رفتن به مطلب

کدام گرافیک بهترین صرفه خرید را در ایران دارد!

HeX
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام من میخوام کارت گرافیک  GIGATRON - GeForce 630 GT - 4GB بگیرم به نظر شما میتونم همه ی بازیها رو بازی کنم یا نمیشه ؟ 

خواهشا کمکم کنید ممنون  :unsure:

حداقل به فکر تهیه 7730 و یا 640 باشید.

حجم حافظه 4 گیگ هیچ کمکی به اجرای بازی نمی کنه(مخصوصا رزولوشن های پایین که با این کارت میشه اجرا کرد) !

لینک به دیدگاه

• ارسال 394
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

با سلام

معین خان تاپیک بسیار خوب وارزنده ای دارد دست مریزاد

ولی ای کاش هر ماه یک تاپیکه دیگه درست کنی (یعنی یه جور اپدیتش کنی )

هرچند قیمتها اکثرا ثابته

ولی این کارتهای جدید amd. که اومده وبازارا به طوری انگار عوض کرده

به نظرمن یه اپدیت احتیاج داره الن

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام

معین خان تاپیک بسیار خوب وارزنده ای دارد دست مریزاد

ولی ای کاش هر ماه یک تاپیکه دیگه درست کنی (یعنی یه جور اپدیتش کنی )

هرچند قیمتها اکثرا ثابته

ولی این کارتهای جدید amd. که اومده وبازارا به طوری انگار عوض کرده

به نظرمن یه اپدیت احتیاج داره الن

بازار جهان رو شاید عوض کرده باشه ولی تو بازار ایران که واقعا شاهکار کرده! همون کارت های قدیمی هم که تو بازر بود به واسطه ی ورود کارت های سری R9 با قیمت کذایی قیمتشون بالا رفت!

یه 7870 میخواستیم بخریم 780 تومان r9 270x که هیچ فرقی نداره با 7870 اومد 980 تومان :|

لینک به دیدگاه

ba salam bande mikham in systemo bekharam ama gablesh mikham nazare dostano dar morede match va yeksan bodane godrat va hamchenin in ke ta chand sal karamo ra mindaze (gaming)mamnon: cpu:Intel Core i7 - 3.5GHz - 4770k haswell graphic:ASUS - GeForce GTX 770 ram:CORSAIR Vengeance 16GB (2 x 8GB)2133 motherboard:ASUS - Z87-PRO power supply:Raidmax - RX-600AF - 600W hard daram tazegia sozondam kharidam:500gb western digital mamnon misham zod javabamo bedin chon in roza geymata dare kheili mire bala vase hamin nemitonam sab konam mamnon

تو فروم مربوط به مشاوره برای خرید تاریخ خیلی وقت پیش رو زده بودن واسه همین من که خیلی عجله دارم گفتم اینجا بیام بنویسم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما باید این جا مطرح کنید 

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=9835&page=861

درود 

لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید مقاله خوبی هست مخصوصا اینکه بومی سازی شده و فقط به کپی کردن و ترجمه بسنده نکردید .

اما یه سری نکته

اولا به نظر من بازه ها رو یکم کمتر کنید بهتره آخه 50 تومن 100 تومن خودش هزینه ای هست .

دوما شما رنج 600 تومن رو فراموش کردی که فکر میکنم توی این رنج 7790 گزینه خوبی باشه .

سوما توی رنج 700 تومن شما 650ti رو پیشنهاد دادید در صورتی که میشه 7850 sapphire رو خرید که از این کارت قویتره .

چهارما توی رنج 800 تومن شما 660 رو پیشنهاد دادید و گفتید از 7870 کمی قویتره در صورتی که 7870 به طور متوسط 7 درصد پرفورمنس بالاتری داره به استناد سایت techpowerup و گزینه بهتری هست و توی سایت tomshardware هم تا قیل از اومدن r9 270 چندین ماه بهترین انتخاب رنج 180 دلار بود .

توی رنج عزیزان میلیون دلاری هم که اصلا نظر نمیدم چون اصلا اعتقاد دارم هیچ کدوم صرفه اقتصادی و توجیه خرید ندارن (حداقل برای من ) ;)

بازهم از اینکه وقت گذاشتید و بومی سازی کردید ممنونم امیدوارم انتقادات باعث پویایی و تکمیل فرایند بشه .

ویرایش شده توسط qoqnoos
لینک به دیدگاه

سلام خسته نباشید مقاله خوبی هست مخصوصا اینکه بومی سازی شده و فقط به کپی کردن و ترجمه بسنده نکردید .

اما یه سری نکته

اولا به نظر من بازه ها رو یکم کمتر کنید بهتره آخه 50 تومن 100 تومن خودش هزینه ای هست .

دوما شما رنج 600 تومن رو فراموش کردی که فکر میکنم توی این رنج 7790 گزینه خوبی باشه .

سوما توی رنج 700 تومن شما 650ti رو پیشنهاد دادید در صورتی که میشه 7850 sapphire رو خرید که از این کارت قویتره .

چهارما توی رنج 800 تومن شما 660 رو پیشنهاد دادید و گفتید از 7870 کمی قویتره در صورتی که 7870 به طور متوسط 7 درصد پرفورمنس بالاتری داره به استناد سایت techpowerup و گزینه بهتری هست و توی سایت tomshardware هم تا قیل از اومدن r9 270 چندین ماه بهترین انتخاب رنج 180 دلار بود .

توی رنج عزیزان میلیون دلاری هم که اصلا نظر نمیدم چون اصلا اعتقاد دارم هیچ کدوم صرفه اقتصادی و توجیه خرید ندارن (حداقل برای من ) ;)

بازهم از اینکه وقت گذاشتید و بومی سازی کردید ممنونم امیدوارم انتقادات باعث پویایی و تکمیل فرایند بشه .

البته مقاله برای 3 ماه پیش و الان یه 650ti boost آکبند 570 قیمتشه ...

لینک به دیدگاه

یک سوال دارم معین جان.

این 660Ti با رابط 192 بیتی چطوری 2 گیگ رم داره؟ آیا مقداری از رم رو که پشت برد  نصب کردن عملا استفاده نمی شه و مثل اینه که کنار 2 تا رم 2 کانانه روی یک بورد یک رم روی اسلات سوم قرار بدیم؟

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

باتشکر از تاپیک خوبتون باید بگم که با نظرتون کاملا موافقم جناب hex عزیز و از دیگر دوستانی مانند آقای mohammadjavad که اطلاعات وافر و کافی در مورد قیمت قطعات و یا بازدهی در بازیها ندارند خواهش می کنم که اظهار نظر نفرموده و با این عمل سه کار مفید انجام دهند.

1- دیگران را به اشتباه نمی اندازند که خدائی نکرده کارتی ضعیف تهیه کنند.

2-زحمت به دوستان دیگر نمی دهند تا اشتباهات آنان را باز گو کنند.

3-مخاطب نیز وقت ارزشمند خود را به خواندن چیزهای بیهوده هدر نمی دهد.

لینک به دیدگاه

واردات کلی دست افراد خاصی هست .قیمتگذاری داخل هم توسط اونا میشه

راستی کسی میدونه وارد کننده EVGA چه شرکت یا موسسه ای هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

واردات کلی دست افراد خاصی هست .قیمتگذاری داخل هم توسط اونا میشه

راستی کسی میدونه وارد کننده EVGA چه شرکت یا موسسه ای هست

EVGA رو قبلا شرکت تک دیتا و فارس وارد و گارانتی می کردند.

سال گذشته گارانتی EVGA به صورت کلی تحت پوشش خود شرکت شد.

شرکت فارس هم طی چند مرحله تعطیل و پیشتیبانیشون با شرکت هماهنگ انجام میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یک سوال دارم معین جان.

این 660Ti با رابط 192 بیتی چطوری 2 گیگ رم داره؟ آیا مقداری از رم رو که پشت برد  نصب کردن عملا استفاده نمی شه و مثل اینه که کنار 2 تا رم 2 کانانه روی یک بورد یک رم روی اسلات سوم قرار بدیم؟

فکر نمی کنم اینطور باشه و تا حالا هم بهش توجه نکرده بودم :دی

لینک به دیدگاه

خوب معین جان یک دلیل منطقی تر برای قوی تر بودن 760 تز 660ti بگو! rop ? پهنای باند؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خوب معماری ساخت که هردو GK104 هست...

کلا انویدیا با تغییر در تعداد SMX ها و رابط و فرکانس 5 مدل کارت بر پایه این GK104 ارائه داد که سریعترین 770 و کندترین 660TI هست.

660TI <760 <670 <680 < 770

760 با یک SMX قفل شده نسبت به 660TI(معادل 192 هسته کودا کمتر) طبیعتا باید کارت کندتری باشه ولی به دلیل رابط 256 بیتی در مقابل 192 بیتی 660ti و همینطور تعداد ROPs بیشتر و همینطور فرکانس بالاتر 760 برتری 10 درصدی نسبت به 660TI داره.

لینک به دیدگاه

دوستان من یه سیستم می خوام جمع کنم برای کار رو فو تو شاب  همه چیزش رو به اجماع رسیدم حتی کارت گرافیک ولی اگه بیشنهاد بهتر و منطقی تری باشه حاظرم یه مقدار بول بیشتر برا کارت گرافیک بدم لطفا دوستان اگه نظری دارن بدن

سی پی یو                              Intel® Core™ i5-4670 Haswell Processor

مادر برد                                             ASUS Z87-Plus LGA1150 Z87 MB

کارت  گرافیک                     ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5

رم                                    Patriot Vaper3 Black Mamba 2x8GB 2133Mhz

پاور                                                                      Green GP650B-OC

حافظه                                           Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD           

کولر                                                          Thermalright HR-02 Macho

کیس                                                      Green X1 Basic Gaming case 

اینم لینک تایبیک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان من یه سیستم می خوام جمع کنم برای کار رو فو تو شاب  همه چیزش رو به اجماع رسیدم حتی کارت گرافیک ولی اگه بیشنهاد بهتر و منطقی تری باشه حاظرم یه مقدار بول بیشتر برا کارت گرافیک بدم لطفا دوستان اگه نظری دارن بدن

سی پی یو                              Intel® Core™ i5-4670 Haswell Processor

مادر برد                                             ASUS Z87-Plus LGA1150 Z87 MB

کارت  گرافیک                     ASUS GTX 650 Ti Boost OC DCII 2GB GDDR5

رم                                    Patriot Vaper3 Black Mamba 2x8GB 2133Mhz

پاور                                                                      Green GP650B-OC

حافظه                                           Corsair Force GS 128GB SATA3 SSD           

کولر                                                          Thermalright HR-02 Macho

کیس                                                      Green X1 Basic Gaming case 

اینم لینک تایبیک

دوستان قطعات خوبی بهتون پیشنهاد دادند.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام

من قصد بستن یک سیستم دارم که تا 4-5 سال آینده باهاش کار کنم و قصد ارتقا ندارم.

cpu 4770k , mainboard asus maximus hero رو برای این سیستم انتخاب کردم و قصد اورکلاک هم ندارم. کارت فعلیم GTX 275 XFX هست و 5 سالی رو باهاش سر کردم.

میخام کارت جدید بهترین کارایی ممکن(نه ایده آل که میدونم با پیشرفت سریع تکنولوژی ممکن نیست) رو در دراز مدت داشته باشه ولی در عین حال نمی خام بیشتر از یک 780 هزینه کنم.

از استارتر محترم سوالم اینه که 780 ارزش هزینه کردن (700 تومان بیشتر)رو نسبت به 770 داره.خودم بیشتر تمایل به ASUS 780 دارم ولی با توجه به فقط برتری 10 درصدیش در فریم ریت نسبت به 770 مردد شدم .

در مورد SLI هم خیلی تردید دارم وگرنه گزینه دیگم این می شد که فعلا یک 770 بگیرم و بعدا SLI کنم.هر چند که اگر فرضا دوسال دیگه به فکر SLI بیافتم کارت 770 فعلی اصلا در بازار موجود نخواهد بود.

یا فعلا دست نگه دارم و همین 275 فعلی رو روی سیستم جدید ببندم ات زمانیکه قیمت 780 هم مثل 770 افت کنه(فکر کنم چند ماهی طول بکشه ولی مهم نیست)

پیشاپیش تشکر.

ویرایش شده توسط Sundown
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

من قصد بستن یک سیستم دارم که تا 4-5 سال آینده باهاش کار کنم و قصد ارتقا ندارم.

cpu 4770k , mainboard asus maximus hero رو برای این سیستم انتخاب کردم و قصد اورکلاک هم ندارم. کارت فعلیم GTX 275 XFX هست و 5 سالی رو باهاش سر کردم.

میخام کارت جدید بهترین کارایی ممکن(نه ایده آل که میدونم با پیشرفت سریع تکنولوژی ممکن نیست) رو در دراز مدت داشته باشه ولی در عین حال نمی خام بیشتر از یک 780 هزینه کنم.

از استارتر محترم سوالم اینه که 780 ارزش هزینه کردن (700 تومان بیشتر)رو نسبت به 770 داره.خودم بیشتر تمایل به ASUS 780 دارم ولی با توجه به فقط برتری 10 درصدیش در فریم ریت نسبت به 770 مردد شدم .

در مورد SLI هم خیلی تردید دارم وگرنه گزینه دیگم این می شد که فعلا یک 770 بگیرم و بعدا SLI کنم.هر چند که اگر فرضا دوسال دیگه به فکر SLI بیافتم کارت 770 فعلی اصلا در بازار موجود نخواهد بود.

یا فعلا دست نگه دارم و همین 275 فعلی رو روی سیستم جدید ببندم ات زمانیکه قیمت 780 هم مثل 770 افت کنه(فکر کنم چند ماهی طول بکشه ولی مهم نیست)

پیشاپیش تشکر.

درود

پوزش از جهت اینکه دیر پاسخ میدم.

780 برتری 15-20 درصدی به 770 داره.همچنین حجم حافظه 770 که 2 گیگ هست در بازیهای آینده و روی حداکثر جزئیات احتمالا کم خواهد بود !

در مورد sli کلا نظرم منفی هست.از نظر فریم ریت از کارت 690 هم عبور خواهید کرد ولی بصورت کلی SLI برای بازی منطقی نیست و مشکلات خاص خودش رو داره...

البته در مواردی هم فوق العاده جواب میده ولی در مواردی هم فقط از قدرت یک کارت میتونید بهره ببرید !

اگر براتون مقدر هست منتظر 780ti غیرریفرنس بمونید که پرفورمنس عالی داره و در بعضی از موارد مثل کارت MSI GTX 780 ti Gaming فرکانس پایه از 876 به 1020 رسیده افزایش قیمتی نسبت به ریفرنس نداره !لازم به ذکر هست افزایش 15 درصدی فرکانس هسته به منزله تقریبا افزایش 15 درصدی  فریم ریت خواهد بود.ضمن اینکه نویز فن کم و کولینگ مناسبی هم دارند.

به احتمال زیاد قیمت این مدلها پس از ورود و تثبیت به زیر 2500 خواهد رسید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان چندی پیش در بازار میچرخیدم که مدلهای جدید رو قیمت بگیرم و در ابتدای این تاپیک آپدیت کنم !

ولی متاسفانه وضعیت بازار به گونه ای بود که اکثر مدلهای مد نظرم رو پیدا نکردم و از طرفی قیمت بعضی مدلها کذایی و بعضا فضایی بود !

برای نمونه 5870 گیگابایت با قیمت بیش از 700...!!!

5850 و 5830 نیز با قیمت بالایی بفروش میرسند !اصلا من نمیدونم فلسفه واردات و وجود این کارتها در بازار ما چیه !

مدلهای میان رده 7770 و 7750 در بازار موجود نبود.

از طرفی کارتهای سری جدید تو بازار کم یاب و محدود هستند !کارتهای سری 6XX و سری 7XX که واقعا کمیاب هستند.

همینطور موجودی کارتهایی مثل 280X از شرکت AMD در یک پاساژ 5-6 طبقه از انگشتان دست تجاوز نمی کرد !اون هم در بزرگترین مرکز فروش سخت افزار کامپیوتر در ایران !حساب شهرستان ها رو بکنید ببینید وضعیت در شهرستان ها به چه صورت هست.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال وضعیت کمی بدتر خواهد شد...

امیدوارم هرچه سریعتر بازار از این وضعیت خارج بشه...

لینک به دیدگاه

درود بر شما آقای Hex و تشکر از وقتی که گذاشتید.

فرمایش مستدل شما منو از تردید خارج کرد. خودمم فکر می کنم 780 برای من گزینه منطقی تریه.

اما پیشنهادتون در مورد انتظار برای 780ti غیر رفرنس  با قیمت تعدیل شده هم بسیار قابل تامله بخصوص برای من که عجله برای خرید ندارم. راستش خودمم بهش فکر کردم. اگر مدلهای غیر رفرنس به قیمتی زیر قیمتهای فعلی (2700-2800) برسه با پرفورمنسی که شما اشاره کردید واقعا ارزش صبر کردن داره.

باز هم ممنون.

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان چندی پیش در بازار میچرخیدم که مدلهای جدید رو قیمت بگیرم و در ابتدای این تاپیک آپدیت کنم !

ولی متاسفانه وضعیت بازار به گونه ای بود که اکثر مدلهای مد نظرم رو پیدا نکردم و از طرفی قیمت بعضی مدلها کذایی و بعضا فضایی بود !

برای نمونه 5870 گیگابایت با قیمت بیش از 700...!!!

5850 و 5830 نیز با قیمت بالایی بفروش میرسند !اصلا من نمیدونم فلسفه واردات و وجود این کارتها در بازار ما چیه !

مدلهای میان رده 7770 و 7750 در بازار موجود نبود.

از طرفی کارتهای سری جدید تو بازار کم یاب و محدود هستند !کارتهای سری 6XX و سری 7XX که واقعا کمیاب هستند.

همینطور موجودی کارتهایی مثل 280X از شرکت AMD در یک پاساژ 5-6 طبقه از انگشتان دست تجاوز نمی کرد !اون هم در بزرگترین مرکز فروش سخت افزار کامپیوتر در ایران !حساب شهرستان ها رو بکنید ببینید وضعیت در شهرستان ها به چه صورت هست.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال وضعیت کمی بدتر خواهد شد...

امیدوارم هرچه سریعتر بازار از این وضعیت خارج بشه.

معین جان شیراز کارتهای میان رده ای که پیدا کردم (7750 رو دو مغازه داشتن یکی سافایر و دیگری ایسوس میشه)قیمت 7750 ddr5 فک کنم 394 تومن بود :|

gts 450 هم موجود بود و البته مقدار زیادی 5870 و 5850 و 5830 گیگا wf هم موجود بود که فقط 5870 رو قیمت کردم وقتی گفت 750 دیگه قیمتی ازشون نگرفتم.تونستم 7870 (twin frozer) و 6950 و 7850(هم ایسوس و هم سافایر) هم پیدا کنم.

یک عدد 590 زوتک هم موجود بود البته با قیمت فوق العاده خنده داری که کسی باور نمیتونه بکنه(گرونتر از قیمت 780ti و 690) کلا چند سال هست که اونجاست و حکم یه گلدون تزئینی رو پیدا کرده تو ویترین تا کارت گرافیک :)

یک عدد 780ti رفرنس ایسوس هم موجوده با قیمت 2900.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

معین جان شیراز کارتهای میان رده ای که پیدا کردم (7750 رو دو مغازه داشتن یکی سافایر و دیگری ایسوس میشه)قیمت 7750 ddr5 فک کنم 394 تومن بود :|

gts 450 هم موجود بود و البته مقدار زیادی 5870 و 5850 و 5830 گیگا wf هم موجود بود که فقط 5870 رو قیمت کردم وقتی گفت 750 دیگه قیمتی ازشون نگرفتم.تونستم 7870 (twin frozer) و 6950 و 7850(هم ایسوس و هم سافایر) هم پیدا کنم.

یک عدد 590 زوتک هم موجود بود البته با قیمت فوق العاده خنده داری که کسی باور نمیتونه بکنه(گرونتر از قیمت 780ti و 690) کلا چند سال هست که اونجاست و حکم یه گلدون تزئینی رو پیدا کرده تو ویترین تا کارت گرافیک :)

یک عدد 780ti رفرنس ایسوس هم موجوده با قیمت 2900.

خیلی ممنون از جهت اطلاع رسانی.

اصلا موجودی کارتهای بازار جور و به قیمت نیست و آپدیت این تاپیک میره برای بهار سال آینده و شاید یک تاپیک جدید ایجاد کنم.

لینک به دیدگاه

نمیشه ملاک رو لیون و یا چند سایت دیگه مثل رایان صبا و از این حرفا قرار بدید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نمیشه ملاک رو لیون و یا چند سایت دیگه مثل رایان صبا و از این حرفا قرار بدید؟

سری قبل همین کار رو کردیم و اکثر قیمت ها رو از لیون و آقا مهدی عزیز که تقریبا به تمام قیمت ها و موجودی ها واقف هست استعلام کردیم...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...