رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نظر بنده در فول لود دمای 71 درجه برای چیپ مادربورد دمای بالایی نیست و بدون مشکل میتونین کار کنین ، البته اگر به صورت دائم قراره با این وضعیت کار کنه پیشنهاد میشه کیس بهتری با کولر قدرتمندتری استفاده کنین .

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

به نظر بنده در فول لود دمای 71 درجه برای چیپ مادربورد دمای بالایی نیست و بدون مشکل میتونین کار کنین ، البته اگر به صورت دائم قراره با این وضعیت کار کنه پیشنهاد میشه کیس بهتری با کولر قدرتمندتری استفاده کنین .

در 58 دقیقه قبل، OmidArash گفته است :

آخرین ورژن بایوس را دانلود و آپدیت کنین .

بایوس آپدیت 2018 هست ده روز پیش آپدیت کردم . دما بیشتر از این میشه ولی خودم نمیزارم بالاتر بره رندر یا کانورت رو متوقف میکنم.وگرنه 75 رو رد میکنه

اصلا مادربردهای MSI  از دم آشغالن - همیشه با MSI مشکل دمای زیاد مادربرد رو داشتم 5 سال پیش هم باندل اینتل برد MSI داشتم اون هم دماش میرسید بالای 70 درجه.

دیگه حالم از MSI آشغالی دزد به هم میخوره - گیگابایت و ASUS عالین

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Mantel گفته است :

بایوس آپدیت 2018 هست ده روز پیش آپدیت کردم . دما بیشتر از این میشه ولی خودم نمیزارم بالاتر بره رندر یا کانورت رو متوقف میکنم.وگرنه 75 رو رد میکنه

اصلا مادربردهای MSI  از دم آشغالن - همیشه با MSI مشکل دمای زیاد مادربرد رو داشتم 5 سال پیش هم باندل اینتل برد MSI داشتم اون هم دماش میرسید بالای 70 درجه.

دیگه حالم از MSI آشغالی دزد به هم میخوره - گیگابایت و ASUS عالین

بنده 990 ام اس آی داشتم با 8350 فرکانس رو 5 گیگاهرتز دمای چیپ مادربورد روی 90 درجه بود یک سالی بیشتر باهاش کار کردم بعدش هم فروختم به دوستی که هنوز داره با همون وضعیت کار می کنه :D

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، OmidArash گفته است :

بنده 990 ام اس آی داشتم با 8350 فرکانس رو 5 گیگاهرتز دمای چیپ مادربورد روی 90 درجه بود یک سالی بیشتر باهاش کار کردم بعدش هم فروختم به دوستی که هنوز داره با همون وضعیت کار می کنه :D

90 درجه دمای ذوب محسوب میشه سیستم ریست نمیشد ؟؟؟؟؟ ?

این مادربرد منه!!!  اون هیت سینکی که دورش رو قرمز کردم توی دمای 71 درجه اصلا نمیشه دست بهش زد نهایت 1 ثانیه بتونم انگشتمو روش نگه دارم

msi_b350_gaming_pro_carbon_tuning_hero.j

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mantel گفته است :

90 درجه دمای ذوب محسوب میشه سیستم ریست نمیشد ؟؟؟؟؟ 1f632.png

این مادربرد منه!!!  اون هیت سینکی که دورش رو قرمز کردم توی دمای 71 درجه اصلا نمیشه دست بهش زد نهایت 1 ثانیه بتونم انگشتمو روش نگه دارم

msi_b350_gaming_pro_carbon_tuning_hero.j

درود 

من بورد بدی  به شما پیشنهاد ندادم در خودش بهترینه 

قطعاتش با ایسوس یکیه !

آشغال !؟

کیستون چیه؟ این مال مدار رگولاتور ولتاژ پردازنده هستش که ولتاژ میده . احتمالا کنترلر زیادی به مدار فشار میاره و دما بالا میره احتمالا خرابه یا آورکلاک غیر تخصصی و غیر اصولی

این لینک رو مشاهده کنید بهترین پاسخ همین مشکل رو داشته!

http://www.tomshardware.com/answers/id-3442653/build-ryzen-1800x-cpu-voltage-high.html

ولتاژ زیاد به نظر میاد روی ولتاژ کمتر ست کنید یا

به نظر میاد آورکلاک کردید . ببینید میتونید با افزایش ولتاژ کمتر به کلاک همین آورتون برسید یا خیر؟ یا از طریق game boost داخل بایوس روی سطح 11با آورکلاک پایدار به همین کلاک میرسه اگر اشتباه نکنم

فن ها رو به برد وصل کنید

با بایوس قبلی همچین مشکلی نداشتید؟ اگر اینطوریه بایوس قدیمی دانلود کنید و بریزید

در قسمت مین بوردهای ام اس آی مطرح میکردید بهتر بود

@MSI Support

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، Amir.s.b گفته است :

درود 

من بورد بدی  به شما پیشنهاد ندادم در خودش بهترینه 

قطعاتش با ایسوس یکیه !

آشغال !؟

کیستون چیه؟ این مال مدار رگولاتور ولتاژ پردازنده هستش که ولتاژ میده . احتمالا کنترلر زیادی به مدار فشار میاره و دما بالا میره احتمالا خرابه یا آورکلاک غیر تخصصی و غیر اصولی

این لینک رو مشاهده کنید بهترین پاسخ همین مشکل رو داشته!

http://www.tomshardware.com/answers/id-3442653/build-ryzen-1800x-cpu-voltage-high.html

ولتاژ زیاد به نظر میاد روی ولتاژ کمتر ست کنید یا

به نظر میاد آورکلاک کردید . ببینید میتونید با افزایش ولتاژ کمتر به کلاک همین آورتون برسید یا خیر؟ یا از طریق game boost داخل بایوس روی سطح 11با آورکلاک پایدار به همین کلاک میرسه اگر اشتباه نکنم

فن ها رو به برد وصل کنید

با بایوس قبلی همچین مشکلی نداشتید؟ اگر اینطوریه بایوس قدیمی دانلود کنید و بریزید

در قسمت مین بوردهای ام اس آی مطرح میکردید بهتر بود

@MSI Support

خیلی ممنون . فکر خوبی کردی گفتی برم تو سایت msi کامنت بزارم .این کار رو کردم و ادمین فروم جواب داد که دما برای vrm تا 120 درجه سانتیگراد طبیعی هست و میتونم یه فن کوچیک نزدیک هیت سینک vrm اضافه کنم. لینک تاپیک من https://forum-en.msi.com/index.php?topic=302568.msg1755287#msg1755287

جالب بود اول پست گزاشتم بعد توی فرم چرخ زدم دیدم مشکل منو خیلیا داشتن (قبلش باید میگشتم بعد پست میزاشتم) ?

که اینطوری حلش کردن

vram.jpg

vram2.jpg

از این فنهای کوچیک که با usb کار میکنن توی ایران میفروشن ؟

ویرایش شده توسط Mantel
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Mantel گفته است :

خیلی ممنون . فکر خوبی کردی گفتی برم تو سایت msi کامنت بزارم .این کار رو کردم و ادمین فروم جواب داد که دما برای vram تا 120 درجه سانتیگراد طبیعی هست و میتونم یه فن کوچیک نزدیک هیت سینک vram اضافه کنم. لینک تاپیک من https://forum-en.msi.com/index.php?topic=302568.msg1755287#msg1755287

جالب بود اول پست گزاشتم بعد توی فرم چرخ زدم دیدم مشکل منو خیلیا داشتن (قبلش باید میگشتم بعد پست میزاشتم) 1f602.png

که اینطوری حلش کردن

از این فنهای کوچیک که با usb کار میکنن توی ایران میفروشن ؟

خواهش میکنم کلا vrmها دمای زیادی دارند .

الان هیت سینک هستش! قبلا ها یه مشکل جدی برای آورکلاکر ها بود

این که آره گیر میاد برند شیاومی دیجیکالا داره  اینم لینک خریدش !  البته اینها ضعیفن شما یه آرمیچر قوی بگیرید یه کابل usbبا اتصالش پیدا کنید (خراب هاش زیاده) بگیرید به سیم های مثبت و منفیش سیمهای آرمیچر رو لحیم کنید بعد عایقش کنید خیلی بهتر از اون در میاد باقیمت کمتر (که الانم این چیزی نیست)  میتونید فن های سقف رو نصب کنید که vrmها رو خنک کنه ! من خودم همیشه فن سقفم را روی دور بالا میذارم که دمای vrmرو دفع کنه!

دیدم روی vrmها خمیر سیلیکون میزنن میتونی بذاری توی فروم ام اس آی ببینی نظرشون چیه در مورد زدن خمیر روشون!

شما ببینیند با ولتاژ های کمتر میتونید این کلاک رو بگیرید یا نه ؟ آور رو غیرفعال کنید گیم بوست را روی سطح 11 بذارید به همین کلاک میرسه و احتمالا با ولتاژ پایینتر که به  vrmها هم فشاری نمیاد

در ضمن ام اس آی کلا قطعات نظامی داره که این دما براشون مشکلی ایجاد نمیکنه

موفق و موید باشید !

ویرایش شده توسط Amir.s.b
لینک به دیدگاه

سلام   دوست عزیز 

دوست عزیز این دما برای این قسمت  اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه . شما حتما از کیست یک عکس واضح قرار بده و گردش هوا را بررسی کن . ماسفت ها و سایر قطعات   تا  110 درجه هم بدون مشکل کار میکنه .  حرارت بالا هیت سینک قسمت VRM  هم نشان میده   هیت سینک حرارت  روی سطح VRM  را به خوبی منتقل میکند 

لینک به دیدگاه

با سلام

درسته که دمای این نسل از سی پی یو بالا هست اما احساس میکنم جدیدا دیگه زیادی بالا میره. مثلا این عکس مال وقتی هست که سیستم کار خاصی نمی کنه و این پست رو ارسال میکنم و حداکثر دما هم مال وقتی بود که anti malware داشت جستجو میکرد در فایل ها.

5 سال از استفاده این سیستم می گذره، و فن معمولی خودش رو استفاده میکنم به نظرتون نیاز به تعویض خمیر سیلیکون داره؟ اگر بله چه نوع خمیری پیشنهادی میکنید؟ ممنون

regedrgfv.JPG

ویرایش شده توسط life2444
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، life2444 گفته است :

با سلام

درسته که دمای این نسل از سی پی یو بالا هست اما احساس میکنم جدیدا دیگه زیادی بالا میره. مثلا این عکس مال وقتی هست که سیستم کار خاصی نمی کنه و این پست رو ارسال میکنم و حداکثر دما هم مال وقتی بود که anti malware داشت جستجو میکرد در فایل ها.

5 سال از استفاده این سیستم می گذره، و فن معمولی خودش رو استفاده میکنم به نظرتون نیاز به تعویض خمیر سیلیکون داره؟ اگر بله چه نوع خمیری پیشنهادی میکنید؟ ممنون

regedrgfv.JPG

درود

خمیر سیلیکونش خشک شده. تعویض کنی درست میشه. اگه خیلی روی دما حساس هستی میتونی این فن رو بخری که طراحیش خیلی خوبه.

Deep Cool Gamma Archer Cpu Air Cooler

قیمتشم 50 تومنه، خمیرش هم خوبه. به علت بزرگ بودن فنش، ماژول های پاور دور سی پی یو رو هم خنک میکنه. سر و صدای زیاد هم نداره.

خمیر 30 تومنی هم کارت رو راه میندازه، اما وقتی با 50 تومن میشه فن خرید که خمیر هم همراهشه چرا 30 بدی واسه خمیر خالی :D:D5ad4a74246285_DeepCool-GammaArcherCpuAirCooler-meghdaditdotcom.thumb.jpg.0840db6b9b63d019de9153c5807f7230.jpg

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
در 23 دقیقه قبل، life2444 گفته است :

ببخشید این فن رو بخرم خوبه برای مشکل من؟ تو این مادربورد و کیس مشکل نصب نداره؟
Asus p8-b75 v 
و کیس green magnum II 
و سی پی یو 3770

خنک کننده بادي گرين مدل NOTUS 200 - PWM

لینک به دیدگاه

سلام من یه کارت گرافیکamd radeon hd5450 دو گیگ دارم خودش روش از اول که خریدم  فن نداشت دماش 50 درجه بود 

برای همین من یه هرجوری شد با فن اضافی دماشو 35درجه رسوندم این دما خوبه یا نه؟

اگه دماش پایین باشه مشکلی پیش نمیاد ؟

لینک به دیدگاه

سلام

هرچی دما پایین تر ، بهتر .

البته تا اونجایی که میدونم دمای 90 درجه هم برای این کارتها مشکلی به وجود نمیاره . اما هرچی کمتر باشه بهتره .

لینک به دیدگاه

سلام

کارت های دارای سیستم کولینگ pasive معمولا به راحتی دمای بالای 90 درجه را تجربه میکنند که در بعضی موارد دمای قسمت VRM به قدری بالا می رود که رنگ برد کارت را عوض میکند مثلا اگه رنگ pcb کارت شما ابی می باشد در ان قسمت مایل به سبز دیده می شود.

ولی نمیدونم واقعا یه همچین چیز هایی رو سازنده نمیبینه یا براش مهم نیست که یه فن 6*6 هم قرار نمیده از نظر صوتی هم یه فن کوچیک زیاد صدایی نداره تا 40% سرعت

لینک به دیدگاه

سلام ممنون

ینی شما میفرمایید که اگه فن هم نزارم روش مشکلی پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

سلام من 1060 گیمینگ ایکس دارم ، فنشو کمی از حالت استانداردش ک از شصت شرو میشه رو دستکاری کردم و دمای شروع به کارشو کاهش دادم ، و طوری تنظیم کردم در حالت فول لود تو دمای تابستونه از 63 نهایت 65 بیتر نمیشه و بیشتر روی 60 میمونه . البته با کمی هم اوور کلاک ، 7500 سی پی یو هم فول لود زیر هشتاد یا لحضه ای رو هشتاد میاد ، بنظرتون اوکی هست ؟ دمای کارت هم تو idle  55 هست تقریبا

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، manhatan گفته است :

سلام

اره خب دیلاید کردن تاثیر بسزایی داره ولی با اپدیت مادربورد دما از 85 درجه شده 72 درجه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...