رفتن به مطلب

gtx 690 vs amd 7990 کدام بهتر است؟

MR.Bahavar
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

اون دوستانی که میگن 780 sli اره میشه قبول کرد کارایی بالاتری داره نسبت به 7990   چون ببینید وقتی میخوان کارت دوهسته ای درست کننن شرکت های سازنده محدود میشن به سری مشکلات اولش دماس شما ببین یه gpu780 خودش به تنهایی حرارت داره تولید میکنه یکی دیگه هم بزار کنارش یعنی اگر فرکانس رو کم نکنن دما از 100هم میگذره مشکلی بعدی اندازه کارته که اونوقت دیگه خیلی بزرگ و بی ریخت میشه برا همین همیشه تو تست ها sliیا کراس فایر دو هسته ای ها رو شکست میدن  کلا من فکر میکنم باتوجه به تجربه ای که دارم تو گرافیک های انویدیاچون من هیچوقت ati یا الان amd نداشتم از اولین کامپیوترم اگرافیکش انویدیا مدل tnt 4mb بود من میگم sli بیشتر میدرخشه تا دو هسته ای تازه یه ابهتی هم میده به سیستم خفن!

نه تنها میشه قبول کرد بلکه صد در صد کارایی 780 sli بیشتر از 7990 هست چون اصلا sli این کارت نباید با 7990 مقایسه بشه 7990 باید با sli کارتهایی مثل 670 یا حداکثر در کمال ارفاقsli 680 مقایسه بشه.

نه با sli کارتی مثل 780 که خودش 20 درصد از 7970 قویتره.

این یعنی حتی اگر 780 به صورت دوال روی یک کارت و با تمام مشکلاتی که شما فرمودین وارد بازار بشه یعنی 790 باز هم 7990 واسش مثل یه اسباب بازیه که 40-30 درصد اختلاف کارایی دارن.

در مورد sli درسته حرفتون مثلا 680 sli بهتر از 690 هست اما 7990 با 780 sli یا حتی 790 که شاید بیاد شایدم نیاد اصلا تو یه رده نیستن حتی به هم نزدیکم نیستن.

نویدیا قرار نسل هشتی رو با کد volcanic islands ارایه کنه تو ماهای اینده

عزیز اگه اشتباه نکنم نام volcanic islands هم مربوط به کارتهای سری جدید amd هست:

http://www.techpowerup.com/188551/new-amd-gpu-family-codenames-volcanic-islands-and-pirate-islands.html

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

سلام ( مربوط به موضوع تاپیک نیست شرمنده )

نظر شخصی خودم که جند بار SLI کار کردم ( به کمک دوستان لیونی برخی اطلاعات هم کسب کردم از هومن - معین - حامد - پوریا و ...   ) :

توی برخی از بازی ها و نرم افزارها ( اتوکد - برنامه های طراحی نما و ... ) دچار مشکل پردازش می شدم و در بازی ها هم ( 10% موارد ) افت کارایی محسوس بودش ( قسمتهای سنگین بازی - نمونش بتمن آرخام سیتی اونجایی که میره داخل شهربازی و بعدش سیرک و فطار میاد و با خود جوکر ) - وقتی SLI میکنی این 10% مشکلات رو باید تحمل کنی یا باید بگذری ازش یا اینکه دنبال درایوری باشی که بهتر جواب داده یا اینکه با پشتیبانی مکاتبه کنی ( البته همیشه توی آپدیت درایور میزنه چند % بهبود در حالت SLI ) - من در این گونه موارد از حالت SLI خارج می کردم و کار می کردم - حالا اگه این 10% رو قبول داری بسم ال...

بماند مسائل :

1- پاور

2- کیس

3- تهویه عالی

4- دمای کارتها

5- مصرف برق ( زیاد به این مورد اهمیت نمیدم شخصاً )

نتیجه :

اگه بخوام SLI یا دوال GPU تک کارت باشه ؛ من SLI رو ترجیح میدم که اگه مشکلی پیش بیاد بتونم یکی از کارتها رو از مدار خارج کنم ( حالا بحث نیاز مالی خدایی نکرده یا خرابی بماند )

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اه ببخشید اشتباه تایپی زدم  روی کیبوردم  فارسی نداره نت بوکه تازه گرفتم من هم تایپم سریع نیست معذرت  اسم معماری amd  volcanic islands و انویدیا نامشخص خدا رحم کنه چه اسمی!! اره همیشه sli  یه مشکلاتی داره ولی الان خیلی بهتر و بهینه تر شده یه زمانی من 480 کار میکردم خون میکرد به دل ادم از حرارت و صدای فن های گرافیک ها ادم دیونه میشد بعد  670 sli زمین تا اسمون عوض شد حرارت صدای فن  اصلا کلا بهینه تر شده بود هی بهتر هم میشه با هر درایور  مشکلاتی کم تر میشن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید برا مقایسه اخرین کارت ها رو مقایسه میکنن شما میگید 7990 رو مقایسه نکن خوب اخرین کارت amdاینه الان اخرین انویدا هم 780 همیشه اخرین مدل های موجود رو با هم مقایسه میکنن الان اگر فردا  amd سری جدید رو داد بیرون که صدر در صد از لحاظ زمانی زودتره چون تیم سبز تازه نسل عوض کرده باز مقایسه اون با همین 780 یا tiitan خواهد بود .

ویرایش شده توسط rezagtx
لینک به دیدگاه

ببینید برا مقایسه اخرین کارت ها رو مقایسه میکنن شما میگید 7990 رو مقایسه نکن خوب اخرین کارت amdاینه الان اخرین انویدا هم 780 همیشه اخرین مدل های موجود رو با هم مقایسه میکنن الان اگر فردا  amd سری جدید رو داد بیرون که صدر در صد از لحاظ زمانی زودتره چون تیم سبز تازه نسل عوض کرده باز مقایسه اون با همین 780 یا tiitan خواهد بود .

شما گفتین اره میشه قبول کرد که 780 sli از 7990 قویتره من منظورم این بود که قضیه فراتر ازین حرفهاست(و این قضیه مربوط به مشکلات کارتهای دوال gpu نیست <7990> مربوط به تفاوت قدرت خود کارت هست) و نه تنها میشه قبول کرد بلکه شکی توش نیست منظور من این بود.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله شما هم درست میفرمایید

لینک به دیدگاه

اگر مشکل مالی ندارید هر چه بیشتر خرج کنید بیشتر کیف میکنید اگر محتاتانه فکر میکنید همون یدونه 780 خوبه - از نظر عقلانی کاری که اصراف و ولخرجی توش باشه کار لذتی هم نداره بهتر بهینه و هوشمندانه عمل کنید تا در خاتمه کار کاملا راضی باشید

لینک به دیدگاه

چه بحث داغی شده!!!

پیشنهاد بنده اینه که فعلا اون کارت 7990 که دارید و.از برند asus هست رو نگه دارید و ازش استفاده کنید!

براش خنک کننده بگیرید!

سری 800 nvidia یا 8000amd که اومد یعنی حدود9 ماه دیگه اون موقع تصمیم به تعویض یا فروش بگیرید!

فعلا که کارتتون کم نمیاره!

اگه ناراضی هستید بنده یه دونه 680 دارم حاضرم با کارت شما تعویض کنم! : دی

;)  B)

لینک به دیدگاه

چه بحث داغی شده!!!

پیشنهاد بنده اینه که فعلا اون کارت 7990 که دارید و.از برند asus هست رو نگه دارید و ازش استفاده کنید!

براش خنک کننده بگیرید!

سری 800 nvidia یا 8000amd که اومد یعنی حدود9 ماه دیگه اون موقع تصمیم به تعویض یا فروش بگیرید!

فعلا که کارتتون کم نمیاره!

اگه ناراضی هستید بنده یه دونه 680 دارم حاضرم با کارت شما تعویض کنم! : دی

;)  B)

حمید جان ارادت خوبین انشا...

فک کنم ایشون میخوان 7990 بخرن ولی همچنین شک دارن 690 بخرن یا 780 sli

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

عزیز مگه میخوای آپولو هوا کنی که 780 sli یا 690 بگیری ؟

برای گیم 770 خوبه  دیگه بخوای همه چی رو روی عالی بذاری یه ماه صبر کن تا msi gtx 780 lightning بیاد اونو بگیر 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

عزیز عشقشه یارومیره خدا تومن سیستم صوتی میخره میتونه با 6975 گوش کنه بزار حالشو کنه داداش ببند SLI 780 ببند حال نکردی خودم ازت میخرم.

لینک به دیدگاه

خبر ها جدید می گه 7990 قیمتش شده 650 دلار خرده فروشی.

7970 مدل معمولی هم الانه 279 دلار شده خرده فروشی برند سافایر!

هیف که انویدیا چشمو کور کرده نمی تونم بدون فیزیکس زندگی کنم وگرنه تا الان 4 تا 7970 بسته بودم :p

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...