رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

۹ دقیقه قبل، Sabertooth گفته است:

بازیم تموم شه چشم 💯

Max PowerSaving بزار

دمت شما گرم

منم میخوام خرید کنم موندم تو این مصرف idle اینا ..

لینک به دیدگاه

ASUS Performance Enhancement خاموش

783266209_Screenshot(10).thumb.png.6decbdb4af9152fa044ed47dacfd5a88.png

روشن

Screenshot (11).png

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

من ویروس رو تقریبا نابود کردم با کلی بدبختی اصلا نمیذاشت آنتی ویروس نصب کنم   آنتی ویروس خود سیستم هم غیر فعال شده بود  یه نسخه قدیمی داشتم به صورت بوتیبل اجراش کردم و با هزار بدبختی حذفش کردم

الان دما  خیلی بهتر شده اکثرا زیر 40 هست و وقتی مرورگری اینا بازه اکثرا روی 43 اینا هست

فقط یه مشکلی هست   این دو اپ دقیقا چی هستن که من هی میبندمشون و دوباره میان و دمای cpu رو بالا میبرن  چطوری اینارو حذف کنم؟؟؟

Untitled.png65448788.png

Untitled.png865465456.png

لینک به دیدگاه

۱۵ دقیقه قبل، AliMv گفته است:

من ویروس رو تقریبا نابود کردم با کلی بدبختی اصلا نمیذاشت آنتی ویروس نصب کنم   آنتی ویروس خود سیستم هم غیر فعال شده بود  یه نسخه قدیمی داشتم به صورت بوتیبل اجراش کردم و با هزار بدبختی حذفش کردم

الان دما  خیلی بهتر شده اکثرا زیر 40 هست و وقتی مرورگری اینا بازه اکثرا روی 43 اینا هست

فقط یه مشکلی هست   این دو اپ دقیقا چی هستن که من هی میبندمشون و دوباره میان و دمای cpu رو بالا میبرن  چطوری اینارو حذف کنم؟؟؟

درود مال ویندوزه بذار کار خودشو انجام بده تموم میشه.

لینک به دیدگاه

۷ دقیقه قبل، Nsm۱۰۰۰ گفته است:

درود مال ویندوزه بذار کار خودشو انجام بده تموم میشه.

حله پس

فقط نمیدونم چرا این آنتی ویروس غیر فعال شده

Screenshot (456).png

لینک به دیدگاه

۸ ساعت قبل، Sabertooth گفته است:

ASUS Performance Enhancement خاموش

783266209_Screenshot(10).thumb.png.6decbdb4af9152fa044ed47dacfd5a88.png

روشن

Screenshot (11).png

وقتی power limit رو برداشتید حدود 7 الی 8 درجه ای دما بیشتر شده ولی چقدر خوب امتیازش زیاد شده که برای کسانی که کولر مناسب دارن، بهتر هست همین کارو بکنن در غیر اینصورت انگار همون نسل 10 رو دارن استفاده میکنن.

لینک به دیدگاه

1 ساعت قبل، AliMv گفته است:

حله پس

فقط نمیدونم چرا این آنتی ویروس غیر فعال شده

Screenshot (456).png

بهتره ویندوز بروز دانلود کنید و نصب مجدد

من هر 2 ماه یبار دانلود میکنم گاهی جاهایی میرم که اینترنت خوبی ندارن 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ در ۱۵:۲۲، AliMv گفته است:

یه مورد رو الان یادم اومد

من دیروز برا یه کاری فلشم رو دادم دست خدمات کامپیوتری تا پرینت برام بگیره  نامرد بعد از گرفتن پرینت بهم گفت سیستم ویروسی بوده الان نگاه میکنم میبینم یه چند تا فایل دارن از cpu استفاده میکنن که درصد استفادشون تا 67  70 هم میرسه  فکر میکنم بخاطر اینکه سیستمم ویروسی شده

چطور این ویروس رو نابود کنم؟  از آنتی ویروس اینا هیچی سر درنمیارم  آنتی ویروس هم ندارم

Untitled.png

Untitled طز.png

درود،از انتی ویروس آویرا یا بیت دفندر(اخرین نسخه) استفاده کنید،حتما قبل از نصب برنامه،ابتدا گارد امنیتی ویندوزتون رو تقویت کنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان خسته نباشید

من یه کارت Asus 1050 ti 4gb strix oc دارم

الن بعد 3 سال استفاده گارانتیش تمام شده دما در حالت بیکاری 49 هست و در حالت فول لود فور مارک 74 میره

تو بازی وار زون هم تا 70 میره ماکزیموم

دما بنظرتون نرماله؟؟ درب کیسمم بازه و تهویه خوبی داره 

وقتشه خمیر عوض کنم ؟

اگه وقتشه چه خمیری برا این کارت پیشنهاد میکنید؟

با تشکر

لینک به دیدگاه

خوب عزیز دست نزن ، خمیر خود کارت خیلی خوبه مشابهش رو بخوای بخری باید خیلی هزینه کنی واسه خودت دردسر درست نکن داره بدون مشکل کار میکنه

لینک به دیدگاه

با درود

بنظر میاد خمیر کارت بعد ۳ سال نیاز به تعویض داشته باشه

لینک به دیدگاه

درود من هم یه گرافیک 1080 دارم 4 ساله استفاده میکنم جدیدا دما توی تنظیمات بالا در بعضی بازیها به 80 میرسه لود فن هم 100 دوستانی که تجربه دارن چه خمیری بهتره از لحاظ کیفیت و صرفه اقتصادی

ویرایش شده توسط koorosh kabir
لینک به دیدگاه

چیزی که تا الان تونستم انتخاب کنم این موارد بوده

خمیر سیلیکون کولر مستر مدل MASTERGEL PRO 2020

https://www.lioncomputer.com/product/w9r5m/Thermal-Grizzly-Kryonaut-Thermal-Paste

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، Hamed.Madadi گفته است:

خوب عزیز دست نزن ، خمیر خود کارت خیلی خوبه مشابهش رو بخوای بخری باید خیلی هزینه کنی واسه خودت دردسر درست نکن داره بدون مشکل کار میکنه

خب الن دما در حالت دکستاپ 49 هست این خوبه بنظرت؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، danyal.fa۷۹ گفته است:

با درود

بنظر میاد خمیر کارت بعد ۳ سال نیاز به تعویض داشته باشه

باهات موافقم قبلا دمای کارت یادم نیاد از 60 بالاتر رفته باشه اما الن تا 74 بالا میری زیر لود

۱ ساعت قبل، koorosh kabir گفته است:

درود من هم یه گرافیک 1080 دارم 4 ساله استفاده میکنم جدیدا دما توی تنظیمات بالا در بعضی بازیها به 80 میرسه دوستانی که تجربه دارن چه خمیری بهتره از لحاظ کیفیت و صرفه اقتصادی

یه جایی خوندم که هر سال باید عوض بشه 

لینک به دیدگاه

۱۱ ساعت قبل، mn_aghili گفته است:

خب الن دما در حالت دکستاپ 49 هست این خوبه بنظرت؟

وقتی کارت 100 درصد زیر لود بود و سرعت چرخش فن 100 درصد بود ، اگر دما بالای 75 درجه رفت اونوقت به فکر تعویض خمیر باش

لینک به دیدگاه

۵۹ دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است:

وقتی کارت 100 درصد زیر لود بود و سرعت چرخش فن 100 درصد بود ، اگر دما بالای 75 درجه رفت اونوقت به فکر تعویض خمیر باش

با درود

جناب مددی عزیز این حالت حتی بدون خمیر هم به ندرت اتفاق میوفته!

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز!

بنده کولر مستر تک که با سوکت LAG-1200 بر روی cpu core i5_11500  گذاشتم قیمت هم خوب بود موقعی تو سایت یا دارم فیلم میبینم دما زیاد آنچنان بالا نیست روی 35 تا 40 متغیر هستش اما موقع اجرای بازی مثال فورتنایت یا ASSASIN'S دمای روی 75 بعضی اوقات که سنگین میشه 90 رو تاچ میکنه برمیگرده روی 75 تا 80، روی بازی Call Of Duty هم که تا 99 رو تاچ کرد مشکل از کجاست؟ کولر مناسبش نیست یا خمیر سیلیکونش؟ 1300 هزینه کردم که دماش پایین باشه اما نگرانم کرده!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با سلام 

چند وقتی متوجه دما بالا سی پی یو شدم در واقع از بالا رفتن صدای فن کولر متوجه شدم

Cpu i9 9900kf بر روی ROG h370-f و کولر sf pf240  دما در حالت بی کار 35-40 موقع کار های روز مره عادی 73-76 هم میرسه و موقع بازی 88-91 هم شاید برسه استفاده در بنچمارک هم که 100 رو توی 4ثانیه میزنه در واقع بالا رفتن دما یکدفه ای هست نه پلکانی و سریع به 50 درجه برمیگرده

ولتاژ نمایشی VCORE موقع فول لود 1.343 یا حتی 1.410 هم مشاهده شده که سنگینه تا جایی که میدونم 

کارهای که انجام داده شده:

- ریست و آپدیت بایوس

-نصب و جابه جایی کولر با خمیر های مختلف چند بار

-اسمبل دوباره سیستم

-غیر فعال کردن قابلیت های OC (مثل XMP , cpu powern enhance , Asus digi+ و C state)

-ست کردن ولتاژVCORE  که باز همین مقدار رو مصرف میکنه یا بلو اسکرین میده

توی تنظیمات بایوس میزان Vcore 1.100 هست ولی موقع بوت متغییره تا 1.5 که عادیع برای موقع بیکاری فکر میکنم ولی فول لود 1.343 میمونه و تنها تنظمیاتی که باعث درست شدن ولتاز میشه غیر فعال کردن Turbo mode که راندمان CPU میاره پایین و Vcore1.100 بیشتر نمیشه

چند تا عکس از گرفتن بنچکارک CPU-z فول و یک هسته:

Screenshot 2022-01-21 110325.jpg

Screenshot 2022-01-21 110418.jpg

Screenshot 2022-01-21 110439.jpg

Screenshot 2022-01-21 110511.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام به دوستان عزیز

من cpu  amd 3600 دارم و واترکول گرین Glacier GLC120A و زمانی که رندر می گیرم حدود 60 تا80 درصد سی پی یو درگیر میشه دما میره رو 95 و سیستم خاموش میشه اولی که سیستم رو گرفتم دما تو فول لودش به 90 میرسید اما الان عملا نمیتونم باهاش رندر بگیرم و خمیر سیلیکونش رو هم عوض کردم و خمیر نکوتا زدم همین الان که دارم می نویسم با یوزیج 7-8 درصد سی پی یو دماش نزدیک 60 درجه است. دوستان راهکاری برای درست شدنش دارین، کمکم کنین. ممنون

تو عکس هم دماش تو 0 درصد 50 هستش

Untitled-1.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۲ ساعت قبل، rezajimnoon گفته است:

سلام به دوستان عزیز

من cpu  amd 3600 دارم و واترکول گرین Glacier GLC120A و زمانی که رندر می گیرم حدود 60 تا80 درصد سی پی یو درگیر میشه دما میره رو 95 و سیستم خاموش میشه اولی که سیستم رو گرفتم دما تو فول لودش به 90 میرسید اما الان عملا نمیتونم باهاش رندر بگیرم و خمیر سیلیکونش رو هم عوض کردم و خمیر نکوتا زدم همین الان که دارم می نویسم با یوزیج 7-8 درصد سی پی یو دماش نزدیک 60 درجه است. دوستان راهکاری برای درست شدنش دارین، کمکم کنین. ممنون

تو عکس هم دماش تو 0 درصد 50 هستش

Untitled-1.jpg

اگر بستن کولر مشکلی نداشته باشه بایوس رو اپدیت کنید شاید باگ باشه اگر اینطور نبود به احتمال زیاد این کولر توانایی خنک کردن این سی پی یو رو نداره 

تهویه کیس رو هم بررسی کنید 

لینک به دیدگاه

دمای کارت من 

تو بازی vaguard 

تا 99 درجه هم میره 

احتمالا بیشتر از این هم میره 

روش نمیشه بنویسه 

5700xt هست 

آیا میسوزه ؟

یا باید یاد بگیرم واتر کولر کاستوم بسازم 

آیا ساختن ش خیلی سخته 

و نگهداری منظم میخواد

اگر کسی بلده لطفا راهنمایی کنه 

ممنون 

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام دوستان وقتتون بخیر

ی سیستم چند روز پیش جمع کردم ولی دوتا مشکل داره و  مشکل اصلی فک کنم به همین دمای سی پی یو مربوطه. سی پی یو با ران کردن کوچکترین برنامه ای دماش تا 85 میره و من حتی با اینکه زیر بار مستقیم کولر گازی هم گذاشتمش باز هم تاثیری نداشت و ولی دمای گرافیک نهایت تا 60 میاد. داخل بازی مثل فورتنایت هم نهایت 30 فریم  میده. با دوستان صحبت کردم و ی کولر دیگه هم میخوام بگیرم ولی نمیدونم آیا با کولر مشکلم برطرف میشه یا نه؟
مشخصات سیستم:
asus rog strix x570
ryzen 5 5600x + فن داخل باکس روشه
amd rx 6700xt asus dual
 3600 ram 2×8 corsair
Power Thermaltake 750

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...

سلام دوستان . 

بنده کارت گرافیک gtx 1660 super gaming pro palit رو دست دوم خریدم تازه . 

دما تو حالت فول لود dying light 2 بالای 65 نمیره . 

اما یک مشکلی که هست اینه حتی تو حالت بیکاری فن ها 29 درصد کار میکنن . 

تا هفته پیش هم دماش تو بیکاری زیر 29 بود . اما جدیدا تو بیکاری و idle دماش بالای 37 هستش . مشکل چی هستش ؟ 

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام دوستان بعد از بیست دقیقه بازی امریکن تراک تصویراهسته میشه گاهی اوقات گیرمیکنه ولی توی بازی gta vمشکلی نداره
دلیلش چیه؟
CPU:rayzen 5 1500x
ram 8 2400
Vega: rx580 8g

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...