رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

داداش نمیخوام روحیت به هم بخوره  ولی یکی از دوستان من نسخه گرافیک دار i5 9400 داشت   یکی از هسته ها  دائم روی ۱۰۰ درصد بود و دماش اختلاف قابل توجه ای با بقیه هسته ها داشت   بعد از یه مدت  به رحمت خدا رفت

لینک به دیدگاه

در ۵ دقیقه قبل، kiarash۹۱۷ گفته است :

داداش نمیخوام روحیت به هم بخوره  ولی یکی از دوستان من نسخه گرافیک دار i5 9400 داشت   یکی از هسته ها  دائم روی ۱۰۰ درصد بود و دماش اختلاف قابل توجه ای با بقیه هسته ها داشت   بعد از یه مدت  به رحمت خدا رفت

تست استرس که نمیتونه بگیر چون میگه سیستمش خاموش میشه ؛ دوست شما هم کاری برای سی پی یوش نکرده که از بین رفت

---------------------------

من نمیدونم این مدل رایز GPU هم داره اگه داره Integrated GPU رو uninstall کن باعث میشه دماش بیاد پایین

اینکه یه هسته از CPU کلا دماش بالا باشه عادیه ولی نه تا این حد

Core 1 temps slightly higher than the others - CPUs, Motherboards, and Memory - Linus Tech Tips

موارد زیر رو چک کنید در غیر اینصورت باید به فکر تعویض CPU باشید

CPU Temperature High: How To Fix? [SOLVED] (silicophilic.com)

لینک به دیدگاه

در ۳ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

تست استرس که نمیتونه بگیر چون میگه سیستمش خاموش میشه ؛ دوست شما هم کاری برای سی پی یوش نکرده که از بین رفت

نه والا کاری نکرده بود   شب وارزون پلی میکرد با همون شرایط بعد از بازی  به خوشی سیستم رو خاموش کرده بود   فرداش کار دستش داد

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۲ در 13:15، moly گفته است :

اگه امکانشو دارید سی پی سو رو روی برد دیگه تست کنید اگه مشکل برقرار بود سی پی یو عیب داره وگر نه برد

چشم تست میکنم

در در ۱۴۰۰/۵/۲ در 13:34، Coffee Addicted گفته است :

من نمیدونم این مدل رایز GPU هم داره اگه داره Integrated GPU رو uninstall کن باعث میشه دماش بیاد پایین

اینکه یه هسته از CPU کلا دماش بالا باشه عادیه ولی نه تا این حد

Core 1 temps slightly higher than the others - CPUs, Motherboards, and Memory - Linus Tech Tips

موارد زیر رو چک کنید در غیر اینصورت باید به فکر تعویض CPU باشید

CPU Temperature High: How To Fix? [SOLVED] (silicophilic.com)

cpu  ryzen 7 1800x هست

مین بورد ax370-gaming k3

ممنون از پیگیریتون

لینک به دیدگاه

عزیز شاید خمیر خشک شده ببینین باد خروجی واتر و رادیاتش گرم هست یا نه منم تقریبا همین مشکل رو داشتم که با یه تعویض ساده خمیر اکی میشه

لینک به دیدگاه

سلام من poco x3 pro دارم دماش خیلی بالاست موقع عادی 35 هست ولی تا میرم تو بازی همون ۱ دقیقه اول دما میشه 40 ولی سه چهار ساعتم بازی کنم همین 40 میمونه البته با وای فای با نت گوشی دست میسوزه نمیشه بازی کرد رفیقم note 8 pro داره بعد 3 ساعت داغ می‌کنه بنظرتون مشکل من طبیعیه و یا آپدیت بعدی درست میشه یا دروغه و چرت و پرتی که میگن درست میشه ؟

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها دارن گفتن دما بالاس ولی ۴۰ درجه خیلی خوب و طبیعیه . نیازی به رفع کردنش نیست . البته با نت سیمکارت بیشتر داغ میشه .

من خودم m51 دارم تا ۴۵ هم میره .

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

منم موتورولا دارم تو بازیWild Castle    وقتی خودم بازی میکنم تازه با چیپ اسنپ 710 که خنک هست دما به 45 میرسه وقتی بازی نمیکنم ولی بازی باز هست دما تا 50 هم میره
فکر کنم برای شما با چیپ قوی دما تا 60 هم برسه طبیعی باشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mInI_ClockEr گفته است :

منم موتورولا دارم تو بازیWild Castle    وقتی خودم بازی میکنم تازه با چیپ اسنپ 710 که خنک هست دما به 45 میرسه وقتی بازی نمیکنم ولی بازی باز هست دما تا 50 هم میره
فکر کنم برای شما با چیپ قوی دما تا 60 هم برسه طبیعی باشه

سلام. مگه میشه دمای وقتی که بازی نمیکنید از زمانی که دارید با گوشی بازی میکنید بیشتر باشه؟ اصولا به خاطر پردازش هست که دما بالا میره.

ویرایش شده توسط DM.JAGUAR
لینک به دیدگاه

نکته ای هست در مورد دمای گوشیهای مختلف

یک گوشی بدنش فلزیه حس میکنید دماش بیشتره در جالی که عادی هست

موقع شارژ کردن بازی نکنید

اونی که این گوشیها رو ساخته به فکر گرماش هم بوده پس با خیال راحت بازی کنید

لینک به دیدگاه

سلام.منم گوشیم بدنش فلزی هست توی شارژ بدنه داغ میشه و با برنامه خودش(my phone)نگاه میکنم زده مثلا 45.توی کار هم 41-42 ایناس معمولا.بازی نمیکنم.طبیعیه؟مدل گوشی نوکیا 6.1 .

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۵/۲ در 21:16، Mansbrz گفته است :

عزیز شاید خمیر خشک شده ببینین باد خروجی واتر و رادیاتش گرم هست یا نه منم تقریبا همین مشکل رو داشتم که با یه تعویض ساده خمیر اکی میشه

خمیر عوض کردم اتفاقا خشک شده بود خمیر... چسبیده بود هیت سینک واتر که تمیز کردم و عوض کردم cf3 زدم قبلا هم cf3 بود ولی عجیب بود در این حد خشک شده بود و چسبیده بود... در حدی بود که سی پی یو با هیتسینک با هم بلند شدن از جاش با وجوده اینکه قفل شده بود توی سوکت ولی بازم از جا در اومد...

حالا یکم باید وقتم آزاد بشه مین و سی پی رو جا به جا کنم تست بگیرم ببینم مشکل از کجاست یه سیستم رایزن دیگه هم دارم

این تست با واتر 120 گرین هست که یکی از هسته ها بالا میرفت البته با واتر کولر نیاز به تست نبود اتوماتیک بالا میرفت تا ریست میکرد سیستم

Untitled.thumb.png.3093212e099f88ca247426ea1c8d9f9e.png

سی پی رو روی یه سیستم دیگه تست کردم درست بود مشکلی نداشت

فن رو عوض کردم با یه فن باکس AMD تست گرفتم این سری دوتا هسته دماش بالا بود ولی توی حالت عادی بالا نمیرفت وقتی فیوچرمارک ران میکردم میرفت بالای 90 که دیگه خودم استپ میکردم

Untitled.thumb.jpg.6d31796695060940193bf05de71fc9c2.jpg

اصلا نمیفهممش کسی میدونه این چه مرگشه

توی تست هیچ کدوم از هسته ها دماشون بالا نمیره در صورتی که باید لاعقل به 70 همه هسته ها برسن...

روی سیستم دیگه که تست گرفتم همه هسته ها با هم رسیدن به 75 و فیکس موندن

.لی روی سیستم خودم فقط دوتا از هسته ها بالا رفتن و یکیش به 90 رسید یکی به 70

دوستان من داشتم عدد اشتباهی رو میخوندم دمای مین بوردم بالا بوده....

ولی کلا سیستم آف میکرد دیگه...

الان با یه واتر کولر دیگه امتحان کردم دمای سی پی یو اوکی بود احتمالا از واتر کولر بوده مشکل.... ولی یکی از دماهای مینبورد به 126 درجه هم رسید ولی دیگه سیستم آف نکرد ...

الان این دمایی که زده 117 درجه دمای چی هستمشکلی نداره انقدر بالاس؟

117.thumb.jpg.e9d713020a367c699d1ea90be3939596.jpg

لینک به دیدگاه

سلام

میشه بگید از کدوم برنامه دما رو چک میکنید و حتما اسکرین شات قرار بدید

اصولا رایزن ها دمای تکی رو نشون نمیدن و فقط دمای کل پکیج رو نشون میدن و اون بخش در مادربرد های گیگابایت کاربران رو به اشتباه میندازه که فکر میکنند دمای هر هسته هست

حتی اگر دمای هر هسته هم مشخص باشه نهایت اختلاف دماشون میشه 5 درجه پس اینکه کولینگ خراب باشه یا خمیر خشک شده باشه اصلا نمیتونه باعث اختلاف زیاد دما ها باشه

معمولا اینطوریه ولی باز مدل به مدل تفاوت میکنه

TMPIN 0 = MOTHERBOARD = SYS
TMPIN 1 = CPU
TMPIN 2 = MCH = Northbridge
TMPIN 3 = Sensor near GPU/VRMs

بهتره داخل بایوس بگردید و دمای سنسور ها رو مانیتور کنید اگر شد بایوس رو آپدیت کنید چون در صورت نبود سنسور ممکنه اون اعداد رو اشتباهی بخونه

لینک به دیدگاه

سلام من لپ تاپم بشدت داغ میکنه حتی وقتی که تازه روشنش کردم جوری که میگم الان میسوزه .باتریش خیلی وقته سوخته و من همش میزنمش به شارژ ولی باطریشم از خود لب تاب در نیاوردم که جاش رو گرد و خاک نگیره .حافظش کامل پر شده فقط چند درصد خالی مونده مخصوصا درایو سی .انتی ویروس هم نداره.الان چندسال اینجوریه ولی یه بار بطور اتفاقی گفتم بزار ببینم سی پی یو چقدر درگیره دیدم 40 درصد در صورتی که من فقط یه مرورگر باز کرده بودم از تسک منیجر قسمت پروسس چندتا برنامه بستم دیدم سی پی یو رفت رو 15 خنک شد سیستم .حالا بنظرتون انتی ویروس کافیه نصب کنم یا کلا از اول ویندوز نصب بشه بهتره ؟؟؟؟ باطری بخرم یا همینجوری با برق مشکلی نداره

intel:corei5  1.70Ghz 2.40Ghz

ram:3.94GB

Windows 8.1

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، M.maryam گفته است :

سلام من لپ تاپم بشدت داغ میکنه حتی وقتی که تازه روشنش کردم جوری که میگم الان میسوزه .باتریش خیلی وقته سوخته و من همش میزنمش به شارژ ولی باطریشم از خود لب تاب در نیاوردم که جاش رو گرد و خاک نگیره .حافظش کامل پر شده فقط چند درصد خالی مونده مخصوصا درایو سی .انتی ویروس هم نداره.الان چندسال اینجوریه ولی یه بار بطور اتفاقی گفتم بزار ببینم سی پی یو چقدر درگیره دیدم 40 درصد در صورتی که من فقط یه مرورگر باز کرده بودم از تسک منیجر قسمت پروسس چندتا برنامه بستم دیدم سی پی یو رفت رو 15 خنک شد سیستم .حالا بنظرتون انتی ویروس کافیه نصب کنم یا کلا از اول ویندوز نصب بشه بهتره ؟؟؟؟ باطری بخرم یا همینجوری با برق مشکلی نداره

Windows 8.1

دمای سی پی یو با نرم افزار چک کن ببین چقدره

همچنین دمای سایر قطعات

لینک به دیدگاه

در ۵ ساعت قبل، M.maryam گفته است :

Windows 8.1

سلام عزیز لپتاپ اگه بیشتر از ۳ سال هست داره کار میکنه. باید سرویس بشه خواستید براتون انجام میدم.

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، hellbrain۶۶۶ گفته است :

اصولا رایزن ها دمای تکی رو نشون نمیدن و فقط دمای کل پکیج رو نشون میدن و اون بخش در مادربرد های گیگابایت کاربران رو به اشتباه میندازه که فکر میکنند دمای هر هسته هست

حتی اگر دمای هر هسته هم مشخص باشه نهایت اختلاف دماشون میشه 5 درجه پس اینکه کولینگ خراب باشه یا خمیر خشک شده باشه اصلا نمیتونه باعث اختلاف زیاد دما ها باشه

معمولا اینطوریه ولی باز مدل به مدل تفاوت میکنه

TMPIN 0 = MOTHERBOARD = SYS
TMPIN 1 = CPU
TMPIN 2 = MCH = Northbridge
TMPIN 3 = Sensor near GPU/VRMs

بهتره داخل بایوس بگردید و دمای سنسور ها رو مانیتور کنید اگر شد بایوس رو آپدیت کنید چون در صورت نبود سنسور ممکنه اون اعداد رو اشتباهی بخونه

بایوس آپدیت هست...

انگار عدد رو داره اشتباه میزنه توی نت سرچ کردمم خیا مشکل منو داشتن و عدادی عجیب نشون میداد... دمای 127 درجه باید سیستم بسوزه دیگه...
توی سیستم دیگه این تمهای مین بورد 4 تا بود توی سیستم من 6 تا هست...
به هر صورت مشکل از واتر کولر بود بازش کردم رادیات توی دستم گرفتم نصفش گرم بود نصفش سرد رادیات زاویش عوض میکدم دما کم و زیاد میشد خیلی هم صدای خر خر آب میداد زیادی بود دیگه... یه واتر دیگه داشتم انقدرا صدا نمیداد

لینک به دیدگاه

در ۴ ساعت قبل، Pouriya_salehi گفته است :

به هر صورت مشکل از واتر کولر بود بازش کردم رادیات توی دستم گرفتم نصفش گرم بود نصفش سرد رادیات زاویش عوض میکدم دما کم و زیاد میشد خیلی هم صدای خر خر آب میداد زیادی بود دیگه... یه واتر دیگه داشتم انقدرا صدا نمیداد

رادیات هواگرفته (جایی از رادیات نشتی داره یا لوله نشتی داره)

به همین دلیل بخشیش سرد بوده و بخش دیگش گرم

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من i5 3470 و 1650 دارم و 12 گگیگ رم توی وارزون که میرم دمای سی پی یو میشه 105 فنمم استوک نیست و قوی هستش لطفا یکی بهم بگه طبیعیه یا نه خمیرهم سیلیکون پاور 4 ماه پیش زدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

کاملا غیر طبیعیه

105 دماییه که سیستم خودش خاموش میشه

موقع بازی دراپ فریم دارید یا نه؟

اگه دراپ ندارید، به احتمال 99 درصد باگ برنامه هست یا ممکنه مادربرد باگ داشته باشه. با برنامه دیگه هم امتحان کنید

تقریبا توی تمام دستگاه هایی که من دیدم، دمای سیپیو به 99 برسه، انقدر اندرولت میشه که فرکانس به زیر 1GHz میرسه که تقریبا بازی کردن باهاش غیر ممکنه

لینک به دیدگاه

تو زمان بیکاری دما چند درجه هست؟

شاید فن درست جا نخورده ، در بیار یک دفعه دیگه جاز بزن

اگر ایراد از فن و مادربرد نبود ، سی پی یو باید دیلیت بشه 

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/99955-خدمات-delid-دیلید-پردازنده/

لینک به دیدگاه

در ۱۴ ساعت قبل، حمید۰۲۸ گفته است :

سلام دوستان من i5 3470 و 1650 دارم و 12 گگیگ رم توی وارزون که میرم دمای سی پی یو میشه 105 فنمم استوک نیست و قوی هستش لطفا یکی بهم بگه طبیعیه یا نه خمیرهم سیلیکون پاور 4 ماه پیش زدم

من 4460 داشتم فن محکم بسته نشده بود دما تو گیم تا ۱۰۰ میرفت

چک کنید احتمالا کولر محکم بسته نشده

لینک به دیدگاه

در ۱۸ ساعت قبل، حمید۰۲۸ گفته است :

شما با نرم افزار CPU Z یک عکس از صفحه اول بگیر تا بگم مشکل چی هست !

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است :

تو زمان بیکاری دما چند درجه هست؟

شاید فن درست جا نخورده ، در بیار یک دفعه دیگه جاز بزن

اگر ایراد از فن و مادربرد نبود ، سی پی یو باید دیلیت بشه 

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/99955-خدمات-delid-دیلید-پردازنده/

بین 45 تا 50 هست بدون اینکه کاری بکنم کولر هم به خوبی بسته شده و مشکلی داره و این اتفاق فقط داخل بازی وارزون میوفته و داخل گیم های دیگه مثل سی اس به 70 میرسه

در 10 ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

کاملا غیر طبیعیه

105 دماییه که سیستم خودش خاموش میشه

موقع بازی دراپ فریم دارید یا نه؟

اگه دراپ ندارید، به احتمال 99 درصد باگ برنامه هست یا ممکنه مادربرد باگ داشته باشه. با برنامه دیگه هم امتحان کنید

تقریبا توی تمام دستگاه هایی که من دیدم، دمای سیپیو به 99 برسه، انقدر اندرولت میشه که فرکانس به زیر 1GHz میرسه که تقریبا بازی کردن باهاش غیر ممکنه

من حتی به گیم ادامه دادم ولی مشکلی نداشتم ی کم در حین شروع لگ میشم فقط و cpu time میشه 40 !!باگ مادربرد چی هست؟

در 5 ساعت قبل، mahdix3 گفته است :

شما با نرم افزار CPU Z یک عکس از صفحه اول بگیر تا بگم مشکل چی هست !

cpu-z.PNG

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...