رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود.دوستان ممنون از راهنماییتون.دیشب دلید کردم سی پی یو رو حدود 10 درجه کمتر شد. تو گیم که 76-8 درجست اما با پرایم به نود درجه میرسه..لازم بذکر که خمیری که زدم از این هزاریا بود چون خمیر بهتر نداشت یه مدل که روش نوشته گریس حرارتی  و خاکستری رنگه و یه سرنگ بزرگیه و یکی هم سفید رنگ سرنگ کوچیک.درکل راضیم ازش..حالا یه سوال اگه خمیر گرونتر میزدم خیلی فرق میکرد؟ من دنبال فلز مایع گشتم ولی پیدا نمیشه گویا.

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Farhad koohkan گفته است :

درود.دوستان ممنون از راهنماییتون.دیشب دلید کردم سی پی یو رو حدود 10 درجه کمتر شد. تو گیم که 76-8 درجست اما با پرایم به نود درجه میرسه..لازم بذکر که خمیری که زدم از این هزاریا بود چون خمیر بهتر نداشت یه مدل که روش نوشته گریس حرارتی  و خاکستری رنگه و یه سرنگ بزرگیه و یکی هم سفید رنگ سرنگ کوچیک.درکل راضیم ازش..حالا یه سوال اگه خمیر گرونتر میزدم خیلی فرق میکرد؟ من دنبال فلز مایع گشتم ولی پیدا نمیشه گویا.

هزینه دلید چقدر شد ؟ به نظرم فن سی پی یو رو عوض کنید ..بعضی از سیلیکون های حرفه ی باعث خورده شدن آلمینیوم میشن ..اگر فن زیرش مس خالص نباشه فن رو از بین میبرن

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

هزینه دلید چقدر شد ؟ به نظرم فن سی پی یو رو عوض کنید ..بعضی از سیلیکون های حرفه ی باعث خورده شدن آلمینیوم میشن ..اگر فن زیرش مس خالص نباشه فن رو از بین میبرن

عرض ادب داش .

راستش هزینش یه تیغ تیز.یه دوتا خمیر گرفتم یکی سرنگ بزرگ فکر کنم پنجا شصت گرم خمیر  داره و خیلی هم شله خمیرش. یکی هم یه سرنگ که خمیر سفید.یدونه هم چسب سیلیکون معروف به چسب مزدا که مکانیکا استفاده میکنن یه تیوپ اندازه خمیر دندونه قبلا داشتمش  الان فکر کنم همون حدود 3-4 تومن باشه.اول که شروع کردم به دلید بخاطر تمرکز پایین دوتا خش انداختم رو سی پی یو گفتم دیگه ملکوتی شد.ولی بعد از بستن هیچ مشکلی پیدا نکرد.(نیاز به دقت زیادی داره مخصوصا چون فاصله ای بین اون حرارتگیر فلزی و پی سی بی یا همون صفحه سی پی یو خیلی کمه اولش باید خیلی با دقت تیغ رو بدی داخل بعدش یه تیغ دیگه ور میداری از بغل تیغه شرو میکنی و ..خمیری که رو چیپ بود کاملا خشک شده بود..فنم استوک اینتله.یه فن دیگه گرفته بودم یارو بهم انداخت گفت مال 1155 اما نبود.15 تومن گرفتم کارکردشو .مادربردم مشکل داره شاید تعمیر یا تعویضش کنم احتمالا بعدش یه فن دیگه بگیرم..زیرش مس نیست المینیومه ..یکاری که کردم این بود که قاب کیسو باز کردم و گذاشتم جلو کولر که 7-8 درجه هم کمتر شدشش..من فنو نگرداشتم تا سی پی یو داغ شد و به 95 رسید دستمو گذاشتم رو هتسینک اما انچنان داغ نبود.عجیبه.احتمال خراب شدن سنسور دما وجود داره رو سی پی یو؟ تو فرومای خارجی گفته بودن سی پی یو اصلا خراب نمیشه یا کلا میسوزه و بالا نمیاد.

لینک به دیدگاه

در در 1397/05/22, 00:14:54، Hamed.Madadi گفته است :

ua5n_20.jpg

راستی یه سوال این تست که گرفتی از اپشنز گزینه torture test گذینه اولو زدی دیگه؟

ویرایش شده توسط Farhad koohkan
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Farhad koohkan گفته است :

چرا پیدا نشه. جناب بهمنیان که در همیجا پیام دادن موجود دارن. 

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Farhad koohkan گفته است :

راستی یه سوال این تست که گرفتی از اپشنز گزینه torture test گذینه اولو زدی دیگه؟

بله البته تست بالا زمانی بود که 2500K به فرکانس 4.5 اور شده بود و تست پایین تو حالت دیفالت و فرکانس 3.3 هست

iw34_ua5n_20.jpg

ویرایش شده توسط Hamed.Madadi
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، hamed_crazy گفته است :

چرا پیدا نشه. جناب بهمنیان که در همیجا پیام دادن موجود دارن. 

مرسی داش .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

بله البته تست بالا زمانی بود که 2500K به فرکانس 4.5 اور شده بود و تست پایین تو حالت دیفالت و فرکانس 3.3 هست

iw34_ua5n_20.jpg

چقدر خنکه !ماشالله

لینک به دیدگاه

در در 1397/05/14, 08:11:32، MSI Support گفته است :

سلام 

در فصل تابستان دما تا 10 درجه بالاتره . برای انواع  GPU ها در لود زیر 80 درجه مناسب است . 

من 1080  دارم دمای لودش خوبه اما توی بیکاری 48 هست خوبه؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/05/31, 13:31:43، rostam2142 گفته است :

من 1080  دارم دمای لودش خوبه اما توی بیکاری 48 هست خوبه؟

بله برای گرافیک قدرتمندی مثل 1080  حرارت 48 درجه عالیه خوب نیست . 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MSI Support گفته است :

بله برای گرافیک قدرتمندی مثل 1080  حرارت 48 درجه عالیه خوب نیست . 

ممنون از شما و پاسخ گویی در فروم از وقتی دیدم گراف های ام اس ای این قد خوب هست دست از فن بازی بیخود برای گیگا برداشتم کلی از پولم هم سیو شد

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، rostam2142 گفته است :

ممنون از شما و پاسخ گویی در فروم از وقتی دیدم گراف های ام اس ای این قد خوب هست دست از فن بازی بیخود برای گیگا برداشتم کلی از پولم هم سیو شد

خواهش میکنم . مبارک باشه 

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوستان این دما به خاطر نیم سوز شدن چیپست جنوبی مادربرد بود و کاملا واقعی بود

لینک به دیدگاه

این بورد ها طوری طراحی شدن که با فن های استاک AMD سازگاری دارن. مخصوصا روی ایر فلوی فن روی مادربورد حساب کردن.

منم 970 ازراک دارم 965 رو با واتر گرین خنک میکنم مدار تغدیه اطراف cpu دماش تا 82 درجه بالا میره! مجبورم یک طوری ایر فلو بش برسونم با فن 5x5

یک دمای 180 درجه روش میگیره احتمالا دوباره به کار میوفته اگر از چیپ جنوبیش هست. نیازی به ریبال هم نیست.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

این بورد ها طوری طراحی شدن که با فن های استاک AMD سازگاری دارن. مخصوصا روی ایر فلوی فن روی مادربورد حساب کردن.

منم 970 ازراک دارم 965 رو با واتر گرین خنک میکنم مدار تغدیه اطراف cpu دماش تا 82 درجه بالا میره! مجبورم یک طوری ایر فلو بش برسونم با فن 5x5

یک دمای 180 درجه روش میگیره احتمالا دوباره به کار میوفته اگر از چیپ جنوبیش هست. نیازی به ریبال هم نیست.

چند هفته پیش مادربردم روشن نشد بردم برای تعمیر اون آقا گفت از چیپ جنوبیش بوده که تعویض کرده هزینش هم 180 تومان شده ...به نظرتون واقعا چیپ جنوبی رو تعویض کرده ؟ چون شنیدم با حرارت دادن دوباره میتونن درستش کنن اما بصورت موقت 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

سلام

چطوری دمای مدار تغذیه رو اندازه گیری میکنید؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ۹۷۰ اونم از msi به هیچ وجه مناسب سری ۸ نیست هر چند اون دما کزایی هست ولی شما باید از چیپست 990 و بهتره از برند بهتری مثل ایسوز استفاده کنید .

ویرایش شده توسط tsd137
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، tsd137 گفته است :

دوست عزیز ۹۷۰ اونم از msi به هیچ وجه مناسب سری ۸ نیست هر چند اون دما کزایی هست ولی شما باید از چیپست 990 و بهتره از برند بهتری مثل ایسوز استفاده کنید .

خیلی ها دارن استفاده میکنن و مشکلی ندارن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، tsd137 گفته است :

Fx 8350

msi 970a-g43

البته یه واترکولر تک فن برند ریدمکس هم روش بوده و گرافیک سیستم هم R9 280 3GB بود ه

از مشتریم برداشتم و مشکلی نبوده

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، ASTS گفته است :

سلام

چطوری دمای مدار تغذیه رو اندازه گیری میکنید؟

درود. با دما سنج های غیر تماسی (به اصطلاح لیزری).

IMG_20180906_051024.thumb.jpg.1dc3842614f1fa032b4759a11dd46718.jpg

اگر موجود ندارید با دماسنج تماسی هم میتونید ولی یک مقدار طول میکشه تا دمای حقیقی رو نشون بده باید سنسور رو هم جای مناسب قرار بدین.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

چند هفته پیش مادربردم روشن نشد بردم برای تعمیر اون آقا گفت از چیپ جنوبیش بوده که تعویض کرده هزینش هم 180 تومان شده ...به نظرتون واقعا چیپ جنوبی رو تعویض کرده ؟ چون شنیدم با حرارت دادن دوباره میتونن درستش کنن اما بصورت موقت 

نمیتونم بگم عوض کرده ولی نظر شخصی منو میخایید عمرا عوض کرده باشه. اونم تعمر کار تهرانی ?.اعتقاد به هیچی ندارن و 90% بی سواد .?

بله دقیقا با گرم کردن چیپ اون به اصطلاح بامپ های داخل die دوباره به هم متصل میشن و برای مدتی کار میکنه...

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

درود. با دما سنج های غیر تماسی (به اصطلاح لیزری).

اگر موجود ندارید با دماسنج تماسی هم میتونید ولی یک مقدار طول میکشه تا دمای حقیقی رو نشون بده باید سنسور رو هم جای مناسب قرار بدین.

موجود دارم ولی انگار کالیبره نیست، حدود 5 -6 درج اختلاف داره.

لینک به دیدگاه

دوستان سی پی یو 8350 هم سوخته بود بعداز درست شدن برد که 180 هزینه داشت  سی پی یو رو انداختم دیدم بالا نمیاد با یه سی پی یو دیگه سی پی یو 635.. تست کردم مادربرد بدون مشکل کار کرد خوشبختانه سی پی یو گارانتی داشت امروز بردم گارانتی ولی عمرا دیگه 8350 رو روی این مادربرد نمیندازم 

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/15, 14:11:46، ASTS گفته است :

موجود دارم ولی انگار کالیبره نیست، حدود 5 -6 درج اختلاف داره.

کد  Emissivity شو چند میزنید؟ اینو دقیقا با نوع فلر و نوع سطح باید ست کنید. بعد فاصله هر چی نزدیکتر بهتر. لون لیزرش رو هم خاموش کنید اون کاری نمیکنه جز نشانه گیری...

این منوال رو بخونید بخش Emissivity .

victor306a-manual.pdf

لینک به دیدگاه

در در 1397/06/15, 14:52:32، Hamed.Madadi گفته است :

دوستان سی پی یو 8350 هم سوخته بود بعداز درست شدن برد که 180 هزینه داشت  سی پی یو رو انداختم دیدم بالا نمیاد با یه سی پی یو دیگه سی پی یو 635.. تست کردم مادربرد بدون مشکل کار کرد خوشبختانه سی پی یو گارانتی داشت امروز بردم گارانتی ولی عمرا دیگه 8350 رو روی این مادربرد نمیندازم 

عجب. تازه به فکر خرید 8350 بودم بعد میخاستم اورشم بکنم روی 970 ازراک!

البته من خنک میکنم مادربورد رو . روی 4 گیگاهرتز حساب کرده بودم!?

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...