !

اینم یک نمونه :

http://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_650_Ti_Boost/29.html

gpuz_oc.gif

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مموری کارتتون هنوز خیلی جا برای فرکانس زدن داره ولی GPU شاید 50 مگاهرتز دیگه !

لینک به دیدگاه

خوب من نمیدونم که چقدر باید voltag و fan و power limit رو افزایش بدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما Power Limit رو بذار روی حد اکثر و با ولتاژ هم کاری نداشته باش. فن رو هم دستی یه مقدار ببر بالا تا بهتر خنک بشه. بعد میتونی فرکانس رو 10 تا 10 تا بالا ببری و تست بکنی . هر جا دیدی تصویر فریز شد یا از برنامه خارج شد و خطا داد فرکانس رو 10 تا بیار پایین. بهتره اول حد اکثر فرکانس هسته رو پیدا بکنی و بعد بری سراغ مموری

لینک به دیدگاه

بهتون پشینهاد میکنم برای این که اطلاعات صحیحی از ولتاژ gpu ندارید بهتره به اون دست نزنید و در همون ولتاژ دیفالت به بالاترین حداور در همون ولتاژ دست پیدا کنید.

چون با افزایش ولتاژ به همون نسبت هم عمر کارتتون کم میشه..

:excl: اگر هم با قدرت کارتتون مشکی ندارید اکیدا دست به اورکلاک کارت گرافیکتون نزنید :excl: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
بهتون پشینهاد میکنم برای این که اطلاعات صحیحی از ولتاژ gpu ندارید بهتره به اون دست نزنید و در همون ولتاژ دیفالت به بالاترین حداور در همون ولتاژ دست پیدا کنید.

چون با افزایش ولتاژ به همون نسبت هم عمر کارتتون کم میشه..

:excl: اگر هم با قدرت کارتتون مشکی ندارید اکیدا دست به اورکلاک کارت گرافیکتون نزنید :excl: 

محمد جان کارتهای سری 6 و 7 انویدیا که بوست دار هستن به طور اتوماتیک ولتاژ رو تا حداکثر مجاز که 1.175 ولت هستش بالا میبرن و بالابردن اون اسلایدر مربوط به ولتاژ در برنامه ای مثل MSI Afterburner هیچ تاثیری نداره. چون به صورت اتوماتیک خود کارت حد اکثر ولتاژ رو اعمال میکنه. تنها راه ولتاژ دادن به این کارتها اینه که سقف ولتاژ 1.175 ولت به وسیله تغییر بایوس برداشته بشه . تا ولتاژ تا 1.21 ولت قابل افزایش بشه

لینک به دیدگاه

محمد جان کارتهای سری 6 و 7 انویدیا که بوست دار هستن به طور اتوماتیک ولتاژ رو تا حداکثر مجاز که 1.175 ولت هستش بالا میبرن و بالابردن اون اسلایدر مربوط به ولتاژ در برنامه ای مثل MSI Afterburner هیچ تاثیری نداره. چون به صورت اتوماتیک خود کارت حد اکثر ولتاژ رو اعمال میکنه. تنها راه ولتاژ دادن به این کارتها اینه که سقف ولتاژ 1.175 ولت به وسیله تغییر بایوس برداشته بشه . تا ولتاژ تا 1.21 ولت قابل افزایش بشه

بسیار عالی توضیح دادید بهمن جان

ممنون @};- 

لینک به دیدگاه

برای نشان دادن fps در بازی ها از چه برنامه ای استفاده کنم؟

لینک به دیدگاه

برای نشان دادن fps در بازی ها از چه برنامه ای استفاده کنم؟

برنامه ی gpu-z بهترین برنامه برای نشون دادن تمامی اطلاعات کارت براتون مناسبه..

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته چون برای رعایت Power Limit در شرایطی که لود خیلی سنگین باشه ولتاژ رو کاهش هم میده که اگه شما اون اسلایدر رو بالا ببری تنها کاری که میکنه اینه که در اون شرایط هم ولتاژ رو پایین نمیاره و به جاش کلاک رو پایین تر میاره و در واقع افزایش کارایی که نمیده هیچ بلکه کارایی رو کاهش هم میده!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد جان GPU-Z که FPS نشون نمیده!!! برای نمایش FPS میشه از قسمت OSD در نرم افزار هایی مثل همون MSI Afterburner یا EVGA PrecisionX استفاده کرد. اگه فقط FPS مورد نیاز باشه معروفترین برنامه برای این کار FRAPS هستش

لینک به دیدگاه

حالا با این صحبت ها من power limit رو اگر کمتر کنم بیشتر اور میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
حالا با این صحبت ها من power limit رو اگر کمتر کنم بیشتر اور میشه؟

نه عزیز باید Power Limit رو بالاتر ببری تا بیشتر اور بشه

لینک به دیدگاه

محمد جان GPU-Z که FPS نشون نمیده!!! برای نمایش FPS میشه از قسمت OSD در نرم افزار هایی مثل همون MSI Afterburner یا EVGA PrecisionX استفاده کرد. اگه فقط FPS مورد نیاز باشه معروفترین برنامه برای این کار FRAPS هستش

ببخشید دوست عزیزم یه لحظه فکر کردم منظورشون فرکانس هسته هست...

منو ببخشید @};-

لینک به دیدگاه

من وقتی furmark رو اجرا میکنم مینویسه که core داره 99 درصد کار میکنه ولی مقدار core تغییر میکنه معمولا حتی کمتر از base هست مثلا 1045 در حالی که base من 1112 است

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من وقتی furmark رو اجرا میکنم مینویسه که core داره 99 درصد کار میکنه ولی مقدار core تغییر میکنه معمولا حتی کمتر از base هست مثلا 1045 در حالی که base من 1112 است

به خاطر Power Limit این اتفاق می افته. چون Furmark لود وحشتناکی روی گرافیک وارد میکنه و به دلیل این که مصرف کارت از میزان تعیین شده بالاتر نره خود کارت فرکانس و ولتاژ هسته رو پایین میاره. شما اگه نوار مربوط به Power Target رو به سمت راست بیارید یعنی در واقع میزان حداکثر مصرف مجاز رو بالاتر تعیین بکنید میبینید که فرکانس بالاتر میره و دمای کارت هم بالاتر میره. البته این حالت وقتی در Furmark پیش میاد که شما تنظیم Anti Aliasing رو روی OFF قرار بدید. حالت 4X یا 8X رو اگر انتخاب بکنید این حالت کمتر پیش میاد.

لینک به دیدگاه

من power limit رو از 100٪ به 110٪ بردم دیگه آخرشه یعنی حالا فرکانس بیشتری میده؟

لینک به دیدگاه

اگر یه کابل dvi 19pin رو به مانیتور 25pin وصل بشه چی میشه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

محمد جان بهت مثبت دادم تا منفیت بره ولی جوابت خیلی بی ربط بود چون GPU-z اصلا به فریم کاری نداره

بهترین برنامه و دقیق ترین برنامه Frabs است که  امکان شات و فیلم گرفتن از بازی رو نیز میدهد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...