رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

خب همینجا تشکر میکنم از تمامی دوستان که زحمت کشیدن

تشکر ویژه از سعید عزیز

مجلس ختم زنانه و‌مردانه فردا ساعت ۲ تا ۴ بعد از ظهر در همین تاپیک برگزار میشود حضور گرم شما باعث شادی روح این مرحوم و تسلی خاطر بازماندگان میباشد :دی

مخلصم

خدات صبرت بده...عم آخرت باشه:دی

لینک به دیدگاه

به احتمال زیاد فن خنک کننده پل شمالی یا همان چیپ شمالی یا از کار افتاده یا مسیر ان توسط گرد و خاک پوشانده شده شما دستتو به سمت خروجی فن   دستگاه بگیر ببین چه حالتی داره در صورت مشاهده نبودن صدا وهوای خروجی با دستگاه باد ان را تمیز کن. :excl: فن دستگاه چک شود.

لینک به دیدگاه

هه هه هه هه یه نکته خیلی جالب

من رفتم کازت پسر عموم (یدونه مثل مال خودم فقط اون چند وقت بعد از من و ارزون تر -_- گرفت) ازش گرفتم اول که تو‌کیس بستم دما تا ۷۷ رفت (با دور ۱۰۰٪) بعدش خارج از کیس بستم رو حالت اتوماتیک و همه ی کلاک ها دیفالت دما تا ۶۳ به زور اومد

بعدش من جرئت پیدا کردم آستینارو زدم بالا برای اوور کردن

فرکانس هسته رو تا ۱۲۱۰ فرکانس رم تا ۶۵۳۰ و یه ۲۳ میلی ولت هم واتاژ رو بردم بالا بعد شروع کردم بازی کردن

با دور فن اتوماتیک دما تا ۶۹ رفت بعدش که دور فن رو تا ۱۰۰٪ بردم دماش به سختی تا ۶۵ رسید.

اینم تست یه ۶۷۰ سالم ^_^

ولی من هنوزم شک دارم سازگار با من راه بیاد :unsure:

لینک به دیدگاه

هه هه هه هه یه نکته خیلی جالب

من رفتم کازت پسر عموم (یدونه مثل مال خودم فقط اون چند وقت بعد از من و ارزون تر -_- گرفت) ازش گرفتم اول که تو‌کیس بستم دما تا ۷۷ رفت (با دور ۱۰۰٪) بعدش خارج از کیس بستم رو حالت اتوماتیک و همه ی کلاک ها دیفالت دما تا ۶۳ به زور اومد

بعدش من جرئت پیدا کردم آستینارو زدم بالا برای اوور کردن

فرکانس هسته رو تا ۱۲۱۰ فرکانس رم تا ۶۵۳۰ و یه ۲۳ میلی ولت هم واتاژ رو بردم بالا بعد شروع کردم بازی کردن

با دور فن اتوماتیک دما تا ۶۹ رفت بعدش که دور فن رو تا ۱۰۰٪ بردم دماش به سختی تا ۶۵ رسید.

اینم تست یه ۶۷۰ سالم ^_^

ولی من هنوزم شک دارم سازگار با من راه بیاد :unsure:

چنتا راه داری!

1.با همین کارت خراب کنار بیای!

2.بدی گارانتی

3.بفروشیش

4.بندازیش سطل آشغال و یک کارت جدید بخری

یکی رو انتخاب کن و دیگه غر هم نزن :D

لینک به دیدگاه

پس میدم پسر عموم با مال خودش SLI کنه :D

مفتی؟!اگه مفتیه بده به خودم...از قدیم گفتن وصلت با خودی معامله با غیر :D

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان

فن سی پی یو فن معمولی سوکت 775 اینتل هستش

معمولا فن های استوک بعد از مدتی طولانی کمی از اون قدرت خودشون پایین تر میان پیشنهاد میکنم با یک فن دیگر مدتی کار کنید

یحتمل مشکلتون حل میشه گرچه دمای داخلی کیس هم باید دید متناسب باشه

لینک به دیدگاه

با تشکر از دوستان

فن سی پی یو فن معمولی سوکت 775 اینتل هستش

درود

بافن استوک نباید بیش از این انتظار داشت عزیز

به فکرارتقا باشین یا اینکه خمیر مرغوب بزنید تااندکی خنک تربشه

لینک به دیدگاه

عزیز شما بهتر بود قبل از هر کاری بایوسشو تعویض میکردی تو بعضی موارد هم دیده شده که پاور مشکل داشته و باعث داغ شدن میشده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

بلاخره سیستم رو بستم :D از اونجایی که هنوز فرصت نکردم واترکولر رو سر هم کنم تصمیم گرفتم تستی با کولر استوک انجام بدم

این cpu مد شده یعنی اینکه IHS برداشته شده و خمیر liquid ultra بر روی die اعمال شده

روی IHS هم خمیر خاصی زده نشده، همون خمیری هست که زیر کولر استوک وجود داره

تست اول: در فرکانس 4.2

سعی می کنم در فرکانس های مختلف تست هارو قرار بدم

ویرایش شده توسط m!dn!ght
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دمای محیط چقدر بوده؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دمای محیط چقدر بوده؟

سلام بهمن جان

مثل همیشه دمای اتاقم 25 درجه اس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

پس کم کم باید منتظر طوفان سیستم شما باشیم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام بهمن جان

مثل همیشه دمای اتاقم 25 درجه اس

تو دمای محیط 25 درجه و با کولر استوک نتیجه خیلی عالیه!! کم کم دارم وسوسه میشم این 4770 رو هم جراحی کنم. Liquid Ultra هم که دارم  :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان تست کردم با کولر NH-D14 و دمای اتاق 26 درجه روی 4.2 گیگاهرتز و 1.15 ولت دقیقا دمای مشابه تست شما رو دارم! یعنی با خمیر داخلی خودش اصلا از پتانسیل بالای کولر نمیتونه استفاده بکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان تست کردم با کولر NH-D14 و دمای اتاق 26 درجه روی 4.2 گیگاهرتز و 1.15 ولت دقیقا دمای مشابه تست شما رو دارم! یعنی با خمیر داخلی خودش اصلا از پتانسیل بالای کولر نمیتونه استفاده بکنه

دقیقا همینطوره بهمن جان، خودمم باورم نشد! این نشون میده یه خمیر عالی می تونه با کولر استوک در حد کولرهای 300 تومنی کارایی بده!

دارم کم کم به این نتیجه می رسم که اینتل دستش با سازنده های کولر تو یه کاسه اس 8-X اگه خمیر خوب استفاده می کرد خیلیها که استفاده عادی از سیستم می کنن اصلا نیازی نداشتن کولر مجزا بگیرن

این liquid ultra مثل معجزه اس! روی 780classified هم زدمش تو لود 11 درجه کاهش دما داشتم!

لینک به دیدگاه

درود 

اگر برات امکان داره اموش استفاده ازliquid ultra رو روی گرافیک های انویدیا بصورت تصویری بزار

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دقیقا همینطوره بهمن جان، خودمم باورم نشد! این نشون میده یه خمیر عالی می تونه با کولر استوک در حد کولرهای 300 تومنی کارایی بده!

دارم کم کم به این نتیجه می رسم که اینتل دستش با سازنده های کولر تو یه کاسه اس 8-X اگه خمیر خوب استفاده می کرد خیلیها که استفاده عادی از سیستم می کنن اصلا نیازی نداشتن کولر مجزا بگیرن

این liquid ultra مثل معجزه اس! روی 780classified هم زدمش تو لود 11 درجه کاهش دما داشتم!

سلام . 

این موضوع که فن استوک مشابه کولر 300 تومنی ، حتی در این مورد عمل میکنه ، فکر نکنم زیاد عاقلانه باشه ،

چرا که : شما برای تست لود 100% از نرم افزاری همچون 3d mark که مختص تست گرافیک هست استفاده کردید(4770کا بیدی نیست که با باد تری دی مارک بلرزه ) ، لطفا یک شات با تست occt بگیرید ببینیم این فن استوک چند مرده هستند ؟

در خوبی خمیر استفاده شده شکی نیست ، اما برای خودم این دما جالب هست ، اگر نتایج تست occt با همین فرکانس ، مشابه تست خودتون باشه واقعا میشه مانورهای زیادی روی این پردازنده انجام داد. 

نکته : برای کاهش  دما ، میتونید ازبایوس ، ولتاژ را از حالت پیش فرض خارج کرده و حتی کمتر هم ولتاژ بدید ، شاید پردازنده low voltage تشریف داشته باشند !

کمکی سوالی چیزی خاستید تا جایی که در توانم باشه کوتاهی نمیکنم .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . 

این موضوع که فن استوک مشابه کولر 300 تومنی ، حتی در این مورد عمل میکنه ، فکر نکنم زیاد عاقلانه باشه ،

چرا که : شما برای تست لود 100% از نرم افزاری همچون 3d mark که مختص تست گرافیک هست استفاده کردید(4770کا بیدی نیست که با باد تری دی مارک بلرزه ) ، لطفا یک شات با تست occt بگیرید ببینیم این فن استوک چند مرده هستند ؟

در خوبی خمیر استفاده شده شکی نیست ، اما برای خودم این دما جالب هست ، اگر نتایج تست occt با همین فرکانس ، مشابه تست خودتون باشه واقعا میشه مانورهای زیادی روی این پردازنده انجام داد. 

نکته : برای کاهش  دما ، میتونید ازبایوس ، ولتاژ را از حالت پیش فرض خارج کرده و حتی کمتر هم ولتاژ بدید ، شاید پردازنده low voltage تشریف داشته باشند !

میکائیل جان حرف شما درسته ولی من هم همین تست 3DMark 2013 رو با کولر NH-D14 انجام دادم تا شرایط یکسان باشه. اتفاقا در تست های سنگین تری مثل OCCT باید اختلاف دما بیشتر هم باشه چون میزان گرمای بیشتری به دلیل کیفیت بد خمیر در داخل CPU حبس خواهد شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام . 

سلام میکائیل جان

اول بگم که اصلا قصد ندارم چیزی رو ثابت کنم، سازنده یا فروشنده این خمیر نیستم که بخوام براش تبلیغ کنم

صرفا چون نتیجه برام جالب بود قرارش دادم، قطعا توی تست های طولانی تر و سنگین تر، کولرهای قوی کارایی بهتری دارن، چون مدت زمان بیشتری cpu در حال تولید گرماست و هیت سینک بزرگ تر گرمای بیشتری رو دفع می کنه

بیشتر هدفم این بود که نشون بدم اگر از همون اول توی کارخونه خمیر خوب استفاده بشه نتیجه می تونه چقدر بهتر باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگربتونید یک ihsلپ شده بذارید قطعا دما کمتر از این هم خاهد بود.

لینک به دیدگاه

کارت حرف نداره آقا یونس...

فقط اگه پایه باشی بزن دو طرف ihs رو پرداخت کن بعد ببین با اون خمیر و اون تجهیزات خنک کنندت چقدر خنک میکنه...

تا اینجا که کارت عالیه.. @};-

لینک به دیدگاه

با تشکر از راهنمایی دوستان

الان فن سی پی یو رو عوض کردم و فن ایستاده گرفتم

و خمیرشم z5 زدم دماش

الان در حالت بیکاری روی 30 هستش که 

بنظرتون نرمال و کافیه یا باید کمتر باشه؟

لینک به دیدگاه

و خمیرشم z5 زدم دماش

و خمیرشم z5 زدم دماش

مدل دقیق فن تون چی هست؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...