رفتن به مطلب

خواهش می کنم کمکم کنید با این کارت گرافیک HD 7990

KORGPA3X76
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

دوست عزیز یه واتر خفن از این 500 تومنی های انرمکس بگیر میشه اسمی

یه راه دیگه هم داره که یه میکروفن بذار توی کیس و بیرون کیس یه بلندگوی خیلی ریز بذار که صداش رو ببره بیرون بعد از این روش فکر کنم مسلماً یا کر میشی یا عمل میکنه

حاجی دمت گرم خیلی باحال بود . خیلی وقت بود اینقدر نخندیده بودم  :D   =))   =))   =))   .

لینک به دیدگاه

• ارسال 128
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

همشهری بده  یه تستی بزنیم ببینیم شاید رو سیستم ما صداش در نیومد

ویرایش شده توسط del2771
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بادرود

اقا مهران گل اصن شک نکن که باید اول روی اون کارت یه واتر کولینگ درست حسابی بندازی و بعد از اون قدرتش

کمال حالو ببری ! دوست بسیار عزیزم  6990 من اولا صداش حسابی کلافم میکرد و چن بارم میخواستم مث خودت

بکوبمش به دیوار . ( البته من واقعا و جدی میخواستم این کارو بکنم ) و از وقتی که کولرشو عوض کردم مث ساعت

داره کار میکنه و خیلی هم ازش راضیم .  خب دوست عزیز اون سه تا فن که فک کنم 9 سانتی باشه معلومه صاف

میزنه تو مخ ! عزیزجان کولرشو عوض کن و نهایت کیف و حال رو مطمئن باش بعدا ازش میبری . من که خودم اونو

بخرم سه سوت میرم برای این حرکت . دو سه بارم دوست عزیز بهت زنگ زدم ولی متاسفانه نتونستم باهات تماس بگیرم

بازم مجددا میگم تو تعویض کولرش یه دقیقه صبر نکن . البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند .

قربانت : این یکی مهران

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی جالبه که همچنان دوستان عزیز پیشنهاد تعویض کولر رو میدن!!!!!!!!!!!!!

عزیزان مشکل ایشون صدای فن نیست!!!

مشکل ایشون نویز قطعات الکترونیکی مدار تغذیه کارت هستش!! که با واترکولینگ که هیچ! با نیتروژن مایع هم تغییری نمیکنه.............

خواهش میکنم قبل از دادن پیشنهاد تعویض کولر و بستن واترکولینگ و ... یه سرچ تو گوگل در مورد Coil Whine انجام بدید!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کاملا صحیحه

خب من کامل در جریان امر نبودم ولی دقیقه ای پیش که با مهران عزیز سر خرید کارت صحبت کردم کامل متوجه

موضوع شدم . مع الوصف مهران جان به پیشنهادات من فک کن که اون کارت راست کار منه عزیز . خودمم یه فکری

واسه این مسئلش میکنم . ( اقا ببخشید ما اون موقع تازه از گرد راه رسیده بودیم و چیزیو نخونده بودیم  و نمیدونستیم اوضاع

از چه قراره :D غلط کردیم )  اون نویزشم بقول یکی از دوستان عمودی تو حلقم ! درسسش میکنم .

بازم قربانت : این یکی مهران

ویرایش شده توسط MEHRAN_2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان , درود دوست عزیز 

این صدا که بیشتر در کارت های AMD مرسوم هست مربوط به القاگر ها ( inductor ) یا همون سلف های روی کارت هست .

مدار تغذیه روی کارت های گرافیک از نوع مبدل های Buck هستند که در نوع خودشون کوچکترین مبدل ها به حساب میایند که میتونند جریان بالایی رو به بار تحویل بدن . اصل کار این منابع سویچینگ که باعث کوچک شدن القاگر و کم حجم شدن مدار گشته افزایش فرکانس کاری اونها هست که هرچه فرکانس سویچ بالا باشه قطعه القاگر ما  کوچکتر میشه .

FIT50-7.jpg

این قطعات به هنگام عبور جریان خاصیت مغناطیسی اطراف خود ایجاد میکنند و به هنگام تغیر جریان از این خاصیتی که خودشون ایجاد کردنند تغذیه میکنند و تا جلوی تغیر ناگهانی جریان رو بگیرند , اما این خاصیت مغناطیسی باعث ربایش و دفع خود سیم پیچ میشه که لرزش رو به وجود میاره همونطور که میدونید لرزش ها و برخورد های فیزیکی هستند که باعث ایجاد صدا میشه ( ترانس مهتابی ) .

و اما راه حل هایی که برای این مشکل به کار آمد :

افزایش فرکانس , همونطور که میدونید محدوده شناوایی انسان تحش تا 20 کیلو هرتز هستش بنا براین با افزایش فرکانس سویچ میتوان این صدا را تا حد بسیار قابل به توجهی کاهش داد , فرکانس مبدل های ولتاژ روی کارت های گرافیک از 200 کیلوهرتز شروع شده و تا 1 مگاهرتز هم میرسن که این خود باعث کاهش این صدا (همچنین کوچکتر شدن قطعه سلف ) میشه .

ثابت کردن سیم پیچ سلف ها , یک راه حل بسیار موثر ساخت سلف هایی که پک شده اند و به وسیله چسب در اطراف سیم پیچ اونها رو ثابت کرده اند و تا حد بسیار زیادی از ارتعاش اونها جلوگیری کرده اند .

-------------------------------------------------

القاگر های کارت شما دو قطعه با شماره CLA1108-4  تشکیل دارند که هر کدوم شامل 4 تا القاگر در داخل خودشون هستند ( به حساب پک هستند :D ) .

e26967f0ee251e0.jpg

و اما اصلی ترین دلیل ایجاد این نویز وحشتناکی که شما میگید واسه این هست که این قطعه ها به صورت پک شده هستند و ارتعاش هر کدوم از از سلف های داخلش روی کل پک تاثیر میزاره و این وصت صدا هایی با فرکانس پاینتر از 15 کیلو تولید میشه که وضوح قابل به شنیدن هست ! . همچنین کیفیت ساخت این قطعه بسیار بسیار مهمه .

دلیل دیگه هم اینکه خازن های خروجی فاز ها رو این کارت بسیار کم ظرفیت انتخاب شده و توی پیک جریان , تغیرات جریانی زیادی رو به صورت ناگهانی به وجود میارن که تاثیر مستقیم روی ارتعاشات القاگر ها داره .

مشکل اصلی طراحی نامناسب AMD برای تغذیه این کارت هست که آزمایش های خوبی روش صورت نگرفته یا اینکه اگر گرفته فقط برای اینکه از رقیب خود عقب نمونه سریعا مدل رو وارد بازار کردند .

نویز با تعویض این دو قطعه یا افزایش ضرفیت خازن های خروجی از بین خواهد رفت .

البته باید بررسی بشه شاید ارتعاش این قطعه رو برد و برخوردش باهاش این نویز رو ایجاد میکنه که میشه با چسب زدن کاهش داد .

توصیه میکنم همینطور که هست باهاش سرکنید و در پی کاهش صدا با ترفند هایی که به برد مربوط نمیشه باشید چون دست به برد بزنید از گارانتی میفته .

البته ممکنه مشکل از پاور هم باشه خرجی ریپل زیادی داشته باشه شما حتما با یک پاور مناسب دیگه تست بزن .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوستان , درود دوست عزیز 

این صدا که بیشتر در کارت های AMD مرسوم هست مربوط به القاگر ها ( inductor ) یا همون سلف های روی کارت هست .

مدار تغذیه روی کارت های گرافیک از نوع مبدل های Buck هستند که در نوع خودشون کوچکترین مبدل ها به حساب میایند که میتونند جریان بالایی رو به بار تحویل بدن . اصل کار این منابع سویچینگ که باعث کوچک شدن القاگر و کم حجم شدن مدار گشته افزایش فرکانس کاری اونها هست که هرچه فرکانس سویچ بالا باشه قطعه القاگر ما  کوچکتر میشه .

FIT50-7.jpg

این قطعات به هنگام عبور جریان خاصیت مغناطیسی اطراف خود ایجاد میکنند و به هنگام تغیر جریان از این خاصیتی که خودشون ایجاد کردنند تغذیه میکنند و تا جلوی تغیر ناگهانی جریان رو بگیرند , اما این خاصیت مغناطیسی باعث ربایش و دفع خود سیم پیچ میشه که لرزش رو به وجود میاره همونطور که میدونید لرزش ها و برخورد های فیزیکی هستند که باعث ایجاد صدا میشه ( ترانس مهتابی ) .

و اما راه حل هایی که برای این مشکل به کار آمد :

افزایش فرکانس , همونطور که میدونید محدوده شناوایی انسان تحش تا 20 کیلو هرتز هستش بنا براین با افزایش فرکانس سویچ میتوان این صدا را تا حد بسیار قابل به توجهی کاهش داد , فرکانس مبدل های ولتاژ روی کارت های گرافیک از 200 کیلوهرتز شروع شده و تا 1 مگاهرتز هم میرسن که این خود باعث کاهش این صدا (همچنین کوچکتر شدن قطعه سلف ) میشه .

ثابت کردن سیم پیچ سلف ها , یک راه حل بسیار موثر ساخت سلف هایی که پک شده اند و به وسیله چسب در اطراف سیم پیچ اونها رو ثابت کرده اند و تا حد بسیار زیادی از ارتعاش اونها جلوگیری کرده اند .

-------------------------------------------------

القاگر های کارت شما دو قطعه با شماره CLA1108-4  تشکیل دارند که هر کدوم شامل 4 تا القاگر در داخل خودشون هستند ( به حساب پک هستند :D ) .

e26967f0ee251e0.jpg

و اما اصلی ترین دلیل ایجاد این نویز وحشتناکی که شما میگید واسه این هست که این قطعه ها به صورت پک شده هستند و ارتعاش هر کدوم از از سلف های داخلش روی کل پک تاثیر میزاره و این وصت صدا هایی با فرکانس پاینتر از 15 کیلو تولید میشه که وضوح قابل به شنیدن هست ! . همچنین کیفیت ساخت این قطعه بسیار بسیار مهمه .

دلیل دیگه هم اینکه خازن های خروجی فاز ها رو این کارت بسیار کم ظرفیت انتخاب شده و توی پیک جریان , تغیرات جریانی زیادی رو به صورت ناگهانی به وجود میارن که تاثیر مستقیم روی ارتعاشات القاگر ها داره .

مشکل اصلی طراحی نامناسب AMD برای تغذیه این کارت هست که آزمایش های خوبی روش صورت نگرفته یا اینکه اگر گرفته فقط برای اینکه از رقیب خود عقب نمونه سریعا مدل رو وارد بازار کردند .

نویز با تعویض این دو قطعه یا افزایش ضرفیت خازن های خروجی از بین خواهد رفت .

البته باید بررسی بشه شاید ارتعاش این قطعه رو برد و برخوردش باهاش این نویز رو ایجاد میکنه که میشه با چسب زدن کاهش داد .

توصیه میکنم همینطور که هست باهاش سرکنید و در پی کاهش صدا با ترفند هایی که به برد مربوط نمیشه باشید چون دست به برد بزنید از گارانتی میفته .

البته ممکنه مشکل از پاور هم باشه خرجی ریپل زیادی داشته باشه شما حتما با یک پاور مناسب دیگه تست بزن .

سلام 

ولی جناب ایشون پاورشون 1000 واته فک نکنم مشکل داشته باشه مگه توان مصرفی سیستمشون چنده؟ 

حالا تست کنین ببینین اقا مهران

فقط ممنون بابت مقالتون خیلی عالی بود 

مرسییییییی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 

ولی جناب ایشون پاورشون 1000 واته فک نکنم مشکل داشته باشه مگه توان مصرفی سیستمشون چنده؟ 

حالا تست کنین ببینین اقا مهران

فقط ممنون بابت مقالتون خیلی عالی بود 

مرسییییییی

درود ,

رکتافایر جوشکاری هم 8000 واته :D منتها با چه ریپل ولتاژی ؟

لینک به دیدگاه

بادرود

اقا مهران گل اصن شک نکن که باید اول روی اون کارت یه واتر کولینگ درست حسابی بندازی و بعد از اون قدرتش

کمال حالو ببری ! دوست بسیار عزیزم  6990 من اولا صداش حسابی کلافم میکرد و چن بارم میخواستم مث خودت

بکوبمش به دیوار . ( البته من واقعا و جدی میخواستم این کارو بکنم ) و از وقتی که کولرشو عوض کردم مث ساعت

داره کار میکنه و خیلی هم ازش راضیم .  خب دوست عزیز اون سه تا فن که فک کنم 9 سانتی باشه معلومه صاف

میزنه تو مخ ! عزیزجان کولرشو عوض کن و نهایت کیف و حال رو مطمئن باش بعدا ازش میبری . من که خودم اونو

بخرم سه سوت میرم برای این حرکت . دو سه بارم دوست عزیز بهت زنگ زدم ولی متاسفانه نتونستم باهات تماس بگیرم

بازم مجددا میگم تو تعویض کولرش یه دقیقه صبر نکن . البته صلاح مملکت خویش خسروان دانند .

قربانت : این یکی مهران

https://www.google.co.jp/?gws_rd=cr&ei=wzRHUpPlHYqIiQfth4CwCQ#q=coil+whine

لینک به دیدگاه

amd هست دیگه یکی از مشکلاتشون صدای وحشتناکشونه اصلا من میگم بفروش یه GTX 690 بنداز

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا چرا 690 ؟

مگه همین سری 700 خودمون چشه !!

والا 2 تا 780 هر بازی و تستی رو زمین میزنه.

یه 780 هم به تنهایی کلی قدرت داره.

بله دو تا 780 که دیگه غول میشه برا خودش

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با عرض معذرت اون منفی رو من  دادم . من که عرض کردم والا بخدا تازه از راه اومده بودم ! حالا هی

بزنینم ! در ثانی بهترین کمک ممکنه رو به اقا مهران عزیز امشب کردم و پیشنهادای خیلی خوبی هم بهش دادم!

دیگه همکاری از این بهتر ؟!  ضمنا" خودمم تو زمینه خفه کردن صدا و انواع پارازیت یدی طولا دارم !

ضمنا" بازم فراموش کردم که بگم اگه جایی منفی بدم حتما"  اعلام میکنم  .

با تشکر : مهران

لینک به دیدگاه

با عرض معذرت اون منفی رو من  دادم . من که عرض کردم والا بخدا تازه از راه اومده بودم ! حالا هی

بزنینم ! در ثانی بهترین کمک ممکنه رو به اقا مهران عزیز امشب کردم و پیشنهادای خوبی هم بهش دادم!

دیگه همکاری از این بهتر ؟!  ضمنا" خودمم تو زمینه خفه کردن صدا و انواع پارازیت یدی طولا دارم !

البته من پاسخ های دوستان رو ندیده بودم ..

ولی بهتره که حداقل پست اول یه تاپیک رو کامل بخونیم بعد پست بدیم مخصوصا وقتی پای یک کارت 3 میلیون خورده ای و آبروی ای ام دی در میونه :lol:

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

مهران جان 690 چی شد . راستی ممنونم از راهنمایت مهندس محمد با توضیحات کاملت 

ویرایش شده توسط KORGPA3X76
لینک به دیدگاه

آقایون عزیز من با موس که کا می کنم تو محیط ویندوز یه صدای کمی میده باز ؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی بهتره که حداقل پست اول یه تاپیک رو کامل بخونیم بعد پست بدیم مخصوصا وقتی پای یک کارت 3 میلیون خورده ای و آبروی ای ام دی در میونه :lol:

با درود

دوست بسیار گرامی خب بعضی وقتا هم ممکنه انسان اشتباه کنه . دیگه حرف ونظر بنده که وحی نازل نیست  که بخواد

ابروی یه کمپانی به اون عظمت رو خدشه دار کنه ! و درست هم نیست سر یک اشتباه پیاپی کسی رو ملامت کنیم .

خودم هم بسیار زیاد پستها و تاپیکهای متعدد اشتباه رو رویت کردم . ولی معذالک بازهم یاد اور میشم که امشب در جواب

کمک به دوست عزیزمون اقا مهران راه حلهای زیادی به ایشان ارائه کردم .  حد اقل جربزه اینو دارم که منفی میدم خودمم بگم !!!

واقعا باید از AMD حسابی کتبا" اعلام عذر خواهی کنم که حیثیتشو اینجوری به بازی گرفتم ابروشو در سطح جهانی به خاک و

خون کشیدم ! عجب گناه کبیره ای مرتکب شدیم و خودمون خبر نداشتیم ها  :whew:  

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مهران جان 690 چی شد . راستی ممنونم از راهنمایت مهندس محمد با توضیحات کاملت 

مهران جان عیزی من که تلفنی گفتم که 690 ندارم ولی گزینه های دیگه ای رو بهت پیشنهاد کردم !

ضمنا دوست عزیز قرار شد اگه تونستم تا حد اقل دو سه روز دیگه جوابشو بهت بدم .

در ثانی دوست عزیز هیچوقت نباید بزاریم ازمون استفاده ابزاری بشه !

هر وقت حرفی داریم خودمون باید بزنیم . بهت این قولو میدم که سعی میکنم برات ردیف کنم بشرط

اینکه جوابی که میخام بهم بدی ؟

بازم دوباره قربانت : این یکی مهران

لینک به دیدگاه

با درود

دوست بسیار گرامی خب بعضی وقتا هم ممکنه انسان اشتباه کنه . دیگه حرف ونظر بنده که وحی نازل نیست  که بخواد

ابروی یه کمپانی به اون عظمت رو خدشه دار کنه ! و درست هم نیست سر یک اشتباه پیاپی کسی رو ملامت کنیم .

خودم هم بسیار زیاد پستها و تاپیکهای متعدد اشتباه رو رویت کردم . ولی معذالک بازهم یاد اور میشم که امشب در جواب

کمک به دوست عزیزمون اقا مهران راه حلهای زیادی به ایشان ارائه کردم .  حد اقل جربزه اینو دارم که منفی میدم خودمم بگم !!!

واقعا باید از AMD حسابی کتبا" اعلام عذر خواهی کنم که حیثیتشو اینجوری به بازی گرفتم ابروشو در سطح جهانی به خاک و

خون کشیدم ! عجب گناه کبیره ای مرتکب شدیم و خودمون خبر نداشتیم ها  :whew:  

شما که اشتباه کردی حداقل جنبه اینی که  یه لینک برای مطالعه و افزایش اطلاعات عمومی بهت میدن رو داشته باش @};-

در ظمن اون قسمت آبروی ای ام دی هم بخاطر حرفهای شما نزدم( ^_^ ) منظورم کیفیت پایین محصولاتش بود :lol: (دوستان ای ام دی فن رحم کنید :wub: )

یه نفر احساس کرده که پست شما مفید نیست منفی داده شما انیقدر جربزه و جرئت و... وسط نکش(اصولا مثبت و منفی برای همینه)

لینک به دیدگاه

دوستای گلم و آقا مهران گل این ف*ی*س*ب*و*ک*م ادم کنید مرسی.  شب بخیر

https://www.facebook.com/mehran.mokhtarzadeh

ویرایش شده توسط Mahdi-Lion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شما که اشتباه کردی حداقل جنبه اینی که  یه لینک برای مطالعه و افزایش اطلاعات عمومی بهت میدن رو داشته باش @};-

در ظمن اون قسمت آبروی ای ام دی هم بخاطر حرفهای شما نزدم( ^_^ ) منظورم کیفیت پایین محصولاتش بود :lol: (دوستان ای ام دی فن رحم کنید :wub: )

یه نفر احساس کرده که پست شما مفید نیست منفی داده شما انیقدر جربزه و جرئت و... وسط نکش(اصولا مثبت و منفی برای همینه)

اقای محترم از ارائه لینکتون بمنظور بالا رفتن سطح اطلاعاتم و ندونستنم خییلی ممنون !

شماها اگه صد نمره منفی هم ببنده بدید ابدا" ناراحت نخواهم شد . در این مورد شک نکنید و

میتو نید امتحان بفرمائید ! بحث بخاطر مورد دیگری بود که لطفا" بهتره همینجا تموم بشه .

اونی که باید متوجه بشه مطلبو گرفت ! شایدم سو تعبیر این وسط پیش اومده بود :I Do not Know: 

Take It Easy :-j  

لینک به دیدگاه

درود

باز آقا مهدی گل شروع کردی :دی

والا بلا من خودم تا حالا هیچ کدوم از محصولات ای ام دی رو نداشتم اما فقط همینو میدونم که ای ام دی اگه نبود الان دو تا شرکت اینتل و انویدیا

قیمتاشون سر به فلک میکشید بعد هممون آرزو میکردم ای ای ام دی بیا :دی بابا خداکنه ای ام دی بتونه پیشرفت کنه و نزدیک بشه به این شرکتا :دی

ویرایش شده توسط nsm1000
لینک به دیدگاه

این مشکل تو همه کارتهای گرافیکی هست 

من خودم الان GTX 580 دارم و همین مشکل رو  دارم اما باهاش کنار اومدم ربطی به AMD بودن نداره عزیز.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس چرا من ندارم ؟؟ شاید بخاطر superalloy بودنش :دی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...