رفتن به مطلب

windows 8 یا windows 7 ؟

silvermn
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود به دوستان گل

شما کدوم رو ترجیح میدین؟

ویندوز 8 یا ویندوز 7؟

کدوم بهتر عمل میکنه؟؟

برای نصب بازیها و برنامه ها با 8 مشکلی نیست؟

باگ هایی که بود توی آخرینش که باشه 8.1 رفع شده یا هست هنوز؟

لینک به دیدگاه

من خیلی وقت هست که از8 استفاده می کنم اصلا مشکلی نداره فقط اگر لبتاب باشه باید 7 گذاشت که 8 باطری رو زیاد مصرف نمی کنه بلکه می خوره .....

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فقط و فقط ویندوز 7

خیلی بهتره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بادرود

ویندوز 8 در کشورهای بخصوص صنعتی و با در نظر گرفتن شرایط خاص ان کشور ها عملکرد بهتری

میتونه نسبت به ویندوز 7 بدلیل دارار بودن امکانات بیشترش داشته باشه . ولی بطور قطع یقین در کشور

ما که شرایط خاص خودشو داره و از ویندوزهای کرک شده استفاده میشه 7 عملکرد بسیار بهتری نسبت به

همتای جدیدتر خودش یعنی 8 داره !  پس نتیجه گیری اینه که کارایی 7 برای ما ایرانیان با شرایط فعلی کاملا"

بهتره .

لینک به دیدگاه

خوب کاملا معلوم هست که ویندوز8 ، من نمی دونم دوستان چه اصراری دارن که از ویندوز 7 همچنان استفاده کنند؟؟ فقط کپی ویندوز 8 می ارزه به کل ویندوز 7 بقیه امکانات جدید هم به جای خود ویندوز 8.1 هم که آمده و بسیار بهتر شده.

لینک به دیدگاه

تا جایی که میدونم هر ویندوزی حدود 2 سال میگذره جای خودشو پیدا کنه تا برنامه ها و انتی ویروس ها و.... قشنگ با OS جدید مچ بشن :D

در حال حاضر من با ویندوز 7 64 بیتی راحت ترم چون هر برنامه ای بخوام براش در دسترسمه ولی خیلی برنامه ها مشکلات ریز و درشتی با نسخه فعلی 8 دارن ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

این اواخر خیلی درباره وین 8.1 و 7 تحقیق کردم تا بفهمم کودو واقعا برتره ، وبه این نتیجه رسیدم که :

برای سیستم های HighEnd نسل جدید که از قدرت خیلی بالایی برخور دارند و کوچیک ترین مشکلی روی عملکردشون تاثیر داره ویندوز 7 بازدهی بهتری از خود نشان داده و حتی در تست های Physics که حل معدلات سنگینی رو درون خود دارد با اختلاف 700 تا 1000 پوینت در 3D Mark 11 ویندوز 8.1 که به  مراتب از 8 بینه تر بی باگ تر است رد کرده ، همچنین در تست بازی ها ویندوز 7 دارای کمتر Drop Frame نسبت به 8 بوده و Vsync در 7 از 8 بهتر عمل کرده شما بازی روون تری را تجربه می کنید . همچنین از لحاظ کشینگ وین 7 بسیار بسیار از 8.1 بهتر عمل کرده با یک بار خاموش و روشن شدن سیستم تمام کش های ذخیره شده مثل پرویو عکس ها و ... از بین نمیرود + اکسس سریعتری به فایل ها  نسبت به 8.1 دارد .

واما  ویندوز 8.1

8.1 در حقیق برای سیتسم ها اماده ساخته شده مثل لپ تاپ ها ، یا AIO ها و .... که با استاندارد های ماکروسافت کاملا هماهنگ اند و قرار نیست چیزی بیرونی به درون انها اضافه شده ، و همه سخت افزار ها با حالت دیفالت کارخانه فعالیت می کنند . که این هماهنگی باعث بازدهی بیشتر ان نسبت به 7 روی موارد اشاره شده است . و

رابط مترو که بخشی درامد زا برای Developer ها و بخشی کاربردی برای افرادی عادی بود که به لطف Visul Stedio میشه برنامه های نوشته شده برای را تمام پلتفورم های تبلتی و موبایلی و .... کامپایل کرد . در یکسری از بازی ها هم مشاهده شد که در رندر تکستچر ها و افکت ها 8.1 حدود 1 درصد از 7 بهتر نمایش داده میشوند اما این بازی های به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد .

------------

از نظر من کسانی که کار حرفه انجام می دهند با توجه به هماهنگی بیشتر 7 با سخت افزار های HighEnd و بازدهی بیشتر ان نسبت 8.1 ، 7 بریزند و اگرDeveloper هستند ، با نصب 8.1 به صورت مجازی خواسته های خودرا بر اورده کنند . و کسانی که لپ تاپ یا AIO و یا سیستم های AMD و یا کم قدرت دارند برن سمت 8.1 که براشون سرعت و کارایی 8.1 روی سیستماشون نسبت به 7 واقعا به چشم میاد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

دوستان برای بار دوم 8.1 رو دانلود کردم ولی بازم نصب نکردم چون هنوز کرک نیومده

یه سوال دارم

به غیر از اسکایپ هیچ راهی نداره ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

من الان حدود 5 ماه هست از 8Pro دارم استفاده می کنم خیلی هم راضی هستم ... همه ی بازی های جدید رو هم خیلی راحت و روان اجرا کردم .... البته اینم بگم که همیشه ویندوز رو به روز رسانی می کنم ... از نظر من سرعت بهتری در نصب و اجرا نرم افزارها داره ... خداییش تاحالا به مشکلی باهاش برنخوردم ... در ویندوز 7 که قبلا داشتم  آنتی ویروس که نصب می کردم بعد از مدتی سرعت کاهش پیدا می کرد اما در ویندوز 8 بعد از نصب آنتی ویروس تا حالا به هیچ عنوان افت سرعت نداشتم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من الان حدود 5 ماه هست از 8Pro دارم استفاده می کنم خیلی هم راضی هستم ... همه ی بازی های جدید رو هم خیلی راحت و روان اجرا کردم .... البته اینم بگم که همیشه ویندوز رو به روز رسانی می کنم ... از نظر من سرعت بهتری در نصب و اجرا نرم افزارها داره ... خداییش تاحالا به مشکلی باهاش برنخوردم ... در ویندوز 7 که قبلا داشتم  آنتی ویروس که نصب می کردم بعد از مدتی سرعت کاهش پیدا می کرد اما در ویندوز 8 بعد از نصب آنتی ویروس تا حالا به هیچ عنوان افت سرعت نداشتم

سیستم؟

لینک به دیدگاه

بنده با توجه به تجربه عملی و شخصیم 7 رو انتخاب مبکنم.البته استفاده بنده فقط گیم هست و برای گیم روی سیستم دکس تاپ 8 رو توصیه نمیکنم.

ویرایش شده توسط kasra991
لینک به دیدگاه

8.1

با skype هم اکتیو میشه ، و مشکل خاصی جز اینکه بعضی برنامه ها فعلا باهاش مچ نیستند نداره

لینک به دیدگاه

سیستم؟

سیستمم اینتل هستش

cpu:core i5 2500k

MB: asus p8p67 pro

VGA: GTX580 DCU II

Ram: Adata 4gb 1600

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سیستمم اینتل هستش

cpu:core i5 2500k

MB: asus p8p67 pro

VGA: GTX580 DCU II

Ram: Adata 4gb 1600

خوب سیستم شما HighEnd که نیست . یه سیستم قویه . توسط استاندارد های ماکروسافت ساپورت میشه هم چیپش هم گرافیکش ، هم رماش و سیستم کاملا دیفالته

لینک به دیدگاه

پس من فکر میکن که همون ویندوز 7 بهترین باشه!

حالا کدوم توضیع ویندوز 7؟؟

اگه لینک دانلود هم قرار بدین که چه بهتر!

ممنون از همه دوستان گل!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس من فکر میکن که همون ویندوز 7 بهترین باشه!

حالا کدوم توضیع ویندوز 7؟؟

اگه لینک دانلود هم قرار بدین که چه بهتر!

ممنون از همه دوستان گل!

با درود

بفرما دوست گرامی . تازه از تنور در اومده و داغ داغ  ( 92.7.3  ) توسط سایت سافتگذر و اپدیت  18 شهریور 92 توسط میکروسافت .

این موردی بود که من امروز بهش برخورد کردم  . شاید عزیزان دیگه هم مواردی رو سراغ داشته باشند .

http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=334&Title=Windows-7-SP1-AIO-17in1-Integrated-September-2013-x86-+-x64

ضمنا  windows 7 sp1 aio 17in1 integrated september 2013 - Free download  رو تو گوگل سیرچ کردم سایتهای متعددی رو بهم معرفی کرد .

میتونید امتحان کنید .

https://www.google.com/#q=windows+7+sp1+aio+17in1+integrated+september+2013+-+Free+download

ویرایش شده توسط MEHRAN_2012
لینک به دیدگاه

من خودم به شدت طرفدار ویندوز ۷ بودم .

اما دوست عزیز به نظر بنده سعی کنید همیشه به روز باشید .

ویندوز ۸ که اومد یه سری ایراداتی داشت  که بیشترش به دلیل عدم سازگاری نرم افزارها و درایورها بود .

ویندوز ۸ شاید در بعضی موارد از ویندوز ۷ ضعیفتر عمل میکرد اما در خیلی از موارد هم قوی تر ظاهر شد . البته اکثر این موارد خیلی محسوس نبودن .

الان که ۸.۱rtm اومده به شدت توصیه میکنم از این ویندوز استفاده کنید . باگ های ۸ اکثرشون برطرف شده . سرعت بوت به شدت افزایش یافته و هرچقد که از نصب ویندوز میگذره پایداری اون بیشتر میشه .

من تمام نرم افزارهای adobe رو تقریبا با autodesk و افییس و کورل رو هم رو 8.1 نصب کردم اما سرعت بوت تغییری نکرد .

همچنین سرعت ویندوز و کارایی اون فوق العادست .

همچنین amd و asus رو که چک کردم درایورهای 8.1 رو هم ریلیز کردن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر اورکلاکر نیسنید و اگر پولی بابت وین پرداخت نکردید و نمیکنید واجب شرعی هست که مشت محکمی به دهان دژمن و استکبار جهانی بزنید و به صورت رایگان وین رو به روز کنید :D وین 8 و 8.1 با RTCs مشکل دارن و از طرف جامعه اورکلاکر ها کلا بن شدن :D

اگر پول پرداخت میکنید و بابت پول زحمت کشیده قبل از خرید هر چیزی تحقیق میکنید و حساس هستید جستجو کنید "Windows 7 VS windows 8" به شرح و با تصویر میتونید تفاوت ها رو ببینید .

لینک به دیدگاه

معمولا چیزهای نو و جدید و با کارکردهای جدید در ابتدای کارشون یه مقدار چه جوری بگم، دلهره آورن!!! ما ها از چیزهای جدیدی که تا حالا باهاشون سر و کاری نداشتیم خوب نمی تونیم کنار بیایم

شاید یه دلیلش اینه که به سکون عادت کردیم.شایدم منتظریم تا نتیجه عملکردش برای بقیه روشن بشه بعد بریم سراغش

خودم شخصا همیشه دنبال جدیدترین ورژن ها بودم چه سیستم عامل چه انواع نرم افزارهای جدید

و ورژن های جدید در این راه هم تا حالا منو رو سیاه نکردن

به دوستان توصیه می کنم از تجربه کردن نترسن و تکنولوژی های جدیدتر رو با نگاه و دید وسیع ببینن

در ضمن ویندوز 8 بیشتر برای دستگاه هایی که لمسی باشه ساخته شده چونکه چند سالی هست که سایر سیستم عامل ها (اعم از آندروید و IOS و...) توی این راه قدم گذاشتن و با اقبال خوبی روبرو بودن.

و ویندوز 7 هم بیشتر کارکرد سنتی خودش رو داره.برای کسایی که بیشتر با صفحه کلید و ماوس راحتن

اینم نظر بنده حقیر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...