رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید CPU

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دوستان خوبم من قصد ارتقا سیستم رو دارم ولی بودجه ام بسیار محدوده

میخواستم ببینم برای سی پی یو از بین i3 3220 و fx-6100 کدوم برای گیم مناسب تر هست.توی بعضی بنچمارکها دیدم که 6100 قدری بهتر هست ولی دوستان گفتن i3 بهتر عمل میکنه.میخواستم اساتید منو از این بلاتکلیفی در بیارن.

سپاس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز اینتل هستش که میشه گفت تو گیم بهتر عمل میکنه ولی 6100 اصلا قابل مقایسه با اون I3 نیست...

و 6100 بسیار گزینه بهتری هستش...

ولی 6200 گیر بیاری بهتر هستش بخاطر فرکانس خیلی بالاتر...

لینک به دیدگاه

ممنون دوست عزیز بابت پاسخگویی

یه چیز دیگه اینکه این 6100 چقدر اختلاف داره با 4170؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه واسه گیم میخوای که باتوجه اختلاف قیمت من 4170 رو ترجیه میدم(چون فرکانس خیلی بالاتری داره)

ولی تعداد هسته 6100 بیشتر هستش و در انجام کارهای غیر از گیم بهتر عمل میکنه...

البته اگه 6100 رو هم بتونی تا فرکانس 4170 اورکلاک کنی که 100درصد 6100 بهترین گزینه هستش...

ضعف  AMD نسبت به اینتل پردازش پایینتر نسبت به هر هسته در Cpu هستش که اگه CPU رو اورکلاک کنی تا حدودی این ضعف رو برطرف میکنه...

ویرایش شده توسط tabitha
لینک به دیدگاه

بله بیشتر برای گیم میخوام.

متاسفانه تاحالا از 1 کیلومتری اورکلاک هم رد نشدم و بلد نیستم :D 

پس همون 4170 گزینه بهتری هست برای من با این اوصاف

بسیار ممنونم ازت دوست عزیز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خواهش میشه...

ولی بهتر که اورکلاک رو هم انجام بدید باتوجه به اینکه 99 درصد مردم انجام میدن ولی موقع فروش میگن تا حالا یک بار هم اور نشده...

لینک به دیدگاه

خودم دوست دارم انجام بدم منتها بلد نیستم میترسم خرابکاری کنم یه وقت

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پزدازنده های جدید amd اصلا بدرد گیم نمیخورن اگر برای گیم میخوای فقط اینتل بگیر 

به نظر من همون i3 بگیر که برای گیم خیلی بهتر جواب میده 

لینک به دیدگاه

درکل i3 3220  گزینه بهتری هست!

یه نگاهی هم به این لینک بندازید بد نیست!

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i3-3220-vs-AMD-FX-6100

لینک به دیدگاه

تشکر از دوستان.

تا الان دو نفر از دوستان گفتن 6100 دو نفر هم گفتن i3

ولی اینطور که از بنچمارکها پیداست i3 بهتر عمل میکنه

لینک به دیدگاه

تشکر از دوستان.

تا الان دو نفر از دوستان گفتن 6100 دو نفر هم گفتن i3

ولی اینطور که از بنچمارکها پیداست i3 بهتر عمل میکنه

کارایی cpu های اینتل خیلی بالاتر از amd هست عزیز

من هم به دلایلی i3 رو پیشنهاد میکنم.

در ضمن ما مقایسه ی cpuها با هم در حالت معمولی رو داریم مورد بحث قرار میدیم نه اورکلاک شده:دی

لینک به دیدگاه

کارایی cpu های اینتل خیلی بالاتر از amd هست عزیز

من هم به دلایلی i3 رو پیشنهاد میکنم.

در ضمن ما مقایسه ی cpuها با هم در حالت معمولی رو داریم مورد بحث قرار میدیم نه اورکلاک شده:دی

سپاس از شما محمد جان. والا من که از خدامه همون i3 رو دوستان پیشنهاد بدن به دلیل بودجه کمی که دارم پام ارزونتر در میاد :D اینجوری میتونم بیشتر برای کارت هزینه کنم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بزار خلاصت کنم بری.

هیچ بازی نیست که بتونه از 6 هسته یا اصلا از 4 هسته با بالاتر استفاده کنه وتنها این گرافیک هست که برای CPU گلوگاه ایجاد میکنه .

سی پی یو های سری 4 AMD از سری 6 AMD خیلی عملکرد بهتری داخل گیم دارند 

اصلا گول این هسته های زیاد سی پی یو های AMD نخور چون درست هست که مثلا 6100 دارای 6 هسته هست ولی این 6 هسته بسیار ضعیف تر از 2هسته I3 هست و همچنین همه جا این 6 هسته فعال نیستند 

I3 از نظر قدرتی برابر PHENOM II X6 1100T نسل قبل سی پی یوهای AMD هست و 1100T هم خیلی جا هم قدرت FX 8150 هست 

ولی اگر برای بازی می خوای بی برو برگشت I3 3220 بخر چون از نظر قدرتی داخل بازی خیلی فوی تر از سی پی یو های نامبرده شده هست ولی تو یه جاهای به خصوص و خیلی کم سی یی یو 4170 بهتر عمل میکنه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بزار خلاصت کنم بری.

هیچ بازی نیست که بتونه از 6 هسته یا اصلا از 4 هسته با بالاتر استفاده کنه وتنها این گرافیک هست که برای CPU گلوگاه ایجاد میکنه .

سی پی یو های سری 4 AMD از سری 6 AMD خیلی عملکرد بهتری داخل گیم دارند 

اصلا گول این هسته های زیاد سی پی یو های AMD نخور چون درست هست که مثلا 6100 دارای 6 هسته هست ولی این 6 هسته بسیار ضعیف تر از 2هسته I3 هست و همچنین همه جا این 6 هسته فعال نیستند 

I3 از نظر قدرتی برابر PHENOM II X6 1100T نسل قبل سی پی یوهای AMD هست و 1100T هم خیلی جا هم قدرت FX 8150 هست 

ولی اگر برای بازی می خوای بی برو برگشت I3 3220 بخر چون از نظر قدرتی داخل بازی خیلی فوی تر از سی پی یو های نامبرده شده هست ولی تو یه جاهای به خصوص و خیلی کم سی یی یو 4170 بهتر عمل میکنه

بسیار بسیار ممنونم ازت دوست عزیز.بسیار کامل و خوب توضیح دادی برام.تصمیم دارم همون 3220 رو بخرم دیگه طبق راهنماییهای که شما و اساتید دیگه دادین بهم.سپاس فراوان از شما

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...