رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 23 ساعت قبل، aliroosta60 گفته است :

image.thumb.png.a9616cc75bd8e9af80206fc2d942bb79.pngسیستمم تو گیم داغ میکنه به نظرتون علتش چیه؟

این دما عادیه حتی به 80 درجه نرسیده دوست عزیز عادیه

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

گفتم که فن ها رو پشت رو کن ببند. بعدش اینکه بالا باید باشه دوتا دلیل مهم داره

1-یکی جاذبه زمین باعث میشه مایه راحتر به سمت پمپ حرکت کنه و به مکش پمپ کمک میکنه. اصطهلاک پمپ کمتر میشه

2- اینکه هوای گرم میل داره به سمت بالا حرکت کنه پس اگه افقی رو ی کیس باشه بهتره.

اگر براشون این امکان باشه که هردو حالت رو تست کنن یقینا نتیجه ای که میگیرن مشخص میکنه با توجه به شرایط کدوم حالت براشون بهتره..

عرض بنده هم در راستای فرمایش شماست..اصل تاپیک در خصوص گرم شدن زیاد کارت گرافیک هست و با توجه به "اینکه هوای گرم میل داره به سمت بالا حرکت کنه" پس فنها هوای گرم رو به طرف رادیاتور منتقل میکنن..

ریش و قیچی دست صاحب تاپیک برای گرفتن نتیجه بهتر بین این دو حالت👌

مهم اینه ایرفلو خوبی داشته باشن..چه اون 2تا فن جلوی کیس هوارو داخل کیس بیاره چه فنهای رادیاتور ..با توجه به جهت فنهای رادیاتور که خوب یقینا الان درست نیست ممکنه با تغییر جهت فنها نتیجه ای که میخوان رو بگیرن..

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

شاید خمیر زیر پردازنده نیاز به تعویض داشته باشه.

یه بررسی بفرمایید

اخه عزیز دل، داغون ترین خمیر سیلیکون ها هم تا دو سال نیاز به تعویض ندارن

10700 دو سال هست اومده که خمیرشون خشک شده باشه؟! تازه کولر ایشون کولرمستره و احتمالا یه خمیر باکیفیت تو بسته بندیش بوده که ایشون استفاده کردن

--------------------

استارتر عزیز، لطفا از یه نرم افزار خوب مثل hwmonitor گزارش دما رو بذارید

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Aydin گفته است :

الان یعنی فن هایی که بالا بسته شدن و پشتشون رو به پایینه باید رو به بالا باشه؟

عاره باید پشتشون به سمت بالا باشه تا هوا رو به بیرون کیس انتقال بدن 

چون گرما به صورت فیزیکی خودش میره بالا و موقعی فن رو به سمت داخل کیس (پایین) بستین توی هوای کیس خراب کاری میشه یکم ! 

خمیر کارت رو هم بفرستین گارانتی براتون عوض کنن و نیازی نیست خمیر سیلیکن هم تهیه کنید 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اخه عزیز دل، داغون ترین خمیر سیلیکون ها هم تا دو سال نیاز به تعویض ندارن

10700 دو سال هست اومده که خمیرشون خشک شده باشه؟! تازه کولر ایشون کولرمستره و احتمالا یه خمیر باکیفیت تو بسته بندیش بوده که ایشون استفاده کردن

--------------------

استارتر عزیز، لطفا از یه نرم افزار خوب مثل hwmonitor گزارش دما رو بذارید

درسته عزیز

اما ممکنه بعد از اولین نصب برای چک مجدد یا کنجکاوی یاهرچی دوباره بازشده بلاک ومجدد بسته شده که همونطور که میدونید با رفتن هوا بین لایه های خمیر وهم چنین ازدست دادن یکپارچگی لایه پخش شده روی ihs،خمیر نیاز به تعویض داشته وبنده هم حرفی از فاسد شدن خمیر نزدم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

درسته عزیز

اما ممکنه بعد از اولین نصب برای چک مجدد یا کنجکاوی یاهرچی دوباره بازشده بلاک ومجدد بسته شده که همونطور که میدونید با رفتن هوا بین لایه های خمیر وهم چنین ازدست دادن یکپارچگی لایه پخش شده روی ihs،خمیر نیاز به تعویض داشته وبنده هم حرفی از فاسد شدن خمیر نزدم

بله حق با شماست

این سناریو هم مطرح هست.

آیا این طور بوده استارتر عزیز؟

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

بله حق با شماست

این سناریو هم مطرح هست.

آیا این طور بوده استارتر عزیز؟

خیر تا حالا بعد از نصب باز نشده بنده فکر میکنم بیشتر برای تهویه کیس باشه چون داخل کیس دما افزایش داره و از خروجی ها هوای زیادی خارج نمیشه اگر نه تو تست استرس سی پی یو هم و در بازی به مرور زمان و بعد 1 ساعت شروع به گرم شدن میکنه 

لینک به دیدگاه

ببینید من هنوز مطمئن نیستم که دما بالا هست یا نه.

اگه مقدوره، از نرم افزار HwMonitor گزارش دما رو قرار بدید.

لینک به دیدگاه

با درود

یه کارت گرافیک دارم میخرم، حدود دوسال کارکرده. از سری لوپروفایل ph ایسوسه ، با قیمت تقریباً مناسب

این کارت تو تست استرس furmark دماش تا 75 میرسه، ولی استیبله، چهار ساعت تو اون حالت بدون مشکل موند. در حالی که نوش زیر 70 میمونه.

امتیاز بنچمارک furmarkش هم حدود 5 درصد پایینتر از نوع گیمینگشه.

با توجه چیزهایی که عرض کردم ، به نظرتون خریدش مشکلی نداره؟

ویرایش شده توسط Taghi
لینک به دیدگاه

دوست عزیز یعنی نوش رو هم خودتون تست کردید یا اینکه از گزارشات دیگر کاربرها اینو دارید میگید؟

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

دوست عزیز یعنی نوش رو هم خودتون تست کردید یا اینکه از گزارشات دیگر کاربرها اینو دارید میگید؟

از گزارش یوزرهای دیگه عرض میکنم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Taghi گفته است :

از گزارش یوزرهای دیگه عرض میکنم

عزیزم چندین دلیل هست که ممکنه دمای کارت هرکسی رو بالا و پایین کنه.تهویه کیس ، دمای محیط ، نوع استفاده از کارت

برای بنچ مارک هم همینطوره.سیستم که برای امتیاز گیری استفاده میشه کاملا موثره.به نظر من کارت مورد نظر شما نه از نظر دما مشکل داره و نه از نظر بنچمارک

لینک به دیدگاه

شما گرافیک رو چهار ساعت گذاشتید زیر تست با برنامه furmark ، این برنامه ممکنه به گرافیک آسیب بزنه

لینک به دیدگاه

نقل قول

این کارت تو تست استرس furmark دماش تا 75 میرسه، ولی استیبله، چهار ساعت تو اون حالت بدون مشکل موند. در حالی که نوش زیر 70 میمونه.

سلام

دیگه هیچ وقت این کار رو نکنید .

اگر بنده فروشنده کارت بودم حتی اگه کارت می سوخت هم از شما پس نمی گرفتم . کی به شما گفت کارت بیچاره رو بیشتر از 10 دقیقه بذاری زیر این تست ؟

لینک به دیدگاه

4 ساعت خخخخخخخخ پ ش م ا م  . کارت بیچاره اندازه 10 سال ماین شدن ازش کار کشیده شده

اگه سالمم بوده باشه با این حرکت روحش از بدنش خارج شده 

لینک به دیدگاه

در در 6 مهر 1399 در 10:19، Taghi گفته است :

چهار ساعت

R.I.P 💀

لینک به دیدگاه

شوخی میکنید؟ یعنی اشتباه کردم؟ :|

خب وقتی بازی میکنیم مگه گرافیک رو صد درصد نمیره؟ این فرقش با بازی چیه؟

ویرایش شده توسط Taghi
لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، Taghi گفته است :

شوخی میکنید؟ یعنی اشتباه کردم؟ :|

خب وقتی بازی میکنیم مگه گرافیک رو صد درصد نمیره؟ این فرقش با بازی چیه؟

فشار زیادی به کارت گرافیک میاره و در انجمن های وطنی و خارجی بارها گفته شده از این نرم افزار فیورمارک استفاده نکنند

کارتهای R9 مثل 290,390 با یک ساعت از این تست ممکنه بسوزند !

حتی کارتهای RX رو هم ممکنه خراب کنه، خودم شاهد بودم rx470 بعد ۴۰دقیقه از این تست مشکل دار شده.

نظر شخصی : فقط کارتهای رده پایین و کم مصرف انویدیا مثل gtx960,gtx1060 تحمل تست فیورمارک در مدت زمان طولانی را دارند !!

لینک به دیدگاه

ای وای برمن

پس خوب شد خریدم وگرنه مدیون صاحبش میشدم :||

حالا من پیش خودم فکر میکردم الان مسخرم میکنن که فقط با چهار ساعت تست میخوام تصمیم بگیرم :(

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Taghi گفته است :

ای وای برمن

پس خوب شد خریدم وگرنه مدیون صاحبش میشدم :||

حالا من پیش خودم فکر میکردم الان مسخرم میکنن که فقط با چهار ساعت تست میخوام تصمیم بگیرم :(

در کل نگران نباشید . استفاده کنید چیزیش نمیشه چه برندی هست؟

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، naderblue گفته است :

در کل نگران نباشید . استفاده کنید چیزیش نمیشه چه برندی هست؟

ایسوسه. مرسی

لینک به دیدگاه

داداش همین که بعد از این چند ساعت هنوز کار میکرده خدا رو شکر کن این تست استاندارد نیست بیشتر ۵ دقیقه 😂😂😂

لینک به دیدگاه

پیدا کردم، تقصیر این یاروئه که تو 4:52 میگه تا پنج ساعت اوکیه. همون تو ذهن من مونده بود.

https://www.youtube.com/watch?v=k-JMzZ3eNlo

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...