رفتن به مطلب

سوال در مورد Tuniq Tower 120 Extreme

Recommended Posts

• کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان

میشه فن رو مستقیم به سوکت برق مین بزنیم

این سیم های متصل به فن کنترل خیلی مزاحم هست.

یک پین کم داره آیا این همون کنترل سرعت فن سی پی یو توسط مین هست؟

post-10586-0-09160300-1380445692_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آره برادر 

من الان فن رو به 4 پینه مادربورد زدم (البته فن 3 پینه ) 

و از اون کنترلر واسه یه فنه 2000 دور دیگه استفاده میکنم و گذاشتمش رو 1500 تا 

چون نمیشه تو مینه من رو fan sys  ها کنترل داشت و کم و زیاد کرد 

فقط یه 4 پین داره که میشه و اونم با توجه به دمایه چیپ ست بالا میره 

درود 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته اینو بگم که اگه از تو بایوس کنترله دور فن سیپیو رو بزاری رویه disabled  اون کنترلر بدرد میخوره اگرنه اگه رو کمترینش بزاری دور رو میاره رو 800 تا ولی تو اتومات بینه 1200 تا 300 هست ( رو سیس ما )

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

البته اینو بگم که اگه از تو بایوس کنترله دور فن سیپیو رو بزاری رویه disabled  اون کنترلر بدرد میخوره اگرنه اگه رو کمترینش بزاری دور رو میاره رو 800 تا ولی تو اتومات بینه 1200 تا 300 هست ( رو سیس ما )

ممنون

لینک به دیدگاه

درود

دوستان یه سوال برام پیش اومد: (چون خودم هم همین کولر رو واسه خرید در نظر دارم)

مگه نمیشه این کولر پردازنده رو حالتی گذاشت که برحسب گرمای پردازنده خودش دورش رو تنظیم کنه؟ همون پین cpu fan مینبورد منظورمه.

یعنی کلا در حالت دیفالت رو یه دور خاص که خودمون تنظیم کردیم همیشه می مونه؟

ویرایش شده توسط MAKAN
لینک به دیدگاه

درود

دوستان یه سوال برام پیش اومد: (چون خودم هم همین کولر رو واسه خرید در نظر دارم)

مگه نمیشه این کولر پردازنده رو حالتی گذاشت که برحسب گرمای پردازنده خودش دورش رو تنظیم کنه؟ همون پین cpu fan مینبورد منظورمه.

یعنی کلا در حالت دیفالت رو یه دور خاص که خودمون تنظیم کردیم همیشه می مونه؟

خیر فن این کولر PWM نیست یعنی قابلیت تغییر دور فن متناسب با دمای پردازنده را ندارد وشما باید از کنترلر فن برای تنظیم دستی دور فن استفاده کنید ;)

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیر فن این کولر PWM نیست یعنی قابلیت تغییر دور فن متناسب با دمای پردازنده را ندارد وشما باید از کنترلر فن برای تنظیم دستی دور فن استفاده کنید ;)

خیر دوسته عزیز 

اون کنترلر فقط زمانی کاربرد داره که تنظیم اتومات دور فن سیپیو رو از داخله بایوس غیر فعال یا disabled  کنید 

فقط این زمان هست که باید با کنترلر کار کرد 

الان من کولر رو مستقیم به مادربورد زدم و به اون کنترلر وصل نیست 

و تو بیکاری دور فن رویه 1250 تا 1370 هست و تو لود تا 1700 1800 و بالاتر میره 

یعنی pwm هست و میشه ازش بهره برد حتی اگه به اون کنترلر وصلش کنید و دور رو بزارین رویه کمترینش حد اکثره چرخشه فن به 1200 میرسه و بالاتر نمیره ولی همون هم اتومات هست 

درود 

لینک به دیدگاه

دوستان بسیار ممنون پس این کولر کابل 4 پین واسه وصل شدن به پورت cpu fan روی مینبورد رو داره.

ویرایش شده توسط MAKAN
لینک به دیدگاه

خیر دوسته عزیز 

اون کنترلر فقط زمانی کاربرد داره که تنظیم اتومات دور فن سیپیو رو از داخله بایوس غیر فعال یا disabled  کنید 

فقط این زمان هست که باید با کنترلر کار کرد 

الان من کولر رو مستقیم به مادربورد زدم و به اون کنترلر وصل نیست 

و تو بیکاری دور فن رویه 1250 تا 1370 هست و تو لود تا 1700 1800 و بالاتر میره 

یعنی pwm هست و میشه ازش بهره برد حتی اگه به اون کنترلر وصلش کنید و دور رو بزارین رویه کمترینش حد اکثره چرخشه فن به 1200 میرسه و بالاتر نمیره ولی همون هم اتومات هست 

درود 

عزیز من ایشون منظورشون این هست که کابل  فن 4پین هست یا سه پین که منم این کولر داشتم و سه پین بود نه 4 پین 

حالا داستان کاهش دور فن به این صورت هست که بعضی از مادربورد ها نمونش  Maximus Iv Extreme وRampage Iv extreme که من تستشون کردم قابلیت این رو دارند که با کاهش ولتاژ  12 ولت سوکت فن ،دور فن رو کاهش بدن یعنی وقتی شما fan speed Duty  رو 50درصد تنظیم میکیند در واقع ولتاژ 12 ولت 50 درصد کاهش پیدا میکنه !

اما نکته خیلی مهم این هست که همه سوکت ها و همه مادربورد ها این امکان رو ندارند پس بهتر هست که کولری تهیه کنند که 4 پین باشه یا به اصطلاح PWM باشه 

برای مثال مادربود Biostar P67Tpower نمیتونه دور فن  کولر های  که 3پین هستند رو کم کنه

دوستان بسیار ممنون پس این کولر کابل 4 پین واسه وصل شدن به پورت cpu fan روی مینبورد رو داره.

نه هم کابل کنترولر و هم کابل فن سه پین هست 

post-5233-0-39860000-1380473548_thumb.jpg

post-5233-0-52095300-1380473569_thumb.jpg

ویرایش شده توسط OverExtreme
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من رو ga-ma785gt-ud3h و ud9  ازش استفاده کردم و مشکلی نبود و اون حالت رو نمیدونم شاید 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مادربوردتون چی هست 

لینک به دیدگاه

مادربوردتون چی هست 

sabertooth p67

مثبت هام تموم شد وگرنه مثبت می دادم به پاسخ هاتون دوستان. (*)

دقیقا من هم منظورم همون 4پین بود.

ویرایش شده توسط MAKAN
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

sabertooth p67

مثبت هام تموم شد وگرنه مثبت می دادم به پاسخ هاتون دوستان. (*)

دقیقا من هم منظورم همون 4پین بود.

راهه سادش اینه که یه فنه 3 پین پیدا ککنید و به مادربورد وطل کنیدش و  و ببینید دور کولر بالا پایین میره یا نه 

البته تو بایوس قسمت تنظیمات فن ببینید cpu fan چه حالت هایی داره voltage - auto -  یا ... 

لینک به دیدگاه

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...