رفتن به مطلب

مشاوره برای ارتقاء سیستم

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

سیستم من اینه :

ram 2gb ocz

mb : asus m3a

cpu : phenom 8450

power : 430 green

گیمر نیستم فقط بخاطر چند تا تا بازی بتلفیلد 3 و Splinter Cell: Blacklist میخوام ارتقا بدم

راستش اولش خواستم یه گرافیک 560 با یه پاور 600 بگیرم

که دوستان گفتند چون cpu پایین هست گلوگاه ایجاد میکنه جواب نمیده

دوستان لطفی کنند یه گرافیک جون دار معرفی کنند این بازیها رو بشه با فریم 60 با رزلوشن 1280*1024 بازی کرد full hd نمیخوام(همینقدر بسه)

نگید برو یه 5450 بگیر کارت راه میندازه که نگیرم بهتره

600 تومن هزینه میکنم

دوستان لطفی کنند راهنمایی کنند چه قطعه ای ارتقا بدم بهتر جواب میگرم

ممنون میشم

لینک به دیدگاه

درود

پیشنهاد بنده خرید یه گرافیک کارکرده gtx 460-gtx 465-gtx 550ti هست و با مابقی پول یه پاور کارکرده حدود600 وات تهیه کنید!

لینک به دیدگاه

بنده با 460 و 465 وافقم اما 550 یکیم نسبت به قیمتش کم کارایی هست

لینک به دیدگاه

درود،دوستان من یک سیستم قدیمی مال حدود 7 سال پیش دارم میخام ارتقاش بدم و یه سیستم جدیدش کنم که

خرجشم حدود 800 یا 900 تومان بشه خیلی سپاس گذارم اگه راهنمایی ام کنید. :)

که از چه نوع قطعاتی با چه قیمتی میتونم استفاده کنم.

ویرایش شده توسط javad mj
لینک به دیدگاه

یه لیست بنویس از قطعاتی که داری ببینیم کدوم رو میشه تو سیستم جدید استفاده کرد کدوم  رو نمیشه گرچه بعید می دونم قطعه ی به درد بخوری توش گیر بیاد که بشه رو سیستم جدید استفاده کرد. 

نیازتون رو هم مشخص کنید. بگید واسه بازی می خواید یا کاراهای روزمره یا کارهای دیگه ... 

آیا مانیتور نیاز دارید - کیس - اسپیکر - موس کیبورد ؟

800  تومان یا 900 تومان و آیا این مبلغ فقط واسه کیس هستش یا کل قطعات ( مانیتور، کیس و ... ) 

لینک به دیدگاه

یه لیست بنویس از قطعاتی که داری ببینیم کدوم رو میشه تو سیستم جدید استفاده کرد کدوم  رو نمیشه گرچه بعید می دونم قطعه ی به درد بخوری توش گیر بیاد که بشه رو سیستم جدید استفاده کرد. 

نیازتون رو هم مشخص کنید. بگید واسه بازی می خواید یا کاراهای روزمره یا کارهای دیگه ... 

آیا مانیتور نیاز دارید - کیس - اسپیکر - موس کیبورد ؟

800  تومان یا 900 تومان و آیا این مبلغ فقط واسه کیس هستش یا کل قطعات ( مانیتور، کیس و ... ) 

قطعات سیستمم نمیدونم چیه ولی آره فک نمیکنم به درد بخور باشه من سیستمه واسه بازی و نرم افزار میخام و اینکه 800 ،900 تومان هم فقط مال قطعات کیس گفتم.خیلی سپاس

لینک به دیدگاه

سلام من ی سیستم فدیمی دارم فقط میشه از کیسش استفاده کنم

بعد نمیخوام زیاد سیستم بالایی ببندم در حد رم 2 گیگ و گرافیک 1 گیگ

اهل بازی نیستم فقط واس ویندوز 7 گه الان بیشتر برنامه ها ویندوز 7 کار میکنه

بیزحمت برام مدل cpu . mainbord . power , graphic , ram رو بنویسید

زیاد نمیخوام هزینه کنم

لینک به دیدگاه

قطعات سیستمم نمیدونم چیه ولی آره فک نمیکنم به درد بخور باشه من سیستمه واسه بازی و نرم افزار میخام و اینکه 800 ،900 تومان هم فقط مال قطعات کیس گفتم.خیلی سپاس

با این میزان بودجه سیستمی که مناسب بازی باشه نمیشه بست- 

من هر جور حساب کردم بیشتر از مبلغی شد که شما واسه تهیه سیستم کنار گذاشتید. 

اگه قید بازی رو بزنید با گرافیک آنبرد میشه سیستم رو با اون میزان بودجه سر هم کرد. 

دوستان اگر بنده اشتباه می کنم اصلاح کنند. 

post-7706-0-48826400-1377613298_thumb.jpg

این لیست قطعات رو بر طبق قیمت روز قطعات از سایت لیون انتخاب کردم. این سیستم تو رزولوشن 1024در 768 تا میزان زیادی برای بازی کردن شما رو راضی نگه می داره البته با جزئیات متوسط و بعضا در برخی بازی ها از جمله tomb rider رو به پائین و باعث نمیشه احساس کنید می خواید سیستم رو از پنجره پرت کنید تو حیاط. 

سیستم هنوز کیس و درایو نوری نداره که حداقل 100 تومان باید واسش کنار گذاشت. و من رم رو 2 گیگابایت انتخاب کردم که اگه قصد بازی دارین پیشنهاد شدید می شه که میزان  رم رو به 4 گیگابایت افزایش بدید. که البته میزان 30 الی 40 هزارتومان هزینه بیشتر رو می طلبه. 

قیمت این سیستم با این مشخصات و 2 گیگابات حافظه بیشتر به اضافه یه کیس معملولی و دی وی دی رایتر حدود 1150 الی 1200 هزار تومان در میاد که اگه اگه بودجه شما 800 باشه 350 الی 400 و اگه  900 باشه 250 الی 300 تومان  بیشتر از بودجه شما در میاد. 

البته گفتم اگه بازی رو از نیازهاتون حذف کنید با گرافیک آنبورد - پاور ضعیف تر و همون میزان 2 گیگابیات حافظه با بودجه خودتون میشه سیستم رو بست. که البته من واسه اون سیستم هم با 4 گیگابایت رم رو توصیه می کنم. 

حالا اساتید هم بیان نظرشون رو بگند و اگه اشتباهی در بیانات بنده هست اصلاح کنند . 

باشد که این دوست جدیدمون بهترین قطعات رو با بودجشون بتونند تهیه کنند. 

لینک به دیدگاه

با این میزان بودجه سیستمی که مناسب بازی باشه نمیشه بست- 

من هر جور حساب کردم بیشتر از مبلغی شد که شما واسه تهیه سیستم کنار گذاشتید. 

اگه قید بازی رو بزنید با گرافیک آنبرد میشه سیستم رو با اون میزان بودجه سر هم کرد. 

دوستان اگر بنده اشتباه می کنم اصلاح کنند. 

attachicon.gifCapture.JPG

این لیست قطعات رو بر طبق قیمت روز قطعات از سایت لیون انتخاب کردم. این سیستم تو رزولوشن 1024در 768 تا میزان زیادی برای بازی کردن شما رو راضی نگه می داره البته با جزئیات متوسط و بعضا در برخی بازی ها از جمله tomb rider رو به پائین و باعث نمیشه احساس کنید می خواید سیستم رو از پنجره پرت کنید تو حیاط. 

سیستم هنوز کیس و درایو نوری نداره که حداقل 100 تومان باید واسش کنار گذاشت. و من رم رو 2 گیگابایت انتخاب کردم که اگه قصد بازی دارین پیشنهاد شدید می شه که میزان  رم رو به 4 گیگابایت افزایش بدید. که البته میزان 30 الی 40 هزارتومان هزینه بیشتر رو می طلبه. 

قیمت این سیستم با این مشخصات و 2 گیگابات حافظه بیشتر به اضافه یه کیس معملولی و دی وی دی رایتر حدود 1150 الی 1200 هزار تومان در میاد که اگه اگه بودجه شما 800 باشه 350 الی 400 و اگه  900 باشه 250 الی 300 تومان  بیشتر از بودجه شما در میاد. 

البته گفتم اگه بازی رو از نیازهاتون حذف کنید با گرافیک آنبورد - پاور ضعیف تر و همون میزان 2 گیگابیات حافظه با بودجه خودتون میشه سیستم رو بست. که البته من واسه اون سیستم هم با 4 گیگابایت رم رو توصیه می کنم. 

حالا اساتید هم بیان نظرشون رو بگند و اگه اشتباهی در بیانات بنده هست اصلاح کنند . 

باشد که این دوست جدیدمون بهترین قطعات رو با بودجشون بتونند تهیه کنند. 

اقا من بی نهایت سپاس گذارم.اطلاعاتتون واقعا از کاملم یک چیزی اون ور تر بود خیلی به دردم میخوره ممنونم.و یه چیز دیگه اینکه من میتونم سیستمو ببندم بعدمثلا یه قطعه مثل هاردو بعدا اضافه کنم یا از سیستم قبلی بردارم یانه؟؟

ویرایش شده توسط javad mj
لینک به دیدگاه

هارد رو که بعدا نمی تونی برداری! سیستم که بدون هارد نمیشه ولی از هارد دیسک سیستم قبلیت در صورتی که ساتا باشه می تونی تو سیستم جدید استفاده کنی. 

کیس رو هم می تونی از همون کیس سیستم قبلیت استفاده کنی، اگه دی وی دی رایتر و یا دی وی دی رام یا درایو combo داری به تهیه اون قطعه هم فعلا نیازی نداری البته در صورتی که پورت اتصالش ساتا باشه، ولی اگه ide باشه به خاطر عدم پشتیبانی مادربرد های جدید از این پورت نمی تونی ازش استفاده کنی. 

اگه گرافیک رو تصمیم بگیری آنبرد استفاده کنی و کارت گرافیک تهیه نکنی پاور فعلیت در صورت برخورداری از برق ساتا جوابگوی سیستم جدید هم خواهد بود البته اگه برق ساتا هم نداشته باشه با استفاده از تبدیل های برق مولکس ( 4پین) به ساتا کارت راه می افته. حداقل به دو تا تبدیل ، یکی برای هارد و یکی برای درایو نوری نیاز داری . 

البته این کار خیلی توصیه نمیشه به هر حال با توجه به قدیمی بودن سیستم و کاهش بازدهی پاور و همچنین واقعی نبودن توان خروجی (البته شما مدل پاور رو ذکر نکردین ولی بنده حدس می زنم که پاور متفرقه باشه) پاور شما برای طولانی مدت جوابگوی سیستم نیست و استفاده از اون با زیسک همراهه البته نیمه پر لیوان رو هم می شه دید اگه از گرافیک آنبورد استفاده کنید. این سیستم به خاطر سی پی یوی بسیار کم مصرفی که داره ( 55 وات) و وجود تنها یک هارد دیسک و یک درایو نوری ، اگه فرض رو بر سالم بودن پاور بزاریم خیلی به مشکل بر نمی خورین. 

لینک به دیدگاه

هارد رو که بعدا نمی تونی برداری! سیستم که بدون هارد نمیشه ولی از هارد دیسک سیستم قبلیت در صورتی که ساتا باشه می تونی تو سیستم جدید استفاده کنی. 

کیس رو هم می تونی از همون کیس سیستم قبلیت استفاده کنی، اگه دی وی دی رایتر و یا دی وی دی رام یا درایو combo داری به تهیه اون قطعه هم فعلا نیازی نداری البته در صورتی که پورت اتصالش ساتا باشه، ولی اگه ide باشه به خاطر عدم پشتیبانی مادربرد های جدید از این پورت نمی تونی ازش استفاده کنی. 

اگه گرافیک رو تصمیم بگیری آنبرد استفاده کنی و کارت گرافیک تهیه نکنی پاور فعلیت در صورت برخورداری از برق ساتا جوابگوی سیستم جدید هم خواهد بود البته اگه برق ساتا هم نداشته باشه با استفاده از تبدیل های برق مولکس ( 4پین) به ساتا کارت راه می افته. حداقل به دو تا تبدیل ، یکی برای هارد و یکی برای درایو نوری نیاز داری . 

البته این کار خیلی توصیه نمیشه به هر حال با توجه به قدیمی بودن سیستم و کاهش بازدهی پاور و همچنین واقعی نبودن توان خروجی (البته شما مدل پاور رو ذکر نکردین ولی بنده حدس می زنم که پاور متفرقه باشه) پاور شما برای طولانی مدت جوابگوی سیستم نیست و استفاده از اون با زیسک همراهه البته نیمه پر لیوان رو هم می شه دید اگه از گرافیک آنبورد استفاده کنید. این سیستم به خاطر سی پی یوی بسیار کم مصرفی که داره ( 55 وات) و وجود تنها یک هارد دیسک و یک درایو نوری ، اگه فرض رو بر سالم بودن پاور بزاریم خیلی به مشکل بر نمی خورین

بازهم خیلی سپاس

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...