رفتن به مطلب

آتش سوزی در بزرگترین کارخانه تولید RAM - احتمال افزایش قیمت

Recommended Posts

اولین تاپیک بنده تو فروم لیون کامپیوتر هست ، امیدوارم در بخش خودش تاپیک رو زده باشم

Nvidia.jpg

کارخانه Hynix Fabrication که مسئول تولید 30 درصد از DRAM در دنیا است (DDR3 و GDDR5) به طور تصادفی به آتش سهمگینی دچار شد. خوشبختانه تلفات جانی گزارش نشده است.
این اتفاق می تواند تاثیر چشم گیری در افزایش قیمت توسط کمپانی ها مخصوصا nVidia و AMD به صورت جهانی بگذارد. در حقیقت اگر می خواهید هم اکنون یک کارت گرافیک جدید نظیر nVidia GTX خریداری کنید، الان بهترین فرصت است زیرا قیمت ها احتمالا برای چند ماهی به سرعت افزایش خواهد یافت. دیگر کارخانه های تامین کننده RAM ارسال محموله های خود را لغو کرده اند تا ببینید قیمت چقدر افزایش می یابد.
گزارشی درباره تاثیر این حادثه برا تولیدات PS4, Xbox One, or Wii U در درست نیست (این را هم باید در نظر گرفت که Sony, Microsoft, و Nintendo از قبل از مقدار انبوهی را تهیه کرده بودند). اما قیمت CPU و GPU برای PC افزایش خواهد یافت.

منبعhttp://gamingbolt.com/fire-in-ram-factory-constrained-supply-price-spikes

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر واقعیت داشته باشه مثل شوکی که به هارد وارد شد به رم هم وارد میشه 

ویرایش شده توسط perans
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه بار هارد، اینبارم رم :wacko: 

لینک به دیدگاه

اگر واقعیت داشته باشه مثل شوکی که به هارد وارد شد به رم هم وارد میشه 

والا منبعش که خیلی معتبره ، ولی ممکنه بهانه باشه واسه اینا که بخوان قیمتارو افزایش بدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در این لینک که از پی سی ورلد هست گفته که این حادثه هیچ گونه تاثیری روی تولید کارخونه نخواهد داشت

ولی راجع به قیمت دیگه خدا داند  :D

http://www.pcworld.com/article/2048169/firehit-sk-hynix-dram-plant-in-china-to-resume-operations-soon.html

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله این برند کارش ساخت چیپ های رمهای DDR3 هم هست اما اون کارخونه کارش بیشتر روی تولید حافظه های Nand بوده ... چندین کارخونه داره این شرکت

پس افزایش قیمت جهانی اگه وجود داشته باشه متوجه این نوع حافظه هاست

مشکل اینجاست که این سایتهای خبری دوست دارن خیلی جنجال بشه :دی

لینک به دیدگاه

جناب معتمدی این چشم بادومیا منتظر یه فرصتاٌ !

که تا چند برابر قیمت بکنن تو حلقوم ما :( خدا کنه همینطور باشه که شما میگین ! من تازه تازه میخوام سیستم عوض کنم ...

اون موقعه 500 600 اضافی باید بدم بابت کارت گرافیک 2 3 میلیونی :( اوه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بادرود

من این خبر رو تو گوگل سیرچ کردم و تا این لحظه فقط دوتا سایت که یکیش همینه و یکیشم

سایت زیره و هردو هم سایتهای مربوط به  " گیم " هستند هیچ سایت معتبر سخت افزاری دیگه ای

خبر رو تایید نکرده ! بنظر میاد باید منتظر بود و خبر ها رو در ساعات بعد از منابع موثق تری

دریافت کرد .

http://www.gamesurfer.net/news/fire-in-worlds-leading-factory-for-ram-could-constrain-supply-lead-to-price-spikes

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

در این لینک که از پی سی ورلد هست گفته که این حادثه هیچ گونه تاثیری روی تولید کارخونه نخواهد داشت

ولی راجع به قیمت دیگه خدا داند  :D

http://www.pcworld.com/article/2048169/firehit-sk-hynix-dram-plant-in-china-to-resume-operations-soon.html

اگه اونجا هم تاثیری نداشته باشه،اینجا کاری میکنن که تاثیر داشته باشه،بهتره بهونه دست ...... نسبتا محترم ندید!

قیافه خریدار :-S

قیافه .....  =))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاملا صحیحه تو سیرچ مجدد موضوع فرق کرد ! ولی تا چند ساعت دیگه تو اخبار .... ته توی ماجرا

کاملا" مشخص میشه و همه چیز معلوم میشه !!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تو اخبار چند ساعت دیگه مطمئنا" کل ماجرا دیده و شنیده میشه .

لینک به دیدگاه

سایت هایی که فرجام گذاشته - منابع موسخی هستند - پس با این حساب گرافیک ها رو نگه داریم تو کمدامون -_-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مطمئن باشید با توجه به سابقه ای که از بازار خودمون دارم با اینکه خیلی ربطی به ماژول های DDR3 نداره ولی قیمت رم حداقل 25 درصد افزایش داشته باشه !

جهت امتحان زنگ زدیم یک از همکارهاو گفتیم رم رو تعداد میخواهیم میگه تا شنبه هفته ی آینده فروش تعداد نداریم ! :lol:

یعنی واقعا که ....

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

مطمئن باشید با توجه به سابقه ای که از بازار خودمون دارم با اینکه ربطی به حافظه های DDR3 نداره ولی قیمت رم حداقل 25 درصد افزایش داشته باشه !

جهت امتحان زنگ زدیم یک از همکارهاو گفتیم رم رو تعداد میخواهیم میگه تا شنبه هفته ی آینده فروش تعداد نداریم ! :lol:

یعنی واقعا که ....

نه انگار رسما بدبخت شدیم رفت :-S

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان که خبر خوب نمیدن...

فقط چی رفت بالا چقدر رفت بالا!!!

یه بار هم نشد بگن اومد پایین... قیمت رو میگم، بد برداشت نکنید... :p

لینک به دیدگاه

دوستان که خبر خوب نمیدن...

فقط چی رفت بالا چقدر رفت بالا!!!

یه بار هم نشد بگن اومد پایین... قیمت رو میگم، بد برداشت نکنید... :p

سایت همسایه باز نمیشه فک کنم داره قیمت هارو اورکلاک میکنه :-j

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله ظاهرا" شواهد و قرائن کاملا" دال بر گواهی این امره ! ولی نهایت امر واقعیت محض امشب کاملا"

مشخص میشه . پس من یکی تا اون موقع که حقیقت واقعی اشکار بشه صبر میکنم :I Do not Know: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

gof13.gif

این انیم تو سایتی که صفحه اول لینک کردن بود :D بیچاره شدیم ؟! یا نه ....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان تا اونجا که ممکن هست و نیاز ندارید رم خرید نکنید !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بادرود

واقعا" که این سایتهای معتبر !!  هم بقول برو بچ های عزیز بختیاری ( چونکه من چند سالی اهواز و خوزستان بودم )

کلاسشون مورِه زِ هَر وَرَندِه !! :lol: 

ویرایش شده توسط MEHRAN _ 2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من 2-3 روز پیش توی تاپیک مربوطه این خبر رو گزاشته بودم

اصلاً کسی توجه نکرد :D

بریم رم بخریم که فردا گرون میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...