رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 دقیقه قبل، fmahdi گفته است :

گارانتی لایف بود

نمیدونم تعویض خمیرش تاثیری داره یا نه.

لینک به دیدگاه

سلام  دمای کارت گرافیک من حالت عادی 35 39 و حین بازی و کارای سنگین 75 میشه عادیه ؟  مدل کارت : asus ph 1050ti4

لینک به دیدگاه

به 80 برسه خطر داره  چک کنید زیاد گرد و خاک نگرفته باشه یا خمیرش خشک نشده باشه    در ساعات گرم روزهای تابستانی کمتر از سیستم استفاده بشه بهتره اگه کیس فن اضافه داره فعال کنید یا از برنامه های کنترل سرعت فن گرافیک استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

بعد داداش کارت گرافیک من تو بازی یا کارای سنگین وقتی دور فنش میره بالا یعنی وقتی دما میره بالا فن  سرعتش زیاد میشه بعد یه صدای سوت مانندی میده کارت گرافیک بردم گارانتی گفت عادیه مشکل نداره ولی صداش رو مخه فقط وقتی دور فن میره بالا صدا میاد قبلا این صدا نمیومد بعد کارت گرافیکم نو هستش ۱ ماهه خریدم قبلش یه پاور ۴۳۰ روش بود بعد این که عوض کردم 580 گرین انداختم این صدا شروع شد 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، miladTEHRANI79 گفته است :

بعد داداش کارت گرافیک من تو بازی یا کارای سنگین وقتی دور فنش میره بالا یعنی وقتی دما میره بالا فن  سرعتش زیاد میشه بعد یه صدای سوت مانندی میده کارت گرافیک بردم گارانتی گفت عادیه مشکل نداره ولی صداش رو مخه فقط وقتی دور فن میره بالا صدا میاد قبلا این صدا نمیومد بعد کارت گرافیکم نو هستش ۱ ماهه خریدم قبلش یه پاور ۴۳۰ روش بود بعد این که عوض کردم 580 گرین انداختم این صدا شروع شد 

درود

تو تاپیکی که زدید جواب دادم...

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، koorosh kabir گفته است :

به 80 برسه خطر داره  چک کنید زیاد گرد و خاک نگرفته باشه یا خمیرش خشک نشده باشه    در ساعات گرم روزهای تابستانی کمتر از سیستم استفاده بشه بهتره اگه کیس فن اضافه داره فعال کنید یا از برنامه های کنترل سرعت فن گرافیک استفاده کنید.

نه خطری نداره من خودم تو کارت 770 که قبلن داشتم چون بازی رو رو اولترا میذاشتم  دمای کارتم  تا 80 و حتی 83 هم میرفت همون کارت برام 5 سال کار کرد بدون کوچکترین مشکلی فروختم  طرف الانم داره براش مثل بنز کار میکنه  در ضمن یه سری بازی ها هستن که مشکل از خودشون و بهینه سازی بدیشون  هست این  بالا رفتن دما 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز کارت 1050ti  کارت خنکی هستش.من داشتم و دماش حین بازی بتل 1 از 65 بالاتر نمیرفت.

دمای 75 دمای کارت گرافیک 1080 & 1080ti در زمان فول لود و حین بازی هستش.الان که 1080 ti دارم دماش به 75 میرسه.

به پاور هم نباید ربطی داشته باشه?.چون این کارت ورودی برق نداره .

میتونی یه voice از صدای فن بگیری و همینجا بزاری؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/04/09, 22:02:29، miladTEHRANI79 گفته است :

سلام  دمای کارت گرافیک من حالت عادی 35 39 و حین بازی و کارای سنگین 75 میشه عادیه ؟  مدل کارت : asus ph 1050ti4

دمای 75 مشکل ساز نیست کارتت قطعا گرم تر از چیزیه که باید باشه اما مشکلی نداره دمای خطرناک استفاده مداوم نزدیک به  95c برای این چیپ ست ها اما دمای بالا به هر حال از عمر قطعه کم میکنه،فصل گرما قطعا تاثیر داره اما به نظر من مشکل اصلی شما گیر کردن هوای گرم داخل کیس،صفحه ی کناری کیس رو باز بزار و بعد برو توی بازی اگر اختلاف دما خیلی زیاد بود مشکلت همینه و چند تا فن کیس باید بزاری ولی قبلش حتما نتیجه رو اینجا اعلام کن، موفق باشی.

لینک به دیدگاه

من قبلا مثل شما دنبال جواب میگشتم از انجمن های اروپایی و امریکایی هم سوال کردم  گفتن دمای خوب برای گرافیک 70 درجه هست

75 درجه هم خوبه و هیچ خطری نداره

من خودم پابجی که بازی میکنم از گرافیک مثل خر کار میکشه دماش تا 75 و 76 هم میرسه که عادیه ولی بازی های دیگه به 70 هم نمیرسه

به نظرم بستگی به بازی هم داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

75 واسه این کارت یه کم زیاده اما یه دلیلش میتونه گرمای هوا و دمای اتاق و تهویه کیس هم تاثیر گذاره ، ولی اصولا نباید بیشتر از 5 درجه اختلاف باشه ، گردگیری هم بکنید تاثیر داره

لینک به دیدگاه

خب دوستان سلام عرض شد

والا بنده این مشکل رو دارم ولی نه اینکه تو عملکرد سیستم تاثیر بزاره ولی واقعا از این کولر یه همچین دمایی بعیده

مادربردم z370 m5 MSI هست و سی پی یو هم که گفتم چیه

رو حالت idl دما 35 به بالاس

رو 100% لود cpu هم دما 92 هستش

کولر هم درست بسته شده دیگه واقعا نمیدونم از چی میتونه باشه

بعد کولر سالمه کاملا نوعه

چطور ممکنه اخه

رو 10 درصد لود 52 دما

رو 100 91

ویرایش شده توسط rubbish_mh3
لینک به دیدگاه

درود 

دمای محیط چطور است؟ مشخصات رایانه از جمله کیس چیست؟ محل قرارگیری کیس کجاست؟

احتمال این  هم هست که پردازنده داغ باشد یا تنظیمات پیشفرض مادربورد سبب ولتاژ اضافه و داغ شدن پردازنده شوند.

برنامه ی cpuz را اجرا کن و از برگه هایش عکس بگذار.

من از بایاس این بردها آگاه نیستم ولی دوستان خبره در انجمن هستند که راهنمایی کنند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود 

دمای محیط چطور است؟ مشخصات رایانه از جمله کیس چیست؟ محل قرارگیری کیس کجاست؟

دمای کیس که خودش عالیه دمای تمامی قطعات زیر 35 یا 30

کیس هم cooler master pro 5 nvidia edition هست

power :gb 750 overclocking evo green

vga : 1080 rog strix asus

cpu main هم که گفتم

کیس هم دور و برش کاملا باز هست

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، rubbish_mh3 گفته است :

دمای کیس که خودش عالیه دمای تمامی قطعات زیر 35 یا 30

کیس هم cooler master pro 5 nvidia edition هست

power :gb 750 overclocking evo green

vga : 1080 rog strix asus

cpu main هم که گفتم

کیس هم دور و برش کاملا باز هست

احتیاطا از کولر و برگه های cpuz عکس بگذار.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، سعید بهمنیان گفته است :

احتیاطا از کولر و برگه های cpuz عکس بگذار.

بعد دما به صورت کاملا ثانیه ای هنگام تست میره 91

پاور و ولتاژ هم تو نرم افزار hwmonitor خیلی بالا پایین میشه

بعد موقع استرست تست pc کاملا هنگ میکنه  اصلا نمیشه کار کرد

456.PNG

567.PNG

1234.PNG

d.PNG

123.PNG

لینک به دیدگاه

دوست عزیز این سی پی یو خیلی خیلی داغه !  تنور نونوایه

یکی از رفقا داره توی گیم همیشه یه چیزی بین 70تا 90 هست

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hosin گفته است :

دوست عزیز این سی پی یو خیلی خیلی داغه !  تنور نونوایه

یکی از رفقا داره توی گیم همیشه یه چیزی بین 70تا 90 هست

اگر عادی باشه که برام مشکلی نیست

چون بنده کیسم براش 2 تا فن هم دارم میگیرم 2 تا 14 سانتی جا داره در کیس بازه کلا من خیلی به فکر این چیزام

اگر طبیعی باشه مشکلی نیست

dddddddddddd.PNG

لینک به دیدگاه

رفیق فکر نکنم طبیعی باشهمن 8700 دارم یک سری به این تاپیک بزن ببین مشکل شما هم مشابه ایشون نیست

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/90772-عملکرد-بسیار-ضعیف-خنک-کننده-notus-200/&page=3&tab=comments#comment-1055798

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، AminA گفته است :

قسمت پایین تر بیاین

VCORE لطفا شات بفرستین

با غیر  فعال کردن intel turbo boost وضعیت خیلییی بهتر شد

33.PNG

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، AminA گفته است :

قسمت پایین تر بیاین

VCORE لطفا شات بفرستین

1531249427310-313041456.jpg

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، AminA گفته است :

مقدار cpu voltage core رو 1.15 قرار بدین بعدش تست کنید

خیلی خیلی بهتر شد

از 87 به 75 رسید !

بهتر از این نمیشه ؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، AminA گفته است :

قبلش باید تست پایداری بگیرید با برنامه ای مثل  2.56 real bench . چون که هنوز معلوم نیست رو این ولتاژ کاملا پایداره یا نه اگه اوکی بود میتونید ولتاژ رو باز کمتر کنید و باز مجددا تست پایداری بگیرین. والی آخر....

هدایت بیشتر در چلگرام :)

شمارتونو بفرستید که حتما مزاحم میشم

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

به نظر من بهتره که قبل از دستکاری ولتاژ و این چیزا ، اول همه چیز رو به صورت دیفالت بذارید؟!

1-  در درجه اول آیا شما خودتون کولر رو نصب کردید؟ اگه آره که مطمئنید درست نصب شده و آیا خمیر سیلیکون رو هم  بدرستی زدید؟ ویه سوال که شاید خیلی مبتدی و خنده دارباشه؟ !معمولا زیر بلاک مسی کولرها یه برچسب زده میشه آیا اون برداشته شده ؟!! اگه خودتون نصب نکردید حتما چک کنید؟!! خمیر سیلیکون رو حتما چک کنید که یکنواخت زده شده باشه و پیچ های نصب کولر رو هم دقت کنید بدرستی و یک اندازه بسته شده باشند؟!

2- گزینه بعدی اینه که دمای محیط باید مناسب باشه و بالا نباشه چون اگه دمای محیط بالا باشه معمولا خنک کننده شما نمیتونه کارایی قابل قبولی داشته باشه چون که باد  گرم رو مکش میکنه و خود کولر خنک نمیشه که بخواد سی پی رو خنک کنه؟!

3- درب کیس بهتره که بسته باشه چون من شخصا چک کردم زمانی که درب کیس رو باز میذارید باعث اختلاف دما و معمولا بالا رفتن دما میشه و بهتره که نحوه نصب فن های کیس و تعداد مکنده و دمنده ها و شرایط قرارگیریشون رو هم چک کنید که فشار هوای نامناسب نداشته باشید؟!

این گزینه ها در بالا و پایین رفتن دمای خود کیس و به طبع دمای قطعات مخصوصا سی پی یو و جی پی یو میشن؟!

موفق باشید و نتیجه و راهکار رفع مشکل رو همینجا اعلام کنید؟!?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...