رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 9 دقیقه قبل، memex گفته است :

فتوا میدی ؟ این برنامه تست چه ربطی  به بلواسکررین ایشون داره :-/////

اشتباه تایپی بود

مرسی از توجه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، αяιαиχ97 گفته است :

اشتباه تایپی بود

مرسی از توجه

3dmax منظورت بود:4_joy:

خواهش میکنم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بایوس رو به آخرین ورژن آپگرید کنید ,و یا اگر مایل به این کار نیستید تنظیمات بایوس رو به حالت پیشفرض برگردونید اگر درست شد یعنی به احتمال قوی تنظیمات رم مشکل داره , اگر نه که باید دنبال مسائل دیگه باشید , ضمنا من دوسال هست رایزن دارم و کارم رندرینگ و گرافیک هست و هیچ مشکلی ندارم سیستم های اینتل هم زیر دستم بودن که بلو اسکرین میدادن وسط رندر,  اگر قطعات درست انتخاب شده باشن هیچ مشکلی پیش نمیاد.

با رم های دیگه هم تست کنید همچنین با یه SSD دیگه

تایمینگ رمتون رو میشه بفرمایید ؟

ویرایش شده توسط Gintama
لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، nightwolf گفته است :

سلام دوسته عزیز ب قول بسیار از دوستان ممکنه مشکل از رم باشه اما نکته ای ک هست اینکه
مشکل رم در نسل اول رایزن بود ک در نسل دوم شاهد بهبود بسیار بودیم
بهترین کار اینکه شما داخل بایوس فرکانس رم هارو 2400 ست کنین
و اینکه دمایی مورد نظر هم مطلوب هست
اما شما از کولر ابی یا هوایی استفاده میکنین یا استوک هست؟

در 21 ساعت قبل، memex گفته است :

دماش همین حده البته داغ ترم میشه ولی خوب اگه گولر استوک هست همین حول هست

در 20 ساعت قبل، Gintama گفته است :

دوست عزیز بایوس رو به آخرین ورژن آپگرید کنید ,و یا اگر مایل به این کار نیستید تنظیمات بایوس رو به حالت پیشفرض برگردونید اگر درست شد یعنی به احتمال قوی تنظیمات رم مشکل داره , اگر نه که باید دنبال مسائل دیگه باشید , ضمنا من دوسال هست رایزن دارم و کارم رندرینگ و گرافیک هست و هیچ مشکلی ندارم سیستم های اینتل هم زیر دستم بودن که بلو اسکرین میدادن وسط رندر,  اگر قطعات درست انتخاب شده باشن هیچ مشکلی پیش نمیاد.

با رم های دیگه هم تست کنید همچنین با یه SSD دیگه

تایمینگ رمتون رو میشه بفرمایید ؟

در 21 ساعت قبل، memex گفته است :

این ارور مال فایل ویندوزه و یه برنامه ای تداخل داره باهاش

مال رم باشه این ارور رو نمیده

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION is a Blue Screen of Death error that has been present on all versions of Windows, and today we’re going to show you how to fix this error on Windows 10.

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION can be caused by driver incompatibility, or by software that isn’t compatible with Windows 10. This error usually contains the name of the file that caused the crash, so we’ll use that to find the solution for SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION error.

میتونه از همون برنامه مانیتورینگ باشه که همیشه هم مشکلات دارن

ولی حتمی نیست

ممنون از توجه شما

تو پست اول عرض کردم که کولر  coolermaster  hyper 212 turbo

به نظرم 71 با این کولر بالاست. چون تو خونه اینتل 6800 با کولر noctua D15 دارم تو حالت فول لود دما از 60  بالاتر نمیره.

cl 16 با باس 3200.

https://docs.wixstatic.com/ugd/20c502_aa7b4394ba054238a715072c15ddbb52.pdf

امروز تو محیط اتوکد یه بار بلو اسکرین داد .نسبت به قبل کمتر شده ولی خوب باید نباشه.اول بایوس دیفالت میکنم. اگر باز مشکل داشت ویندوز و نرم افزارها از دباره نصب کنم. خودم هم الان حدس میزنم که به نصب ویندوز و نرمافزار ربط داره.

ویرایش شده توسط MHMAX
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان

اقا منم 2700x دارم و رم هام XPG 3600MhZ بود . در مرحله اول رم ها رو ی فرکانس 3600 قرار دادم که با اجرا کردن هر گیم بلو اسکرین میداد

متوجه شدم که رایزن ها با فرکانس های بالای 3400 اکثرا مشکل دارن(( مگه اینکه طرف تو بحث اوور کردن حرفی باشه )) به همین دلیل فرمانس رم ها رو  روی 3200 گزاشتم از اون روز به بعد دیگه بلو اسکرین ندیدم

در مورد دما عرض کنم که من فرکانس Cpu  روی حالت گیمینک که پیش فرض مینبورد من 4.2GHz  هست گزاشتم و از خنک کننده Cooler master MA610P استفاده می کنم ولی باز دمااا خیلی بالاس که وقتی از سی پی یو استرس میگیرم دما از 80 درجه شروع میشه و تا 88 درجه ام میرسه ولی با فرکانس دیفالت 3.7 معمولا پایین تره ( در کل دما 71 طبیعیه برای این سی پی یو و جای نگرانی نیست )

در مورد مشکل اصلی تون دوستان همگی راهنمایی کردن و امیدوارم اگه انجام داده اید جواب مثبت گرفته باشید .

ولی به نظر من مشکل شما نرم افزاری هست و سخت افزاری مشکلی نداری

اگه دسترسی داری نسخه 1709 ویندوز رو نصب کن(با نرم افزار win update stop اپدیت رو کاملا خاموش کن ) و دوباره تست کن ببین مشکل حل شده یا نه

لینک به دیدگاه

در در 29 تیر 1398 در 07:44، αяιαиχ97 گفته است :

1)  این مشکل  میتونه از تهویه کیس باشه.  من بودم کیس رو باز میزاشتم

3) همونطور ک دوستمون   amir44 @  گفت برای سوکت دوم ی کابل 8 پین یا 6 پین جدا از پاور بگیر 

بنده دو کابل 8 پین جدا از پاور وصل کردم و در کیس رو باز گذاشتم ، تقریبا مشکل حل شد ! از قرارمعلوم مشکل از تهویه کیس z+ grand هستش که البته مشخصه با اون اندازه کوچیک و یه فن Green GF120W-PWM عقب حریف rx580 بخاری نمیشه! البته فکر نمیکردم در این حد
به گمانم یک فن 140 یا 120 در جلو و یک فن بهتر مثل gf 120 بتونه به حل مشکل کمک کنه
ممنون از راهنمایی های همگی دوستان

لینک به دیدگاه

در در 3 مرداد 1398 در 19:41، MHMAX گفته است :

ممنون از توجه شما

تو پست اول عرض کردم که کولر  coolermaster  hyper 212 turbo

به نظرم 71 با این کولر بالاست. چون تو خونه اینتل 6800 با کولر noctua D15 دارم تو حالت فول لود دما از 60  بالاتر نمیره.

cl 16 با باس 3200.

https://docs.wixstatic.com/ugd/20c502_aa7b4394ba054238a715072c15ddbb52.pdf

امروز تو محیط اتوکد یه بار بلو اسکرین داد .نسبت به قبل کمتر شده ولی خوب باید نباشه.اول بایوس دیفالت میکنم. اگر باز مشکل داشت ویندوز و نرم افزارها از دباره نصب کنم. خودم هم الان حدس میزنم که به نصب ویندوز و نرمافزار ربط داره.

سلام بنظرم از دمای سی پی یو نیست 

یک قطعه ای هست به نام vrm mos /soc  که ولتاژ رگلاتور ماژول گفته میشه  به شدت دماش میره بالا اصن بعضی مواقع میبینی سی پی یو روی 50 هست اون قطعه میپره 70  منم رایزن دارم منتها نسله 1 (1600x)  مادربردم گیگابایت ab350 gaming 3 روی چوک ها و vrm mos  هیت سینک نداره هرچند خودم هیت سینک سرامیکی چسبوندم و یه فن دمنده هم بالاش زدم ولی الان با این تابستون گرم  یه رندر ساده دماش میشه 80! ولی سی پی یو روی 50-60 هست ( با واتر کولر  120 کپتن) با توجه به مدل برد شما بنظرم گیگابایت از چوک های مرغوب به هیچ عنوان استفاده نمیکنه البته که تا 120 درجه چوک تحمل داره ولی یک دفعه دما میکشه بالا من خودم دیگه واقعا از این دمای چوک خسته و عاصی شدم دنبال راه حل قطعی هستم

خلاصه  رم هام تیم گروپه که به مشکل خوردن با بدبختی گارانتی تعویض کرد سری جدیدی که دادن دیگه خیلی کم  بلو اسکرین دارم اما کد بلو اسکرین شما تا حدودی به درایور کارت گرافیک مربوطه یکبار با ddu پاک کن اخرین ورژن رو بریز اگه ولتاژ سی پی یو کور رو دست زدی  بزار دیفالت( برعکس اینتل  توی ای ام دی رایزن ولتاژ تا 1.5 هم میره ولی مشکلی پیش نمیاد چون تلورانس داره و ثابت اون ولتاژ نیست ) یکی از دلایل بلو اسکرین همین ولتاژ بود 

ایشالله که مشکلت هر چه زودتر حل شه 

لینک به دیدگاه

در در 6 مرداد 1398 در 03:14، Pixxo گفته است :

سلام خدمت دوستان

اقا منم 2700x دارم و رم هام XPG 3600MhZ بود . در مرحله اول رم ها رو ی فرکانس 3600 قرار دادم که با اجرا کردن هر گیم بلو اسکرین میداد

متوجه شدم که رایزن ها با فرکانس های بالای 3400 اکثرا مشکل دارن(( مگه اینکه طرف تو بحث اوور کردن حرفی باشه )) به همین دلیل فرمانس رم ها رو  روی 3200 گزاشتم از اون روز به بعد دیگه بلو اسکرین ندیدم

در مورد دما عرض کنم که من فرکانس Cpu  روی حالت گیمینک که پیش فرض مینبورد من 4.2GHz  هست گزاشتم و از خنک کننده Cooler master MA610P استفاده می کنم ولی باز دمااا خیلی بالاس که وقتی از سی پی یو استرس میگیرم دما از 80 درجه شروع میشه و تا 88 درجه ام میرسه ولی با فرکانس دیفالت 3.7 معمولا پایین تره ( در کل دما 71 طبیعیه برای این سی پی یو و جای نگرانی نیست )

در مورد مشکل اصلی تون دوستان همگی راهنمایی کردن و امیدوارم اگه انجام داده اید جواب مثبت گرفته باشید .

ولی به نظر من مشکل شما نرم افزاری هست و سخت افزاری مشکلی نداری

اگه دسترسی داری نسخه 1709 ویندوز رو نصب کن(با نرم افزار win update stop اپدیت رو کاملا خاموش کن ) و دوباره تست کن ببین مشکل حل شده یا نه

در 23 ساعت قبل، mohammadhossein گفته است :

سلام بنظرم از دمای سی پی یو نیست 

یک قطعه ای هست به نام vrm mos /soc  که ولتاژ رگلاتور ماژول گفته میشه  به شدت دماش میره بالا اصن بعضی مواقع میبینی سی پی یو روی 50 هست اون قطعه میپره 70  منم رایزن دارم منتها نسله 1 (1600x)  مادربردم گیگابایت ab350 gaming 3 روی چوک ها و vrm mos  هیت سینک نداره هرچند خودم هیت سینک سرامیکی چسبوندم و یه فن دمنده هم بالاش زدم ولی الان با این تابستون گرم  یه رندر ساده دماش میشه 80! ولی سی پی یو روی 50-60 هست ( با واتر کولر  120 کپتن) با توجه به مدل برد شما بنظرم گیگابایت از چوک های مرغوب به هیچ عنوان استفاده نمیکنه البته که تا 120 درجه چوک تحمل داره ولی یک دفعه دما میکشه بالا من خودم دیگه واقعا از این دمای چوک خسته و عاصی شدم دنبال راه حل قطعی هستم

خلاصه  رم هام تیم گروپه که به مشکل خوردن با بدبختی گارانتی تعویض کرد سری جدیدی که دادن دیگه خیلی کم  بلو اسکرین دارم اما کد بلو اسکرین شما تا حدودی به درایور کارت گرافیک مربوطه یکبار با ddu پاک کن اخرین ورژن رو بریز اگه ولتاژ سی پی یو کور رو دست زدی  بزار دیفالت( برعکس اینتل  توی ای ام دی رایزن ولتاژ تا 1.5 هم میره ولی مشکلی پیش نمیاد چون تلورانس داره و ثابت اون ولتاژ نیست ) یکی از دلایل بلو اسکرین همین ولتاژ بود 

ایشالله که مشکلت هر چه زودتر حل شه 

ممنون ازراهنمایی هاتون

عرض کنم که بایوس ریست کردم ، ویندوزهم  دوباره نصب کردم ( همون ورژن قبلی 1809) تا الان هیچکدوم از اون ایرادا قبلی پیدا نشد.

ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردن

لینک به دیدگاه

با سلام خسته نباشید

من کارت گرافیک R7370 2GB ام اس ای دارم الان چند روزه که خیلی داغ میشه

اول اومدم خمیر سیلیکون رو عوض کردم البته قبلش با الکل همه چیز رو تمیز کردم(خمیر سیلیکون گرونی نیست از همین معمولی ها ست ولی روی CPU هم همین خمیر هست و مشکل نداره

بعد با برنامه MSI afterburner تست کردم و کارت تست furMark رو هم تحمل میکنه ولی دما تا 80 درجه بالا میره با اینکه فن ها روی صد در صد هستند اوایل دما بالاتر از 67 کرش میکرد ولی الان اینطوری نیست ولی باز هم دما خیلی بالا میره و متوقف هم نمیشه یعنی اگه تست رو قطع نکنم همینطور بالا میره
مشکل از کجا هست؟

خیلی ممنون

مشخصات سیستم:

هارد: 4 ترابایت سیگیت

سی پی یو: I3-4160

پاور : گرین 430 وات EU+

مادربورد: P85-gaming g3 gigabyte

رم: 8 گیگ گیل

weh7_untitled.png

لینک به دیدگاه

مشکلتون دقیقا همون ماست چکیده(خمیر سیلیکون) بی خاصیتی هست که استفاده کردید! بهتره تا زمان تعویض با خمیر خوب استفاده نکنید.گرمای تولید شده توسط cpu اصلا با گرافیک قابل مقایسه نیست

نحوه استفاده از خمیر هم بگید 

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

مشکلتون دقیقا همون ماست چکیده(خمیر سیلیکون) بی خاصیتی هست که استفاده کردید! بهتره تا زمان تعویض با خمیر خوب استفاده نکنید

نحوه استفاده از خمیر هم بگید 

کارت رو باز کردم هر چی خاک بود تمیز کردم جوری که دیگه برق میزد 

البته بگم خمیر کارخونه ای کارت خشک خشک شده بود 

بعد با الکل همه چیز رو تمیز کردم خمیر رو زدم 

این خمیر خوبه؟https://www.digikala.com/product/dkp-873863/خمیر-سیلیکون-گرین-مدل-gt-4-premium#/tab-comments/&page=1&order=buyers

چک کردم ضریب انتقال حرارتش از زد 9 دیپ کول بهتره این 5 واته اون 4 وات

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، 6636 گفته است :

کارت رو باز کردم هر چی خاک بود تمیز کردم جوری که دیگه برق میزد 

البته بگم خمیر کارخونه ای کارت خشک خشک شده بود 

بعد با الکل همه چیز رو تمیز کردم خمیر رو زدم 

این خمیر خوبه؟https://www.digikala.com/product/dkp-873863/خمیر-سیلیکون-گرین-مدل-gt-4-premium#/tab-comments/&page=1&order=buyers

چک کردم ضریب انتقال حرارتش از زد 9 دیپ کول بهتره این 5 واته اون 4 وات

خوب هست اما عالی هم نیست البته خمیر خیلی خوب هم برای این کارت ارزش هزینه کردن نداره

بهتره روی 2 سطح gpu و هیت سینک خنک کننده بمالید..تو یوتوب بگردید مطلب زیاده

لینک به دیدگاه

نباید خمیر کارت رو عوض میکردید ؛ فقط گردگیری کافی بود

الان هم برای کارت گرافیک حداقل باید از Z9 استفاده کنید؛ پایین تر از این هیچ فرقی با خمیر 2-3ت نداره.

https://www.digikala.com/product/dkp-75428/خمیر-سیلیکون-دیپ-کول-z9

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، 6636 گفته است :

https://digik.ir/خمیر-سیلیکون-حرفه-ای-کولر-مستر-مدل-Master-Gel-Pro?search=خمیر سیلیکون

این خمیر چطوره؟

اگه این رو بزنم مشکل حل میشه؟

یکی از بهترین خمیر هاست این  من واسه CPU استفاده کردم دما از 55 بالا نمیره

لینک به دیدگاه

بنده روی چند کارت گرافیک خمیر z5 استفاده کردم و واقعا راضی بودم

دیجی گذاشته ۶۵تومن ولی فکر کنم بازار ۴۵تومن هم گیر بیاد.

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، 6636 گفته است :

https://digik.ir/خمیر-سیلیکون-حرفه-ای-کولر-مستر-مدل-Master-Gel-Pro?search=خمیر سیلیکون

این خمیر چطوره؟

اگه این رو بزنم مشکل حل میشه؟

این خمیر که عالیه 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

بنده روی چند کارت گرافیک خمیر z5 استفاده کردم و واقعا راضی بودم

دیجی گذاشته ۶۵تومن ولی فکر کنم بازار ۴۵تومن هم گیر بیاد.

بازار بد شده گرونتر ندن کمتر نمیدن . من خودم شاهدا  پارسال رایزن 1300 گرفتم دیجی میداد 520 بازار کمتر 550 نمیدادن. ولی کلا سری زد خمیر خوبین

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از راهنماییتون من همون خمیر کولر مستر رو میگیرم میزنم نتیجه رو اطلاع میدم

بازم خیلی ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوستان نمیدونم اینجا اصلا کسی هست که درست جواب گو باشه یا تجربه درست داشته باشه

کارت بنده ASUS ROG STRIX RX480-O8GB-GAMING هست  کارت تو بازی رنبو تنظیمات رو HDهست و  تنظیمات رو LOW هست دماش میشه 62 درجه توی HIGHTتنظیماتم همین دما هست و درصد چرخش فن هم 30تا40درصد هست کارت 3 سال رو سیستم بوده که 1.5اولیش اصلا استفاده نشده بوده فقط با سیستم روشن میشده وهمین  بنظرتون نیاز به تعوض خمیر و پد داره؟

دوباره چک کردم الان میاد رو حداکثر 54-55 درجه هست و کیفیت رو HD.و تنظیمات رو VERY HIGHT هست

البته زمان بازی کولر اتاق رو خاموش میکنم 

کیس رو برو کولر گازی 18 هزار هست بخاطر صدا نمیتونم بازی کنم خاموش میکنم 

بنظرتون اگر روشن باشه نیازی نیست؟

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

سلام دوستان نمیدونم اینجا اصلا کسی هست که درست جواب گو باشه یا تجربه درست داشته باشه

کارت بنده ASUS ROG STRIX RX480-O8GB-GAMING هست  کارت تو بازی رنبو تنظیمات رو HDهست و  تنظیمات رو LOW هست دماش میشه 62 درجه توی HIGHTتنظیماتم همین دما هست و درصد چرخش فن هم 30تا40درصد هست کارت 3 سال رو سیستم بوده که 1.5اولیش اصلا استفاده نشده بوده فقط با سیستم روشن میشده وهمین  بنظرتون نیاز به تعوض خمیر و پد داره؟

دوباره چک کردم الان میاد رو حداکثر 54-55 درجه هست و کیفیت رو HD.و تنظیمات رو VERY HIGHT هست

البته زمان بازی کولر اتاق رو خاموش میکنم 

کیس رو برو کولر گازی 18 هزار هست بخاطر صدا نمیتونم بازی کنم خاموش میکنم 

بنظرتون اگر روشن باشه نیازی نیست؟

سلام

خیر اصلا نیاز به تعویض خمیر نیست 

دما برای سری rx تا ۷۰ هم موردی نداره

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام گرافیکم Rx580 4gb asus هست  تو بازی فار کرای 5   رو حالت الترا بازی می کنم گرافیک به دمای 70 یا 71 میرسه ایا این حالت عادی 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، amir1155 گفته است :

سلام گرافیکم Rx580 4gb asus هست  تو بازی فار کرای 5   رو حالت الترا بازی می کنم گرافیک به دمای 70 یا 71 میرسه ایا این حالت عادی 

سلام بله معمولی هست

با کیس مناسب و فن مناسب دما یه 5 درجه کاهش پیدا می کنه.

ولی همینم عادیه

مشخصات سیستم رو بنویسید

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، amir1155 گفته است :

H310. I5 8400.

8gb ram geil evo x rgb.

B500 power.

Case deep cool dukes. 

Asus rx 580 4gb 

2 *fan green

دما مناسبه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...