رفتن به مطلب

کدام گرافیک بهترین صرفه خرید را در ایران دارد!

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

یک سوال من میخواستم cpu 4770 k بگیرم با گرافیک gtx770 oc الان حساب کردم نمیتونم این cpu را بخرم وبه جای ان cpu 4770 معمولی میخوام بگیرم .ایا داخل بازی ها زیاد تاثیر داره این cpu ?????

نه عزیز فعلا که فرقی احساس نمی کنید .ولی من توصیه می کنم سری K رو بگیرید که  شاید بعدا بخایین اورش کنید البته برا اور یه کولر خوب ومین سری z87 نیاز دارین.موقع فروش بهتر ازتون بخرن.

لینک به دیدگاه

• ارسال 394
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز مثلا برای کلاک کردنش خود به خود سوئیچ میکنه و کلاک میشه در بازی های سنگین یا نه توسط یک برنامه ولتاژ cpu رو بالا می بریم و بازده بهتری میده ???

لینک به دیدگاه

گرافیک دستگاه ps4 بین کدوم گرافیک ها میتونه قرار بگیره به نظر شما .مثلا میتونه بین 7970 و 7950 قرار بگیره یا پایین تر یا بالا تر میتونه باشه ????

گرافیک این بازی مشابه چیپ 7970 هست اما بسیار بهینه تر شده و مطمئنا بالاتر خواهد بود.

لینک به دیدگاه

گرافیک این بازی مشابه چیپ 7970 هست اما بسیار بهینه تر شده و مطمئنا بالاتر خواهد بود.

raminlion, on 20 Oct 2013 - 3:40 PM, said:snapback.png

گرافیک دستگاه ps4 بین کدوم گرافیک ها میتونه قرار بگیره به نظر شما .مثلا میتونه بین 7970 و 7950 قرار بگیره یا پایین تر یا بالا تر میتونه باشه ????

http://www.extremetech.com/gaming/162612-ps4-vs-xbox-one-performance-compared-using-representative-pc-hardware

http://www.extremetech.com/gaming/158130-ps4-pricing-hardware-specs-and-games-detailed-the-anti-xbox-one

البته دقت کنید عمدتا چیپ گراقیکی ps4 رو معادلی برای 7870 (در منابع اینترنتی) در نظر گرفتن.که با در نظر گرفتن قیمت کنسول منطقی هست.

البته تا ورود کنسول ها 100 درصد نمیشه نظر داد.ولی به احتمال زیاد کارتی در حوالی 7870 هست.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

سلام

کل این تاپیک رو از اول تا اینجا خووندم.یک ساعت طول کشید.ولی واقعا ارزش داشت.دمتون گرم

مرسی آقا معین. :wub:

لینک به دیدگاه

فقط یه چیزی:

من الان سه تا کارت

1.MSI GTX 770 Lightning TF IV 2GB GDDR5    با قیمت 1739

2.GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 2GB GDDR5  با قیمت 1689

3.ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5  باقیمت 1529

رو داشتم باهم مقایسه میکردم.GPU این سه کارت به ترتیب:

1.MSI=درحالت پایه1150ودر حالت بوست1202

2.GIGABYTE=درحالت پایه1137ودر حالت بوست1189

3.ASUS=درحالت پایه1058ودرحالت بوست1110.

هستش.

حالا با توجه به این فرکانس ها آیا این تفاوت قیمت ها بین این سه کارت منطقیه؟یعنی ارزش داره واسه فرکانس 1202 ام اس ای1739تومن هزینه کرد؟

یا نه این تفاوت فرکانس ها زیاد چشمگیر نیست و خرید ASUS به صرفه تره؟

ممنون.

لینک به دیدگاه

فقط یه چیزی:

من الان سه تا کارت

1.MSI GTX 770 Lightning TF IV 2GB GDDR5    با قیمت 1739

2.GIGABYTE GTX 770 OC WF 3X 2GB GDDR5  با قیمت 1689

3.ASUS GTX 770 OC DCII 2GB GDDR5  باقیمت 1529

رو داشتم باهم مقایسه میکردم.GPU این سه کارت به ترتیب:

1.MSI=درحالت پایه1150ودر حالت بوست1202

2.GIGABYTE=درحالت پایه1137ودر حالت بوست1189

3.ASUS=درحالت پایه1058ودرحالت بوست1110.

هستش.

حالا با توجه به این فرکانس ها آیا این تفاوت قیمت ها بین این سه کارت منطقیه؟یعنی ارزش داره واسه فرکانس 1202 ام اس ای1739تومن هزینه کرد؟

یا نه این تفاوت فرکانس ها زیاد چشمگیر نیست و خرید ASUS به صرفه تره؟

ممنون.

بستگی داره برا چه کاری بخایید اگه فقط برای بازی می خایید قطعا ایسوس بهتر هست اگر برای اور و ثبت رکورد میخایید لایتینگ تو کل گرافیکها حرف اول رو میزنه چه رو ایر چه زیر نیتروژن چون برای همچین کارایی طراحی شده.(مخصوصا با بری بهتر طراحی میشن و دارای فاز بیشتری هستن)

میرسیم به گیگا که قیمت جهانیش معمولا کمتر از اسوس هست ولی به لطف شرکت آواژنگ عمدتا از کارتهای همرده گرونتر هستش.

لینک به دیدگاه

و ایا این کارت گرافیک gtx 770 gaming msi از همرده خودش gtx 770 oc asus داخل بازی بهتره یا فرقی نداره???

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

و ایا این کارت گرافیک gtx 770 gaming msi از همرده خودش gtx 770 oc asus داخل بازی بهتره یا فرقی نداره???

خیر فرقی نداره در بازی و تفاوت در حد 1-2 درصد هست اونم به واسطه فرکانس بالاتر که اصلا محسوس نیست.

گزینه گیمینگ هم بد نیست :

http://lioncomputer.ir/product/3088/MSI%20GTX%20770%20Gaming%20TF%20IV%20OC%202GB%20GDDR5/

لینک به دیدگاه

دوستان میدونم اینجا جاش نیست ولی دارم دیوونه میشم!من یه کارت تایتان دارم ولی بازیهایی مثل Crysis 3 و Metro LL رو بیشتر از 30-40 فریم نمیده اونم توی رزولوشن 1440*900!!نمیدونم چیکار کنم!
اینم مشخصات سیستممه:
cpu:i7 2700k
motherborad:msi g43
ram:vengeance 1600 8gb
windows 7 sp1 64 bit
power:cooler master 80plus 800 watt

من خودم احساسم اینه که مادربردم ضعیفه یا رمم کافی نیست!نظر شما چیه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مثلا برای کلاک کردن cpu 4770 k خود به خود سوئیچ میکنه و کلاک میشه در بازی های سنگین یا نه توسط یک برنامه ولتاژ cpu رو بالا می بریم و بازده بهتری میده ?

لینک به دیدگاه

دوست خوب اون پیغام خطای درایور انودیا نسخه های بتا  هست وقتی موتور گرافیکی برنامه سه بعدی که در حال اجراست(بیشتر بازی ها)بادرایور بتا درست مچ نشه درایور کرش میکنه بلافاصله هم ریکاور میشه انودیا بیشتر درایور میزنه فاصله بین ریلیز درایور های اصلیش رو هم بتا میده بیرون برای فیدبک گرفتن از کاربر ها ولی ای ام دی دیر به دیر درایور میزنه به تازگی باز یه درایور زده با فاصله زیاد این مشکلات درایور ها  طبیعی هستش من خودم یه طرفدار انودیا هستم وتا الان شاید چهل مدل کارت گرافیک انودیا داشتم ولی تا حالا نشنیده بودم خیلی عجیبه می فرمایید بعد از سری چهار مشکلات وحشتناکی بودن  میشه چند تاش رو نام ببیرید؟ضمنا معذرت میخوام اون مشکل کرش درایور های انودیا هیچ ربطی به گارانتی نداره!!!

دوست عزیز حرف شما کاملاً درسته!ولی این مشکل میتونه مربوط به اورکلاک نادرست کارت با نرم افزارهای مخصوص این کار هم باشه همونطوری که واسه ی خودم بارها پیش امده!این ارور بیشتر وقتها به علت Stable نبودن شرایط کارت پیش میاد.الزاماً مربوط به بتا بودن درایور نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با توجه به ولتاژ 1.2v GPU  در لود این میزان طبیعی هست :

http://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_770/30.html

باید منتظر موند تا این دو کنسول ارائه بشن.

کجا 1.2 رسید واسه من به شخصه در حالت دیفالت 1.168 به زور لمس میکنه حتی در کرایسیس + دمای VRM افتضاحه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کجا 1.2 رسید واسه من به شخصه در حالت دیفالت 1.168 به زور لمس میکنه حتی در کرایسیس + دمای VRM افتضاحه

کارت با کارت متفاوت هست و 1.2 رنجی هست که براش تعیین شده و لزوما به این ولتاژ نمیرسه همه کارتها و این ایرادی که شما در مورد VRM می گید عمومی نیست و تقریبا فقط تو بررسی شما بهش اشاره شده !

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_770_Direct_Cu_II_OC/32.html

مثلا همین تچ پاور آپ در قسمت نقاط ضعف بهش اشاره می کرد اگر همچین مشکلی قطعی بود.

یه نگاهی هم به صفحات زیر بندازید خالی از لطف نیست :

http://www.vortez.net/articles_pages/asus_gtx_770_directcu_ii_oc_review,24.html

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/63417-asus-gtx-770-directcu-ii-oc-review-9.html

تو دوتا لینک بالا از کارایی خوب کولر هم خیلی نوشته !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارت با کارت متفاوت هست و 1.2 رنجی هست که براش تعیین شده و لزوما به این ولتاژ نمیرسه همه کارتها و این ایرادی که شما در مورد VRM می گید عمومی نیست و تقریبا فقط تو بررسی شما بهش اشاره شده !

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GeForce_GTX_770_Direct_Cu_II_OC/32.html

مثلا همین تچ پاور آپ در قسمت نقاط ضعف بهش اشاره می کرد اگر همچین مشکلی قطعی بود.

یه نگاهی هم به صفحات زیر بندازید خالی از لطف نیست :

http://www.vortez.net/articles_pages/asus_gtx_770_directcu_ii_oc_review,24.html

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/63417-asus-gtx-770-directcu-ii-oc-review-9.html

تو دوتا لینک بالا از کارایی خوب کولر هم خیلی نوشته !

من که فقط مال خودمو ملاک قرار ندادم که واسه 2 تا 3 نفر دیگه هم دیدم که نوشتن کولینگش خیلی ضعیفه ، نسبت به تبلیغاتی که براش شده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من که فقط مال خودمو ملاک قرار ندادم که واسه 2 تا 3 نفر دیگه هم دیدم که نوشتن کولینگش خیلی ضعیفه ، نسبت به تبلیغاتی که براش شده

ببینید توی نیو ایگ هم کسی اشاره به این مشکلی که شما میگید نکرده .

اکثرا از کارایی خوب و خنک و کم صدای کولر تعریف کردند.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121770

جملات رو خودتون ببینید :

Runs cool. Will overclock to 1300+. Quiet

Runs super cool at low fan speeds and quiet

This card is so quiet and runs extremely cool

Smaller than my old 570. Cool. Quiet

فقط یک احتمال می مونه!

شاید نمونه هایی که وارد ایران شدن همچین مشکلی رو داشته باشن !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید توی نیو ایگ هم کسی اشاره به این مشکلی که شما میگید نکرده .

اکثرا از کارایی خوب و خنک و کم صدای کولر تعریف کردند.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814121770

جملات رو خودتون ببینید :

Runs cool. Will overclock to 1300+. Quiet

Runs super cool at low fan speeds and quiet

This card is so quiet and runs extremely cool

Smaller than my old 570. Cool. Quiet

فقط یک احتمال می مونه!

شاید نمونه هایی که وارد ایران شدن همچین مشکلی رو داشته باشن !

تعمیر شده هاشو انداخت به ما :)))))

لینک به دیدگاه

سلام دوستان دیم بحث کولینگ  ASUS GTX770 DCUII شد و چون منم این کارت رو دارم بر من  واجب شد در این بحث شرکت کنم :D

عملکرد کولر کارت در مقایسه با مدل رفرنس چه از لحاظ نویز و چه از لحاظ خنک کندگی قطعا بهتر هست اما در مقابل کولر هایی مثلtwin frozr iv وHerculeZ 3000 حرفی برای گفتن نداره علت هم بر میگرده به تراکم و تعداد خیلی کم پرهای الومینومی کولر کارت و دوم استفاده از فنی که بیشتر سایلنت بودنش مد نظر قرار گرفته تا پرفورمنسش!

حداکثر ولتاژ از سوی انویدیا برای کارت در نظر گرفته شده 1.21 هست که شرکت ها با توجه به نسخه های اورکلاک شده خودشون از ولتاز مختلفی استفاده میکنند و در کارت ایسوس چون فرکانس بوست کارت در حدود 1163 الی 1150 هست ولتاژ بوست بین 1.15الی 1.168 قرار داره که در کارت های نظیر لایتنینگ که بدون اورکلاک1242MHZ بوست میکنند به 1.2 هم میرسه ! این نکته رو در نظر داشته باشید و ولتاژ و فرکانس بوست بالاتر = حرارت بالاترGPU

دمای نرمال این کارت با فرکانس و دورفن دیفالت بین 73الی 76 هست دما کارت من که مقداری هم اور شده در گیم های سنگین به 79 درجه میرسه حتی دور فن 100درصد کارت ازش پس کنترل حرارت کارت بر نمیاد(یک لحظه کولر این کارت رو بروی VGA GTX 770Lightning فرض کنید قطعا دما بیش از 82 درجه خواهد بود)

در مورد دمای بخش VRM شاید نسبت به کارت های سری 500 و 600 ایسوس DCUII  تا حدود بسیاز زیادی بالاتر باشه اما کارتی که من استفاده میکنم دما در حالت بیکاری بین 40-45 و بعد از یک ساعت ساعت گیم در بدترین حالت مساوی دمای GPU میشه یعنی حدود 76-78C

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان دیم بحث کولینگ  ASUS GTX770 DCUII شد و چون منم این کارت رو دارم بر من  واجب شد در این بحث شرکت کنم :D

عملکرد کولر کارت در مقایسه با مدل رفرنس چه از لحاظ نویز و چه از لحاظ خنک کندگی قطعا بهتر هست اما در مقابل کولر هایی مثلtwin frozr iv وHerculeZ 3000 حرفی برای گفتن نداره علت هم بر میگرده به تراکم و تعداد خیلی کم پرهای الومینومی کولر کارت و دوم استفاده از فنی که بیشتر سایلنت بودنش مد نظر قرار گرفته تا پرفورمنسش!

حداکثر ولتاژ از سوی انویدیا برای کارت در نظر گرفته شده 1.21 هست که شرکت ها با توجه به نسخه های اورکلاک شده خودشون از ولتاز مختلفی استفاده میکنند و در کارت ایسوس چون فرکانس بوست کارت در حدود 1163 الی 1150 هست ولتاژ بوست بین 1.15الی 1.168 قرار داره که در کارت های نظیر لایتنینگ که بدون اورکلاک  تا 1242 بوست میکنند به 1.2 هم میرسه ! این نکته رو در نظر داشته باشید و ولتاژ و فرکانس بوست بالاتر = حرارت بالاترGPU

دمای نرمال این کارت با فرکانس و دورفن دیفالت بین 73الی 76 هست (یک لحظه کولر این کارت رو بروی VGA 770Lightning فرض کنید قطعا دما بیش از 82 درجه خواهد بود)

در مورد دمای بخش VRM شاید نسبت به کارت های سری 500 و 600 ایسوس DCUIi  تا حدود بسیاز زیادی بالاتر باشه اما کارتی که من استفاده میکنم دما در حالت بیکاری بین 40-45 و بعد از یک ساعت ساعت گیم در بدترین حالت مساوی دمای GPU میشه یعنی حدود 76-78C

با تشکر از شما بابت توضیحات کامل و همینطور تجاربی که در اختیار ما قرار دادید. @};-

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

خیلی تاپیک خوبی هست

فقط یکی مثل من با علم به این که توی بیشتر رده های قیمتی بازده انویدیا بیشتر هست

ولی همیشه یه جورایی میترسم از خریدش مخصوصاً از سری 4 به بعدش که مشکلات وحشتناکی دارن مخصوصاً این مشکل داریوری

Display driver stopped responding and has recovered

Display driver NVIDIA Windows kernel mode driver, Version 320.49 stopped responding and has successfully recovered.

که دقیقاً مربوط به گارانتی هست ولی با وضعیت بد گارانتی ها سعی میکنم بیخیال انویدیا بشم

ای اقاااا دست رو دل من گذاشتی!!!   این ارور دیوانم کرده... تموم درایوارو هم امتحان کردم...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

الان صفحه ی اولو آپدیت کنید .

با 500 تومن می شه سافایر 7790 خرید که خیلی نزدیک به 7850 هست و با افت 6 فریم نسبت به 7850 کرایسیس 3 رو اجرا کرده .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

آقا با 600 تومن بهترین گرافیک چیه؟(ترجیحا دست دوم)

یه GTX 570 پیدا کردم میگه 650 ، کارتن و گارانتی هم نداره؟! (پاورم هم 480)

ممنون میشم دوستان زودتر راهنماییم کنن...

لینک به دیدگاه

سلام

به نظر بنده با 550 میتونی 650 ti boost بگیری که قدرتش با 570 برابره ولی اکبند ه جدیدتره و و و ......

لینک به دیدگاه

سلام من میخوام کارت گرافیک  GIGATRON - GeForce 630 GT - 4GB بگیرم به نظر شما میتونم همه ی بازیها رو بازی کنم یا نمیشه ؟ 

خواهشا کمکم کنید ممنون  :unsure:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...