رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

۷۰ دمای بدی نیست  خوبه 

مدل دقیق کارت چی هست؟  از کدوم سری؟ مثلا ph یا dual یا strix  

پاور هم فکر میکنم میگی ۴۰۰ احتمالا از سری eco خریدی درسته؟      

لینک به دیدگاه

دمای فول لود ایده آل برای 99 درصد گرافیک و سی پی یو ها حدود 70 هست حالا هر چی خنک تر ایده آل تر!

بسته به مدلای مختلف تا 75 هم اوکیه

پس تا 75 درجه فول لود جای نگرانی نیس

اگر زیاد حساسین خمیر سیلیکون رو با نمونه با کیفیت تر عوض کنین

لینک به دیدگاه

دما اوکی هست

نمیدونم چرا نگرانی ؟

مثلا انتظار دارین دماتون زیر 20 درجه باشه ؟

لینک به دیدگاه

CPU: Core i5 7400 3.00 3.00

GPU: GTX 1050 2GB

Ram: 8

Hard: 1T

Power: 400W Grin

سلام. اول اینکه من به مدت 10 دقیقه تست پایداری کارت گرافیک انجام دادم و بعد از 10 دقیقه نتایج زیر رو دریافت کردم: 

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۱۲۰۰۸_snlg.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۱۱۹۵۶_6re0.jpg

این نتایج تست پایداری کارت گرافیک من بعد از 10 دقیقه هست... بنظرتون عادی هست یا خیر؟!

دوم اینکه در بازی Grand Theft Auto V Offline که حداقل سیستم زیر رو میخواد:

سیستم‌عامل: Windows 10 64 Bit, Windows 8.1 64 Bit, Windows 8 64 Bit, Windows 7 64 Bit, Service Pack 1, Windows Vista 64 Bit Service Pack 2

CPU (پردازنده): Intel Core 2 Quad CPU Q6600 @ 2.40 GHz / AMD Phenom 9850 Quad-Core Processor @ 2.5 GHz

مموری: 4GB RAM

گرافیک: NVIDIA 9800 GT 1GB / AMD HD 4870 1GB

دایرکت‌ایکس: DirectX 10

حافظه مورد نیاز برای نصب بازی: 90GB available space

من روی کیفیت High به طوری که از 2GB کارت گرافیک 1400MG استفاده میشه دمای متغییر از 79 تا 83 و برای GPU و دمای متغییر 60 تا 64 برای CPU دریافت میکنم... این عادی هست یا خیر؟!

آخرم اینکه هنگامی که در بازی Grand Theft Auto V Offline بودم و میخواستم بازی رو ببندم از Task Manager اقدام کردم که با صحنه زیر مواجه شدم:

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۳۲۲۱۹_7k99.jpg

همونطور که در عکس مشاهده می کنید از Memory حدود 70 درصد (2 گیگابایت و 400 مگابایت) استفاده شده اما من 8 گیگابایت رم دارم و 70 درصد رم من میشه حدودا 6 گیگابایت پس چرا نوشته 2 و 400؟! یعنی ممکنه نصف رم هام سوخته باشن یا نیم سوز شده باشن؟!

در ضمن من این سیستم رو دقیقا دو سال و سه ماهه که خریدمش...

ممنون میشم سریع تر جواب من رو بدید :)

لینک به دیدگاه

85 درجه برای همچین گرافیکی خیلی زیاده حتی حداقل دمای 49 درجه هم خیلی بالاست

تو بازی GTA هم دما بالاست

وضعیت تهویه کیس چطوریه شاید بهتر باشه برای اینکه بقیه بتونند راهنمایی بهتر بکنند یه تصویر از نمایه کناری کیس قرار بدید ببینیم وضعیت چطوره

درمورد GTA هم بهتره با نرم افزار MSI AFTERBURNER داخل بازی سخت افزار رو رصد کنید(اموزش هاش داخل نت هست) به طور دقیق میزان استفاده از منابع سیستم و فریم ریت در بازی رو بهتون میگه

با همین نرم افزار میتونید تصویر هم بگیرید بگذارید اینجا تا بقیه بهتر بتونن کمک کنند

اون ازمون FURMARK هم پیشنهاد میکنم دیگه نگیرید پدر کارت گرافیکو در مییاره

لینک به دیدگاه

سلام غیر عادیه،کارت اونقد قدیمی هم نیست بگیم خمیر عوض کنی یا سرویس کنی

حتی اگه فن گرافیکت هم کار نکنه نباید اینقد دما بره بالا،احتمالا از تهویه هست داخل کیست اونقد داغ میشه که گرافو هم داغ میکنه

دره کیستو بزار باز بعد تست کن

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، WAR گفته است :

85 درجه برای همچین گرافیکی خیلی زیاده حتی حداقل دمای 49 درجه هم خیلی بالاست

تو بازی GTA هم دما بالاست

وضعیت تهویه کیس چطوریه شاید بهتر باشه برای اینکه بقیه بتونند راهنمایی بهتر بکنند یه تصویر از نمایه کناری کیس قرار بدید ببینیم وضعیت چطوره

درمورد GTA هم بهتره با نرم افزار MSI AFTERBURNER داخل بازی سخت افزار رو رصد کنید(اموزش هاش داخل نت هست) به طور دقیق میزان استفاده از منابع سیستم و فریم ریت در بازی رو بهتون میگه

با همین نرم افزار میتونید تصویر هم بگیرید بگذارید اینجا تا بقیه بهتر بتونن کمک کنند

اون ازمون FURMARK هم پیشنهاد میکنم دیگه نگیرید پدر کارت گرافیکو در مییاره

سلام و عرض ادب.

از این موضوع (85 درجه برای کارت گرافیک بالاست) مطمئن هستید؟!

من کِی گفتم حداقل دمای کارت گرافیکم ۴۹ درجه هست؟!

من اصلا وارد نیستم که بخوام در مورد تهویه کیس نظر بدم، اما این از عکس های درون کیس:

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۱۰۲۷_s0pq.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۰۵۱۷_1z2x.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۰۵۴۹_n8z7.jpg

نظرتون؟!

حتما دمای بازی رو از داخل بازی با افتر بورنر امتحان می کنم.

باشه دیگه تست پایداری کارت گرافیک نمی گیرم اگر اینطور هست.

من طی دو سالی که این سیستم رو گرفتم، داشتم از پاور تسکو ۲۵۰ وات استفاده می کردم که ۴ سال پیش خریدمش. متوجه می شین؟! دو سال پیش همه قطعات به جز مادربرد و پاور ۲۵۰ واتم رو ارتقا دادم(البته ۴ گیگ رم از قبل داشتم که ۴ گیگ دیگه انداختم روش). همین ماه پیش فهمیدم این پاور برای سیستم من ضعیفه و به فکر خرید پاور گرین ۴۰۰ وات افتادم. بنظرتون این مشکل طی ۲ سال توسط پاور ۲۵۰ وات تسکو به وجود اومده؟!

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Hasan.Tabatabaii گفته است :

سلام و عرض ادب.

از این موضوع (85 درجه برای کارت گرافیک بالاست) مطمئن هستید؟!

من کِی گفتم حداقل دمای کارت گرافیکم ۴۹ درجه هست؟!

من اصلا وارد نیستم که بخوام در مورد تهویه کیس نظر بدم، اما این از عکس های درون کیس:

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۱۰۲۷_s0pq.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۰۵۱۷_1z2x.jpg

https://s4.uupload.ir/files/۲۰۲۱۰۷۰۴_۱۹۰۵۴۹_n8z7.jpg

نظرتون؟!

حتما دمای بازی رو از داخل بازی با افتر بورنر امتحان می کنم.

باشه دیگه تست پایداری کارت گرافیک نمی گیرم اگر اینطور هست.

من طی دو سالی که این سیستم رو گرفتم، داشتم از پاور تسکو ۲۵۰ وات استفاده می کردم که ۴ سال پیش خریدمش. متوجه می شین؟! دو سال پیش همه قطعات به جز مادربرد و پاور ۲۵۰ واتم رو ارتقا دادم(البته ۴ گیگ رم از قبل داشتم که ۴ گیگ دیگه انداختم روش). همین ماه پیش فهمیدم این پاور برای سیستم من ضعیفه و به فکر خرید پاور گرین ۴۰۰ وات افتادم. بنظرتون این مشکل طی ۲ سال توسط پاور ۲۵۰ وات تسکو به وجود اومده؟!

سلام.کیستون که تقریبا هیچ تهویه ای نداره.بنظر من یه فن بزارید جلو و روی درب که هوا رو بده داخل و یدونه پشت هوارو بده بیرون.البته صبر کنید دوستان هم نظرشون رو بگن.

در مورد رم هم ویندوز 64 بیت یا 32 بیت؟چون در ویندوز 32 بیت تقریبا 3 گیگ رم رو میشناسه.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

با این نرم افزار کارتت رو تست نکن .

همون تست تحت بازی خوبه

دمای 85 درجه خوب نیست اما خطر خاصی هم نداره .

سری 1000 انویدیا تا این دما مشکل خاصی ندارن .

هرچند هرچی دما کمتر بهتر

لینک به دیدگاه

یه نمه دما زیاده

سیستم قبلی من هم دارای همین مدل گرافیک البته نسخه ti بود  دما حدودا ۷۴ اینا بود   کیسم هم چیز خوبی نبود و هیچگونه فن روش نداشت 

تا اینکه کلا کوبیدم از نو ساختم

لینک به دیدگاه

تست دما تو بازی مهمه نه نرم افزاری های اینطوری که فشار زیادی وارد میکنن ، اگه Stress Test گرفته باشی که دیگه بدتر...نهایتا با تعویض خمیر مشکل حل میشه

لینک به دیدگاه

دمای کارت بالاست که خب هم کیست تهویه نداره هم که  تابستونه . خونه رو نمیدونم چقدر خنک نگه میدارید ولی درکل داغه چون هیچ تهویه نداره کیس. 

فعلا در کیس رو باز بزار تا فن نخریدی براش . حداقل دوتا فن میخواد البته با این گرما تاثیر خاصی نمیزاره بنظرم بخاطر گرما بهترین کار باز گذاشتن در کیس باشه.

حداقل دما رو توی تست دیدن دوستان که اون هم بالاست . کارت rx 570  خودم زیر 35 هست .  درمورد حرارت گرافیک  هم با درب باز کیس تست کن. هم فنشو چک کن ببین سالمه یا نه  ؟ سفت نباشه یا هر ایرادی. 

اون میزان اشغال رم هم زده فکر میکنم   کل رم پر شده حدود 70 درصد کل رم فیزیکی سیستمه و 2400 تاش توسط بازی اشغال شده بقیه هم سایر برنامه ها و سیستم.

ویرایش شده توسط milad.azn
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۱۳ در ۱۸:۰۱، silvermanHHH گفته است :

سلام غیر عادیه،کارت اونقد قدیمی هم نیست بگیم خمیر عوض کنی یا سرویس کنی

حتی اگه فن گرافیکت هم کار نکنه نباید اینقد دما بره بالا،احتمالا از تهویه هست داخل کیست اونقد داغ میشه که گرافو هم داغ میکنه

دره کیستو بزار باز بعد تست کن

سلام و عرض ادب.

آره میدونم غیر عادیه. خب ببینین اینکه توی این دو سال داشتم از پاور 250 وات استفاده می کردم (که از اونجایی که تحقیق کردم سیستمم نیاز به پاور قوی تری داشته) بنظرتون باعث خراب شدن کارت یا خشک شدن خمیر نشده؟!

لعنتی چقدر بد! خب پس چرا دمای سی پی یو اونقدر نمیره بالا که توجهمو جلب کنه؟!

مطمئنی که با در کیس رو باز گذاشتن دما پایین میاد؟! چه تستی مثلا برم تو بازی دما رو چک کنم یا تست استرس؟!

لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، Hasan.Tabatabaii گفته است :

سلام و عرض ادب.

آره میدونم غیر عادیه. خب ببینین اینکه توی این دو سال داشتم از پاور 250 وات استفاده می کردم (که از اونجایی که تحقیق کردم سیستمم نیاز به پاور قوی تری داشته) بنظرتون باعث خراب شدن کارت یا خشک شدن خمیر نشده؟!

لعنتی چقدر بد! خب پس چرا دمای سی پی یو اونقدر نمیره بالا که توجهمو جلب کنه؟!

مطمئنی که با در کیس رو باز گذاشتن دما پایین میاد؟! چه تستی مثلا برم تو بازی دما رو چک کنم یا تست استرس؟!

سلام

معمولا وقتی پاور کشش تامین برقو نداره،خودش داغ میکنه و از عمرش سریع کاسته میشه،بعد اینکه به جاهای خطر ناکی رسید به بقیه قطعات صدمه میزنه،ولی خمیر با این قضیه خشک نمیشه،بلکه خوده گرافیک خراب میشه،پس این قضیه منتفیه 

البته دمای cpu تون هم کم نیست

همون در رو باز بزارید،اما وقتی کارتون با سیستم تمومشد و خاموش شد،یا درشو بزارید،یا پارچه ای چیزی بزارید روش تا گرد و خاک نره داخلش

تست هم ساده هست ،در یه بازی مشخص،و در یه دوره یا جای مشخص تو بازی ،در کیس بسته باشه،دما رو تست میکنی میبینی چقده ،بعد همون موقه در کیسو بزار باز یک دو دقیقه صبر کن ببین چی میشه چقد دما میاد پایین

لینک به دیدگاه

تمامی مطالب داخل وب درسته 

پردازنده 5800x بسیار داغه یعنی روی 30 درصد لود داخل پریمیر 70 درجه به بالاست ! تازه من کولینگ 360 دارم ! اوایل کمی دما پایین تر بود مثلاً هنگام کار بین 60 - 70 ولی الان کافیه یک نرم افزار بر پایه سی پی یو باز کنی تا ببینی چطور میره به 80 میرسه ! هرچند دمای کاری این پردازنده توسط شرکت سازنده ماکسیمم 90-95 تعریف شده ولی خب خیلی ترسناکه که وسط بازی به 70 و وسط تدوین به 80 برسه ! بنچ 23 هم همین الان گرفتم ! شما دمارو نگاه کن
ولی در کل پردازنده سریعی هست درضمن یک سال پیش بحث فرکانس میکردید که پردازنده ضعیفیه و غیره خیر شما حتی میتونی با اورکلاک فرکانسو برسونی به 5 پردازنده عجیبیه خلاصه شاید مجبور شم واتر کولینگ کاستوم ببندم تا دماش کنترل شه ! چون فقط با واترکولینگ کاستوم بعضی ها تونستن دما رو روی فول لوود برسونن به 70!

capture2_8510.png

ویرایش شده توسط npslt
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من یک کارت گرافیک  +SAPPHIRE RX 480 4GB Nitro دست دوم خریدم که تست فورمارکشو توی عکس مشاهده میکنید !

کارت تو فشار 100 درصد دماش تا 90 درجه بالا میره !!!!

دفعه سوم تست یک نوار فلزی زیر کارت و بالای پاور بود که اونو باز کردم 

سوکت برقشو عوض کردم 

درایور کارت گرافیکو آپدیت کردم 

و کیس رو کمی جمع و جور کردم ولی باز هم تست همون قبلی شد و دما تا 90 درجه بالا رفت بعد 10 دقیقه ...

تا 30 دقیقه بعد هم روی 90 موند .

به نظرتون چه مشکلی داره و مهلت تست دارم ... بهتره برگردونم کارتو یا خمیرشو عوض کنم یا ... ؟

1.png

2.jpg

لینک به دیدگاه

اول چک کن ببین فن های روون و سالمن . گیرو گور ندارن. دوم دمای بیکاریت رو هم بگو. من خودم ایسوز 570 4 گیگ  رو دارم. تو این روزای گرم 75 رو هم ممکنه رد کنه ولی خب چون حساسم با اندرولت دماش رو همیشه زیر 70 نگه میدارم.  اون تست رو هم مدت طولانی اصلا نزار انجام بده شدیدا پدرکارتو درمیاره . همین ک دما ثابت شد کفایت میکنه.

درب کیس رو هم باز کن   مجددا تست بگیر . اون داخل  نتایج دمایی همیشه داغون رو به نابودی داره. مخصوصا اگر تعداد فن و تهویه کیست ضعیف باشه. کیس خودم الان 6 تا 12 سانتی و یدونه 8 سانتی بیستم روش. 

لینک به دیدگاه

سلام 

دره کیس رو باز بزارید و دوباره تست بگیرید

البته مطمئنا بخاطر اینه که رُست کارت کشیده شده،و باید سرویس و خمیر عوض بشه

موقع تست یا گیمینگ ،تصویر عجیب غریب نمیشد؟مثلا صفحه شطرنجی بشه یا رنگ ها عوض بشن ،یا چهار خونه ای بشه،آرتیفکت بش میگن،کارتی که آخر عمرشه معمولا از این رفتار ها داره 

لینک به دیدگاه

نمودار دمات چرا صاف صافه ؟  اولش منحنی داشت یا کلا خط صافه؟ 

لینک به دیدگاه

در ۴ دقیقه قبل، milad.azn گفته است :

۲۸دقیقه رو تست فورمارک هست o.O

بالاش نوشته

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است :

۲۸دقیقه رو تست فورمارک هست o.O

بالاش نوشته

فکر کردم سنسور مشکل داره. چون قبلا دیدم کارتی که یک ثانیه بعد از تست رفته رو 90 درجه. فن هم لود 100. کلا دما رو درست نشون نمیداد. تا میرفت زیر فشار فقط 90 نشون میداد تصویر واضح نیست ولی فک کنم دقیقه 26 تسته 

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۴/۲۳ در 21:25، milad.azn گفته است :

اول چک کن ببین فن های روون و سالمن . گیرو گور ندارن. دوم دمای بیکاریت رو هم بگو. من خودم همین کارت ایسوزش رو دارم. تو این روزای گرم 75 رو هم ممکنه رد کنه ولی خب چون حساسم با اندرولت دماش رو همیشه زیر 70 نگه میدارم.  اون تست رو هم مدت طولانی اصلا نزار انجام بده شدیدا پدرکارتو درمیاره . همین ک دما ثابت شد کفایت میکنه.

درب کیس رو هم باز کن   مجددا تست بگیر . اون داخل  نتایج دمایی همیشه داغون رو به نابودی داره. مخصوصا اگر تعداد فن و تهویه کیست ضعیف باشه. کیس خودم الان 6 تا 12 سانتی و یدونه 8 سانتی بیستم روش. 

فن ها به نظر کاملا سالم هستند 

دمای بیکاریش حدودا 47 درجه تا 50 

من تو آذربایجان شرقی و تو شهرستان هستم که الان هم هوا ابریه و کاملا خنک 

تست رو معمولا 10 دقیقه انجام میدم ... این عکس دفعه اوله که ... انقد تعجب کردم گذاشتم تا نیم ساعت تست کنه 

تهویه کیسم نسبتا مناسبه ولی در کیسم باز میکنم و تست میگیرم

در در ۱۴۰۰/۴/۲۳ در 21:26، silvermanHHH گفته است :

سلام 

دره کیس رو باز بزارید و دوباره تست بگیرید

البته مطمئنا بخاطر اینه که رُست کارت کشیده شده،و باید سرویس و خمیر عوض بشه

موقع تست یا گیمینگ ،تصویر عجیب غریب نمیشد؟مثلا صفحه شطرنجی بشه یا رنگ ها عوض بشن ،یا چهار خونه ای بشه،آرتیفکت بش میگن،کارتی که آخر عمرشه معمولا از این رفتار ها داره 

تست گیم انجام ندادم فعلا ولی تا یکی دو ساعت دیگه یه هارد به دستم میرسه که ازش گیم نصب میکنم و تست میکنم 

فعلا که تصویر مشکلی نداشته 

در در ۱۴۰۰/۴/۲۳ در 21:28، milad.azn گفته است :

همونطور که دوستان گفتن دقیقه 28 هست و از اول منحنی  عبور کرده

سلام دوباره 

در کیس رو باز گذاشتم و تست گرفتم اینبار تا 83 بالا رفت !! خیلی بهتره ولی بازم به نظرم زیاده چون اگه الان که سرده اینطور دما میده .... هوا گرم باشه تا چند بالا میره ... منم که نمیتونم در کیس رو باز بزارم ... کلا گرد و خاک میشه 

فوقش مجبور بشم سه چهار تا فن بگیرم و تهویه کیس رو بهبود بدم 

الان دقت کردم یکی از فن هاش تو دور پایین موج میزنه یکم 

یه چیز دیگه هم این که ... قاب کناری کیس طلق هستش نه شیشه ... اینم میتونه تو حرارت زیادش اثر گذار باشه ؟ و این که میشه از بیرون براش شیشه درست کرد یا تهیه کرد ؟!

furmark_000001.jpg

لینک به دیدگاه

خب الان خیلی بهتره. احتمالا با سرویس و تعویض خمیر دمات خیلی بهتر بشه. تست رو قطع کن نور گوشی بنداز زیر کارت ببین موقعی که میاد خاموش بشه فن ها با چه اختلافی  دوتا فن نسبت به هم خاموش میشن  تا ببینی واقعا گیر و گور داره فنت یا نه 

لینک به دیدگاه

نیم ساعت فور مارک !!!!  داداش این کارت مشکل خمیر داره الانم که اینجوری تست گرفتی ازش فک نکنم  دیگه مثل قبل بمونه

در 49 دقیقه قبل، silvermanHHH گفته است :

رُست کارت کشیده شده،

داداش صاحب قبلی رس کارتو کشیده,  رفیقمون تیر خلاصو با فورمارک زد 🙂

ویرایش شده توسط Slasher
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، milad.azn گفته است :

خب الان خیلی بهتره. احتمالا با سرویس و تعویض خمیر دمات خیلی بهتر بشه. تست رو قطع کن نور گوشی بنداز زیر کارت ببین موقعی که میاد خاموش بشه فن ها با چه اختلافی  دوتا فن نسبت به هم خاموش میشن  تا ببینی واقعا گیر و گور داره فنت یا نه 

تقریبا باهم خاموش میشن  

در 3 ساعت قبل، Slasher گفته است :

نیم ساعت فور مارک !!!!  داداش این کارت مشکل خمیر داره الانم که اینجوری تست گرفتی ازش فک نکنم  دیگه مثل قبل بمونه

تست فور مارک با 100% شدن gpu در گیم تفاوتی داره ؟!

یعنی میگید بیشتر تحت فشار میزاره ؟ ... بعد هم تست هام کمتر از 10 دقیقه هست ... فقط همین یه بار رو چون هی دما بالاتر میرفت گذاشتم تست بگیره

البته یه جا خونده بودم تا 30 دقیقه باید بزارید تست بگیره تا اگه مشکلی داشت معلوم بشه .

ویرایش شده توسط m411saw
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...