رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 دقیقه قبل، Battlefield3 گفته است :

چشم های من باز به سوی ان تست حرارتی که صفحه قبل گذاشتم و کذب بودن ادعای شما رو تایید کرد. و خواهشا اگر اطلاع ندارید دیگران رو گمراه نکنید یا اشتباهتون رو بپذیرید و جاده خاکی نرید. اگر هم کارتون تبلیغ یک برند هست که دیگر هیچ...

بله بنده نمایندگی رسمی msi و asus در ایران هستم شما از سایت guru3d بپرسی بهت میگه😂

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Slasher گفته است :

اقا صلوات بفرست :| 

والا ما همه چیز دیده بودیم مدافع حقوق حیوانات مدافع حقوق بشر مدافع محیط زیست ولی تا حالا مدافع هیت سینک گیگابایت ندیده بودیم که به برکت وجود لیون کامپیوتر اونم دیدیم حقیقتش من وقتی با کسی صحبت می کنم و حرف منطقی رو نمی پذیره بیشتر ازش ناامید میشم تا عصبانی چون دوست دارم چیزی که بلدم حتی ناچیز به بقیه یاد بدم منتها بعضیا در مقابل یادگیری مقاومت می کنن این دوستمون می تونست راحت بپرسه دلیلت چیه که میگی این کولر بد هست و کولر msi و asus برتری دارن منم راحت با استدلال جوابش رو می دادم منتها پیله کرده به یک چارت از سایت guru3d و فک می کنه این چارت وحی منزله

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیزم من به شما پیشنهاد بهتر و بدون هزینه رو میدم که هم می تونید کارتتون رو فرکانسش رو ببرید بالاتر از حالتی که الان هست و هم اینکه دما رو پایین بیارید معمولا دوستان فقط اندرولت رو برای کارت های amd پیشنهاد میدن ولی خودم روی کارت 1080ti نتایج شگفت انگیزی گرفتم اگر برنامه msi after burner رو دارین تا شروع کنیم برای شروع شما ولتاژت رو روی دقیقا 1 ولت تنظیم کن که حدود 25 تا 50 میلی ولت بسته به کارتت اندرولت هست بعد نتیجه رو بگو که فرکانست نسبت به حالت عادی چه قدر بوست بیشتری داشته و مصرفت چه قدر اومده پایین حتما از یک بازی سنگین استفاده کن و حتما هم فرکانس دما و ولتاژ رو هر بار مانیتور کن و یادداشت کن که بدونی چی به چیه

فعلا فقط در کیسو باز کردم تا همون ماکسیم که 84 رسید میانگین 1 درجه کم شد 80

فکر کنم تهویه کیس رو فول دربیارم نهایت 3-4 درجه تاثیر کنه

اندرولت همه چیش که انگار خوبه بدیش چیه؟

چنتا سایت فروم ضعف هیت سینک برا خنک کردن در این مدل رو دیدم

ویرایش شده توسط dr.doremi
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، dr.doremi گفته است :

فعلا فقط در کیسو باز کردم تا همون ماکسیم که 84 رسید میانگین 1 درجه کم شد 80

فکر کنم تهویه کیس رو فول دربیارم نهایت 3-4 درجه تاثیر کنه

اندرولت همه چیش که انگار خوبه بدیش چیه؟

چنتا سایت فروم ضعف هیت سینک برا خنک کردن در این مدل رو دیدم

اندرولت هیچ بدی نداره وقتی می خوان چیپ گرافیک 2080ti رو بسازن از ویفرهای 12 نانومتری شرکت tsmc استفاده می کنن معمولا چیپ هایی که از وسط این ویفر به دست میاد ولتاژ کمتری نیاز داره و چیپ هایی که از گوشه ها به دست میاد ولتاژ بیشتری می خواد شرکت برای اینکه بتونه همه چیپ ها رو بفروشه میاد ولتاژ چیپ های گوشه ویفر رو به صورت پیش فرض برای همه چیپ ها در نظر می گیره البته همون چیپ های گوشه ویفر هم حداقل 25 میلی ولت رو میشه اندرولت کرد در کل شرکت ها در دادن ولتاژ خیلی دقیق نیستن و همیشه جا برای تیونینگ هست حالا به فرض اگر چیپ شما از وسط ویفر باشه می تونی راحت تا 100 میلی ولت کم کنی و تا 10 درجه هم کارتت امکان خنک شدن داره عکس ویفر رو ضمیمه می کنم ببینی اصلا چی هست بالا برای اندرولت توضیح دادم برات اگر دوست داشتی و صلاح دونستی می تونی تست کنی خواستی نتیجت رو همینجا به اشتراک بگذار تنها موردی که در اندرولت امکان داره پیش بیاد این هست که ولتاژی که شما میدی کم باشه و کارت هنگ کنه و نیاز به ریست کردن سیستم باشه که دفعه بعد باید مقدار رو 10 میلی ولت اضافه کنی و این کار ازمون و خطا رو تا رسیدن به نتیجه دلخواه ادامه بدی اما هیچ خطری برای گرافیک به وجود نمیاد امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه اگر سوال دیگه ای داشتی راحت باش و بپرس موید باشید

chp wafer.jpg

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

I5 3450

P61-D3

سلام اخیرا متوجه شدم که دمای cpu به شدت بالا میره مثلا یه بازی که از cpu نزدیک 50 درصد استفاده می کنه دما خیلی سریع از 45 میره 70 و بعدش کم کم تا بالاتر از 100 هم میره! ولی همین که بازی(یا حالا هرچیزی) رو میبندم بعد از 20 ثانیه به دمای 45 برمیگرده.حالا میخوام بدونم که مشکل از خود cpu هست یا نه خنک کنندش ؟

5 سال میشه خمیرش عوض نشده فن هم مال خود اینتل هست 

2020-05-01 21_42_24-Greenshot.jpg

ویرایش شده توسط msw
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

سلام ، مال خمیر و بعدش کولر هست.

شما کدوم کولر رو پیشنهاد میدید ؟ من خودم Notus400 رو در نظر دارم ولی فکر کنم یه اسلات رم رو پر کنه که نمیخوام اینطور بشه

ویرایش شده توسط msw
لینک به دیدگاه

سلام.

ابتدا خمیر رو عوض بکنید، اگه نتیجه کماکان مطلوب نبود، یه خنک کننده بهتر خریداری کنید

لینک به دیدگاه

خمیر مثل چوب شده خاصیت انتقال حرارت رو از دست داده 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، msw گفته است :

شما کدوم کولر رو پیشنهاد میدید ؟ من خودم Notus400 رو در نظر دارم ولی فکر کنم یه اسلات رم رو پر کنه که نمیخوام اینطور بشه

مناسبه همین ، اسلات رم پر نمیکنه به نظرم.

لینک به دیدگاه

سلام

امروز i9 9900k به همراه mag z390 tomahawk را از لیون خریداری کردم , کولرم green notus-400 pwm هست که چون داشتمش جدید نگرفتم , من پیچ های کولر را با تمام قدرت سفت کردم خمیر هم به اندازه یه دایره با شعاع 3 میلی متر وسط پردازنده گذاشتم , اولین تستی که سراغش رفتم cinebench r20 بود که نتیجه وحشتناک بود (من با نرم افزار realtemp تست گرفتم چهار عدد مربوط به هسته های cpu نشون میده, i9 هشتا هسته داره نمی دانم چرا چهارتا عدد بود) حالا به هر حال یکی از اون اعداد به 96 درجه هم رسید که باعث وحشت بنده و قطع بنچمارک شد ,در حالت بیکاری سیستم دما بین 40-34 درجه هست وقتی نرم افزار هایی مثل visual studio و pycharm و یا هر دو را با هم باز کردم دما تا 65 بالا میرفت و بعد از لود برنامه مجددا به 40-30 درجه باز می گشت , تو گیم هم تست کردم مثلا در رینبو که حدود 280-380 fps می گیرم و درصد استفاده پردازنده حوالی 60-70 درصد هست دما حوالی 69-74 هست (گاهی اوقات دما حالت نوسان سریع پیدا میکنه مثلا تو همین رینبو دیدم دما یهو 78 بشه و برگرده به 70 مثلا), در فورتنایت که درصد استفاده 30-25 هست دما 60-55 درجه هست , لازم به ذکر است بعد از بستن گیم یا لود شدن نرم افزار و یا اتمام بنچمارک ,در عرض 5-2 ثانیه دما به 40-30 درجه بر میگردد , اما موقع کار دما به نظرم زیاده, خوب چندتا مورد باید بررسی شن , یک کولر جوابگو نیست و دو من بد نصب کردم , 3 پردازنده ایراد داره , اگر فکر میکنید کولر ضعیف است لطفا کولر زیر 1و نیم ملیون تومن پیشنهاد بدید.ممنون 

لینک به دیدگاه

عزیز یحتمل کولره. نوتوس 400 جواب نمیده برای 9900k. این پردازنده، داغ و پرمصرفه و کولر بهتر می طلبه. حداقل thermalright macho و واتر 240 گرین، و سپس thermalright silver arrow و واتر 360 گرین ...

نوتوس 400 یه کولر معمولیه عزیز، من با Hyper T4 دارم 6500 رو با 65 وات توان حرارتی خنک میکنم (این کولر من با نوتوس 400 هم رده هستن کم و بیش)، شما بستیدش روی 9900k با توان حرارتی تولیدی بیش از 150 وات زیر فول لود؟ |:

بعد، من در مورد این حرکت خیلی سفت کردن پیچ ها، مطمئن نیستم که آیا درست بوده یا نه، از نظر دوستان بهره بگیریم ...

اما بازم درد خاصی دوا نمیکنه، کولر ضعیفه.

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

قطعا سفت کردن با تمام قدرت کار اشتباهیه. اولاً باعث آسیب رسوندن به مادربرد میشه. دوما ممکنه  یه انحنا ایجاد کنه و قشنگ نشینه رو سی پی یو. در ضمن خمیری که استفاده کردید هم بگید.

یه نکته دیگه هم که هست oc-load.png 6600k توی فول لود شده 67 درجه. پس فکر میکنم این دما با این کولر برای 9900k شاید عادی باشه.

ویرایش شده توسط miladhaerian
لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

قطعا سفت کردن با تمام قدرت کار اشتباهیه. اولاً باعث آسیب رسوندن به مادربرد میشه. دوما ممکنه  یه انحنا ایجاد کنه و قشنگ نشینه رو سی پی یو. در ضمن خمیری که استفاده کردید هم بگید.

یه نکته دیگه هم که هست oc-load.png 6600k توی فول لود شده 67 درجه. پس فکر میکنم این دما با این کولر برای 9900k شاید عادی باشه.

green gt-4 premium

الآن باید نگران خم شدن مین بورد یا چیز دیگه ای هم باشم ؟ یعنی برم شل کنم پیجچ هارو؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

green gt-4 premium

الآن باید نگران خم شدن مین بورد یا چیز دیگه ای هم باشم ؟ یعنی برم شل کنم پیجچ هارو؟

الان شل کردنش باعث میشه چسبندگیش کم بشه. یه بار کامل باز کنید خمیر بزنید ولی اینبار  با حداکثر قدرت نبندید. تا جایی که سفت بشه و محکم بچسبه. در مورد مدل خمیرتون هم نمیتونم نظری بدم پرسیدم که بقیه دوستان که تجربه کافی دارن نظر بدن.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

الان شل کردنش باعث میشه چسبندگیش کم بشه. یه بار کامل باز کنید خمیر بزنید ولی اینبار  با حداکثر قدرت نبندید. تا جایی که سفت بشه و محکم بچسبه. در مورد مدل خمیرتون هم نمیتونم نظری بدم پرسیدم که بقیه دوستان که تجربه کافی دارن نظر بدن.

ممنون

در 49 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

عزیز یحتمل کولره. نوتوس 400 جواب نمیده برای 9900k. این پردازنده، داغ و پرمصرفه و کولر بهتر می طلبه. حداقل thermalright macho و واتر 240 گرین، و سپس thermalright silver arrow و واتر 360 گرین ...

نوتوس 400 یه کولر معمولیه عزیز، من با Hyper T4 دارم 6500 رو با 65 وات توان حرارتی خنک میکنم (این کولر من با نوتوس 400 هم رده هستن کم و بیش)، شما بستیدش روی 9900k با توان حرارتی تولیدی بیش از 150 وات زیر فول لود؟ |:

بعد، من در مورد این حرکت خیلی سفت کردن پیچ ها، مطمئن نیستم که آیا درست بوده یا نه، از نظر دوستان بهره بگیریم ...

اما بازم درد خاصی دوا نمیکنه، کولر ضعیفه.

ممنون

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

ممنون

ممنون

سلام داداش، قطعا و بدون هیچ معطلی یه خنک کننده بهتر بگیر، ماچو خوبه!
ببین نوتوس 400 اصلا در حد و اندازه های پردازنده شما نیست، همه چیز
باید توازن داشته باشه، ولخرجی اضافی نیست یه کولر خوب.

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-peripherals/fans-and-heatsinks-and-coolers/cpu-cooling/thermalright-hr-02-rev-a-bw-macho-cpu-cooler.html

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

حالا اگر من بخوام دو روز ديگه يك كولر جديد , بگيرم , حتما برم سريع باز بسته كنم كولر فعلي رو ؟ وگرنه خم ميشه مينبوردم؟

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

حالا اگر من بخوام دو روز ديگه يك كولر جديد , بگيرم , حتما برم سريع باز بسته كنم كولر فعلي رو ؟ وگرنه خم ميشه مينبوردم؟

عقلانی ترین کار همینه. وگرنه احتمال آسیب رسیدن بهش هست.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

green gt-4 premium

خمیر رو گریزلی یا نوکتوا بزنید داخل فروم هستن کسایی که میفروشن منتهی سعی کنید فلز مایع نخرید چون کار هرکسی نیست 

خنک کننده هم 2فن ابی گیرین evo فعلا تو بازار هست قیمتش همون حدوداست

لینک به دیدگاه

کولینگ کولرمستر مایع داخل بازار محدود موجود شده اینا رو تهییه کنید

لینک به دیدگاه

https://fafait.net/product/cpu-fan/thermalright-macho-rev-a-bw?id=1535&utm_medium=af-product&utm_source=Torob#faq

خمیر خوبه

تو خمیر زدن بهتره به اندازه یه نخود وسط پردازنده بریزید (بخاطر هوا نگرفتن خمیر

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...