رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

تو برنامه Prime95 گزینه اول رو انتخاب کنید بعد تست بگیرید

bg4d_001.jpg

لینک به دیدگاه

On 5 دی 1398 at 7:00 PM, ِDr.Saleh Derakhshan said:

من روباتی برای بازار ارز نوشتم پردازش بالایی طلب بود که بتونم تحلیل داده های این روبات رو در سالهای گذشته ببینم .. برای من مشهود بود نه حالا آنچنانی ولی با آور bclk بهتر بود  -آقا من خیلی ازتون ممنونم بهره بردم از اطلاعاتتون پاور 850 فول ماژول هست که اشتباه نکنم 1850 خریدم ناقابله .

من دقیقا به همین موضوع ضعف این مادربرد شک کرده بودم چون منو یاد 8700 مینداخت چون قبلا داشتم و چون ضریب k نداشت یه حد خیلی محدود خود تراشه اجازه آور میداد و حالا اینجا با اینکه اینتل ضریب رو باز گذاشته توی سری X اما واقعا برای من 4100-4200 بیشتر از پایداری در میاد حتی با ظریب BClk 100 . الان که نظرتو دیدم ایمان آوردم مشکل همین بستر ضعیف مادربرد هست .. راستش من این مین رو بندل گرفتم و که حدود 650 تومن ارزون تر از بندل ایسوس پرایم دراومد برام . 

مدل های بالاتر آعروس خوبه برای اورکلوک ولی این مدل شدیدا ضعف داره در مدار تغذیه اش هرچند بایوسش هم راه نمیاد برای اورکلاک تو این مدل .

لینک به دیدگاه

در در 6 دی 1398 در 20:20، matrix.trixx گفته است :

درود دوست عزیز این سری هیچ کدومشون لحیم نیست حتی i9 7980xe و اینتل از خمیر استفاده کرده عکس پردازنده 10 هسته ای از همین سری i9 7900x که ihs رو برداشتن ضمیمه می کنم

Intel-Core-X-Die-740x692.png

بله سری هفتم خمیری هستن و لی سری نهم لحیمی  هستن

تنها راه خلاص شدن از دمای سری هفتم فقط دیلید و تعویض خیمر هست 

خودم دارم کله میزنم با 7900 خیلی دماش بالاست با بهترین و گرون ترین کولر کورسیر h115ipro 

ولی بهدلیل قیمت بالا قطعات و احتمال اسیب میترسم دیلید کنم 

لینک به دیدگاه

در در 9 دی 1398 در 07:13، ِDr.Saleh Derakhshan گفته است :

دوستان گرامی با تشکر از جناب  matrix.trixx و تمامی عزیزانی که منت گذاشتن و برای کمک به حل مشکل من کامنت گذاشتن عرض کنم که بالاخره مشکل رو با سرنخ هایی که بهم دادید پیدا کردم .. توی تنظیمات بایوس در قسمت تنظیمات ولتاژ پارامتری بنام pwm phase controll بود که اونو از حالت auto روی حالت ext extreme گذاشتم ولتاژ هم دستی فیکس کردم و   نهایتا به فرکانس 4.8 گیگ و با پایداری سیستم رسیدم .😍ty.thumb.jpg.9530fde9488a3a4a30353141e98ba9cb.jpg

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با سلام خدمت شما دوستان عزیز من یک اس اس دی لایت ان دارم که دماش از وقتی گرفتم و روی سیستم نصب کردم با هر برنامه ای چک میکنم روی 50 هست و نه بالا میره نه پایین میآد یعنی همون لحظه روشن کردن و بالا اومدن سیستم .میزنه 50 در حالی که هوا هم توی اتاق و کیس اصلا گرم نیست و تقریبا سرد هست.

توی برنامه هارد دیسک سنتینل کنار اسم هارد نوشته ریکاوری

میخواستم یک راهنمایی کنید که آیا عادی هست یا مشکلی وجود داره.

لینک به دیدگاه

16 hours ago, Coffee Addicted said:

مدل دقیق SSDرو ذکر کن

liteon lcs 128 L9S HP

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، asghar212 گفته است :

liteon lcs 128 L9S HP

تا 50ایرادی نداره، جای SSDرو عوض کن،بعضی کیس ها برای HDDوSSDچیزی شبیه صندوق گذاشتن کیس های قدیمی اینطوری جاشو عوض کن

Most SSDs are rated for running within a temperature range of 0ºC up to a max temp of 70ºC

https://harddrivegeek.com/ssd-temperature/

لینک به دیدگاه

32 minutes ago, Coffee Addicted said:

تا 50ایرادی نداره، جای SSDرو عوض کن،بعضی کیس ها برای HDDوSSDچیزی شبیه صندوق گذاشتن کیس های قدیمی اینطوری جاشو عوض کن

Most SSDs are rated for running within a temperature range of 0ºC up to a max temp of 70ºC

به نظرتون این یک باگ نرم افزاری از خود اس اس دی نیست؟

کنید من مطمئنم هوای داخل کیسم شاید الان 10 باشه خیلی خنکه هوای اتاق هم خنکه هست.

از لحظه ای که ویندوز بالا میاد میزنه 50 درجه هست تا وقتی خاموش میکنم اصلا تکون نمیخوره این عدد.

امروز خاموشش کردم پی سی رو بعد اس اس دی رو تو دست گرفتم دیدم اصلا دمایی نداره خیلی پایینتر از 50 به نظر میاد

تو برنامه هارد دیسک سنتینل جلوی 50 درجه نوشته ریکاوری.این معنی خاصی داره؟

هارد 3 ترا هم نصب دارم کنارش که دمای اون رو درست نشون میده

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

به نظرتون این یک باگ نرم افزاری از خود اس اس دی نیست؟

کنید من مطمئنم هوای داخل کیسم شاید الان 10 باشه خیلی خنکه هوای اتاق هم خنکه هست.

از لحظه ای که ویندوز بالا میاد میزنه 50 درجه هست تا وقتی خاموش میکنم اصلا تکون نمیخوره این عدد.

امروز خاموشش کردم پی سی رو بعد اس اس دی رو تو دست گرفتم دیدم اصلا دمایی نداره خیلی پایینتر از 50 به نظر میاد

تو برنامه هارد دیسک سنتینل جلوی 50 درجه نوشته ریکاوری.این معنی خاصی داره؟

هارد 3 ترا هم نصب دارم کنارش که دمای اون رو درست نشون میده

با HD TUNEهم چک کن،دمای SSDخودم تو HD TUNEوSentinelتفاوتی نداره رو 39هستش

لینک به دیدگاه

4 minutes ago, Coffee Addicted said:

با HD TUNEهم چک کن،دمای SSDخودم تو HD TUNEوSentinelتفاوتی نداره رو 39هستش

همین الان چک کردم اونم 50 نشون میده

با هارد دیسک سنتینل و کریستال دیسک اینفو هم 50 نشون میده

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، asghar212 گفته است :

همین الان چک کردم اونم 50 نشون میده

با هارد دیسک سنتینل و کریستال دیسک اینفو هم 50 نشون میده

پس حتما سنسور دماش مشکل داره و کار نمیکنه. تا حالا دمایی بجز 50 درجه نشون داده؟ منظورم هر عددی بجز 50 هست حتی 49 یا 51. 

ضمنا SSD یا برعکس بقیه قطعات تو دمای بالاتر کارایی و سرعت بیشتری دارن (دمای خوب براشون حدود 40 تا 50 درجست) و تو دماهای پایین سرعتشون افت میکنه. این گرمادوست بودن به ماهیتشون مربوطه و هیچ ایرادی نداره. اما اگه فقط یه عدد رو به عنوان دما نشون میده ایراد داره. اگه ممکنه اسکرینشات بفرستید از برنامه ی تست

لینک به دیدگاه

48 minutes ago, Persian Assassin said:

پس حتما سنسور دماش مشکل داره و کار نمیکنه. تا حالا دمایی بجز 50 درجه نشون داده؟ منظورم هر عددی بجز 50 هست حتی 49 یا 51. 

ضمنا SSD یا برعکس بقیه قطعات تو دمای بالاتر کارایی و سرعت بیشتری دارن (دمای خوب براشون حدود 40 تا 50 درجست) و تو دماهای پایین سرعتشون افت میکنه. این گرمادوست بودن به ماهیتشون مربوطه و هیچ ایرادی نداره. اما اگه فقط یه عدد رو به عنوان دما نشون میده ایراد داره. اگه ممکنه اسکرینشات بفرستید از برنامه ی تست

خدمت شما.

اصلا همش روی 50 درجه هست تکون نخورده تا حالا

lite on.png

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، asghar212 گفته است :

خدمت شما.

اصلا همش روی 50 درجه هست تکون نخورده تا حالا

lite on.png

خب پس جای نگرانی نیست. احتمال خیلی بالا میدم که اصلا سنسور حرارتی نداره و ارور میده (گرفتن یه عدد ثابت یعنی همین). وحتی اگه داشته باشه و از کار افتاده باشه هم ربطی به سلامتی SSD نداره. فقط نمیتونید دماش رو مانیتور کنید. یه احتمال دیگم وجود داره و اون اینه که درایور خاصی نیاز داره و شما نصب نکردید. سایت سازندش رو چک کردید برای درایور؟

لینک به دیدگاه

43 minutes ago, Persian Assassin said:

خب پس جای نگرانی نیست. احتمال خیلی بالا میدم که اصلا سنسور حرارتی نداره و ارور میده (گرفتن یه عدد ثابت یعنی همین). وحتی اگه داشته باشه و از کار افتاده باشه هم ربطی به سلامتی SSD نداره. فقط نمیتونید دماش رو مانیتور کنید. یه احتمال دیگم وجود داره و اون اینه که درایور خاصی نیاز داره و شما نصب نکردید. سایت سازندش رو چک کردید برای درایور؟

ببخشید هر چی میگردم چیزی پیدا نمیکنم حتی توی سایت سازندش اصلا هر چی هم دانلود میکنم کار نمیکنه شما میتونید بی زحمت لینکی چیزی برای ویندوز 10 برام پیدا کنید ممنون میشم

ویرایش شده توسط asghar212
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، asghar212 گفته است :

ببخشید هر چی میگردم چیزی پیدا نمیکنم حتی توی سایت سازندش اصلا هر چی هم دانلود میکنم کار نمیکنه شما میتونید بی زحمت لینکی چیزی برای ویندوز 10 برام پیدا کنید ممنون میشم

با این اوصاف سنسور نداره و طبیعی هست که درایوری هم براش ندادن. و اینم اصلا چیز بدی نیست. خیلی از بالا رده ها (مخصوصا تو محصولات یه مقدار قدیمی تر) هستن که سنسور حرارتی ندارن. اگه درست کار میکنه به نظرم زیاد حساس نشو و بزار کارشو بکنه 😉

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

cpu سیستم من مدتی هست که دمای خیلی زیادی پیدا میکنه و در حالت لود 20 درصد دمایی بین 50 تا 60 درجه داره

مشخصات سیستم

core i7 6700 k

corsair h115 i

trident z 16 gb 3200

gtx 1070 ti

مدتی هم هست که سنسور دمای خود کولینگ از کار افتاده من با برنامه corsair link و ICUE  چک کردم و فرقی نداشت اما با CORSAIR LINK دمای CPU معلومه

خمیر سیلیکون عوض کردم حتی کولینگ رو دادم گارانتی و مایعشو عوض کردن اما بدتر شد (قبل از اینکه بدم گارانتی با لود 20 درصد دمای حدودا 40 تا 50 درجه داشت!)

یه نکته خیلی خیلی عجیب هم هست که اگر سرعت فن های رادیاتور رو کم کنم دمای CPU  هم کمتر میشه!!

لینک به دیدگاه

سلام

یکی از دوستان بنده یه کارت سافایر rx 580 مدل 8 گیگ داره، ظاهرا مموری کلاک روی 1750 بوده که باید روی 2000 می بوده، حالا ایشون دست به فلش بایوس زده با نرم افزار Atiflash تحت ویندوز و بدون فلش بوت، بایوس هم ظاهرا دقیقا برای مدل گرافیکش پیدا نکرده بوده و نزدیکترین بایوسی که شبیه مشخصات کارتش رو داشته استفاده کرده، البته قبل از فلش از بایوس گرافیک بکاپ گرفته، بعد از گرفتم پیام موفقیت آمیز بودن فلش بایوس، نرم افزار ازش خواسته که ریبوت کنه و اینکارو کرده، اما صفحه سیاه شده بعد از بوت و مانیتور  No Signal داده، ایشون هم سیستم رو خاموش کرده و سعی کرده که با فلش بوت و گرافیک انبورد از راه حل های داخل یوتیوب مشکل رو حل کنه و بایوس قبلی رو برگردونه که موفق نشده واین ارور می گیره : adapter not found error 0fl01

دوستان ممکنه راهنمایی کنن که چه کاری میشه انجام داد الان؟

ویرایش : خوب خوشبختانه با گرافیک آنبرد تونستم بایوس قبلی رو از طریق همون نسخه ای از Atiflash که استفاده شده بود به بایوس قبلی برگردونم و کارت دوباره تصویر میده، فقط یه قضیه ای هست ، شات GPUZ رو میگذارم اینجا به نظر شما اعداد یک مقدار فرق نمی کنه؟ کارت برای ماین طبق گفته مالک قبلی به هیچ وجه استفاده نشده:

1.thumb.gif.75722753aa8b2613621abaa61ae2d658.gif

به نظر شما آیا نیازی هست که کارت بایوسش فلش بشه ؟ اگر آره؟ چطور میتونم بایوس مناسب این کارت رو پیدا کنم؟

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

درود.

اصولا باید کلاک  مموری روی 2000 میبود!

ولی خب کارت های سافایر بایوس دوگانه دارند. شما میتونستید با بایوس دوم از طریق دکمه تعبیه شده روی کارت بوت کنید. شما بایوس رو سوئیچ کنید شاید بایوس دوم این مشکل رو نداشته باشه.

اما خب فکر نکنم به بایوسم نیاز باشه با برنامه sapphire tirxx مموری رو اورکلاک کنید بعید میدونم تا 2000 و حتی بیشتر هم مشکلی بوجود بیاد.

ویرایش شده توسط xXxHO3EiNxXx
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

درود.

اصولا باید کلاک  مموری روی 2000 میبود!

ولی خب کارت های سافایر بایوس دوگانه دارند. شما میتونستید با بایوس دوم از طریق دکمه تعبیه شده روی کارت بوت کنید. شما بایوس رو سوئیچ کنید شاید بایوس دوم این مشکل رو نداشته باشه.

اما خب فکر نکنم به بایوسم نیاز باشه با برنامه sapphire tirxx مموری رو اورکلاک کنید بعید میدونم تا 2000 و حتی بیشتر هم مشکلی بوجود بیاد.

ممنون،  بایوس دوم نداره، کارت ، نگاه کردم سوییچش اصلا روی کارت نیست. به نظرم بهتره همون اور بشه بهتره، بایوس ریسک داره، یه بار بریک بشه اون وقت بیا و درستش کن 😀

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Games_OD گفته است :

ممنون،  بایوس دوم نداره، کارت ، نگاه کردم سوییچش اصلا روی کارت نیست. به نظرم بهتره همون اور بشه بهتره، بایوس ریسک داره، یه بار بریک بشه اون وقت بیا و درستش کن 1f600.png

طبق این تصویر سوئیچ بایوس روی این کارت تعبیه شده!

تصویر از سایت سازنده

در این تصویر گوشه پایین سمت چپ کارت یک شکاف وجود داره که بالاش نوشته شدهBIOS SWITCH

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

طبق این تصویر سوئیچ بایوس روی این کارت تعبیه شده!

تصویر از سایت سازنده

در این تصویر گوشه پایین سمت چپ کارت یک شکاف وجود داره که بالاش نوشته شدهBIOS SWITCH

بله دیدم این رو، ولی ظاهرا این کارت اون مدل نیست، و اون شکاف رو نداره کلا.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...