رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دما نه خوب هست مشکلی نیست

برای صدا هم بیشتر توضیح می دین ، فقط داخل بازی ، صدا رو از کجا دریافت می کنید ، باند ، هندزفری سیمی یا بلوتوث ؟

اخرین درایور رو نصب کردین ؟

درایور گرافیک رو با ddu پاک کنید در حالت سیفت مود ، بعد نصب کنید

لینک به دیدگاه

الان داشتم call of duty black ops 3 بازی میکردم با همون مشخصات  سیستم ، به وسیله برنامه cam در حین بازی فریم گرفتم  افت فریم لحظه ای میگرفت و cpu در طول بازی ۱۰۰ درصد درگیر نشان میداد ، مشکل از چیه دقیق راهننایی کنین ، احتمال میدم صدا بخاطر افت فریم بوده

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام. دوستان یک پردازنده ryzen 1600x دارم

این بنده ی خدا توی حالت بیکاری دماش روی 40 هستش تا 45. توی گیم هم تا 52 میره. یک پنکه بادی گرین هم دارم استفاده میکنم. میخوام ببینم این دما نرماله ؟

لینک به دیدگاه

سلام. بنده خدا نرماله کاری به کارش نداشته باش. 😁

فول لودش تا 70 جا داره. البته تا80 هم نرماله و این دمای پردازندتون میشه گفت عالیه

لینک به دیدگاه

ای والا. حیالمو راحت کردی. البته این دمای واقعیشه ها. میه وقتی میگفتن ده ۲۰ درجه بالا نشون میده رایزن نیستاااا

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، sisaco گفته است :

ای والا. حیالمو راحت کردی. البته این دمای واقعیشه ها. میه وقتی میگفتن ده ۲۰ درجه بالا نشون میده رایزن نیستاااا

😂🌹

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام بنده cpu i7-7700  دارم و کولر گرین 120 دمای سی پی یو موقع بازی به 80 میرسه

(دمای اتاق زیر 30 درجه هست)

آیا خطرناکه؟

اگر خطرناکه راه حلش چیه؟ آیا این کولر جوابگوی cpu نیست؟

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

سلام این سری دماش بالا هست کلا
اگه دما رو بخوایین کاهش بدین گرین نوتس ۴۰۰ یا کولر واتر گرین ۲۴۰ لازم دارین ، فن کولر ماچو هم خیلی تعریفش رو شنیدم ، حالا باز اساتید هستن نظر می دن

لینک به دیدگاه

اگه تو لود کامل هست و سری کا نیست ، دما قابل قبول هست با نوتس ۱۰۰ دیگه زورش همین قدر هست خودم دارم همی فن رو

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سی پی یو در لود 90 درصد هست تقریبا

من خودم دما برام مهم نیست اصلا صرفا میخوام ببینم یه وقت سی پی یو نسوزه یا مشکلی برای قطعات پیش نمیاد؟

اگر اینطور که میگید دما طبیعی هست برای این سری پس بیخیالش بشم؟

لینک به دیدگاه

بیاد نزدیک هفتاد خیلی بهتر هست و یه خمیری داخل هست ، اون دیرتر خاصیتش رو از دست می ده ،به نظرم گرین نوتس ۴۰۰ یا واتر گرین واسه اینکه صدا کمتر باشه استفاده کنی بهتر ، خیالتم راحت می شه ،همیشه تو این لود هست ؟ خمیر خوب زدین ؟ کیس چی هست چند تا فن داره ؟

لینک به دیدگاه

مم نوس ۱۰۰ روی  i3 3220 چک کردم چند وقت توو لود 100 بعید می دونم  به 60 رسیده بود کلا 57 بود.

i5 3570  هم دماش لود کامل فکر کنم 64 بود گرافیک 480 رو اضافه کردم فکر کنم دما تو لود کامل به 70 می رسه بازم مطمئن نیستم ، باید با جی تی ای یا اودیسه چک کنم ببینم چطوره .

به نسبت قدرت خوب دما رو نگه داشته حدود 80 ،

نهایت قدم اول خمیر گرین حدود پنجاه تومن هست استفاده کنید ,  ببینید چه قدر تاثیر داره  کاهش دما

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

بیاد نزدیک هفتاد خیلی بهتر هست و یه خمیری داخل هست ، اون دیرتر خاصیتش رو از دست می ده ،به نظرم گرین نوتس ۴۰۰ یا واتر گرین واسه اینکه صدا کمتر باشه استفاده کنی بهتر ، خیالتم راحت می شه ،همیشه تو این لود هست ؟ خمیر خوب زدین ؟ کیس چی هست چند تا فن داره ؟

مدل دقیق کولر GLC120-EVO هست

خیر همیشه توی لود نیست صرفا موقع بازی  که اون هم در طور سال میانگین بگیرم شاید روزانه یک ساعت

خمیر همون خمیر داخل جعبه کولر موقع خرید هست

کیس گرین استرایکر هست

دو تا فن ورودی هوا در جلوی کیس دارم

یک فن ورودی هوا در بالای کیس سمت حلو

یک فن خروجی هوا در بالای کیس سمت عقب

و خود واتر کولر که در عقب کیس هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

یک فن ورودی هوا در بالای کیس سمت حلو

درود

دمای بدی نیست و میشه تحملش کرد. هرچند بنده این دمارو مناسب نمیدونم برای سیستم خودم.

یه سری اقدامات میتونید انجام بدید که دماتون بهتر بشه.

کولر رو باز کنید و خمیر سیلیکون رو با یه نمونه مرغوب تعویض کنید.

بایوس مادربورد رو آپدیت کنید.

ولتاژ دیفالتی که مادربورد ها میدن معمولا بیشتر از نیاز هست و با کاهش اون میتونید دما رو به حد چشمگیری کاهش بدید.

اون فنی که بالای کیس به صورت intake بستید رو برعکس کنید تا باد رو به خارج از کیس ببره. اصولا فن های جلو و پایین باید هوا رو وارد کنند و فن های بالا و پشت هوارو خارج کنند.

ویرایش شده توسط Sir MehDi
لینک به دیدگاه

کلا 7700 پردازنده داغیه داداش

شما کولر 240 هم بگیرید بعید میدونم حتی دما دور و بر 70 بشه.من اگه جای شما باشم بجای هزینه واسه کولر میرم پردازندمو میدم دلید کنن

تو فروم هم 1-2 نفری هستن ک این کارو انجام بدن

لینک به دیدگاه

شما کولر 360 هم بگیری دمات تغییری نمیکنه. خمیر زیر IHS خیلی نامرغوبه و باید عوض تا تغییر دما رو حس کنید.

لینک به دیدگاه

همینطور ک میدونید یکی از بدترین کولینگهای ممکن برای این سری رفرنس داره

حقیقتا من یک کاهش دمایی بدون دستکاری در کولینگ ایجاد کردم و منتظر نظر دوستان متخصص هستیم با پند های گرام😁

اولین عکس مربوط ب سیستم کولینگ کارت بدون دستکاری، تحت فشار از طریق afterburner

ب دما vrm توجه کنید

IMG_20190406_223037_474.thumb.jpg.ea20479470de839d57561cc8368cbbfd.jpg

تصویر دوم با اندک تغییر در سیستم کولینگ

IMG_20190406_223039_244.thumb.jpg.3a7da33c43aa6d9a326cbb80ca18610a.jpg

تقریبا ۳۰ درجه کاهش دما😁

و اینم روال کار 😜

IMG_20190406_215824_731.thumb.jpg.3229592ded542675701c5cf8b9e888ce.jpgIMG_20190406_222116_881.thumb.jpg.ede3b2079a7f0d07925bcdccb2622a75.jpgIMG_20190406_222120_967.thumb.jpg.8c8eac9a35fcbe7eb949a23231fe9051.jpgIMG_20190406_222119_056.thumb.jpg.df889b67217b06fa93dfe35dc62c8e3e.jpgIMG_20190406_222114_549.thumb.jpg.0cdfa00f7cadcbd4a4a1dc41fc937397.jpg

ویرایش شده توسط farzadkrd
لینک به دیدگاه

دوست عزیز یه عکس هم  اگر از سیستمت بزاری بد نیست چون نمیدونیم در مورد چی صحبت میکنیم و برای چی نظر میدیم 

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، محمد.جواد گفته است :

اگه آمریکا نبود الان داشتی خنک کننده واسه amd میساختی

😅

لینک به دیدگاه

20190406_233924.thumb.jpg.a36f1f4a156bc4db1ce6f6f4103bf6c8.jpgن

ویرایش شده توسط farzadkrd
لینک به دیدگاه

یک سوال اون Rpm فن گرافیک درسته؟ 7393؟😨

لینک به دیدگاه

سلام داداش ، بخای کولر رو ارتقاع بدی حد اقل به ۲۴۰ نیازه. خواستی میتونم واست دیلید کنم‌ دمات بین ۱۵ تا ۳۵ درجه میاد پایین.

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

سلام 

آقا شما دیگه کی هستی 😁 . خدایی حقت تو این مملکت ضایع شده . حیف که یه مثبت بیشتر نمیشه داد وگرنه 50 تاشو خودم میدادم 🌷

واسه همینه که مغزای ایرانی رو رو هوا میزنن دیگه 🤩

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، nobody گفته است :

یک سوال اون Rpm فن گرافیک درسته؟ 7393؟1f628.png

فن کوچیکه اخه، فن رفرنسه دیگه

در عوض نویز داره مردونه😂

در 2 ساعت قبل، babak_11 گفته است :

سلام 

آقا شما دیگه کی هستی 1f601.png . خدایی حقت تو این مملکت ضایع شده . حیف که یه مثبت بیشتر نمیشه داد وگرنه 50 تاشو خودم میدادم 1f337.png

واسه همینه که مغزای ایرانی رو رو هوا میزنن دیگه 🤩

😜

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...