رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان یه مورد دیگه وقتی کیسو باز کردم ازش عکس بندازم تو همون حالت که در کیس باز بود تست کردم دما از 70 تجاوز نکرد!

کیس تو مکان تقریبا بسته ای هستش ولی 3 تا فن داخل کیس هست.

یعنی کولینگ بد باعث این دماست؟

لینک به دیدگاه

منم یه سوال دارم چرا دمای سی پیو من اینقدر پایین میاد درسته فرکانس پایینه اما این دما برای این سی پیو عجیبه به نظرم 

315452476_B87C3C2B-C613-45A2-AAC9-BA2061375786.png.thumb.jpg.49e1706b5ecfc5613135bca167706410.jpg

لینک به دیدگاه

سلام
سیستم گرفتم با کارت گرافیک  asus gt 730 sl-2g-gddr5-brk

فن نداره و هیت سینکی هستش.
راستش توی بازی فورتنایت دماش میره توی هشتاد ،هشتادو خورده ای. وقتی به هیت سینکش دست میزنم واقعا دستم بدجور میسوزه انگار دماش بیشتره. البته شاید من اشتباه میکنم.
میخوام بدونم این دما مشکلی نداره؟ توی تست استرس با برنامه FUR MARK دماش به اینقدر نمیرسه حداکثر هفتاد نمیدونم چرا.
این دما به کارت گرافیک اسیب نمیرسونه یا به بقیه سیستم؟
اگر بسوزه گارانتی زیر بار میره؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان کی میدونه که چطور سنسور دمایی درون جعبه مادربرد چگونه نصب میشه لطفا رانمایی کنید.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

سلام
سیستم گرفتم با کارت گرافیک  asus gt 730 sl-2g-gddr5-brk

فن نداره و هیت سینکی هستش.
راستش توی بازی فورتنایت دماش میره توی هشتاد ،هشتادو خورده ای. وقتی به هیت سینکش دست میزنم واقعا دستم بدجور میسوزه انگار دماش بیشتره. البته شاید من اشتباه میکنم.
میخوام بدونم این دما مشکلی نداره؟ توی تست استرس با برنامه FUR MARK دماش به اینقدر نمیرسه حداکثر هفتاد نمیدونم چرا.
این دما به کارت گرافیک اسیب نمیرسونه یا به بقیه سیستم؟
اگر بسوزه گارانتی زیر بار میره؟

خیلی جای نگرانی نیست 

ممکنه تهویه کیس مشکل داشته باشه.

اول در کیس رو باز کن و بعد با بازی تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید.البته دمای اتاق هم بی تاثیر نیست

لینک به دیدگاه

سلام

دما تا 85 درجه برای اکثر کارت گرافیک ها مشکلی نداره .

ضمنن دمای 60 درجه برای سوزوندن دست کافیه . پس منطقی هستش که با دمای 80 درجه دست رو حسابی بسوزونه .

این که کولر به شدت داغ هستش نشون میده که دما به خوبی از چیپست به کولر منتقل میشه و نیازی دست بردن در کولر نیست . شما میتونید یه فن رو به روی کارت گرافیک قرار بدید تا دمای رو کاهش بده .

فراموش نکنید در قطعات  دمای کمتر = عمر بیشتر

لینک به دیدگاه

کارت من زوتاک هست و دماش چه تو بازی های سنگین چه سبک دماش 80 هست فقط فنشه که گاهی اروم و گاهی سریعه

لینک به دیدگاه

این تاپیک‌رو کلا فراموش کرده بودم ! 

از همه دوستانی که راهنمایی کردن متشکرم، 

مشکل من رفع شد .‌‌.. 

اول اینکه من زیادی حساس بودم بعد تست چنتا مادربرد دیگه فهمیدم همه همینطوره !

دومم تهویه کیسم زیاد خوب نبود کیسم رو عوض کردم و الان ۶ فن دارم ۳ ورودی ۳ خروجی و مشکلی ندارم 🌹

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

خیلی جای نگرانی نیست 

ممکنه تهویه کیس مشکل داشته باشه.

در 7 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

دما تا 85 درجه برای اکثر کارت گرافیک ها مشکلی نداره .

در 6 ساعت قبل، sinatak گفته است :

کارت من زوتاک هست 

مرسی از همه دوستان بابت نظر دادن . راستش چون اولین تجربه خرید پی سی بود واسم غیر قابل باور بود این دما. فکر کنم اگر سه تا فن دیگه به کیس اضافه کنم تهویه بهتر بشه و دما چند درجه ای بیاد پایین . چون الان فقط یک فن  به پشت کیس وصل هست. دمای محیطمم زیاد خوب نیست  حدودا 27،28درجس

لینک به دیدگاه

بهتره یدونه فن هم به سینک گرافیک بچسبونی 5 سانتی باشه و دور بالا

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

بهتره یدونه فن هم به سینک گرافیک بچسبونی 5 سانتی باشه و دور بالا

حتما این کارو میکنم

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

مرسی از همه دوستان بابت نظر دادن . راستش چون اولین تجربه خرید پی سی بود واسم غیر قابل باور بود این دما. فکر کنم اگر سه تا فن دیگه به کیس اضافه کنم تهویه بهتر بشه و دما چند درجه ای بیاد پایین . چون الان فقط یک فن  به پشت کیس وصل هست. دمای محیطمم زیاد خوب نیست  حدودا 27،28درجس

نیاز به اضافه کردن 3 تا فن ندارید

یه فن به جلوی کیس اضافه کنید(طرجیحا کمی قدرتش بیشتر از فن عقب باشه) باید کاهش چند درجه ای دما رو ببینید.

اگر اصرار به اضافه کردن فن بیشتر دارید میتونید فن های جلوی کیس رو 2 عدد کنید و اگر بازم اصرار به اضافه کردن دارید میتونید یه فن رو درصورتی که کیس اجازه بده بالا وصل کنید(دقت کنید فن های جلوی کیس در هر حالتی مکنده هوا به داخل کیس باشند و فن های عقبی یا بالایی هم دمنده هوا به خارج کیس)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

دوست عزیز من خودم در کیسم بازه تو گیم دمای cpu حدود ۵۴ هست ولی در حالت در کیس بسته به حدود ۶۰ میرسه 

Cpu i7 3770

khamir : green gt4

fan: liquid cooler glasier 120 a

لینک به دیدگاه

برای من تو گیم ماکس 75عه با خمیر همین خمیر gt4 که خب نسبتا بالاست البته فن استوک روشه

البته این تاپیک مال دو هفته پیشه حدودا و نباید دیگه اپ بشه

لینک به دیدگاه

سلام 

من یه لپ تاپ مدل hp Elite book8470w  لپ تابم زیادی داغ میکنه. میخواستم بپرمسم طبیعییه؟ میتونم باهش دوتا 2 بازی کنم؟ موقع شارژ کردن اگه ازش استفاده کنم مشکلی پیس نمیاد؟ 

لینک به دیدگاه

خب قرار شد همینجا اعلام کنم که بلاخره cpu مشکل داره یا باید واتر رو عوض کنم

بلاخره امروز یه نوتوس 400 گرین روش سوار کردم و دیدم بله خدارو شکر مشکل از واتر هست

فن سنگین و جاگیریه و چون گارانتیشم تموم شده بود 240 خریدم و با گارانتیش الان300😁

صدا فنشم حتی رو نهایت سرعت اذیت نمیکنه

با اینکه خمیر خودش گم و گور شده بود و خمیر اشغال زدیم دما تو فول لود از 75 بالاتر نمیره که خمیر خوب بزنم فکر کنم بیاد زیر هفتاد

در کل با این قیمت عالیه

الانم یه بازی فشرده فایت گرل نصب کردم و بالاترین دما تو شوک حرارتی 78 ثبت شد و رو لود صد در صد اکثر وقتا زیر 75 بود  تو نیم ساعت و این عالیه

دوستان دقت کنن که قبل این یه فن سر سری انداختم و فکر کردم مشکل از سی پی یو هست

پس اگه مشکل منو داشتید حتما قبلش فن درست حسابی بندازید و چک کنید و بعد اگه مطمئن شدید فن و واتر سالمه بدید دلید

راستی دمای بیکاری سیستم 26 هست که واقعا عجیبه برام چون اون اوایل که واتر پمپ درست بود هم دما تو زمستون دو سه درجه بالاتر بود

یعنی فن هوایی تو حالت بیکاری عملکرد بهتری از واتر کولر داره؟!

در ضمن سی پی یو  هم 6700k

ویرایش شده توسط (Naughty boy)
لینک به دیدگاه

کجاش داغ میکنه؟ یا فن کولینگ خوب بخر بزار زیرش

لینک به دیدگاه

فک کنم پردازنده. دماش رو 78 بود بدون فعالیت سنگین

فن براش بگیرم چقدر تاثیر داره؟ 

ویرایش شده توسط M. Azadi
لینک به دیدگاه

سلام دوستان من سی پی یوم i5 2500k حالت پیشفرض با فن پیشفرض هست

دما حالت عادی 61 و تو بازی حدود 90

راهنمایی میخواستم در رابطه خرید کولر مناسب و خمیر سیلیکون مناسب که میخوام سی پی یو رو حداقل تا 4.2 اورکلاک کنم

پیشنهاد شما چیه دوستان ؟

کیس هم x3 gaming گرین هست دارای 5 فن کیس اوکی هست به نظرتون ؟ 

و سوال بعدی چجوری میتونم سرعت فن کیس تنظیم کنم دو تاشو وصل کردم به مادربرد

photo_2019-11-16_19-39-05.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوست عزیز قطعا مشکل در کولر یا خمیر و یا ولتاژ پردازنده وجود داره.

بنده سال ها تعداد زیادی از این پردازنده داشتم و تست کردم هیچ کدوم دمای بالای 70 با کولر استوک نداشتند. به دلیل اینکه در این نسل IHS به die لحیم شده و بهترین انتقال حرارت رو داره و مشکل که در نسل های بعدی اینتل برای دفع حرارت بود در این سری نداشتیم.

برای 2500k یه کولر با 4 هیت پایپ 6 میلیمتری برای فرکانس 4.2 تا 4.5 گیگاهرتز کاملا جوابگو هست و دما در محدوده زیر 75 درجه کنترل میشه معمولا/

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/cpu-cooling/green-notus400-pwm-cpu-cooler.html

خمیر نسبتا مرغوب هم که روی کولر جدید هست.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

من 5 سال هست این سی پی یو رو دارم و به 4.5 اورش کردم ، بین حالت دیفالت و حالت اور 20 درجه اختلاف دما وجود داره ، فنم ماچو هست و خمیر سیلیکون از این هزار تومنی ها ، اگر خمیر سیلیگون مثلا z9 استفاده کنم دما حدودا 10 درجه پایین تر میاد شایدم بیشتر، قدرت 2500k در حالت اور به 4.5 حدود 33درصد قویتر میشه ولی تو بازی نهایت 10 درصد باعث افزایش فریم میشه

mqth_found_37168368_3303544.jpg

2500k_3.3

p9s_2500k_amp_3.3_ghz_test_2.jpg

sihb_cpu_temperatures_i5_2500k_3.3_ghz.j

2500k_4.5

p1mv_2500k_amp_4.5_ghz_test_3.jpg

xug5_cpu_temperatures_i5_2500k_4.5_ghz.j

لینک به دیدگاه

ممنون از شما خوب من تا 200 میخوام هزینه کنم برای کولر و خمیر بهترین قطعه هایی که میتونم بگیرم براش چیه ؟ (دست دو)

میخوام دما موقع فشار 65 بیشتر نشه دیگه 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...