رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 10 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

در اون صورت مدل کارت تون Pulse هست فکر کنم؟ 

درسته ، ظاهرا پالس هست.البته بک پلیتش اون خط قرمز رو نداره.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

سلام دوستان منم 6700k و asus maximus v3 hero aplha دارم وخنک کنندم h115 i  و تقریبا همین مشکلات رو دارم راه حلی چیزی داره ؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Saman Taji گفته است :

در اون صورت مدل کارت تون Pulse هست فکر کنم؟ 

شما کارت پالس داشتید؟ من کارت رو باز نکردم هنوز، ولی داخل بازی که میرم فن یکدفعه از 20 درصد میره روی 80 و دمای کارت هم از 27 میره روی +70 ، احتمالا باید خمیرش عوض بشه درسته ؟

لینک به دیدگاه

سلام ، احتمال زیاد خمیر زیر ihs خشک شده و باید تعویض بشه. اگه به نتیجه ای نرسیدین من میتونم واستون انجام بدم. 

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد خمیر زیر ihs خشک شده.باید تعویض بشه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

طبق این تصویر سوئیچ بایوس روی این کارت تعبیه شده!

تصویر از سایت سازنده

در این تصویر گوشه پایین سمت چپ کارت یک شکاف وجود داره که بالاش نوشته شدهBIOS SWITCH

کارت رو باز کردم برای چک کردن خمیر، مغزم سوت کشید! مالک قبلی کارت گرفته بوده یکی از این تکه های لاستیکی که روی چیپ های مموری میزارن رو برداشته بوده، یدونه چسبونده بود اندازه خود چیپ گرافیک پشت کاپر روی کولر که باید چیپ رو خنک کنه! 😯🤣🤣 و خمیر رو مالیده بود روی همون پلاستیک! 🤐دیگه تا ته ماجرا رو برید خودتون! بیخود نبوده دما تو ویندوز و کارهای عادی 27 ولی با کمترین لودی می چسبیده به 80-100! خدارحم کرده کارتش نسوخته! من دیگه الان می تونم بگم "Now I've seen everything!" 🤣

لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Games_OD گفته است :

کارت رو باز کردم برای چک کردن خمیر، مغزم سوت کشید! مالک قبلی کارت گرفته بوده یکی از این تکه های لاستیکی که روی چیپ های مموری میزارن رو برداشته بوده، یدونه چسبونده بود اندازه خود چیپ گرافیک پشت کاپر روی کولر که باید چیپ رو خنک کنه! 1f62f.png🤣🤣 و خمیر رو مالیده بود روی همون پلاستیک! 1f910.pngدیگه تا ته ماجرا رو برید خودتون! بیخود نبوده دما تو ویندوز و کارهای عادی 27 ولی با کمترین لودی می چسبیده به 80-100! خدارحم کرده کارتش نسوخته! من دیگه الان می تونم بگم "Now I've seen everything!" 🤣

حالش خوب بوده 😂

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، xXxHO3EiNxXx گفته است :

حالش خوب بوده 1f602.png

نمی دونم والا، من الان خمیر رو تعویض کردم با خمیر خوب، منتها هنوز همون مشکل پابرجاست، با تست Heaven Valley که میگیرم یا توی بازی نسبتا سنگین که میرم، دما یدفه میره رو 80، دور فن 100 میشه و صفحه سیاه میشه، مونیتور می زنه No Signal ، هیچ کاری هم نمیشه کرد جز خاموش کردن دستی سیستم. احتمال داره که گرافیک عیب کرده باشه؟

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

فرکانس رو با msi afterburner بیارید پایین ببینید مشکل حل میشه

پایینترین حد ممکنه

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

درسته ، ظاهرا پالس هست.البته بک پلیتش اون خط قرمز رو نداره.

کارت پالس این شکلی هست دقیقا 

backplate-2.thumb.jpg.36ba9246f75c77ea2c624664d2846775.jpg

در 5 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

شما کارت پالس داشتید؟ من کارت رو باز نکردم هنوز، ولی داخل بازی که میرم فن یکدفعه از 20 درصد میره روی 80 و دمای کارت هم از 27 میره روی +70 ، احتمالا باید خمیرش عوض بشه درسته ؟

بله کارت من مدل پالس هست اما مشکلی که شما گفتید رو نداره دما حداکثر روی فشار بالا میره حدود ۷۵ در حالت معمول گیمینگ بین ۶۰ تا ۶۵ میچرخه کلا کارت خنکی هست اما صدای فن ها روی لود که نزدیک ۴۰ تا۵۰ درصد میشه خیلی بالاست و بیشتر از اون هم آزاردهنده میشه من فکر کنم بایوس ش رو عوض کنید درست میشه

در 2 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

کارت رو باز کردم برای چک کردن خمیر، مغزم سوت کشید! مالک قبلی کارت گرفته بوده یکی از این تکه های لاستیکی که روی چیپ های مموری میزارن رو برداشته بوده، یدونه چسبونده بود اندازه خود چیپ گرافیک پشت کاپر روی کولر که باید چیپ رو خنک کنه! 1f62f.png🤣🤣 و خمیر رو مالیده بود روی همون پلاستیک! 1f910.pngدیگه تا ته ماجرا رو برید خودتون! بیخود نبوده دما تو ویندوز و کارهای عادی 27 ولی با کمترین لودی می چسبیده به 80-100! خدارحم کرده کارتش نسوخته! من دیگه الان می تونم بگم "Now I've seen everything!" 🤣

مثل اینکه باز هم کردید و خمیر رو تعویض من نظر قطعی نمیتونم بگم اما کارت رو روی سیستم دیگر هم امتحان کنید احتمال ش میره که زیر فشار و دمای بالا کارت آسیب داده باشه صاحب قبلی با کارت ماین کرده اصلا؟

ویرایش شده توسط Saman Taji
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Saman Taji گفته است :

کارت پالس این شکلی هست دقیقا 

backplate-2.thumb.jpg.36ba9246f75c77ea2c624664d2846775.jpg

بله کارت من مدل پالس هست اما مشکلی که شما گفتید رو نداره دما حداکثر روی فشار بالا میره حدود ۷۵ در حالت معمول گیمینگ بین ۶۰ تا ۶۵ میچرخه کلا کارت خنکی هست اما صدای فن ها روی لود که نزدیک ۴۰ تا۵۰ درصد میشه خیلی بالاست و بیشتر از اون هم آزاردهنده میشه من فکر کنم بایوس ش رو عوض کنید درست میشه

مثل اینکه باز هم کردید و خمیر رو تعویض من نظر قطعی نمیتونم بگم اما کارت رو روی سیستم دیگر هم امتحان کنید احتمال ش میره که زیر فشار و دمای بالا کارت آسیب داده باشه صاحب قبلی با کارت ماین کرده اصلا؟

ظاهر کارت دقیقا شبیه بالاسـت منتها اون خط های قرمز رو نداره، بک پلیت دقیقا شبیه اینه:

11265_01_RX580_NITRO_plus_8GB_800x500_05

صاحب قبلی می گه که اصلا ماین نکرده، ازین طرز خمیر زدنش هم معلومه که از ماین چیزی سر در نمی آورده اصلا. کارت در حالت idle . معمولی خوبه، اما به محض اینکه کمی بره زیر فشار سریع دما میره بالا، با Heaven Benchmark 4.0 دمای کارت سریعا میره بالا و دور فن 100 میشه، به محض رد شدن از 81 صفحه سیاه میشه و مانیتور No Signal . بایوس دقیق کارت رو از کجل بفهمم کدومه که آپدیت کنم مثل سری قبلی نشه که تصویر نده؟ در ضمن اینجا هم یه روش گفته شده :

https://community.amd.com/thread/232643

هنوز تست نکردم.ولی ظاهرا علاج کارنیست چون خود این شخص دو ماه بعد دوباره به مشکل برخورده و کارت رو پس فرستاده.

لینک به دیدگاه

سلام

اون پد حرارتی رو از چیپ بکنید

خمیر بزنید 

اون پیام n signal برای دمای gpu نیست

برای دمای vrm میتونه باشه

دمای vrm چک کنید

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ashkan13_13 گفته است :

فرکانس رو با msi afterburner بیارید پایین ببینید مشکل حل میشه

پایینترین حد ممکنه

فقط core clock رو با افتربرنر تا آخرین حد ممکن که عدد 665 میشه ، آوردم پایین و مموری کلاک رو دست نزدم. تست Heaven رو پاس کرد بدون بلک اسکرین، ولی fps پایین بود به نسبت، میتونید بگید مشکل از چیه؟

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، AMIR_JEXOB گفته است :

سلام دوستان منم 6700k و asus maximus v3 hero aplha دارم وخنک کنندم h115 i  و تقریبا همین مشکلات رو دارم راه حلی چیزی داره ؟

فقط دیلید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، mَd گفته است :

سلام

خمیر بزنید 

دمای vrm چک کنید

سلام، اون رو که همون تا دیدم جدا کردم، تمیز کردم و خمیر تازه زدم، اونطوری که دوستمون بالا گفتن باافتر برنر core clock را تاآخرین حد ممکن پایین آوردم ودیگه مشکل بلک اسکرین تو تست Heaven Valley نداد، ولی fps پایین بود، می دونید مشکل از چی می تونه باشه؟

لینک به دیدگاه

سلام بایوس دقیق رو میتونید‌ توی این سایت پیدا کنید

https://www.techpowerup.com/vgabios/

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام بایوس دقیق رو میتونید‌ توی این سایت پیدا کنید

https://www.techpowerup.com/vgabios/

سلام، تشکر الان من این فیلترها رو اعمال کردم:

https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=AMD&manufacturer=Sapphire&model=RX+580&interface=&memType=GDDR5&memSize=8192&since=

کارت هم سافایر نیترو پالس هست، منتها ازین بایوس دو تا وجود داره، این شات gpuz هست:

1.thumb.gif.75722753aa8b2613621abaa61ae2d658.gif

چون مموری مایکرون هست، باید بایوسی که این مدل رو داره انتخاب کنم درسته؟ منتها دوتا بایوس برای مایکرون هست، کدوم رو باید انتخاب کنم :

https://www.techpowerup.com/vgabios/197940/sapphire-rx580-8192-171120

https://www.techpowerup.com/vgabios/198216/sapphire-rx580-8192-171114

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

سلام، تشکر الان من این فیلترها رو اعمال کردم:

https://www.techpowerup.com/vgabios/?architecture=AMD&manufacturer=Sapphire&model=RX+580&interface=&memType=GDDR5&memSize=8192&since=

کارت هم سافایر نیترو پالس هست، منتها ازین بایوس دو تا وجود داره، این شات gpuz هست:

1.thumb.gif.75722753aa8b2613621abaa61ae2d658.gif

چون مموری مایکرون هست، باید بایوسی که این مدل رو داره انتخاب کنم درسته؟ منتها دوتا بایوس برای مایکرون هست، کدوم رو باید انتخاب کنم :

https://www.techpowerup.com/vgabios/197940/sapphire-rx580-8192-171120

https://www.techpowerup.com/vgabios/198216/sapphire-rx580-8192-171114

اولی جدیدتر هست فکر کنم ، فرقی‌ نداره

ویرایش شده توسط Behrouz Molaei
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

فقط core clock رو با افتربرنر تا آخرین حد ممکن که عدد 665 میشه ، آوردم پایین و مموری کلاک رو دست نزدم. تست Heaven رو پاس کرد بدون بلک اسکرین، ولی fps پایین بود به نسبت، میتونید بگید مشکل از چیه؟

ممکنه مشکل از GPU باشه

با آزمایش خطا برید جلو تا به یه حالت استیبل برسید

از کورکلاک 50 تا کم کنید تست کنید
اوکی نبود 50 تا دیگه کم کنید 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

ظاهر کارت دقیقا شبیه بالاسـت منتها اون خط های قرمز رو نداره، بک پلیت دقیقا شبیه اینه:

11265_01_RX580_NITRO_plus_8GB_800x500_05

مدل کارت تون نیترو پلاس هست اگه دقت کنید هم در یک گوشه کارت سوییچ تعویض بایوس وجود داره انشاالله که با فلاش بایوس مشکل تون برطرف بشه روی سیستم دیگه هم همین مشکل رو داره؟

لینک به دیدگاه

در در 1 بهمن 1398 در 14:34، mَd گفته است :

سلام

خمیر بزنید 

دمای vrm چک کنید

تشکر دوست عزیز بابت راهنمایی تون! دوباره کارت رو باز کردم، دیدم که روی vram ها چهار لایه پد حرارتی گذاشته شده بود، سه لایه رو برداشتم، و فقط یک لایه رو گذاشتم باقی بمونه، کارت رو مجدد بستم روی سیستم و بوت کردم، تست کردم و همه چیز این بار اوکی بود! دما هم تو تست Heaven Valley از 65 بالاتر نمی رفت. فکر کنم مشکل حل شده باشه، به نظرتون نیاز هست که بایوس رو به خاطر مموری کلاک آپدیت کنم یا کاری نداشته باشم بهش؟

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Games_OD گفته است :

ها چهار لایه

😐 اصلا استاندارد نیست

4لایههههه واقعا برای اون صاحب مال متاسفم

همین اون 4لایه مانع بسته شدن درست کولر میشد

برید سایت خود سافایر مدل کارتتون رو ببینید فرکانس چقدره اگه بایوس خودشو گیر اوردید حتما بایوس خودشو بریزید

با برنامه aida64 یا hwinfo دمای vrm گرافیک رو چک کنید

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، mَd گفته است :

1f610.png اصلا استاندارد نیست

4لایههههه واقعا برای اون صاحب مال متاسفم

همین اون 4لایه مانع بسته شدن درست کولر میشد

برید سایت خود سافایر مدل کارتتون رو ببینید فرکانس چقدره اگه بایوس خودشو گیر اوردید حتما بایوس خودشو بریزید

با برنامه aida64 یا hwinfo دمای vrm گرافیک رو چک کنید

بله متاسفانه، شما حسابشو کنید کسی که روی محل تماس جی پی یو با کولر هم پد حرارتی میزنه، همچین کاری هم ازش بر میاد، این شات رو از hwinfo گرفتم :

Capture.thumb.PNG.76aa44560f8fe9c4d768c83c1501ac0d.PNG

نوشته کارت مدل نیتروپلاس هست! من تقریبا مطمئن شده بودم که کارت پالس هست. الان با gpuz روی lookup کلیک می کنم این لینک رو میاره:

https://www.techpowerup.com/gpu-specs/lookup?gpu=923382-1002:67DF-1DA2:E366.E7.8192.1338.0.aBD7GygKVRd

در صورتی که با کارت خودم دقیقا مدل کارت رو میاره و نشون میده.

دمای vram ها رو هم چک کردم، نرمال شده الان.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

در صورتی که با کارت خودم دقیقا مدل کارت رو میاره و نشون میده.

درسته

میتونید بایوس رو تغیر بدید 

لینک به دیدگاه

در در 2 بهمن 1398 در 04:22، Games_OD گفته است :

دوست عزیز کسی که بهتون گفته کارت ماین نشده زیاد راست گو نبوده 
اولا اینکه مشکل مموری نیست مشکل بایوسه
احتمالا فروشنده قبلیRx 480 رو بایوس 580 زدن و تقدیم شما کردن
پیشنهادم اینه باز کنید و gpu die رو از روش بخونید و با اینترنت تطبیق بدین
اگه ابن درست بود لطفا تو پیام خصوصی به من اطلاع بدین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...