رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

51 دقیقه قبل، dariush2 گفته است:

سلام دوستان

سلام حین بازی با برنامه Hwinfo64 یا hwmonitor چک کنید دمای ماگزیمم چقدره ؟ برای هر دو بازی یعنی هم gtaV و American track انجامش بدید

اگه دما در هر دو بازی نزدیک همه احتمالاً ایراد از بازیه .

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، dariush2 گفته است:

سلام دوستان بعد از بیست دقیقه بازی امریکن تراک تصویراهسته میشه گاهی اوقات گیرمیکنه ولی توی بازی gta vمشکلی نداره
دلیلش چیه؟
CPU:rayzen 5 1500x
ram 8 2400
Vega: rx580 8g

درود

عزیز جواب سوالت توی سوال خودت هست😅 شما کافیه کانفیگ رو یک بررسی کنی.

- مقدار رم خیلی کمه و دلیل اصلی کندشدن بازی و لگ زدنش برای رم پایینه ، همچنین بازی GTA V رو اصلا با امریکن تراک مقایسه نکن چون GTA V توی مصرف کم رم حرفه ای هست. اما به هرحال این کندی میتونه بدلیل سی پی یو ضعیف هم باشه.

لینک به دیدگاه

6 ساعت قبل، M-Amin گفته است:

درود

عزیز جواب سوالت توی سوال خودت هست😅 شما کافیه کانفیگ رو یک بررسی کنی.

- مقدار رم خیلی کمه و دلیل اصلی کندشدن بازی و لگ زدنش برای رم پایینه ، همچنین بازی GTA V رو اصلا با امریکن تراک مقایسه نکن چون GTA V توی مصرف کم رم حرفه ای هست. اما به هرحال این کندی میتونه بدلیل سی پی یو ضعیف هم باشه.

ولی امریکن تراک همچین بازی سنگینی هم نیست

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز 

روی سیستم ssdنصب کردم حالا میخام ویندوز نصب کنم موقع نصب این کد خطا میاد

0xe0000100

چجوری میتونم این اخطار برطرف کنم تا ویندوز نصب بشه؟؟ 

لینک به دیدگاه

سلام عزیزان وقتتون بخیر نمیدونم تاپیک رو درست انتخاب کردم یا نه
من لپ تاپ ایسوس n552vw دارم با مشخصات زیر:

رم 8 ddr4
cps:intel core i7 6700HQ
nvidia gforce gtx960 m
من تقریبا کار سنگین انجام نمیدم با لپ تاپ ،بجز شبیه ساز اندروید گیم لوپ برای اجرای بازی پابجی موبایل
چندین ساله که دارم بازی میکنم ولی این اواخر دیگه یمقدار اذیت میکنه ،افت فریم و لگ و ... با هم تیمی ها هم که صحبت میکنم میگن با مشخصاتی که لپ تاپت داره باید خیلی روانتر اجرا بکنه

تقریبا 75 تا 80 درصد رم لپ تاپ پر میشه موقع بازی ،نمیدونم با ارتقای رم ممکنه تاثیر زیادی روی اجرای این بازی بذاره؟ یا اینکه نه و پردازنده و کارت گرافیکمم زیاد تحت فشاره ؟ پردازنده معمولا از 50-60 درصد بالاتر نمیره ...من یه اسکرین شات از تسک منیجر میذارم دوستان لطفا راهنمایی کنید که نقطه ضعف سیستمم چیه
https://s2.uupload.ir/files/ud_4a0e.png

https://s2.uupload.ir/files/untitled_56mj.png

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

با سلام من چند ماه پیش اواسط آبان ماه cpu نو خریدم که cpu قبلی من i3 9100f بود و به i5 9600kf  ارتقا دادم 1/5 ماه بعدش هم خدمت رفتم و حدود چند ماه هر چند وقت یکبار میتونستم به کامپیوتر سر بزنم تا حدود 12 فروردین بود که سیستم خراب شد ( سیستم روشن میشد ولی تصویر نمیداد. موس و کیبورد هم روشن نمیشد) که طی این مدت کل استفاده من به 3 ماه نمیرسه .

برای تعمیر که رفتم گفتند فت مادربرد خراب شده که تعمیر کرد یک سی پی یو دیگه گذاشته بود کار کرد و لی سی پی یو من رو گذاشت روشن نمیکرد و شاید یکبار روشن کرد و طرف به cpu دست زد دید در همون ابتدا روشن کردن سیستم داغ میکنه cpu من رو روی مادربرد دیگه هم گذاشت روشن نشد

حتی ترس داشتیم cpu دوباره مادبرد های دیگه رو خراب کنه  مادربرد من h310m cr2.0 بود که چند سال ازش با سی پی یو قبلیم استفاده کرده بودم و بدون مشکل بود این سی پی یو جدید هم گرفتم درسته قویتره ولی اورکلاک یا ... استفاده نمیکردم که نباید حتی این مادبرد که ضعیف هست برای بکارگیری این سی پی یو  مشکلی براش پیش بیاد خلاصه مجبور شدم دوباره مدل cpu قبلیم بیشتر از دوبرابر قیمتی که فروخته بودم بخرم که کارم راه بیوفته حالا موندم سر این سی پی یو چطور بعد این استفاده کم به این اوضاع افتاد  گفتم مادربرد هم ارتقا بدم شاید یک درصد تاثیر داشته باشه مادربرد جدید h310 prime plus r2.0 گرفتم روی این ریسکی تست کردم دیدم روشن نکرد و داغ کرده بود سی پی یو رو سریع خاموش کردم تعمیرکار میگفت این سی پی یو نو نبود  برد سی پی یو و  صفحه ihs میگفت باید کاملا پرس باشه که یکجاهایی فاصله بود میگفت باز شده بود حالا با چه هدفی الله اعلم! مثلا حدس میزد شاید خراب بوده یک دستکاری کرده باشند چون سی پی یو گرون قیمتی هست یا بین برد و صفحه خمیر ریختند حالا من نمیدونم چنین چیزی میشه یا نه! 

یک مورد دیگه اینکه همون اول سی پی یو رو گرفتم پیش یک تعمیرکار برد که وصل کنه برام اول وصل کرد سیستم روشن نشد بعد چند بار ریستارت و خالی کردن بایوس و ... روشن شد و دیگه کار کرد!

خواستم نظر دوستان در این مورد رو بدونم که قضیه چیه یا راهی برای من وجود داره ؟ که واقعا ضرر بزرگی کردم

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

من سی پی یو i5 7400 دارم ولی دماش بالای 50 نمیره حتی تو بازی سنگین

یعنی سی پی یو من از تمام ظرفیتش استفاده نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، Morteza Afshar گفته است:

من سی پی یو i5 7400 دارم ولی دماش بالای 50 نمیره حتی تو بازی سنگین

یعنی سی پی یو من از تمام ظرفیتش استفاده نمیکنه؟

ربطی نداره . سی‌پی یو شما کلا گرماش در همین حدوده

لینک به دیدگاه

با سلام.

دوستان میخواستم بدونم تجربه ای در خصوص عدم استفاده از پد سیلیکون در کارت گرافیک ها (gigabyte rtx 3060 ti) دارن.

کارت بنده دمای مموری گرافیک رو در afterburner و نرم افزارهای مشابه نشون نمیده و طبق بررسی خودم متوجه شدم بعضی از کارت ها این قابلیت رو ندارن.!

و به دلیل تعویض پد سیلیکونی که اخیرا انجام دادم و قطر مناسب نتونستم فعلا پیدا کنم (0.75(mm مجبور به استفاده از خمیر سیلیکون به جای پد سیلیکون شدم. و از اونجاییکه نمایشگر دما مموری ندارم میخواستم بدونم در صورت خوب کار نکردن پد سیلیکون چه مشکلاتی ممکن هست بوجود بیاد برا قطعات داخلی گرافیک؟  نا گفته نماند بعد از استفاده از خمیر سیلیکون دمای کلی خود گرافیک مناسب هست و در بازی های سنگین از 71 درجه بالاتر نمیره. ممنون میشم دوستانی که تجربیات عملی دارن در این خصوص راهنمایی کنن. 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۲/۸/۶ در 10:51، m-reali گفته است:

با سلام.

دوستان میخواستم بدونم تجربه ای در خصوص عدم استفاده از پد سیلیکون در کارت گرافیک ها (gigabyte rtx 3060 ti) دارن.

کارت بنده دمای مموری گرافیک رو در afterburner و نرم افزارهای مشابه نشون نمیده و طبق بررسی خودم متوجه شدم بعضی از کارت ها این قابلیت رو ندارن.!

و به دلیل تعویض پد سیلیکونی که اخیرا انجام دادم و قطر مناسب نتونستم فعلا پیدا کنم (0.75(mm مجبور به استفاده از خمیر سیلیکون به جای پد سیلیکون شدم. و از اونجاییکه نمایشگر دما مموری ندارم میخواستم بدونم در صورت خوب کار نکردن پد سیلیکون چه مشکلاتی ممکن هست بوجود بیاد برا قطعات داخلی گرافیک؟  نا گفته نماند بعد از استفاده از خمیر سیلیکون دمای کلی خود گرافیک مناسب هست و در بازی های سنگین از 71 درجه بالاتر نمیره. ممنون میشم دوستانی که تجربیات عملی دارن در این خصوص راهنمایی کنن. 

درود به شما

استفاده نکردن از پد سیلیکون به دلیل جلوگیری از انتقال گرما از چیپست و سایر قطعات به خصوص ماسفت  ها که نسبت به دمای بالا حساس هستند اشتباه محضه و تا پد سیلیکون را قرار ندادید هرگز از کارت استفاده نکنید چون یک کارت چند میلیونی رو با همینکار به فنا خواهید داد . در جاهایی که پد سیلیکون استفاده شده به دلیل فاصله زیادی که قطعات داخلی کارت گرافیک با هیت سینک داره نمیشه به جای اون از خمیر استفاده کنید . برای پد سیلیکون از پد های سیلیکونی کولر مستر استفاده کنید که هم کیفیت به نسبت مناسبی داره و هم در مارکت های ایرانی راحت تر پیدا میشه 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...