رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 11 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

این دمایی که اینجا زده و شما اعلام میکنین مربوط به زمانی هست که قابلیت fan stop فعال هست و کارت تا به دمای ۴۵ درجه نرسه فن ها شروع به کار نمیکنن، به نظر شخصی بنده این یک قابلیت کاملا بی‌فایده و بی معنی هست چون وقتی کارت به ۴۵ درجه برسه و تازه فن ها روشن بشن دمای همینجور بالا میره و همینطور که مشاهده میکنین در تستی که خودتون قرار دادین دمای کارت به ۷۰ درجه میرسه.

بنده از کارت asus rog strix 1080 استفاده میکنم که اوایل همین مشکل رو داشتم ولی با غیر فعال کردن این قابلیت دمای بیکاری به زیر ۳۰ درجه رسید و دمای لود هم به سختی به ۵۵ میرسه اونم فقط با قرار دادن فن ها روی ۳۰ درصد کارایی نه بیشتر، نه صدایی میره نه خاک میگیره هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.

ممنون از راهنماییتون اخه این دوستمونم تو حالت فن استاپ دماشون ۳۰ هست و میگن تو بازی ۵۵ بیشتر نمیره که عملا یعنی کلا فن کارتشون روشن نمیشه چون مدل. Gaming x تا 60 درجه فنش روشن نمیشه برام جالب بود کارت ایشون واقعا با توجه به شاتی که دادن چون حتی ویدیوهای تستی که دیدم تو همین gta دماش بین 66 تا 67 بود 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Royal گفته است :

بله فعال هست و بدون روشن بودن فنها 30 درجه هست توی سایتش هم من چنین موردی ندیدم فقط اینکه نوشته تا 60 درجه هم که گرم بشه فنش کار نمیکنه و من امتحان کردم با GTA V با بالاترین تنظیمات گرافیکی از 54 بالاتر نرفته و فنهاش روشن نشده به همین دلیل خودم با استفاده از نرم افزار MSI قبل از بازی Zero FAN را خاموش میکنم و فنها را فعال میکنم

خیلی خوبه ?

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Royal گفته است :

بله فعال هست و بدون روشن بودن فنها 30 درجه هست توی سایتش هم من چنین موردی ندیدم فقط اینکه نوشته تا 60 درجه هم که گرم بشه فنش کار نمیکنه و من امتحان کردم با GTA V با بالاترین تنظیمات گرافیکی از 54 بالاتر نرفته و فنهاش روشن نشده به همین دلیل خودم با استفاده از نرم افزار MSI قبل از بازی Zero FAN را خاموش میکنم و فنها را فعال میکنم

خیلی خوبه ?

لینک به دیدگاه

با سلام دوستان ایا کسی. میدونه دلیل دمای بالای کارت من جیه؟ 

دمای کارت تا 79 یا 78 میرسه و کیس هم گرین z2+ هستش و کارت رویه اسلات دوم مادربرد وصله

لینک به دیدگاه

سلام دوستان شب و روزگار خوش

بنده تازه گرافیک رو خریداری کردم msi rx 560

حدود 20 30 دقیقه پاپجی بازی کردم دما حس میکنم بالاس البته باز نمیدونم نظراتتون برام خیلی مهمه که عادیه دما یا غیر عادیه

متشکرم

dsadsadsadsadsadsadsa.png

ویرایش شده توسط memilad
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دما مناسبه عزیز. نگران دما نباشید و بازیتون رو بکنید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 دقیقه قبل، memilad گفته است :

بنده تازه گرافیک رو خریداری کردم msi rx 570

حدود 20 30 دقیقه پاپجی بازی کردم دما حس میکنم بالاس البته باز نمیدونم نظراتتون برام خیلی مهمه که عادیه دما یا غیر عادیه

متشکرم

الان کدومه 560 یا 570 ؟ واسه 570 دما که خیلی خوبه واسه 560 باید بنچمارک دید

لینک به دیدگاه

سلام

بنده هم داشتم 560، دماش مناسبه

البته به تهویه کیستون هم توجه کنید که خوب باشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

الان کدومه 560 یا 570 ؟ واسه 570 دما که خیلی خوبه واسه 560 باید بنچمارک دید

عذر میخوام 560

اسکرین شاتم هست

ویرایش شده توسط memilad
لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، memilad گفته است :

بنده تازه گرافیک رو خریداری کردم msi rx 560

متشکرم

dsadsadsadsadsadsadsa.png

دمای خوبیه.68 درجه زیاد بالا نیست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه کیست جلوش یا درب بغلش جای فن داره ، فن بگیر که ورودی هوای سرد بشه و از پشت و سقف کیس هوای گرم خارج بشه ، چون پاورتون بالای کیس هستش گرمای پاور هم میزنه داخل کیس ولی زیاد مشکلی خاصی نداره

بنچمارک ندیدم ولی کارت 560 کم مصرفه و باید دماش یکمی پایینتر باشه ولی در کل مشکلی نداره 

تهویه خود کیس خیلی مهمه و تو دمای تمامی قطعات تاثیر گذاره

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان 

لطفا نرم افزاریی معرفی کنید که دمای cpu و گرافیک رو به  طور دقیق یا حداقل بهتر از بقیه نرم افزار ها اعلام می کنه

سپاسگزارم:100_pray:

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، mohsen_ گفته است :

سلام دوستان 

لطفا نرم افزاریی معرفی کنید که دمای cpu و گرافیک رو به  طور دقیق یا حداقل بهتر از بقیه نرم افزار ها اعلام می کنه

سپاسگزارم:100_pray:

سلام دوست من.

https://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

از بهترین نرم افزار ها هست ک خیلی بیشتر از دما رو بهتون نشون میده.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام

نرم افزار برای چک کردن دما زیاده و هرکدوم احتمال خطا درشون وجود داره .

برای اطلاع دقیق از دما بهترین راه اندزه گیری دما با دما سنج هستش ولی در استفاده از نرم افزار به چند نکته توجه کنید .

1. بعضی از نسخه های نرم افزارها دارای باگ هستش و میتونه شما رو گمراه کنه . بهتره که از نسخه بروز نرم افزار استفاده کنید .

2. بعضی مواقع وجود باگ در بایوس موجب گزارش اشتباه میشه . آپدیت بایوس برای سیستمهای جدید و به روز راحته ولی در مجموع تا زمانی که سیستم داره به درستی کار می کنه پیشنهاد نمیشه .

3. استفاده همزمان از 2 نرم افزار مانیتورینگ میتونه موجب باگ بشه .

در آخر هم این که اگر قصد دارید دما رو در حین بازی و ... چک کنید نرم افزار MSI AfterBurner برای این کار پیشنهاد میشه :

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

سلام دوستان 

امروز قطعات کیس رو باز کردم و روی کیس بهتر با تهویه بیشتر نصب کردم . 

اما موقعه ای که بازی سنگینی اجرا کردم کامپیوتر هنگ کرد و مجبور شدم ریست کنم . همچنین خطوط سبز رنگی هم چه حین بازی چه در هنگام ریست تو تصویر ظاهر شد انگار دیگه درایور گرافیک نداشتم. با برنامه FuryMark تست گرفتم دما که دقیقا به 50 میرسید سیستم ریست شده و خطوط سبز ظاهر میشد . دمای همه قطعات چک شده و در حد نرمال می باشد . تنها فن سی پی یو و کیس عوض شده و همه قعطات همون قبلی هستن .

مشخصات سیستم

i3 intel 4170 

ram 8 1600 DDR3

GTX 950 oc Asus

power 430 ES green 

راستی پاور هم به تنهایی با سیستم دیگه چک شد مشکلی نداشت 

ولی نتونستم گرافیک رو جایی تست کنم 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.کابل تصویر رو چک کن و همچنین رم ها رو در بیار و یک بار دیگه جا بزن اگر مشکل تکرار شد احتمالا از خرابی چیپ مموری گرافیک هست و به این خط ها ارتیفکت میگن که متاسفانه قابل تعمیر نیست اگر چیپ هاش موجود نباشه تو ایران. خمیر گرافیک رو هم تعویض کنید و چک کنید فن ها کار میکنه.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام دوست عزیز.کابل تصویر رو چک کن و همچنین رم ها رو در بیار و یک بار دیگه جا بزن اگر مشکل تکرار شد احتمالا از خرابی چیپ مموری گرافیک هست و به این خط ها ارتیفکت میگن که متاسفانه قابل تعمیر نیست اگر چیپ هاش موجود نباشه تو ایران. خمیر گرافیک رو هم تعویض کنید و چک کنید فن ها کار میکنه.

ممنون از پاسختون 

واقعا کابل HDMI میتونه تاثیر گذار باشه در خطوط سبزی که در برنامه Fury به وجود میاد و هنگ میکنه ؟

در مورد رم هم همین کار رو کردم و خارج کردم دوباره گذاشتم سر جا

راستی گرافیکم گارانتی لایف سرویس داره به نظرتون بفرستم بهتره یا خودم خمیر رو عوض کنم البته دقیقا تو 50 خاموش میشه یکم غیر منطقیه

اینم بگم از اول که خریدم این کارتو هر بار باید کابل HDMI رو در می آوردم تا بتونه صدا رو بشناسه 

ویرایش شده توسط samanlove65
لینک به دیدگاه

منم یه بار سیستمم هنگام بازی هنگ کرد ریستارت کردم خطوط  رنگی تو تصویر اومد چیپ گرافیک سوخته بود با تعویض گرافیک حل شد چون گارانتی داشت ضرری نکردم توام بفرست گارانتی.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، hidden19 گفته است :

منم یه بار سیستمم هنگام بازی هنگ کرد ریستارت کردم خطوط  رنگی تو تصویر اومد چیپ گرافیک سوخته بود با تعویض گرافیک حل شد چون گارانتی داشت ضرری نکردم توام بفرست گارانتی.

گرافیک جدید میدن یا همینو تعمیر میکنن؟ 

اینا تو این گرونی سعی می کنن تعمیر کنن . از این میترسم درست حسابی  بررسی نکنن و همش بگن مشکل از سیستم خودتو تا گردن نگیرن 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، samanlove65 گفته است :

اینا تو این گرونی سعی می کنن تعمیر کنن . از این میترسم درست حسابی  بررسی نکنن و همش بگن مشکل از سیستم خودتو تا گردن نگیرن 

داداش گرافیکو با یه کامپیوتر دیگه تست کن اگه از همین بود بده گارانتی به احتمال زیاد نو میدن و یا یدونه در حد نو. نمیتونن تعمیر کنن چون موجود نیست چیپ مموری هاش تو ایران.

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، samanlove65 گفته است :

برای من نو فرستادن البته خیلی وقت پیش الان نمیدونم چه بهانه ایی بیارن😂

لینک به دیدگاه

دوست عزیز 50 دمایی نیست که بخواد کارت گرافیک توش مشکلی نشون بده یا باعث ریست سیستم بشه، کارت معمولا تازه توی دمای 80 شروع می کنه به downclock و downvoltage کردن بنظرم اگه کارتتون مشکل هم داشته باشه با عوض کردن خمیر دردی دوا نمیشه. 

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، samanlove65 گفته است :

سلام دوستان 

امروز قطعات کیس رو باز کردم و روی کیس بهتر با تهویه بیشتر نصب کردم . 

اما موقعه ای که بازی سنگینی اجرا کردم کامپیوتر هنگ کرد و مجبور شدم ریست کنم . همچنین خطوط سبز رنگی هم چه حین بازی چه در هنگام ریست تو تصویر ظاهر شد انگار دیگه درایور گرافیک نداشتم. با برنامه FuryMark تست گرفتم دما که دقیقا به 50 میرسید سیستم ریست شده و خطوط سبز ظاهر میشد . دمای همه قطعات چک شده و در حد نرمال می باشد . تنها فن سی پی یو و کیس عوض شده و همه قعطات همون قبلی هستن .

مشخصات سیستم

i3 intel 4170 

ram 8 1600 DDR3

GTX 950 oc Asus

power 430 ES green 

راستی پاور هم به تنهایی با سیستم دیگه چک شد مشکلی نداشت 

ولی نتونستم گرافیک رو جایی تست کنم 

2تا حالت وجود داره  

1- پد های روی مموری کارت قابلیت خودشون رو از دست داده باشن و دما بیش از حد بشه این اتفاق می یوفته چون دمای وی رم گرافیک خیلی بیشتر از خود gpu هست (من خودم این مورد رو داشتم کارت فقط تو فورمارک مشکل داشت ! و تو هر نرم افزار و  بازی دیگه مشکل نداشت سر فهموندن این قضیه به گارانتی کمی اذیت شدم اما انگار مشکل شما کلی هست )

2- وی رم خود کارت مشکل پیدا کرده 

در هر حال اگر گارانتی داره این مورد رو به گارانتی واگذار کنید خودتون هیچ کاری نکنین چون با کارتتون هم نمیشه ماین کرد بهانه خاصی نمی تونن بیارن 

پ ن تو یه سیستم دیگه تست کنین قبل ارسال به گارانتی 

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام من گرافیک asus strix 1060 6gb دست دوم خریدم واز برنامه funmark تست ۲۰ دقیقه گرفتم  تصویر بهم نریخت، دما گرافیک هم تا ۶۵ رفت و دوباره به همون حالت تصویر میداد، سی پی یو من i3 7100   رم ۸ gb بازی shadow tomb rider  با اخرین تنظیمات خوب اجرا میکنه دما به ۶۰ درجه هم نمیرسه اما یه مشکل در صدا داره مثلا پارازیت لحظه ای صدا نه تصویر، میخواستم بدونم کارت گرافیک مشکل دما  یا سخت افزاری نداره ممنون 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...