رفتن به مطلب

خواهش می کنم کمکم کنید با این کارت گرافیک HD 7990

KORGPA3X76
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام مهران هستم از مشهد من تازگی یه سیستم حرفه ای بستم با مشخصات زیر . همه چی عالیه فریم 80 تو کرایسس3 با آخرین SETTING  می گیرم ولی باید گوشامو با پنبه ببندم . متاسفانه کارت گرافیک HD 7990   تا2 GPU ش صدای وحشتناکی تو بازی می ده که طبق لینک زیر و تماسی که با AMD داشتم این مشکل رو داره ولی آسیبی به کارت نمی زنه فقط باید تحمل کرد . اسم این مشکل COIL WHINE هست که یه چلنج مهندسی هست چون انویدیا این مشکل رو تو GTX 690 حل کرده . حالا کمکم کنید این صدای وحشتناکو کم کنم دارم دیونه میشم . از لیون خریدمش 3 میلیون 850 هزار تومن . مشخصات کانل سیستمم اینه

http://www.techngaming.com/home/editorial/amd-ruins-new-flagship-1000-hd-7990-graphics-card-with-annoying-coil-whine-r781

CPU : CORE I7 3770K

MAIN : ASUS P87 DELUX

RAM : 32 GIG DDR3 2400 BUS

VGA : ASUS HD 7990

CASE : GREEN X9

POWE : GREEN 1000W OC

لینک به دیدگاه

• ارسال 128
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

درود 

من خودمم یک عدد کارت گرافیک 7990 ایسوس دارم و اگر تو انجمن بودین من میگفتم این کارتو نخرین مشکلات این کارت کم نیست و اگر دور فن ها رو کم کنین ممکنه با دما مشکل پیدا کنین چون کارت بسیار بسیار داغ میکنه 

شما میتوانید با برنامه ی msi afterburner دور فن کارت گرافیک خودتون رو کم و زیاد کنین 

سپاس از شما دوست خوبم

انشالله به خوبی و خوشی استفاده کنین

و در اخر باید بگم که شما اگر برای گیم سیستم میخاستین چرا 7990 گرفتین؟ من خودم پشیمونم بخدا 

شما دو تا 770 یا یه دونه 780 بر میداشتین لذت گیم رو میبردین 

شما که ضرر نکردین من 4/5 میلیون این کارتو گرفتم الان داغون برمیدارن همش ضرر 

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

ممنون ماله فن ها نیست ماله GPU  ها هست چی کار کنم همه شاکی شدن . حتی تو سخنگاه های AMD هم اکثرا این مشکل رو داشتند . 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ممنون ماله فن ها نیست ماله GPU  ها هست چی کار کنم همه شاکی شدن . حتی تو سخنگاه های AMD هم اکثرا این مشکل رو داشتند . 

اون صدای ریزی که داره؟ همون صدایی که انگار تو لولههای انتقال چیزی جریان داره درست؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با این وضع صدا تو بازی کرایسیس3 دما چند میشه؟

ویرایش شده توسط NVIDIA&
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Vertical Sync رو تو بازی فعال کنید ببینید تاثیری داره؟

لینک به دیدگاه

تو کرایسس میشه 80 .  خود AMD گفته این مشکل نیست پدیده ی COIL WHINE هست و بعد گفته  MORE PERFORMANCE = MORE NOISE .  کمکم کنید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا این صدایی که میگن نداره من سرعت فنها رو روی 100% میزارم خیلی نیست صداش نمیدونم چه جوری میگین زیاده :blink:

لینک به دیدگاه

خود سخنگاه AMD  گفته شانسیه ماله بعضیا زیاده ماله بعضیا کم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خود سخنگاه AMD  گفته شانسیه ماله بعضیا زیاده ماله بعضیا کم 

این کارا AMD همش الکیه رو هوا انجام میده  :D  :p

من که عوش میکنم شما هم هر چه سریعتر اقدام کنین  ;)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اصلا این صدایی که میگن نداره من سرعت فنها رو روی 100% میزارم خیلی نیست صداش نمیدونم چه جوری میگین زیاده :blink:

Coil Whine هیچ ربطی به فن نداره. نویز Mosfet های مدار تغذیه کارته. یعنی نویزیه که از قطعه الکترونیکی ایجاد میشه. شما کلا فن رو خاموش هم بکنید این صدا سر جاشه. حتی تو کارتهایی که واترکولینگ روشون نصب شده هم این صدا میاد. هیچ چاره ای هم نداره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Coil Whine هیچ ربطی به فن نداره. نویز Mosfet های مدار تغذیه کارته. یعنی نویزیه که از قطعه الکترونیکی ایجاد میشه. شما کلا فن رو خاموش هم بکنید این صدا سر جاشه. حتی تو کارتهایی که واترکولینگ روشون نصب شده هم این صدا میاد. هیچ چاره ای هم نداره.

خب اونکه صداش به این وحشتناکی نیست 

:blink:  :blink:  :blink:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فکر میکنم بهترین راهکار گشتن دنبال واتربلاک و راه اندازی واترکولینگ یا استفاده از فن های کاستوم هست....

من این مشکل رو با فن استوک CPU Phenom II 1090 داشتم، یعنی تو بایوس چی میکردی، بعد از 1 دقیقه، میشد 6000 RPM اصلا صدا از هدفون هم رد میشد  :D  باید از این هدفون صنعتی ها میذاشتی  :D  منم رفتم فن تونیک گرفتم، از شر صداش راحت شدم.

حالا شما یه تحقیق بکن ببین پیدا میشه فن کاستوم براش، اصلا زدن؟

در مرحله ی دوم فکر کنم بفروشی و یه گرافیک ضعیف تر بخری تا گرافیک های جدید AMD  سال دیگه بیان، خوبه البته این در صورتی هست که فن AMD باشی، وگرنه با اون پول میشه 770 SLI جمع و جور کرد، صفا  :D

لینک به دیدگاه

پس بیخود نبود یهو قیمتش اومد زیر 700 اشلوق =))

انقد سر رقابت آتو آشغال ریختن تو برد نویز مدار تغذیه زده بالا #-o

والا کارت منم این صدا رو میده منتها وقتی فریم بالای 1000 بره قابل شنیدنه :D

حساب کنین چه خبره که تو 100 فریم این صدا زده بالا :huh: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز من هم قبلا با یک کارت 6950 این مشکل رو داشتم که جالب بود فقط وقتی این صدا در میومد که تو بازی Starcraft II میومدم و Mothership میساختم، وقتی این Unit تو صفحه بود صدای وحشتناکی میومد از کارت که ابتدا من هم فکر کردم که از فن هستش، البته بعدها متوجه این قضیه شدم...

منظور حرفم این بود که کارت شما فوق العاده هستش(قویترین کارت موجود) توی همه جیز این Coil Whine اتفاق نمیوفته و شما باید بسازید، وولکس واگن هم وقتی بوگاتی رو داد بیرون نگفت که 10 تا رادیاتور داره دهنتون واسه نگهداری ازش سرویس میشه، فقط گفت که پرسرعت ماشین جاده ای دنیا رو داده بیرون...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه چیزی به ذهنم رسید شاید جواب بده(البته تو ماشین جواب داده!!!!)

شما بیا روی قسمت  های صاف داخل کیست مثلا روی در هاش و کلا هر جایی داخل کیس که خاصیت انعکاسی صدا رو داره بیا با فومی که ضخامتش کمه بپوشون.از این روش روی در موتور ماشین برای کم کردن صدای موتور استفاده میشه ولی اون جنسش از نمده.با این روش امواج صوتی که از کارتت منعکس میشه بجای یرخورد با دیواره های کیس و منعکس شدن با فوم نرم برخورد میکنه و دفع میشه.

ولی حواست باشه جلوی ورودی و خروجی های کیس رو نگیری.فوم رو هم میتونی از اونایی که مبل تعمییر میکنن تهیه کنی.

موفق باشی

ویرایش شده توسط parsomash111
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز فکر میکنم بهترین راهکار گشتن دنبال واتربلاک و راه اندازی واترکولینگ یا استفاده از فن های کاستوم هست....

من این مشکل رو با فن استوک CPU Phenom II 1090 داشتم، یعنی تو بایوس چی میکردی، بعد از 1 دقیقه، میشد 6000 RPM اصلا صدا از هدفون هم رد میشد  :D  باید از این هدفون صنعتی ها میذاشتی  :D  منم رفتم فن تونیک گرفتم، از شر صداش راحت شدم.

حالا شما یه تحقیق بکن ببین پیدا میشه فن کاستوم براش، اصلا زدن؟

در مرحله ی دوم فکر کنم بفروشی و یه گرافیک ضعیف تر بخری تا گرافیک های جدید AMD  سال دیگه بیان، خوبه البته این در صورتی هست که فن AMD باشی، وگرنه با اون پول میشه 770 SLI جمع و جور کرد، صفا  :D

دوست عزیز این قضیه هیچ ربطی به فن و واترکولینگ و دور فن و فن کاستوم و این چیزها نداره!  نویز قطعه الکترونیکی هستش نه مکانیکی.

لینک به دیدگاه

یعنی اینقدر صدا داره؟ منو بگو میخواستم کراسش کنم بترکونم. چه خوب که تاپیک زدی وگرنه باید صدای موتور 8 سیلندر رو تحمل میکردم

لینک به دیدگاه

مرسی خیلی پشیمونم نمی دونم چی کار کنم هر لحظه امکان داره بکوبمش به دیوار  8-X 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عیب نداره اقا مهران ناراحت نباشین  :(  :(  :(  :(

لینک به دیدگاه

سلام.

من کارت 4870 داشتم الان هم 7970 دارم این صدا تو هر 2این کارتا بود.

7970 اوایل خیلی صدا می داد که حتی  بردم گارانتی  و گارانتی جلوی خودم تست کرد و هیچ صدای نمی داد من آوردم دویاره تست کردم دیدم بازم صدا میده.

یه مقدار که دقت کردم دیدم به خواتر وزن زیاد کارت کج شده  یه پایه زیرش درست کردم بعد دوباره تست کردم صداش خیلی کمتر شده در حدی که حس نمیشه و تو تست های بالای 400 فریم میره یه صدای ریزی میده ولی تو بازی اصلا خبری نیست.

یه تست کن شاید برا شما هم جواب بده.

لینک به دیدگاه

خوب شما که دادی 3 میلیون براش یه واتر کولینگ هم بده براش بخر هم با کمترین دمای ممکن کار میکنه و عمرش میره بالا هم از صداش راحتت میکنه...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه واتر خفن از این 500 تومنی های انرمکس بگیر میشه اسمی

یه راه دیگه هم داره که یه میکروفن بذار توی کیس و بیرون کیس یه بلندگوی خیلی ریز بذار که صداش رو ببره بیرون بعد از این روش فکر کنم مسلماً یا کر میشی یا عمل میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا قبل اینکه بزنی به دیوار حیفش کنی به پیشنهاد من فکر کن . 

کارتتو سر به سر با 580 لایتینگ تعویض میکنم که حداقل بتونی یک گیم حسابی بیصدا بزنی تو رگ ... چون بر اثر نویز 100% کولینگ ، یک سردرد جانانه گرفتم و 4 تا دکتر هم رفتم :D هنوز هم خوب نشدم .

ویرایش شده توسط New_User
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...