رفتن به مطلب

بهترین SSD با ظرفیت 128 گیگ بازار چیه؟

omid.gh
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ....

دوستان عزیز ...بهترین SSD با ظرفیت 128 گیگ تو بازار چه برندی و چه مدلی هست ؟ اگه قیمت تقریبی هم بدید ممنون میشم. (*) یه سوال دیگه ... یه جا خوندم که SSD رو نباید پارتیشن بندی کرد و تو سرعتش تاثیر میزاره ، این موضوع درسته؟ :huh:

لینک به دیدگاه

• ارسال 73
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

میتونی سری به تاپیک زیر بزنی تا حدی کمکت میکنه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?s=f713f30dcc59bde80fe571d217564077&showtopic=17016&page=4

لینک به دیدگاه

درود امید جان

به نظر من ssd vertex 4 128 سرعتش ازهمه بالاتر هست (البته یکم پیداکردنش سخته)

و گزینه دوم samsung 840 pro 128 g هست و مورد سوم sx910 128 g adata

لینک به دیدگاه

میتونی سری به تاپیک زیر بزنی تا حدی کمکت میکنه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?s=f713f30dcc59bde80fe571d217564077&showtopic=17016&page=4

تشکر....

نمیدونم چرا تصاویر این تاپیک باز نمیشن؟؟؟ اون چیزی که از این تاپیک فهمیدم این بود که sumsung 840 pro  تو این ظرفیت سرعت خوبی داره ...آیا واقعا اینطوره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تشکر....

نمیدونم چرا تصاویر این تاپیک باز نمیشن؟؟؟ اون چیزی که از این تاپیک فهمیدم این بود که sumsung 840 pro  تو این ظرفیت سرعت خوبی داره ...آیا واقعا اینطوره؟

بله سامسونگ 840 pro دارای سرعت خوبیه اما با توجه به قیمتی که داره نمیصرفه و شما برای 5 مگ بیشتر میخاین ایا 100 هزار تومن بیشتر خرج کنین ؟! بنظر من شما اگر corsir 128gb بگیرین خیلی بهتر هست و هم قیمت بسیار مناسبی رو داره اما اگر برای خرج کردن محدودیتی ندارید همون سامسونگو بگیرین 

کورسیر : 

(Read Speed (Max Up to 560 MB/s Up to 550MB/s (Write Speed (Max Up to 535 MB/s

Up to 530MB/s

سامسونگ:

84257049528737799834.png

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

درود امید جان

به نظر من ssd vertex 4 128 سرعتش ازهمه بالاتر هست (البته یکم پیداکردنش سخته)

و گزینه دوم samsung 840 pro 128 g هست و مورد سوم sx910 128 g adata

سلام آقا حمید خوبی ..

پس سامسونگ میتونه انخاب خوبی باشه بین این دو ؟ قیمت سامسونگشو تقریبی داری حمید جان ؟

حمید جان پارتیشن بندی ssd سرعتشو کم میکنه؟ ؟؟؟ من میخوام از 128 گیگ ، 40 گیگ به ویندوز اختصاص بدم و مابقی رو توش گیم و موسیقی بریزم و هارد فعلی سیستم رو هم برای آرشیو استفاده کنم و از تو کیس در بیارمش که هم نویزش اذیت نکنه و هم بیخود کار نکنه. و زمانی که بهش نیاز دارم به بالای کیس وصل کنم ، برای همین باید ssd رو به دو پارتیشن تقسیم کنم تا اگه یه زمانی ویندوزم پرید دیگه فابل های موسیقیم نپره. حالا به نظرت پارتیشن بندی ssd مشکلی داره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام آقا حمید خوبی ..

پس سامسونگ میتونه انخاب خوبی باشه بین این دو ؟ قیمت سامسونگشو تقریبی داری حمید جان ؟

حمید جان پارتیشن بندی ssd سرعتشو کم میکنه؟ ؟؟؟ من میخوام از 128 گیگ ، 40 گیگ به ویندوز اختصاص بدم و مابقی رو توش گیم و موسیقی بریزم و هارد فعلی سیستم رو هم برای آرشیو استفاده کنم و از تو کیس در بیارمش که هم نویزش اذیت نکنه و هم بیخود کار نکنه. و زمانی که بهش نیاز دارم به بالای کیس وصل کنم ، برای همین باید ssd رو به دو پارتیشن تقسیم کنم تا اگه یه زمانی ویندوزم پرید دیگه فابل های موسیقیم نپره. حالا به نظرت پارتیشن بندی ssd مشکلی داره؟

قیمت سامسونگ دوست عزیز حدود 590 تومن هست 

لینک به دیدگاه

از لحاظ قیمتی و 1 سال گارانتی تعویض و 6 سال خدمات گارانتی   corsair است حالا بنچمارکشو هم میزارم در تاپیک مربوطه

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

قیمت سامسونگ دوست عزیز حدود 590 تومن هست 

قیمت کورسیر چقدر هست؟و اینکه iops اون چقدر هست ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قیمت کورسیر چقدر هست؟و اینکه iops اون چقدر هست ؟

قیمت کورسیر : 435 تومن در لیون کامپیوتر 

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

تفاوت قیمتشون خیلی زیاده!!!

این تفاوت قیمت به همین نسبت تفاوت کارایی رو داره یا الکی گرونه؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تفاوت قیمتشون خیلی زیاده!!!

این تفاوت قیمت به همین نسبت تفاوت کارایی رو داره یا الکی گرونه؟؟

تو سرعت نوشتن و خواندن حدود 5 الی 6 مگ تاثییر داره ولی بنظر بنده اصلا نمیصرفه 

تو کارایی ان چنان تفاوتی احساس نخواهد شد ./

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

دوست عزیز شک نکن سامسونگ 840 پرو بهترین هست و به قیمتی که داره خیلی خیلی می ارزه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز شک نکن سامسونگ 840 پرو بهترین هست و به قیمتی که داره خیلی خیلی می ارزه

اگر بخواهیم با توجه به سرعتش جلو بریم خیلی تو سرعت تفاوتی احساس نمیشه این رو من نمیگم بلکه سایتهای معتبر و جهانی دارن میگن و میتونین سرعت نوستن و خواندنش رو با هم مقایسه کنین که با مقایسه کردن این دو بنظر من نمیصرفه کاربر بیاد حدود 100 الی 120 هزار تومن بیشتر خرج کنه و من همون اولم گفتم اگر محدودیت پول ندارین برین سامسونگ رو بگیرین .

لینک به دیدگاه

هر چند که اگر بنده اینجا نظری بدم چون ذی نفع شمرده میشم ممکنه زیاد مورد قبول واقع نشه. اما به هر حال نظر من اینه که بهترین SSD سامسونگ 840 پرو هست.

ضمناً برای اینکه بدونید فرقشون چقدره باید برید بنچمارکها رو مقایسه کنید و نه اعداد اعلام شده از خود شرکتهای سازنده.

کافیه توی گوگل در قسمت عکسش سرچ بزنید و ببینید بنچمارک SSD مورد نظر چقدره؟

اگر کسی ادعا میکنه بهتر از سامسونگ 840 پرو SSD دیگه ای اومده بگه تا براش دلیلهامو بیارم که اینچنین نیست.

و همچنین فرق بین کورسیر با 840 پرو هم 5 مگ نیست. مخصوصاً اگر کورسیر فورس جی اس باشه که بدتر.

الان کورسیر Neutron GTX در حد سامسونگ 830 هست دیگه مدلهای قبلیش بماند.

بازم این نظر منه و برام فرقی نداره هرکی هر مدلی میخواد که تو ایران نیست من میتونم براش با قیمت خوب بیارم. حتی ورتکس 4.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

هر چند که اگر بنده اینجا نظری بدم چون ذی نفع شمرده میشم ممکنه زیاد مورد قبول واقع نشه. اما به هر حال نظر من اینه که بهترین SSD سامسونگ 840 پرو هست.

ضمناً برای اینکه بدونید فرقشون چقدره باید برید بنچمارکها رو مقایسه کنید و نه اعداد اعلام شده از خود شرکتهای سازنده.

کافیه توی گوگل در قسمت عکسش سرچ بزنید و ببینید بنچمارک SSD مورد نظر چقدره؟

اگر کسی ادعا میکنه بهتر از سامسونگ 840 پرو SSD دیگه ای اومده بگه تا براش دلیلهامو بیارم که اینچنین نیست.

و همچنین فرق بین کورسیر با 840 پرو هم 5 مگ نیست. مخصوصاً اگر کورسیر فورس جی اس باشه که بدتر.

الان کورسیر Neutron GTX در حد سامسونگ 830 هست دیگه مدلهای قبلیش بماند.

بازم این نظر منه و برام فرقی نداره هرکی هر مدلی میخواد که تو ایران نیست من میتونم براش با قیمت خوب بیارم. حتی ورتکس 4.

ما هیچ وقت احسان جان نمیگیم بهتر از 840 pro چیزی اومده و همچنین ادعایی هم نداریم ولی میگم که با قیمت نجومی که داره اصلا نمیصرفه 

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز من هنوز یه چیز رو متوجه نشدم ، آیا پارتیشن بندی ssd تو سرعتش تاثیر میزاره یا نه؟

لینک به دیدگاه

درود

اینجا سامسونگ اصلا به درد نمیخوره Red 530MB  Write 390MB

97IOPS

90IOPS

تو رید اصلا بدرد نمیخوره با اون قیمت کذایش که میشه گفت تقریبا آشغال بدرد نخور هست

و Corsair Force GS Red560MB Write 535MB

98iops

92iops

تو رید0 بهترین است کم کم 1000MB سرعت میده رایت

قیمتش از سامسونگ 100تومان کمتر

حلا دوستان چطوری میگن هی سامسونگ سامسونگ جای تعجب است

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان عزیز من هنوز یه چیز رو متوجه نشدم ، آیا پارتیشن بندی ssd تو سرعتش تاثیر میزاره یا نه؟

صد در صد پارتیش بندی تو ssd تاثییر داره تو سرعت و اصلا توصیه نمیشه

لینک به دیدگاه

ما هیچ وقت احسان جان نمیگیم بهتر از 840 pro چیزی اومده و همچنین ادعایی هم نداریم ولی میگم که با قیمت نجومی که داره اصلا نمیصرفه 

بله قیمتش کمی بالاست ولی خوب کمتر از این امکانش نیست.

ولی کلاً توی بازار ایران دو سه برند هستند که راحت تر پیدا میشن شما مثلا کورسیر جی اس رو با سامسونگ 840 پرو مقایسه کردید و گفتید 5 مگ سرعتشون فرق میکنه در حالی که فرقشون 100 مگ به بالاست.

همین دیروز یک نفر کورسیر جی اس خریده بود میگفت سرعتش کمه. منم فکر کردم شاید وسواسی شده ولی وقتی رفتم بنچمارکهارو دیدم، دیدم واقعا راست میگه سرعتش کمه.

حالا من دوتا بنچمارک از هردوبراتون میذارم تا خودتون قضاوت کنید.

http://www.ssdreview.com/media/cache/review_image_lightbox_en/review/samsung-serie-840-pro-128gb-25-zoll-dxm03b0q/as_ssd/as_ssd.jpg

http://www.ssdreview.com/media/cache/review_image_lightbox_en/review/samsung-serie-840-pro-128gb-25-zoll-dxm03b0q/crystal_disk_mark/crystal_disk_mark.jpg

http://www.google.com/imgres?hl=en&biw=1092&bih=480&tbm=isch&tbnid=8M4L5elyXBxPRM:&imgrefurl=http://www.overclock.net/t/1342383/is-this-normal-score-for-corsair-force-gs-128gb&docid=WKZn5E2WWlQpgM&imgurl=http://www.overclock.net/content/type/61/id/1195488/width/500/height/1000/flags/LL&w=500&h=500&ei=2kc8UtbxJpLM9gTdr4CYAw&zoom=1&iact=rc&page=1&tbnh=174&tbnw=174&start=0&ndsp=9&ved=1t:429,r:0,s:0&tx=126&ty=135

http://www.google.com/imgres?hl=en&biw=1092&bih=480&tbm=isch&tbnid=jZQZb0I_vEhrjM:&imgrefurl=http://forum.corsair.com/v3/showthread.php%3Ft%3D115938&docid=Y7xfjgxWh622yM&imgurl=http://a1302.hizliresim.com/16/w/kl78g.png&w=503&h=501&ei=2kc8UtbxJpLM9gTdr4CYAw&zoom=1&ved=1t:3588,r:8,s:0,i:103&iact=rc&page=1&tbnh=168&tbnw=169&start=0&ndsp=9&tx=110&ty=80

بله اگر سرعت در کنار قیمت براتون مهمه من سامسونگ 840 ایوو رو پیشنهاد میکنم که قیمتش باز براتون منطقی تر باشه.

لینک به دیدگاه

درود

اینجا سامسونگ اصلا به درد نمیخوره Red 530MB  Write 390MB

97IOPS

90IOPS

تو رید اصلا بدرد نمیخوره با اون قیمت کذایش که میشه گفت تقریبا آشغال بدرد نخور هست

و Corsair Force GS Red560MB Write 535MB

98iops

92iops

تو رید0 بهترین است کم کم 1000MB سرعت میده رایت

قیمتش از سامسونگ 100تومان کمتر

حلا دوستان چطوری میگن هی سامسونگ سامسونگ جای تعجب است

به نظر من راستگویی سامسونگ صد شرف داره به دروغگویی شرکتهایی مثل کورسیر و غیره.

لینک به دیدگاه

دوستانی که ssd دارن با همین تنظیمات بنچمارک بگیرند ببینیم نتایج به چه صورته

51422131438919928242.jpg

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من اینه که بخاطر این بحثها با بنچمارک گرفتن الکی عمر SSDتونو کاهش ندید.

شما میتونید برید به این سایت در قسمت ریویوهای هر SSD یه قسمت داره به نام ScreenShots اونجا خودشون بنچمارک با نرم افزارهای مختلف گرفتن که میتونید ببینید.

ضمناً هیچوقت حجم مثلا 256 رو با 128 مقایسه نکنید و در ثانی یکی از معتبرترین برنامه های بنچمارک گیری As SSD  و دیگری CrystalDiskMark هست.

لینک به دیدگاه

دروغ

به نظر من راستگویی سامسونگ صد شرف داره به دروغگویی شرکتهایی مثل کورسیر و غیره.

چیزی که استفاده کردین بعدا نظر بدین 

در واقع کورسیر بهترین شما چشاتون دروغ میبنه

نتایج تست من تو رید0

سیستم تست

ssd corsair force gs 128gb raid0

Asus, Rampage IV Extreme X79 

Core i7 3930K OC 4.8GHz

و سرعت که تو لیست سامسونک تو 128گیگ میبنم که سرعت 256گیگ شما واسه 128گیگ نگاه میکنین

post-7278-0-44724400-1379684018_thumb.png

post-7278-0-42262200-1379684113_thumb.jpg

ویرایش شده توسط Ronnie O'sullivan
لینک به دیدگاه

دروغ

چیزی که استفاده کردین بعدا نظر بدین 

در واقع کورسیر بهترین شما چشاتون دروغ میبنه

نتایج تست من تو رید0

سیستم تست

ssd corsair force gs 128gb raid0

Asus, Rampage IV Extreme X79 

Core i7 3930K OC 4.8GHz

و سرعت که تو لیست سامسونک تو 128گیگ میبنم که سرعت 256گیگ شما واسه 128گیگ نگاه میکنین

گویا شما اصلا حرفهایی که من زدمو نخوندید.

اول اینکه SSD های شما رید شده است نه یک دونه 128 گیگ.

شما که تست گرفتید حالا لطفا با اون دو برنامه ای که گفتم تست بذارید ممنون میشم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...