رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، سعید بهمنیان گفته است :

درود

لوگراند ماچو بگیرید. جا می شود و با رم هم مشکلی ندارد.

الان دیدم نوکتوا d15 گرفتید. شاه کولرهاست و کم و کاستی ندارد.

سلام و درود جناب بهمنیان.

ماچو برای 9900k جواب هست؟ این پردازنده زیر واتر 360 گرین بین 60 تا 70 دما داره ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود پرش بهویی دما تو اینا عادیه

زمان بی کاری :

1.thumb.jpg.d03cc7bb79655f9a8ef392a92838bc06.jpg

البته پایین تره اما یهویی رنبو استارت کردم 4 درجه پرید بالا

2.thumb.jpg.f971200b6dea12e4c719a3745a2111d6.jpg

وسط مچ

لینک به دیدگاه

دوستان ليون مجددا كولر رو با يك خمير كولر مستر بست , و گفت دما حدود ٦ ٧ درجه كم شد ولي حول و حوش ٩٠ هم ميره و نتيجه همانطور كه تعداد زيادي از دوستان اشاره كردند بر اين شد كه كولر نا كارآمد هست , من ميرم فردا سيستم رو تحويل ميگيرم , تا زماني كه كولر nh-d15 بياد استفاده سنگين نمي كنم , وقتي كولر رسيد عوض ميكنم , آقاي devine برا من امروز ظهر از قم با تيپاكس ارسال كردن.

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

دوستان ليون مجددا كولر رو با يك خمير كولر مستر بست , و گفت دما حدود ٦ ٧ درجه كم شد ولي حول و حوش ٩٠ هم ميره و نتيجه همانطور كه تعداد زيادي از دوستان اشاره كردند بر اين شد كه كولر نا كارآمد هست , من ميرم فردا سيستم رو تحويل ميگيرم , تا زماني كه كولر nh-d15 بياد استفاده سنگين نمي كنم , وقتي كولر رسيد عوض ميكنم , آقاي devine برا من امروز ظهر از قم با تيپاكس ارسال كردن.

حله. فقط اگر امروز با تیپاکس ارسال کردن احتمالاً فردا میرسه به دستتون بدید خود لیون عوض کنه بهتره دیگه.

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، miladhaerian گفته است :

حله. فقط اگر امروز با تیپاکس ارسال کردن احتمالاً فردا میرسه به دستتون بدید خود لیون عوض کنه بهتره دیگه.

به تيپاكس زنگ زدم پرسيدم زمان بين قم وتهران رو گفتم فردا تهران ميرسه اما توضيعش ميره برا شنبه 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

ماچو برای 9900k جواب هست؟ این پردازنده زیر واتر 360 گرین بین 60 تا 70 دما داره ...

درود

لوگراند ماچو با ماچو معمولی تفاوت داره عزیز و یکی از بهترین ایرکولرهاست.

002_macholegrand_big.jpg

لینک به دیدگاه

در در 17 اردیبهشت 1399 در 11:02، ali_8114 گفته است :

درود

بنا به تجربه ام با بهترین کولرهای مایع برابری می کند.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

در در 18 اردیبهشت 1399 در 01:06، HeX گفته است :

درود

لوگراند ماچو با ماچو معمولی تفاوت داره عزیز و یکی از بهترین ایرکولرهاست.

با جسته ای که این حضرت داره واقعا کولر ارزشمندیه اونم با قیمتش در برابر سایر کولرها!
حتی فکر میکنم یه حالتی داره که میشه بدون فن هم استفاده کرد، یا دو فن خیلی کم

لینک به دیدگاه

دوستان کولر nh-d15 بدستم رسید و نصب شد اینم نتیجه 

bench.JPG

Capture.JPG

ویرایش شده توسط Hossein gamer
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

دوستان کولر nh-d15 بدستم رسید و نصب شد اینم نتیجه 

bench.JPG

Capture.JPG

دما بیشتر شده یعنی ؟؟ 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Behrouz Molaei گفته است :

دما بیشتر شده یعنی ؟؟ 

نه ولی انتظاز داشستم 20 درجه بیاد پایین تر ولی 5 6 درجه اومد پایین

لینک به دیدگاه

خب عزیز ... از اونجایی که نوکتوا d15 بدون اغراق، کولر فوق العاده ایه،  اگه هنوز مشکل هست، داستان چیز دیگه ست.

امتیاز 4900 این پردازنده توی cinebench نشون میده که پردازنده، اوورکلاک شده (امتیاز دیفالت پردازنده توی cinebench فکر کنم حدود 4500 اینا باشه)

یه اسکرین شات از مانیتورینگ cpu با HW Monitor زیر استرس تست لطف میکنید که ولتاژ رو بخونیم؟

ایشون دقیقا همین داستان رو با همین کولر داشتن، و کاشف به عمل اومده که بوردشون زحمت کشیده و اتومات اوورکلاک کرده پردازنده رو (giga z370 aorus ultra)

https://linustechtips.com/main/topic/1069419-i9-9900k-noctua-nh-d15-100c-what-am-i-doing-wrong/

که البته با غیر فعال کردن همه امکانات بوست مادربورد و استیبل کردن ولتاژ روی 1.2، در فرکانس 4.8 دمای 40 دریافت کردن (امتیاز cinebench بوده 4700 با این فرکانس)

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

خب عزیز ... از اونجایی که نوکتوا d15 بدون اغراق، کولر فوق العاده ایه،  اگه هنوز مشکل هست، داستان چیز دیگه ست.

امتیاز 4900 این پردازنده توی cinebench نشون میده که پردازنده، اوورکلاک شده (امتیاز دیفالت پردازنده توی cinebench فکر کنم حدود 4500 اینا باشه)

یه اسکرین شات از مانیتورینگ cpu با HW Monitor زیر استرس تست لطف میکنید که ولتاژ رو بخونیم؟

ایشون دقیقا همین داستان رو با همین کولر داشتن، و کاشف به عمل اومده که بوردشون زحمت کشیده و اتومات اوورکلاک کرده پردازنده رو (giga z370 aorus ultra)

https://linustechtips.com/main/topic/1069419-i9-9900k-noctua-nh-d15-100c-what-am-i-doing-wrong/

که البته با غیر فعال کردن همه امکانات بوست مادربورد و استیبل کردن ولتاژ روی 1.2، در فرکانس 4.8 دمای 40 دریافت کردن (امتیاز cinebench بوده 4700 با این فرکانس)

ولتاژ تا 1.312v میره من دیدم ولی باز با obs ظبط می کنم می فرستم

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

ولتاژ تا 1.312v میره من دیدم ولی باز با obs ظبط می کنم می فرستم

همین ولتاژ 1.3 عامل اصلی دمای بالای شماست

شما به تنظیمات بایوس برد اصلا دست زدید آیا؟

احتمالا باید تشریف ببرید بایوس و ولتاژ رو روی 1.2 فیکس کنید تا از شر این دمای زیاد، خلاص بشید

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

همین ولتاژ 1.3 عامل اصلی دمای بالای شماست

شما به تنظیمات بایوس برد اصلا دست زدید آیا؟

احتمالا باید تشریف ببرید بایوس و ولتاژ رو روی 1.2 فیکس کنید تا از شر این دمای زیاد، خلاص بشید

xmp را روشن  کردم الآن یک ویدیو میفرستم

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

ولتاژ رو روی 1.2 فیکس کنید

Temps.png

این سیپیو تو ولتاژی که زدید نهایت بشه 85 درجه و کلا این سیپیو داغه 

فرکانس 5 هم کم فرکانسی نیست

باید فرکانس رو کم کنن و اندرولت انجام بدن نتیجه بهتر میشه 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

این سیپیو تو ولتاژی که زدید نهایت بشه 85 درجه و کلا این سیپیو داغه 

فرکانس 5 هم کم فرکانسی نیست

باید فرکانس رو کم کنن و اندرولت انجام بدن نتیجه بهتر میشه 

خیلی جالبه. در 1.33 و 5 گیگاهرتز، d15 پشت سر میزاره واتر کاستوم رو :))))))))

در 45 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

عزیز داغه دیگه ... چیکارش میشه کرد. دیگه از واترکولر کاستوم 360 بالاتر میشه نیتروژن مایع

که میبینید، d15 عملکردی بهتر از این ست های گرونقیمت و پر زرق و برق کولینگ داره و هر دردی هست، از خود پردازنده ست

اندرولت کنید عزیز، برید و از بایوس، ولتاژ رو فیکس کنید روی 1.2 ولت و مجددا تست کنید، انتظار میره که دما به 70 هم نرسه.

البته عزیز، برای رندرینگ و محاسبات میخواید استفاده کنید، یعنی پردازنده رو میخواید همیشه در فول لودش استفاده کنید؟

اگه جوابتون منفیه و استفاده گیمینگ دارید، خب بزارید همینجوری بمونه. یه سر تشریف ببرید رینبو و تست بگیرید، تغییر دماتون رو از 70 پیشین ببینید.

لینک به دیدگاه

خوب دوستان من برا اندر ولت با توجه به عکس ها عمل کردم نمی دونم درسته یا نه ولی تو cinebech دما به 80 نمی رسه

IMG_20200509_181954.jpg

IMG_20200509_182016.jpg

IMG_20200509_182022.jpg

IMG_20200509_181934.jpg

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

خوب دوستان من برا اندر ولت با توجه به عکس ها عمل کردم نمی دونم درسته یا نه ولی تو cinebech دما به 80 نمی رسه

IMG_20200509_181954.jpg

IMG_20200509_182016.jpg

IMG_20200509_182022.jpg

IMG_20200509_181934.jpg

خوبه ، شما کلا تست کن ببین پایین ترین ولتازی که استیبل هست رو بزارید و اینکه من msi تجربه ندارم ولی اگه چیزی مربوط به اورکلاک اتوماتیک و یا auto tuning هست disable کنید. گرافیک داخلی‌پردازنده رو هم غیر فعال کنید توی بایوس.

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Hossein gamer گفته است :

خیلی خوبه، نتیجه ی خوبیه. اگه خواستید، میتونید intel turbo boost و enhanced turbo رو هم غیر فعال کنید.

کلا عزیز، یکی از پرحاشیه ترین و پردردسر ترین پردازنده های بازار رو خریداری کردید. اولین باره که اینتل، این حجم قدرت رو در قالب کوچیک سوکت 1151 و برای سیستم های خانگی عرضه کرده، و این حجم حرارت هم به خاطر کوچیک بودن سوکت 1151 برای این میزان قدرته. AM4 سوکت بزرگتریه از نظر سطح مقطع، و واسه همین رایزن 9 از این مشکلات نداره.

فقط عزیز، آندرولت غیر اصولی و بیش از حد، میتونه پردازنده رو از لحاظ برق در کمبود قرار بده و بسوزونتش. اینکه، بیش از حد دستکاری نکنید تنظیمات رو. همین که به یه دمای مطلوب زیر 80 رسیدید، خودش خیلی خوبه.

الان امتیاز cinebench چقدره؟ یه استرین شات از hwmonitor میدید حین تست؟

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

نه ولی انتظاز داشستم 20 درجه بیاد پایین تر ولی 5 6 درجه اومد پایین

دوست من نباید چنین انتظاری از این پردازنده فوق العاده گرم داشته باشی

من با 2 تا رادیات 480 و 360 که فقط برای خنک کردن این تنور! ببخشید 😅 پردازنده گذاشتم روی فرکانس 5.2  با ولتاژ 1.31 دما از 75 هم رد میشه توی cinebench

(توی گیم معمولا دور بر 50 هست)

لینک به دیدگاه

البته این دمای 90 و اینا برا برنامه هایی مثل prime 95 و cinebench و اینجور چیز هاست من هدفم از این پردازنده گیمینگ 240 فریم در سانیه به بالا هست که تا حالا ندیدم تو هیچ گیمی با تنظیمات دیفالت بالا 78 بره دما پس من با همون دیفالت کار کنم به ولتاژ و اینا هم ور نرم راحت ترم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hossein gamer گفته است :

البته این دمای 90 و اینا برا برنامه هایی مثل prime 95 و cinebench و اینجور چیز هاست من هدفم از این پردازنده گیمینگ 240 فریم در سانیه به بالا هست که تا حالا ندیدم تو هیچ گیمی با تنظیمات دیفالت بالا 78 بره دما پس من با همون دیفالت کار کنم به ولتاژ و اینا هم ور نرم راحت ترم

خیلی هم خوبه، اگه کار محاسباتی نمیخواید باهاش انجام بدید

تازه این 78 با نوتوس 400 بود. با d15 تشریف ببرید رینبو، و معنای واقعی تغییر رو احساس کنید :))))))

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...