رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

حمید جان منفی برای این گذاشته شده که اگر کسی اطلاعات اشتباه و یا سخن ناروایی گفت استفاده بشه . نه اینکه هر وقت کسی از نوشته یکی دیگه خوشش نیومد به اون منفی بده .

استارتر پرسیدن حداکثر دمای مجاز کارت چقدره . طبق گفته سایت رسمی انویدیا این دما 104 درجه هست . اما به این معنی نیست که کارت باید تو این دما کار کنه و یا اینکه حتی به این دما برسه .ایشون نمیتونن دمای کارت رو به این راحتی به اون اندازه برسونن . وقتی کارتی تو حالت لود اورکلاک دماش به حداکثر مجازش نمیرسه ، یک کاربر عادی چطوری میتونه به اون دما برسه ؟ کسی نگفت ایشون تو این دما از کارت استفاده کنن . اون تصویری هم که من گذاشتم و شما با استناد به اون میگی دما زیر 80 هست ، حداکثر دمای مجاز رو نمیگه . دمایی که کارت به هنگام تست به اون رسیده رو نشون میده .

من طرف کسی رو نگرفتم. طرف حرف درست رو گرفتم . اطلاعات شما اشتباهه . طبق گفته شرکت سازنده . حالا اگر شما قبول نداری یک بحث دیگه ایه .

لینک به دیدگاه

ه

حمید جان از شما انتظار نداشتم بدون اطلاع از درست بودن یا غلط بودن موضوع منفی بدی . حالا اینکه شما اطلاعات اشتباه دادی بماند . کارت 460 تو حالت اورکلاک تا 93 درجه هم رسیده تو تست ها . اگر قرار باشه 90 درجه حداکثر دمای مجازش باشه ، کارت باید نابود میشده :

درود

حامد جان فکرمیکنید بنده اشتباه کردم؟

اطلاعات غلط؟؟؟؟

با این اطلاعاتی که شما دادی پس برای این عزیز مشکلی ایجاد نمیشه که دمای کارت رو تا107 درجه بالا ببره؟؟؟

من که دمای 90 درجه رو اعلام کردم به گفته شما باید کارت نابود میشده اما شما که 107 درجه رو اعلام کردین کارت سالم میمونه؟؟؟

من هم ازشما انتظار نداشتم!

شما سوال استارتر رو متوجه نشدی و پاسخ اشتباه دادی . به پاسخ درست محمد هم منفی دادی . لطفا بیشتر دقت کن . این منفی شما میتونه کاربرها رو گمراه کنه و فکر کنن که گفته محمد اشتباهه . چون شما سابقه و اعتبار بیشتری داری و بیشتر باید مراقب باشی عزیز . موفق باشی .

استارتر پرسیدن حداکثر دمای مجاز برای کارت چقدره؟؟؟به نظر شما با اون جوابی که شما و کاربر حاجتی دادن  با این احتساب استارتر میتونن تا دمای 107 درجه استفاده کنن؟؟؟؟؟

درضمن دمای استاندارد برای مصرف کارت رو من 80 درجه اعلام کردم طبق همون مدرکی که خودتون اعلام کردین

attachicon.gifpost-59-0-75928800-1386415771.gif

دمازیر80 درجه هست!

پس بنده اطلاعات غلطی ندادم!

درضمن منفی برای این گذاشته شده که اگرکسی با نظر شخص دیگه مخالف بود ازدکمه منفی استفاده کنه و جای هیچ گونه اعتراضی نیست!و مثل بچه ها نیازبه چوقولی کردن نداره!!!

درضمن ربطی به سابقه و اعتبارنداره ، هرکس اشتباهی کرده باشه اشتباهشو می پذیره و بنده اشتباهی نمیبینم!

ازشما هم انتظار مدیریت دارم نه حق به جانب کسی گرفتن!

سوال استارتر برای استفاده پرسیدن که دمای مجازچقدره!

عزیز اینجا نه کسی با کسی درگیره نه دشمن....

کسی چوقولی نکرده که شما شدی رستم!!دیدم اطلاعات درست نوشتم(کپی کردم:دی!!) و از طرف شما منفی گرفتم و جویا شدم دلیل این منفی چی بوده...

حداکثر دمای قابل تحمل برای پردازنده ی گرافیکی (maximum gpu temperature) در سایت جی فورس زده شده و فکر میکنم خود کاربر اطلاع داشته باشه نباید دمای قطعه به اون دما برسه...

رسالت این جور تایپیک ها اصولا بالابردن اطلاعات و دانش سخت افزاری هست نه جمع کردن مثبت که شما ماشالله در صف اول کامنت در تمامی پست ها هستید!!

کارت های سری 4 به دلیل تکنولوژی پایینش تحمل دماییشون اصولا بالاست و همین مشکل در سری 5 اصلاح شده و در سری 6 به اوج خودش رسیده...

دیگه ادامه نمیدم.

ویرایش شده توسط Mohamad Hajati
لینک به دیدگاه

عزیز اینجا نه کسی با کسی درگیره نه دشمن....

کسی چوقولی نکرده که شما شدی رستم!!دیدم اطلاعات درست نوشتم(کپی کردم:دی!!) و از طرف شما منفی گرفتم و جویا شدم دلیل این منفی چی بوده...

حداکثر دمای قابل تحمل برای پردازنده ی گرافیکی (maximum gpu temperature) در سایت جی فورس زده شده و فکر میکنم خود کاربر اطلاع داشته باشه نباید دمای قطعه به اون دما برسه...

رسالت این جور تایپیک ها اصولا بالابردن اطلاعات و دانش سخت افزاری هست نه جمع کردن مثبت که شما ماشالله در صف اول کامنت در تمامی پست ها هستید!! این موضوع به شما فشارمیاره یا برای شما مشکلی ایجاد میکنه عزیزدل؟

کارت های سری 4 به دلیل تکنولوژی پایینش تحمل دماییشون اصلا بالاست و همین مشکل در سری 5 اصلاح شده و در سری 6 به اوج خودش رسیده...

دیگه ادامه نمیدم.

بنده هم با کسی دشمنی ندارم

، نیمدونم چراشما با این قضیه مشکل دارید!

شما هم فعالیت داشته باشید تا دراول صف باشید!

بنده هم جواب استارتر رو درست دادم!با این برداشت که تا چه دمایی میتونن ازاون کارت استفاده کنن ، فکرنمیکنم بنده جواب اشتباه داده باشم!

حمید جان منفی برای این گذاشته شده که اگر کسی اطلاعات اشتباه و یا سخن ناروایی گفت استفاده بشه . نه اینکه هر وقت کسی از نوشته یکی دیگه خوشش نیومد به اون منفی بده .

دقیقا همین طوره!

به نظر شما جواب بنده اشتباه بوده؟

استارتر براشون سوال پیش اومده که تا چه دمایی مجازه که ازکارت استفاده کنن،!!!! شما و کاربر حاجتی اعلام کردین 107 درجه طبق گفته nvidia

آیا این جواب شما دوعزیز ، جواب سوال ایشون بوده؟؟؟؟؟

اگر بوده که هیچ و حق باشماست!

فقط بنده یه سوال دارم :

هدف استارتر از پرسیدن این سوال چه بوده؟

ایا برای دانستن اطلاعات عمومی بوده دمای 107 درجه؟

یا برای این بوده که تا چه دمایی میتونه ازاین کارت استفاده کنه؟

استارتر پرسیدن حداکثر دمای مجاز کارت چقدره . طبق گفته سایت رسمی انویدیا این دما 104 درجه هست . اما به این معنی نیست که کارت باید تو این دما کار کنه و یا اینکه حتی به این دما برسه .ایشون نمیتونن دمای کارت رو به این راحتی به اون اندازه برسونن . وقتی کارتی تو حالت لود اورکلاک دماش به حداکثر مجازش نمیرسه ، یک کاربر عادی چطوری میتونه به اون دما برسه ؟ کسی نگفت ایشون تو این دما از کارت استفاده کنن . اون تصویری هم که من گذاشتم و شما با استناد به اون میگی دما زیر 80 هست ،

بنده دمای مجاز برای استفاده ازکارت رو عنوان کردم!

حداکثر دمای مجاز رو نمیگه . دمایی که کارت به هنگام تست به اون رسیده رو نشون میده .

من طرف کسی رو نگرفتم. طرف حرف درست رو گرفتم . اطلاعات شما اشتباهه . طبق گفته شرکت سازنده . حالا اگر شما قبول نداری یک بحث دیگه ایه .

ویرایش شده توسط Hamid Parniyan
لینک به دیدگاه

دقیقا همین طوره!

به نظر شما جواب بنده اشتباه بوده؟

استارتر براشون سوال پیش اومده که تا چه دمایی مجازه که ازکارت استفاده کنن،!!!! شما و کاربر حاجتی اعلام کردین 107 درجه طبق گفته nvidia

آیا این جواب شما دوعزیز ، جواب سوال ایشون بوده؟؟؟؟؟

اگر بوده که هیچ و حق باشماست!

فقط بنده یه سوال دارم :

هدف استارتر از پرسیدن این سوال چه بوده؟

ایا برای دانستن اطلاعات عمومی بوده دمای 107 درجه؟

یا برای این بوده که تا چه دمایی میتونه ازاین کارت استفاده کنه؟

استارتر پرسیدن حداکثر دمای مجاز کارت چقدره . طبق گفته سایت رسمی انویدیا این دما 104 درجه هست . اما به این معنی نیست که کارت باید تو این دما کار کنه و یا اینکه حتی به این دما برسه .ایشون نمیتونن دمای کارت رو به این راحتی به اون اندازه برسونن . وقتی کارتی تو حالت لود اورکلاک دماش به حداکثر مجازش نمیرسه ، یک کاربر عادی چطوری میتونه به اون دما برسه ؟ کسی نگفت ایشون تو این دما از کارت استفاده کنن . اون تصویری هم که من گذاشتم و شما با استناد به اون میگی دما زیر 80 هست ،

بنده دمای مجاز برای استفاده ازکارت رو عنوان کردم!

حداکثر دمای مجاز رو نمیگه . دمایی که کارت به هنگام تست به اون رسیده رو نشون میده .

حمید جان یک بار دیگه سوال ایشون رو بخون :

حداکثر دمای مجاز کارت گرافیک  gtx 460 1 gb چند درجه هست؟

جواب طبق سایت شرکت سازنده 104 درجه .

وقتی شرکت سازنده میگه تا 104 درجه کار میکنه ، پس میشه تا این دما استفاده کرد . اگر برسه به این دما  . نه اینکه این دما خوبه و مشکلی نداره . اگر اینطور بود کارت تو همین دما کار میکرد و براش فن و خنک کننده نمیذاشتن . ولی اگر هم کارت به این دما برسه برای چند لحظه مشکلی براش پیش نمیاد . بالاتر از این باشه کارت سریعا آسیب میبینه . پس میبینی که جواب شما اشتباه بوده . اگر ایشون سوال میکردن که دمای کارت در حالت عادی ، یا استفاده تو حالت اورکلاک و زیر لود شدید تا چقدر میرسه ، میشد جواب شما . چون کارت اگر خنک کننده سالم داشته باشه ، حتی بد ترینش ، به حداکثر دمای اعلام شده نمیرسه .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

حمید جان یک بار دیگه سوال ایشون رو بخون :

حداکثر دمای مجاز کارت گرافیک  gtx 460 1 gb چند درجه هست؟

جواب طبق سایت شرکت سازنده 104 درجه .

وقتی شرکت سازنده میگه تا 104 درجه کار میکنه ، پس میشه تا این دما استفاده کرد . اگر برسه به این دما  . نه اینکه این دما خوبه و مشکلی نداره . اگر اینطور بود کارت تو همین دما کار میکرد و براش فن و خنک کننده نمیذاشتن . ولی اگر هم کارت به این دما برسه برای چند لحظه مشکلی براش پیش نمیاد . بالاتر از این باشه کارت سریعا آسیب میبینه . پس میبینی که جواب شما اشتباه بوده . اگر ایشون سوال میکردن که دمای کارت در حالت عادی ، یا استفاده تو حالت اورکلاک و زیر لود شدید تا چقدر میرسه ، میشد جواب شما . چون کارت اگر خنک کننده سالم داشته باشه ، حتی بد ترینش ، به حداکثر دمای اعلام شده نمیرسه .

باشه حامد جان بنده اشتباهمو می پذیرم

برداشت من این طور بود که ایشون میخان ازکارت استفاده کنن تا چه دمایی میتونن استفاده کنن برای استفاده همیشگی

لینک به دیدگاه

سلام دوستان پردازنده من amd 955 phenom  هست و اور شده و پایدار هم هست مشکلی نداره سوال من اینه که وقتی بازی سنگینی انجام میدم برنامه کنتر سنتر مادربرد  دمای پردازنده رو 60 درجه نشون میده

ایا همچین دمایی با توجه به اینکه اور شده و کولر خوبی هم داره و بازی سنگین زیاد انجام میدم مشکلی نداره؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دماش خوب هست و مشکلی نداره 

بیشتر از این نباید بشه

لینک به دیدگاه

سلام دوستان پردازنده من amd 955 phenom  هست و اور شده و پایدار هم هست مشکلی نداره سوال من اینه که وقتی بازی سنگینی انجام میدم برنامه کنتر سنتر مادربرد  دمای پردازنده رو 60 درجه نشون میده

ایا همچین دمایی با توجه به اینکه اور شده و کولر خوبی هم داره و بازی سنگین زیاد انجام میدم مشکلی نداره؟

رو چه فرکانسی هستید؟ تست استرس رو ب مدت 15 دقیقه  انجام بدید . حواستون باشه دما از 70 بیشتر نشه

لینک به دیدگاه

تست wprime 32m رو اجرا کنید ، پس ازپایان تست حداکثردمای هسته ها رو اعلام کنید.

لینک به دیدگاه

:excl: دمای مجاز و امن برای پردازندتون جناب استارتر حداکثر 62 درجه سانتی گراد هست...شاید حد تحمل بالاتر باشه ولی امن 62 میباشد. :excl:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان تورو خدا کمکم کنيد‌:((((((((((((((((((

کامپيوتر من چند وقتيه يه مشکل عجيب پيدا کرده!!!!!!!!

دماي CPU بيش از حد بالاست وقتي کامپيوتر رو روشن ميکنم دماي عادي در حالت شروع کامپيوتر رو 60 درجه هست.

کيس خيلي خنکه.

فن هم رو 2800 تا 3200 دور ميره.

خمير سيليکون هم زدم.

مثلا ميخوام يه مرورگر باز کنم دماش يه دفعه ميره تا 80 درجه چيکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لینک به دیدگاه

سلام دوستان تورو خدا کمکم کنيد‌ :((((((((((((((((((

دماي CPU بيش از حد بالاست وقتي کامپيوتر رو روشن ميکنم دماي عادي در حالت شروع کامپيوتر رو 60 درجه هست.

کيس خيلي خنکه.

خمير سيليکون هم زدم.

مثلا ميخوام يه مرورگر باز کنم دماش يه دفعه ميره تا 80 درجه چيکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز مشخصات سیستم چیه؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان تورو خدا کمکم کنيد‌ :((((((((((((((((((

کيس خيلي خنکه.

خمير سيليکون هم زدم.

عزیز سوال رو درتاپیک مربوطه مطرح کنید!

جواب این بارداده میشه :

فن رو احتمالا شل بستین یا اینکه اتصال کامل برقرارنشده یا خیمرسیلیکون رو نادرست زدین!

احیانا دست به ولتاژ پردازنده نزدین؟

لینک به دیدگاه

سلام دوستان تورو خدا کمکم کنيد‌:(

کيس خيلي خنکه.

خمير سيليکون هم زدم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

مشخصات سیستم + اگه می تونید یه عکس با کیفیت از داخل کیس

لینک به دیدگاه

مطمئن هستید کولر رو درست جا زدین ؟

پایه ها درست بسته شدند ؟

میشه از کولر در حالتی که بسته هست عکس قرار بدین ؟ 

لینک به دیدگاه

پایه ها درست بسته شدند ؟

راستش من امروز که چک کردم دیدم فن CPU به جای اینکه به سمت بیرون هوارو بده برعکس هوا رو به طرف داخل میکشه.

من اینترنت پرسرعت ندارم که عکس بدم

mother board:gigabyte GA-945PLM-S2

Cpu: Intel pentium 4 3000MHz

لینک به دیدگاه

پایه ها درست بسته شدند ؟

همه چی درست وصل شده!

لینک به دیدگاه

سلام

اصولا سی پی یو های 90 نانو متری مشکل دما رو دارند و همین مشکل رو خودم با سی پی یو چند اندی سال پیشم داشتم...

شما ببین میانگین دمای هوای کیستون چنده؟فن گرد و عبار گرفته یا نه؟؟در صورتی که میتونید خمیر مرغوب بزنید چون به شدت در دما تاثیر گذار هست...

در صورت توان چند عدد فن برای ورودی هوای خنک به داخل کیس تهیه کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هوا باید به سمت داخل بره ...

از این لحاظ درسته ...

ببینید کولر لق نیست ؟

مثلا کولر رو با دست بگیرید و کمی تکان بدین ...

لینک به دیدگاه

دوست عزیز هوا باید به سمت داخل بره ...

از این لحاظ درسته ...

ببینید کولر لق نیست ؟

مثلا کولر رو با دست بگیرید و کمی تکان بدین ...

مطمینی که باید به سمت داخل بکشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لق نیست محکمه.

لینک به دیدگاه

سلام

اصولا سی پی یو های 90 نانو متری مشکل دما رو دارند و همین مشکل رو خودم با سی پی یو چند اندی سال پیشم داشتم...

شما ببین میانگین دمای هوای کیستون چنده؟فن گرد و عبار گرفته یا نه؟؟در صورتی که میتونید خمیر مرغوب بزنید چون به شدت در دما تاثیر گذار هست...

در صورت توان چند عدد فن برای ورودی هوای خنک به داخل کیس تهیه کنید.

میانگینش حدود 30.فن رو هم تازه غبارروبی کردم ولی خمیر خوب هنوز گیر نیاوردم.

فن جدید رو چطور وصل کنم؟؟یعنی هوارو به داخل کیس بکشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در مورد فن سی پی یو باید هوا به داخل کشیده بشه

در مورد فن کیس هم اگه از پشت کیس فن رو وصل میکنید باید هوارو به بیرون  بدمه ولی اگه از جلو یا بغل کیس وصل میشه باید هوا رو به داخل بدمه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

72626517550013459900.jpg

فن هوا رو به داخل میکشه و ار بین پره های هیت سینگ بیرون میده ...

ایا کولر رو تابحال باز کردین ؟

چی شد دما بالا رفت ؟

کی متوجه شدین ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...