رفتن به مطلب

راهنمایی برای کراسفایر یا اس ال ای

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام به نظر اساتید دوتا 580 قویتره یا 2تا6970 یا 2تا 7850 و برای این کار به حداقل سی پی یو سوکت1366 و پاور چند وات نیاز هست

سیستم فعلی فقط مادربرد asus rampage iii exterem.

لینک به دیدگاه

• ارسال 53
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

دو عدد 580 

برای sli کردن این دو کارت هم حداقل یک پاور 850 وات نیاز داری

لینک به دیدگاه

دوتا580 قدرتش به کدوم کارت میریه دقیقا به 7990یا 690 یا 780 یا تایتان میرسه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینجا میتونی تست sli این کارت رو با 6990 ببینی 

http://www.anandtech.com/bench/product/584?vs=515

گزینه های دیگه هم داره که دیگه خودت میتونی انتخاب کنی 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

850 wat ??!!!

max power این گرافیک 244 وات هست 

و حداقل پاور هم که برای این گرافیک پیشنهاد شده 600 وات هست 

و منم نوشتم حداقل 850 وات 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوتا580 قدرتش به کدوم کارت میریه دقیقا به 7990یا 690 یا 780 یا تایتان میرسه؟؟؟؟

2 تا 580 کمی از کارت 6990 قویتر میشه، اصلا با کارت های که نوشتید قابل مقایسه نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من قبلاً GTX 580 sliرو با پاور 780 نتونستم بالا بیارم که 1235 گرفتم

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

خب دوستان بنظرتو کدوم کارتهارو کراس یا اس ال کنم به 780نزدیک میشه؟

و ایا بصرفه هست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خب دوستان بنظرتو کدوم کارتهارو کراس یا اس ال کنم به 780نزدیک میشه؟

و ایا بصرفه هست؟

من نمی دونم تو چه رزلویشنی بازی می کنید اما اگه 1920*1080 هست واقعا نیازی به sli نیست

1 کارت 680 هم کاملا توی این رزلویشن می تونه با تمام جزئیات توی همه بازی ها بالای 40 فریم بده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز کارت 580 چندتا مشکل داره الان:

1.این کارت بسیار قدیمی شده دیگه

2.مقدار Vram پایینش هستش که شاید تو بازی های فعلی هم جواب نده

3.مصرف بسیار بالای برقش هستش

4.گرمای بسیار زیادش هستش

و کلا SLI و CF مشکلات خودشون رو دارن که هر کسی که بتونه بیخیالشون میشه و تک کارت قدرتمندتر رو میگیره...

لینک به دیدگاه

ولی تو اکثر سایتا نتایج اس ال ای 580 از 590 و 6990 7970 680 670 قویتره

پس چکار....

لینک به دیدگاه

من نمی دونم تو چه رزلویشنی بازی می کنید اما اگه 1920*1080 هست واقعا نیازی به sli نیست

1 کارت 680 هم کاملا توی این رزلویشن می تونه با تمام جزئیات توی همه بازی ها بالای 40 فریم بده

عزیز من 6990 داشتم الان برای کراس یا اس ال 580 بجز پاور باید سی پی یو رم اور کنم؟؟؟؟
لینک به دیدگاه

عزیز قدرت 580 sli بیش از 590 و 6990 هست اما به 7990 و 690 حتی نزدیک نیست و بازهم از 780 هم ضعیفتر هست.علاوه بر اینکه برای اینکار نیاز به پاور قدرتمند دارین با مشکلات sli که همه جا جوابگوتون نیست مواجه میشین.

اختلاف کارایی 580 sli و 780 حدود 15 درصد هست.علاوه براینکه 780 حدود 15 درصد قویتره تک gpu هست که یه مزیت بزرگه و دوم مصرف برقش هست که به مقدار قابل توجه ای کمتر.

پس شما با sli دوتا 580 توقع کارایی 780 رو نمیتونین داشته باشین.

با sli دو کارت 660ti که کمی از 580 گرونتره میتونین پرفرمنس اندکی بهتر از 780 رو داشته باشین با مصرف کمتر و معماری جدیدتر و رم 2 گیگ.این بیشتر توصیه میشه عزیز دو تا کارت 660ti دست دو بخرین.

اگر 2 تا 670 بخرین که قدرت حدود 690 رو میتونین باش بدست بیارین.

لینک به دیدگاه

مادربرد من از pci ex 3پشتیبانی نمیکنه ایا بازم به صلاح هست دوتا 660 تی ای اس ال ای کنم؟

مدل دقیق مادربردم asus rampage iii exterem

لینک به دیدگاه

مادربرد من از pci ex 3پشتیبانی نمیکنه ایا بازم به صلاح هست دوتا 660 تی ای اس ال ای کنم؟

مدل دقیق مادربردم asus rampage iii exterem

مشکلی ایجاد نمیکنه دوست عزیز و کارت های شما با همون درگاه مین که نسخه ی 2 هست کار میکنند.

حداکثر میزان تاثیر بین درگاه 3 و 2 نهایتا 10 درصده..

لینک به دیدگاه

مشکلی ایجاد نمیکنه دوست عزیز و کارت های شما با همون درگاه مین که نسخه ی 2 هست کار میکنند.

حداکثر میزان تاثیر بین درگاه 3 و 2 نهایتا 10 درصده..

بله کاملا صحیح است البته تفاوتی فعلا تو تک کارت 7950 حتی در حد 1 فریم هم ندیدم(چند دهم) من چون هنوز حتی از تمام پهنای باند pci-e 2 هم این کارتها تو بازی های امروزی استفاده نمیکنن.

البته واسه 2 کارت باید کمی فرق کنه.همونطور که محمد جان گفتن حداکثر 10 درصد هست ولی به نظر من شما فعلا و با بازی های فعلی که من تست کردم(تامبرایدرو بایوشک)بیش از 3-4 درصد تفاوتی نخواهی دید تازه چون sli هست احتمال میدم اگر نک کارت بود میگفتم کمتر از 1 درصد چون تست کردم.

نه ضرری برای کارت و مینتون داره و نه بد کار میکنه فقط pci-e 2 میشناسه کارتهارو.که تازه میشه 2 کارت pci-e 2 که از 580 قویتره :D

پس نگران این قضیه نباشین

پردازندتون رو که فکنم یا 920 یا 930 یا 950 هست رو هم اگه کولر مناسب دارین اور کنین تا گلوگاه نسازه.

راستی داداش یادم رفت بگم الان لیون 760 گلکسی آورده 1020 تومن دوتاشو بخر حالشو ببراین بهترین انتخابه.

البته 660ti گیگا هم تخفبف بزرگی خورده اما پیشنهاد من 760 هست.

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1823&gid2=880&compare=geforce-gtx-760-sli-vs-geforce-gtx-780

تو بازی هایی که sli به خوبی پشتیبانی میکنن از 780 قویتر میشی اینتوری.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

سلام

من می خوام gtx 570 رو sli بکنم ایا به نظر شما قوی میشه؟ پاورم green 686b هست ایا چه پاوری بندازم؟

سی پی یو همi7 2600k هست البته اورکلاکش کردم تا 4.4 یعنی قسمت توربو رو فعال کردم تو بایوس که هر موقع

احتیاج داشته باشه بیاد تا 4.4 ایا به نظر شما خوبه ؟ مادربردم asrock p67 professional هست.

با تشکر @};-

لینک به دیدگاه

سلام

من می خوام gtx 570 رو sli بکنم ایا به نظر شما قوی میشه؟ پاورم green 686b هست ایا چه پاوری بندازم؟

سی پی یو همi7 2600k هست البته اورکلاکش کردم تا 4.4 یعنی قسمت توربو رو فعال کردم تو بایوس که هر موقع

احتیاج داشته باشه بیاد تا 4.4 ایا به نظر شما خوبه ؟ مادربردم asrock p67 professional هست.

با تشکر @};-

در صورتی که بودجه ی کافی دارید میتونید کارت قبلیتونو بفروشید و از sli کردن دو کارت نسل قدیمی به جای یک کارت با نسل جدیدتر و قوی تر بهتر عمل کنید.

همینطور پاورتون برای sli دو کارت 570 ضعیف میباشد.

در ضمن برای این که به طور کامل از قدرت دو کارت استفاده بشه شما میبایست سی پی یو تونو تا مرز 5 گیگاهرتز اور کنید.

2600k هم قدیمی میباشد.

لینک به دیدگاه

سلام

با تشکر @};-

کارتتون ر بفروشین و یه 680 کار کرده بخرین که هم قدرت دوتا 570 هست هم قیمت درمیاد کم مصرفتر و تک gpu و جدیدتر هست شک نکنید.

2600k حدودا 5-8 درصد با 3770k فرق داره تو کلاک برابر و به خوبی قدرت منده و رو ایر چون خنکتر از 3770 هست میشه 300 مگاهرتز بیشتر اورش کرد و ضعفش نسبت به 3770 رو جبران کرد به راختی.شما رو فرکانس 4500 گلوگاه برای دوتا 570 یا یه 680 ندارین تو رزلوشن و دیتیل بالا.

این ریویو رو بخونین که نشون میده واسه کسی که رو ایر اور میکنه با کولر معمولی ازونجا که سندی خنکتره میتونه 300 تا فرکانس بالاتر بزنه و حتی کارایی بهتر از 3770 نشون بده:

http://www.tomshardware.com/reviews/ivy-bridge-overclocking-core-i7-3770k,3198-8.html

البته شرایط خاص که طرف ihs مود کرده و کولر حرفه ای داره (یا پردازنده لو ولتاژی که بتونه با کولر و شرایط یکسان از سندی کلاک بالاتر بزنه) بحثش جداست.

و 2600k امکاناتی چون pci-e 3 رو در اختیار شما نمیزاره اما ضعیف نیست و برای این کانفیگ گلوگاه ایجاد نمیکنه.

علت اینکه 2700k گذاشتم اینه که کلاک دیفالتش با 3770 برابر باشه و تو یک کلاک سنجیده بشن و 2600k هم فرقی با 2700 نداره بجز کلاک(یعنی 2600 رو:بزاری رو 3.5 و توربو رو بزاریم رو 3.9 تبدیل میشه به 2700k)

http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=924&pid2=823&compare=core-i7-3770k-4-core-3-5ghz-vs-core-i7-2700k-4-core-3-50ghz

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

من ضریبه سی پی یو رو گذاشتم رو 4.4 به ولتاژ دست نزدم خنک کننده هم coler master v8 گذاشتم یعنی فرکانس رو 3.4 و هر موقع احتیاج داشته باشه میره رو 4.4

ایا مشکلی داره؟با نرم افزار occt تست میگیرم بعد از 10 دقیقه دما میرسه به 79 ای این دما بالاست؟

لینک به دیدگاه

ولی فکر کنم 570 sli کنم از 680 قویتر میشه چون قدرتش اندازه 590 میشه تازه 590 خیلی از 680 قویتره!

لینک به دیدگاه

من فقط قسمت توربو تو بایوس رو گذاشتم رو 4.4 دیگه دست به هیچی نزدم ولتاژ سی پی یو هم وقتی رو 4.4 میره میشه 1.328 ایا ولتاژ زیاده؟ در حالت معمولی ولتاژ رو 1.030 هست و وقتی میره رو توربو میشه 1.328 لطفا راهنمایی کنید ؟ تشکر

لینک به دیدگاه

ولی فکر کنم 570 sli کنم از 680 قویتر میشه چون قدرتش اندازه 590 میشه تازه 590 خیلی از 680 قویتره!

عزیز 590 تو بعضی از بازی ها  نهایت 5-3 درصد از 680 رفرنس قفویتر هست پس درواقع نه خیلی در واقع یکم :)

عزیز وقتی کارت هم قدرت جدیدتر خنکتر و از همه مهمتر تک gpu و هم قیمت وجود داره خرید کارت دوال gpu داغ و پرمصرف و قدیمی اصلا و ابدا عاقلانه نیست.

ازونجایی که 680 کارت خنکی هست نسبت به 590 شما به راحتی میتونین با یکم اور کلاک 590 رو پشت سر بزارین یا اصلا یه 680 غیر رفرنس بگیرین که خنکترهم باشه.

کارت دوال gpu و sli مسائل ریادی دارن هنوز وقتی هم قیمت میتونین یک کارت هم قدرت تک بخرین اصلا معطلی نداره که عزیز!!!؟؟؟چرا شما شک دارین من موندم این 5-4 درصد قدرت بیشتر علاوه بر اینکه با توجه به خنکی کارتهای غیر رفرنس 680 قابل جبران هست بلکه دردسر درایو و عدم پشتیبانی دو کارت رو دارین.اصلا شکی اینجا جا نداره انتخاب 680 به جای 590 یا sli 580 اصلا تامل نداره.

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=576&gid2=469&compare=geforce-gtx-680-vs-geforce-gtx-590

کازت رفرنس حدود 5 درصد تفاوت داره با 590 و با کمی اور 5 درصد جبران میشه عزیز نگران نباشین

http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=1470&gid2=469&compare=geforce-gtx-680-phantom-2gb-edition-vs-geforce-gtx-590

ببینین فقط با اور 680 به اندازه 75 مگاهرتز 1 درصد حتی از 590 هم بهتر میشه که این 75 مگاهرتز هیچ مشکلی نداره نه از نظر دما و نه عمر کارت :)

پس 590 یا 570 sli رو توصیه نمیکنم حیفه با این پول

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...