رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

منظور کولرش از این DCII  ها یا ... هست ؟ یا رفرنس 

لینک به دیدگاه

منظور کولرش از این DCII  ها یا ... هست ؟ یا رفرنس 

DC II هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دیروز یه مموری 32 گیگ انداختم روش . کار کردو مشکلی نداشت/ دیشب تبلت رو برداشتم که کار کنم باهاش دیدم از شارژ 98% که دیروز بعد از انداختن مموری گذاشته بودم شارژ 84% مونده !!! دستم خورد به صفحش دیدم داغه ( بالا سمت راست تا بالا وسط صفحه ) / رفته رفته هم داغتر میشه!!!
خاموش کردم دوباره روشن کردم اومد بالا بازم شروع به گرم شدن کرد / برنامه tempmonitor رو زدم دمای پردازنده تا 87 میره بالا و کمترینشم 65 هستش / ریست فکتوری هم کردم بازم داغ میکنه !!!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالا اندروید او اس بالا زده.

دلیل اینکه مموری رو انداختی و مصرف ش بالا رفته همین میتونه باشه چون خود تبلت ممموری رو فایل به فایل اسکن میکنه موزیک عکس و غیره.و طبیعیه که داغ کنه و شارژ بخوره

یه اسکرین شات از نمودار باطریش میذاری.

آخه مموري رو درآوردم بازم درست نشد !!!

هرچي بود پاكش كردم / بازم نشد /

يه نگاه به اين بندازين

http://www.ifixit.com/Teardown/Samsung+Galaxy+Note+10.1+Teardown/10144

اگه برد اين مثل ماله من باشه

تنها چيزي كه ميشه مشكل داشته باشه

Samsung KLMAG2GE4A NAND flash memory

و

Wolfson Audio WM1811AE audio codec

پردازنده در سمت چپ دوربين هستش

مموري هم پاتريوت 32گيگ كلاس 10 بودش

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

امروز روشن کردم مموری رو انداختم روش و فرمت کردم/ الان اون مشکلی که بدون اینکه کاری انجام بدی داغ میکرد رفع شده و هرموقع میری رو مموری که کاری انجام بدی داغ میکنه ولی دست رو نمی سوزونه / مشخصات مموری هم

Patriot LX Series 32GB microSD HC Class10

قبلاً توجه نکرده بودم به این موضوع که وقتی فیلم نگاه میکردم داغ میکرد یا نه / الان فیلم نگاه میکنم داغ میکنه خیلی کم. مشکلی نداره ؟؟؟

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه بابا بذار داغ کنه.

اتفاقا بذار تا میتونه گرما رو بده بیرون اگه داخل بمونه بد هستش.

تا زمانی که از سخت افزار استفاده کنی گرما تولید میکنه.

خیالت تخت باشه

@};- @};- @};- @};-

آندروید 4.3 هستش

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان. دمای فول لودگرافیکم  ASUS gtx770 حدود 76-79 میشه . زیاد نیست؟

کولرش از این DCII  ها یا ... هست ؟ یا رفرنس 

DC II هست.

دوستان منتظر کمکتون هستم..

ویرایش شده توسط mansour14606
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

دوستان من 2 تا مموری SD انداختم روش ( کلاس 10 - کلاس 4 )  تو هر دو داغ میکنه / برادرم نوت 8 داره روشم 32 گیگ مموری ولی اصلاً داغ کردنی در کار نیست !!!!!  هر موقع گیم میزنه داغ میکنه اونم جزئی/ من الان برنامه آفیس اب میکنم او قسمت بالا سمت راستش تا آرم SAMSUNG داغ میکنه !!!!!/

نظر خودم ::

سرعت کپی به خود تبلت بیشتر از مموری ها هستش

موقع کپی فایل به تبلت یا مموری / بازم داغ میکنه

موقع فیلم دیدن داغ میکنه

که قبلاً هیچ کدوم از اینا نبودش

کنترلر مموریش مشکل داره

بازم شما نظری دارین بگین

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

DC II هست.

دوستان منتظر کمکتون هستم..

با سلام به دوستان عزیز.میگن آدم تو شرایط سخت باشه هرکاری از دستش بر میاد! خودم جوابمو پیدا کردم.گفتم به بقیه دوستان هم بگم ایشالا که مفید واقع بشه.

با برنامه ASUS GPU Tweak دور فن رو بصورت دستی تنظیم کردم.هروقت دماش پایینه دور فن مینیمم باشه.هروقت هم دماش تا 70 میره دور فن حدود 85% میشه.با این حرکتم دما هرگز از 72 تجاوز نکرد :)

ویرایش شده توسط mansour14606
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عصری 30% شارژ داشت گذاشتم رو فیلم 1080 و همه چی روشن تا اینکه تموم شد / الان زدم برا شارژ کلاً از چپ تا راست تبلت قسمت بالاش ( نصف به بالا ) گرم شده /

قبلاً این مشکل نبودش /

راستی بردم نمایندگی سرویس سامسونگ رفت رو برنامه خودشون که ببینه نرم افزارش رو دارن برا این مدل دیدن نیست !!! گفت تقلبی هستش ؟؟؟؟ گفتم نه بابا

چک کرد دید اصله

به همکارش گفت که رو سیستم ببین همچین مدلی داره ؟؟؟  اونم نداشت !!!!

خلاصه گفت نه نرم افزارش رو داریم نه سخت افزارش رو / شماره تماس گرفت که شنبه با مرکز هماهنگ کنن و بعد با من تماس بگیرن /

دعا کنین درست بشه / ( کارشناسی که اونجا بود بعد از توضیحات من گفت برعکس شما منم 90% میگم مشکل نرم افزاری هستش و با فلش زدن درست میشه ))

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود عطا جان ،

وقتی میزنی شارژ باتری لیتیم یون هست که داغ میشه و صفحه نمایشگر رو هم داغ میکنه .

در حالتی که به شارژ متصل نیست میگید رو حالت استند بای هم داغ میکنه ؟ بزارید تو حالت پرواز یا سیم کارت رو خارج کنید ببینید باز هم داغ میکنه یا نه .

اینمه مموری در بعضی از سوکت ها بیشتر داغ میکنه عادی هست و به ولتاژ تغذیه ربط داره که در بعضی برای پایداری بیشتر هست و بعضی وقت ها هم به دلیل خطای سخت افزار بیشتر هست ، ولی مشکلی پیش نمیاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. خاموش کردم زدم شارژ که قسمت بالاش گرم بودش بعد از چند دقبقه خنک شد و دوباره گرم شد. به همبن ترتیب کار میکنه. مموری رو هم درآوردم ولی کار ساده میکنز داغ میکنه که قبلا نبودش. امروز نمایندگی که رفته بودم پنجشنبه زنگیدم گفتن که نرم افزار مربوطه رو درخواست کردیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. خاموش کردم زدم شارژ که قسمت بالاش گرم بودش بعد از چند دقبقه خنک شد و دوباره گرم شد. به همبن ترتیب کار میکنه. مموری رو هم درآوردم ولی کار ساده میکنز داغ میکنه که قبلا نبودش. امروز نمایندگی که رفته بودم پنجشنبه زنگیدم گفتن که نرم افزار مربوطه رو درخواست کردیم.

:-?

لینک به دیدگاه

زیر قیمت 150 هزار تومن چه مدلی رو پیشنهاد میدید ؟

کیس گرین ایکس 5-در کیس هم همیشه بازه  :D

مادربورد z87-plus 

رمها هم g.skill هتسینک دار هستن.

ویرایش شده توسط I7_2020
لینک به دیدگاه

زیر قیمت 150 هزار تومن چه مدلی رو پیشنهاد میدید ؟

کیس گرین ایکس 5-در کیس هم همیشه بازه  :D

مادربورد z87-plus 

رمها هم g.skill هتسینک دار هستن.

بستگي داره داش براي اوركلاك ميخواهي

بعد cpu شما چي هست و تا چه حد توي فول لود گرم ميكنه؟؟؟

و من از نظر بودجه تون اينو پيشنهاد ميدم 

http://lioncomputer.ir/product/2692/DEEPCOOL%20CPU%20Cooler%20FROSTWIN/

لینک به دیدگاه

بستگي داره داش براي اوركلاك ميخواهي

بعد cpu شما چي هست و تا چه حد توي فول لود گرم ميكنه؟؟؟

و من از نظر بودجه تون اينو پيشنهاد ميدم 

http://lioncomputer.ir/product/2692/DEEPCOOL%20CPU%20Cooler%20FROSTWIN/

سی پی یو من 4770 هست و توی فول لود دما به 85 میرسه.

چونکه زیاد ازش کار میکشم میخوام یه کولر خوب واسش تهیه کنم که به مشکلی بر نخورم.

ویرایش شده توسط I7_2020
لینک به دیدگاه

همين خوبه براي استيبل كردن دما ولي اگه ميخواهي دما را بياري پايين بايد يه واتر كولر بخريد مثل H80i

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

مدل پیشنهادیتون اگه اشتباه نکنم قدیمیه و موجود نیست.

لینک به دیدگاه

سلام 

برای خنک تر بودن بافن باکس شما میتونی حالت توربو رو خاموش کنید  چون مادر برد برای اینکه هر cpu ولتاژ متفاوتی برای پایداری احتیاج داره

و حالت توربو به صورت لحظه ای تعریف می شه بیشترین ولتاژ رو بهش میدهد . ولی چون شما کارهای پردازشی مداوم دارید cpu داغ میشه 

اگر هم به این میزان پردازش احتیاج دارید ولتاژ cpu رو دستی تنظیم نمایید باعث میشه خیلی دمای شما بیاد پایین 

اگر هم فن خواستید فن  Evercool Transformer 3 توی رنج زیر 100 تومان خیلی خوبه توی x3 جا میشه تازه میتونی فن دوم بالای کیس رو هم

باز کنی و پشت این فن اضافه کنی حدود 15 درصد کارایی فن رو بالا میبرد 

لینک به دیدگاه

سلام 

برای خنک تر بودن بافن باکس شما میتونی حالت توربو رو خاموش کنید  چون مادر برد برای اینکه هر cpu ولتاژ متفاوتی برای پایداری احتیاج داره

و حالت توربو به صورت لحظه ای تعریف می شه بیشترین ولتاژ رو بهش میدهد . ولی چون شما کارهای پردازشی مداوم دارید cpu داغ میشه 

اگر هم به این میزان پردازش احتیاج دارید ولتاژ cpu رو دستی تنظیم نمایید باعث میشه خیلی دمای شما بیاد پایین 

اگر هم فن خواستید فن  Evercool Transformer 3 توی رنج زیر 100 تومان خیلی خوبه توی x3 جا میشه تازه میتونی فن دوم بالای کیس رو هم

باز کنی و پشت این فن اضافه کنی حدود 15 درصد کارایی فن رو بالا میبرد 

حالت فن رو روی استاندارد کذاشتم که دما کمی کمتر از مقداری هست که بقیه دوستان اعلام میکنن.

دنبال که ایر کولینگ خوب و مناسب هستم که به نسبت قیمتش کارایی قابل قبولی رو بده.

بیشتر تعریف ماچو رو از بقیه توی فروم دیدم و قصد خریدشو دارم اما خواستم ببینم اگه با همین هزینه گزینه بهتری هم هست دوستان اعلام کنن.

ویرایش شده توسط I7_2020
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حالت فن رو روی استاندارد کذاشتم که دما کمی کمتر از مقداری هست که بقیه دوستان اعلام میکنن.

دنبال که ایر کولینگ خوب و مناسب هستم که به نسبت قیمتش کارایی قابل قبولی رو بده.

بیشتر تعریف ماچو رو از بقیه توی فروم دیدم و قصد خریدشو دارم اما خواستم ببینم اگه با همین هزینه گزینه بهتری هم هست دوستان اعلام کنن.

Deepcool Neptwin از ماچو بمراتب بهتر هست.قیمتش هم 155 هزار تومان.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

'گرامی این کولر ماچو هستش روی 4770k تا 4.5 حتی امتحان شده جواب پس داده دماش قابل کنترل بودهدر حالت عادی بدون اورکلاک همش 28 تا 30 درجه است  توی سنگین ترین لود ها از 55 بالاتر نمیره.چسب حرارتی هم خود چیل فاکتور thermalright روشه که خودش دما رو چند درجه کم میکنه. این عکس توی حالت فول لود گرفته شده که دور فن همش 700 دوره!و تا 1300 دور نهایی هنوز خیلی فاصله داره و دما هم روی 54 درجه است وکاملا بی صدا.هر چند در کیس این سیستم باز نیست و تهویه اش هم  خیلی قوی تر از اون مدل کیسی هست که شما فرمودید استفاده میکنید.

ضمنا باز گذاشتن در کیس کمک آنچنانی به خنک بودن سیستم نیمکنه برخلاف تصور خیلی ها.مثل اینکه در کاپوت ماشین رو باز بزارید؟باز دمای موتور به محدوده خودش میرسه.باز گذاشتن در کیس باعث نفوذ گرد و خاک-صدای بیشتر واز بین رفتن چرخه انتقال هوا و حرارت درون کیس میشه.چون هر کیسی از یک الگوی چرخش  هوا و خروجش از درون سیستم استفاده میکنه  البته در صورت استفاده از فن های درست نصب شده و.مناسب  وقتی در کیس باز باشه یا بسته باشه اونقدر دمای محیط نمیتونه مثلا توی دمای عملیاتی 4770K تغییر ایجاد کنه .پس همون در بسته بهتره با فن های مناسب

k1iv73byrywn9di1ke.jpg

اگر در کیس رو میبندی چک کن ببین توی این مدل کیس شما  نصب میشه چون من از گرین فقط X7 رو کار کردم از دوستان گرامی که اسمبل کردن میتونید ببپرسید اگر اوکی بود  ماچو با توجه به قیمتسش و اینکه نمیخواهی اور کنی عالیه اون دوستمون هم که میگه ولتآژ رو دست کاری کن اشتباه میکنه چون کاهش ولتاژ شاید دما رو بیاره پایین ولی 100 درصد کارایی رو هم کم میکنه!ولتاژ برد باید دینامیک باشه چون cpu اینتل قابلیت بوست داره و خودش میتونه ولتآز خودش رو کم زیاد کنه و توی حالت Idle ولتاژ به پایین ترین حد میرسه احتایجی نیست که دستی کمش کرد اگر هم برای حالت لود بخواهی کم باشه دیگه چه لودی هستش وقتی ولتاژ برای آخرین توان CPU کافی نیست؟اونوقت وقتی cpu میخواد کلاک خودش رو بوست کنه ولتاژ نمیکشه به اندازه کافی، با ناپایداری مواجه میشید.ولتاژ  را کلا روی حالت دیفالت بگذارید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...