رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

فکر میکنم کارتتون باید یه مشکلی داشته باشه چون دما بالا رفته ولی سرعت فن تغییری نکرده. قسمت Fan speed همیشه باید یه درصدی داشته باشه مثل موقعی که after burner رو باز کردید مقدارش شده 44

حداکثر دمای کارت  رو هم میتونید توی قسمت advanced/bios/thermal limits مشاهده کنید

vcff_tempz.jpg

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، hassanshaikhi گفته است :

فکر میکنم کارتتون باید یه مشکلی داشته باشه چون دما بالا رفته ولی سرعت فن تغییری نکرده. قسمت Fan speed همیشه باید یه درصدی داشته باشه مثل موقعی که after burner رو باز کردید مقدارش شده 44

حداکثر دمای کارت  رو هم میتونید توی قسمت advanced/bios/thermal limits مشاهده کنید

vcff_tempz.jpg

قسمتی که شما گفتید رفتم تصویرش رو هم می زارم  . من حداکثر دما رو پیدا نکردم

والا نمی دونم چرا ولی نرم افزار رو که نصب کردم نمی دونم   اتو رو زدم یا چی یهو خودش تنظیم کرد و الان داره فعلا خوب کار میکنه و حول و حوش 60 درجه هست دما

01.gif

ویرایش شده توسط dertgtr
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، dertgtr گفته است :

قسمتی که شما گفتید رفتم تصویرش رو هم می زارم  . من حداکثر دما رو پیدا نکردم

والا نمی دونم چرا ولی نرم افزار رو که نصب کردم نمی دونم   اتو رو زدم یا چی یهو خودش تنظیم کرد و الان داره فعلا خوب کار میکنه و حول و حوش 60 درجه هست دما

01.gif

همه چی الان طبیعیه اما میتونی دستی سرعت فنو ببری بالا یه یه الگو براش تو MSI AFTER BURN  تعریف کنی 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، 7alireza7 گفته است :

همه چی الان طبیعیه اما میتونی دستی سرعت فنو ببری بالا یه یه الگو براش تو MSI AFTER BURN  تعریف کنی 

نمی دونم چرا ولی باز دمای کارت رفت بالا و FAN SPPED  روی صفر رفت  ! باز رفتم روی  MSI AFTER BURN  و روی MASTER GPU  ;کلیک کردم و AUTO رو زدم باز خودش اتومات سرعت فن رو تنظیم کرد !

نمی دونم ولی هر از گاهی از حالت اتومات خارج میشه و سرعت فن رو صفر نشون میده  نرم افزار GPU-Z

لینک به دیدگاه

کارت شما مشکل داره متاسفانه. اصلن بدون msi afterburner باید خودش کارت درست کار کنه. وقتی کارت توی کار سنگین هست و چرخش فن صفره یعنی کارت مشکل داره.

این احتمال رو هم در نظر بگیر که سیستم ممکنه ویروسی شده باشه ها. شاید یه وقت داره اذیت کارت گرافیک میکنه [emoji848]

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، dertgtr گفته است :

نمی دونم چرا ولی باز دمای کارت رفت بالا و FAN SPPED  روی صفر رفت  ! باز رفتم روی  MSI AFTER BURN  و روی MASTER GPU  ;کلیک کردم و AUTO رو زدم باز خودش اتومات سرعت فن رو تنظیم کرد !

نمی دونم ولی هر از گاهی از حالت اتومات خارج میشه و سرعت فن رو صفر نشون میده  نرم افزار GPU-Z

با این اوصاف اول درایورتو پاک کن کلا با DDU

از اول نصب کن مجدد چک کن بعید میدونم کارت مشکل داشته باشه

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، 7alireza7 گفته است :

با این اوصاف اول درایورتو پاک کن کلا با DDU

از اول نصب کن مجدد چک کن بعید میدونم کارت مشکل داشته باشه

DDU چیه؟

دی وی دی کارتم رو گم کردم مجبور شدم با این نرم افزار هایی که درایور را آنلاین آپدیت می کنن استفاده کنم

درایور کارتم ( AMD Radeon R7 200 Series ) را چطور مستقیم از نت دانلود کنم ؟ ( به صورت پک کامل )

دوستان خیلی ممنون از محبت شما و راهنمایی هاتون دمتون گرم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، dertgtr گفته است :

DDU چیه؟

دی وی دی کارتم رو گم کردم مجبور شدم با این نرم افزار هایی که درایور را آنلاین آپدیت می کنن استفاده کنم

درایور کارتم ( AMD Radeon R7 200 Series ) را چطور مستقیم از نت دانلود کنم ؟ ( به صورت پک کامل )

دوستان خیلی ممنون از محبت شما و راهنمایی هاتون دمتون گرم

ازین لینکا استفاده کن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من مینبوردی که در عنوان مشخصه رو کارکرده (ی ماه کارکرد) خریدم ، حالا ی مشکلی که توجهم رو به خودش جلب کرده ، دمای vrm هست به طور مثال در تست زیر: 56 هست اما هیت سینک فقط گرمه... (دست روی هیت سینک چیپ بزارم حدودا مثل vrm هست اما دمای این دو  خیلی متفاوته)

vrm.thumb.jpg.f4df411a182d6bffbd17297e370064da.jpg

داخل سایت گیگابایت جایی که سنسور هست رو با رنگ زرد مشخص کرده: جایی بین هیت سینک و چوک ها هست ، دست روی چوک هم گذاشتم ، حدودا میتونم بگم می تونه 56 باشه چوک رو هم با رنگ قرمز مشخص کردم

choke.jpg.c650d93bfa60a437dfba9ea447c0c50a.jpg

ی مینبورد msi x370 gaming pro هم دارم ، قبل از این که پردازنده رو بزارم روی این مینبورد ، از msi تست گرفته بودم ، msi چیپش ی مقداری فک می کنم در لود گرمتره، احتمالا چون هیتسینکش کوچیکتره (دمای مین و ماکس مشخصه ، در لود بالا میره در ایدل پایینه ، اما گیگا کلا لود و ایدلش تفاوت خاصی نمی کنه) ، msi دمای  vrm رو نزده دوتا tmp هست که اصلا بالای 40 نیست

msi.thumb.jpg.53948e4e9a76fcec348ec47e376c19de.jpg

حالا گفتم اینجا بپرسم اگه دوستان این مینبورد رو دارند یک تست محبت کنند درحالت  لود بزارند ی دنیا ممنون میشم ، چون ی مقدار روی دما حساسم و این دما با گرمای هیت سینک نمیخونه (دمای نرم افزار aida64 درسته چون داخل بایوس هم چک کردم)

با سپاس

ویرایش شده توسط amirpcp30
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام  

من یه واتر کولر GREEN GLC120-EVO GLACIER 120 EVO AiO یک ماه هست که خریدم ولی وسط بازی NFS Payback دمای سی پی یوم  که ۷۷۰۰ معمولی هست ، به ۷۲ درجه هم میرسه ، خواستم ببینم  ، میشه ، راندمان کار این واتر کولر رو افزایش داد و به اصطلاح Boost ش کرد ؟

واقعا برای یه واتر کولر عجیبه اینقدر ضعیف عمل کنه !! 

ویرایش شده توسط Nvidia Soldier
لینک به دیدگاه

درود

cpu 7700 کلا خیلی داغ هست اما نباید اینقدر دماش بالا بره 

اتصالات کولر چک و از خمیر مرغوب استفاده کنید.پمپ هم تست کنید که درست فعالیت میکنه یا نه

از داخل بایوس هم cpu smart fan  فعال کنید 

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

کیستون چی هست؟
وضعیت بقیه فن ها چه جوریه؟

دمای بقیه قطعات در چه حدیه؟

از چ خمیری استفاده کردید؟

لینک به دیدگاه

سلام کیسم Sharkoon TG 5 هست ، 

از همون خمیر واتر کولر استفاده کردم که تو جعبش بود 

کارت گرافیکم هم بین ۶۵ تا ۶۸ ، که تویین فروزر MSi  هست ( ۱۰۶۰ ۶ گیگی ) 

کارت و سی پی یوم هم هر جفتش روی silent mod هستند 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود

cpu 7700 کلا خیلی داغ هست اما نباید اینقدر دماش بالا بره 

اتصالات کولر چک و از خمیر مرغوب استفاده کنید.پمپ هم تست کنید که درست فعالیت میکنه یا نه

از داخل بایوس هم cpu smart fan  فعال کنید 

سلام 

والا یه یه ماه و نیمه که سیستممو خریدم ،  تو این بازی nfs payback فقط اینطوریه و اینکه تنظیماتشو از ultra گذاشتم رو high بهتر شده و زیر ۷۰ ه اکثر مواقع ، ولی خب تو بقیه بازی ها هم نسبت به قبل دما بیشتره مثلا تو GTA  V قبلا بیشتر از ۶۳ نمیشد ولی الان تا ۶۸ هم میره بعضی وقت ها 

لینک به دیدگاه

بردازنده را دلید کنید مشکل حل میشه

ویرایش شده توسط nimajafarpour
لینک به دیدگاه

درود

یه گزینه مهم هست که ممکن خیلی از دوستان توجه نداشته باشند و من همیشه روش تاکید میکنم و اینه که دمای اتاقی که سیستم رو گذاشتید چک کنید که بالا نباشه چون وقتی دمای اتاق بالا باشه و هوا گرم باشه (با توجه به فصل زمستان و روشن بودن وسایل گرما زا ) حتی اگه بهترین خنک کننده رو هم داشته باشید باز هم مکش هوای گرم اتاق توسط فن ها به داخل کیس ، باعث بالاتر رفتن دما میشه ، حتی با داشتن واترکولر؟!!

بنده خودم تاثیرات دمای اتاق رو آزمایش کردم ونتایجی از دمای 12 درجه ای سی پی یو تا 40-45 درجه در حالت نرمال رو ثبت کردم؟!!

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Nvidia Soldier گفته است :

سلام

خوب عزیز جان زمانی که نوحالت silent mod هست طبیعی هست که این دما رو داشته باشید چون دور فن ها تو این حالت طوری تنظیم میکنه نرمافزار که صدا کمتری داشته باشه برای همین تو دور پایین کار میکنن

شما توحالت نرمال بزار یا توحالت توربو دورفن کولر بیشتر میشه و طبیعتا خنکترمیشه 

ویرایش شده توسط ramin9500
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Nvidia Soldier گفته است :

کیس خوبی با تهویه خوبی دارید.

خمیر رو از نوع مرغوبتر مثل نوکتوا nth1 یا دیپ کول استفاده کنید بهتر میشه.

میتونید برای امتحان از حالت سایلنت روی توربو یا نرمال بزارید و ببینید چه قدر فرق میکنه.

دمای اتاق رو هم چک کنید بالا نباشه یا کیس نزدیک منبع گرما نباشه.

اینکه قبلا دما کمتر بوده تو شرایط یکسان نشون میده یا دور فن ها رو کمتر کردید یا دمای اتاق بیشتر شده یا خمیر سیلیکن کیفیتش رو از دست داده جز خمیر بقیش رو میتونید به راحتی تست کنید.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز فکر کنم برای 7700 باید 240 بگیرید بهتر باشه چون کلا دما بالاست

در ضمن چک کنید که پیچهای براکت واتر همه به یک اندازه و یکسان پیچیده شده باشن و معمولا اینطوریه گاهی اوقات بچه ها وقتی واتر رو میبندند اول یک پیچ رو کاملا سفت میکنن بعد به ترتیب میرن سراغ بعدی!! به نظرم پیچها باید به صورت چرخشی و کم کم سفت بشه تا هیتسینک خوب روی سی پی یو از همه جهت ها یکسان قرار بگیره.

لینک به دیدگاه

سلام

این دما بگم عادیه شاید تعجب بکنی ...

من هم i7 7700k  دارم و واتر 240 گرین خریدم ولی با اور تا 4.8 دما تا 86 میرسید و سیستم رسیت میشد یا کرش تصویر داشتم و مجبور بودم ریست کنم

حتی خمیر سیلیکون هم عوض کردم ولی بازم تاثیر نداشت و تا به صورت اتفاقی بایوس مادربورد آپدیت کردم و با اور الان دماش تا 70 میرسه و شاید هم بیشتر بشه ولی نه مثل قبل به 86 درجه برسه .....

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ramin9500 گفته است :

سلام

خوب عزیز جان زمانی که نوحالت silent mod هست طبیعی هست که این دما رو داشته باشید چون دور فن ها تو این حالت طوری تنظیم میکنه نرمافزار که صدا کمتری داشته باشه برای همین تو دور پایین کار میکنن

شما توحالت نرمال بزار یا توحالت توربو دورفن کولر بیشتر میشه و طبیعتا خنکترمیشه 

,والا سه حالت سایلنت و گیمینگ و OC داره فقط ، حالت نرمال برای اول استفاده از نرم افزار Gaming ِApp ام اس آی هست ، که وقتی یکی انتخاب بشه دیگه نمیشه غیر فعالش کرد مگه اینکه یه حالت از اون سه حالت انتخاب بشه 

ویرایش شده توسط Nvidia Soldier
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Nvidia Soldier گفته است :

سلام  

من یه واتر کولر GREEN GLC120-EVO GLACIER 120 EVO AiO یک ماه هست که خریدم ولی وسط بازی NFS Payback دمای سی پی یوم  که ۷۷۰۰ معمولی هست ، به ۷۲ درجه هم میرسه ، خواستم ببینم  ، میشه ، راندمان کار این واتر کولر رو افزایش داد و به اصطلاح Boost ش کرد ؟

واقعا برای یه واتر کولر عجیبه اینقدر ضعیف عمل کنه !! 

اول یه تست کن ببین اگه پمپ و فنت رو دستی رو  100 درصد بذاری  دما چنده        (هدف از این کار سنجش حداکثر  قدرت خنک کنندگی  واتر کولر است)

بعد   خمیر رو با  (ترجیحا z9 )  عوض کن تست کن باز هم جواب نداد کولرت پاسخگو نیست مجبوری فرکانس بوست  رو بیاری پایین  تا کولر بگیری

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، 7alireza7 گفته است :

اول یه تست کن ببین اگه پمپ و فنت رو دستی رو  100 درصد بذاری  دما چنده        (هدف از این کار سنجش حداکثر  قدرت خنک کنندگی  واتر کولر است)

بعد   خمیر رو با  (ترجیحا z9 )  عوض کن تست کن باز هم جواب نداد کولرت پاسخگو نیست مجبوری فرکانس بوست  رو بیاری پایین  تا کولر بگیری

خب نرم افزاری برای افزایش سرعت پمپاژ که به فن واتر کوتر های گرین بخوره  میشناسید ؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Nvidia Soldier گفته است :

خب نرم افزاری برای افزایش سرعت پمپاژ که به فن واتر کوتر های گرین بخوره  میشناسید ؟

دادا مادربردت چیه ؟اگه ایسوسه ک میتونی از نرم افزار asus aisuit استفاده کنی برای تنظیم پمپ و فن

ولی تاثیری به اون صورت نداره چرا ک پردازنده شما خیلی داغه(بخاطر استفاده از خمیر بی کیفیت اینتل) شما بهترین برند بازار رو هم بگیری از 72 نهایتش69-68 میشه!(تو واترکولرا)

در ضمن پیشنهاد میکنم دور پمپ رو بذارین رو حداکثر دور!این کم و زیاد شدن دور پمپ طول عمر پمپ رو کم میکنه

به نظرم پردازندتون رو دلید کنید و میتونین از آقای سعید بهمنیان تو این زمینه کمک بگیرید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...