رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

تست کردم با ریستارت درست شده بود و کار میکرد و نیاز به دست نداشت.

از همه دوستان ممنونم ;)

ریستارت که بله چون هنور خاموش نشده که روشن بشه :D

خاموش و روشن کن مطمین بشی بعدا مشکلی پیش نیاد .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فن هندل دستی ندیده بودیم که دیدم!!

از عجایب خلقتی دیدم در این دشت

که فن گرافیک با دست میگشت!!!!

شاعر گرافیک سوخته!!

لینک به دیدگاه

ریستارت که بله چون هنور خاموش نشده که روشن بشه :D

خاموش و روشن کن مطمین بشی بعدا مشکلی پیش نیاد .

بله دوست گرامی من در اصل خاموش و روشن کردم نمیدونم چرا گفتم ریستارت. مشکلی نداشت ممنون از نکته سنجیتون ;)

در متن بالاییتون من استارت رو ریستارت خوندم برای همین اشتباهی گفتم ریستارت. بازم ممنون ;)

لینک به دیدگاه

فن هندل دستی ندیده بودیم که دیدم!!

از عجایب خلقتی دیدم در این دشت

که فن گرافیک با دست میگشت!!!!

شاعر گرافیک سوخته!!

;) هندل دستی خوبه دیگه باعث میشه دستتم قوی شه . دوست گرامی دلیلش رو توضیح دادم به این صورت نبود از دیشب با رفتن برق این مشکل پیش اومد که خوش بختانه درست شد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

;) هندل دستی خوبه دیگه باعث میشه دستتم قوی شه . دوست گرامی دلیلش رو توضیح دادم به این صورت نبود از دیشب با رفتن برق این مشکل پیش اومد که خوش بختانه درست شد.

دیگه اینجور نشد؟؟برق که بره بعد بیاد چه ربطی داره که فن گرافیک روشن نشه-سیستم  که کاملا  برقش قطعش شده مگر مستقیم گرافیک به برق وصله که  اینجور بشه ---حتما چند بار امتحان کن موتور فن میشکل نداشته باشه---اگر یک بار دیگه برات اتفاق افتاد حتما بررسی کن  با گرانتی مطرح کن- آسیب نبینه

موفق باشی @};-

لینک به دیدگاه

دیگه اینجور نشد؟؟برق که بره بعد بیاد چه ربطی داره که فن گرافیک روشن نشه-سیستم  که کاملا  برقش قطعش شده مگر مستقیم گرافیک به برق وصله که  اینجور بشه ---حتما چند بار امتحان کن موتور فن میشکل نداشته باشه---اگر یک بار دیگه برات اتفاق افتاد حتما بررسی کن  با گرانتی مطرح کن- آسیب نبینه

موفق باشی @};-

ممنون. دوست گرامی برای این میگم برای رفتن برق هستش که تا 3 روز پیش هم درست بود و مشکلی نداشتم و از دیشب  که برق ها رفت به این مشکل خوردم و خودم هم تعجب کردم که چرا دما اینقدر بالا رفته وگرنه دمای این کارت در full load بین 75 تا 84 هستش. تست 3dmark 11 و دمای این کارت بنده در همین سایت هست میتونید نگاه کنید .

فقط به فن دست زدم نچرخوندمش. همین که دست زدم شروع به چرخیدن کرد. در هر صورت ممنون..

لینک به دیدگاه

ای بابا ما روی این کارت حساب باز کرده بودیم که اینم اینجوری از اب درومد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من بعد از مدتی خاموشی سیستم و مثلا فردا که سیستم رو روشن می کنید باز هم فنها رو چک بفرمایید!

لینک به دیدگاه

سلام دوستان میخواستم ببینم دماي Intel® Core™ i5-3570 Ivy Bridge Processor درحد نرمال چند درجه هست و حداکثر تا چند درجه را میتونه تحمل کنه.

چون تو بازی watch dogs دمای سی پی پو خیلی بالا میره؟؟؟

تو حالت بیکاری دما 55 هست.

لطفا اساتید راهنمایی کنند اگه مشکلی داره يه کولر براش بگيرم. چون الان فن خودش روش هست.

یشاپیش ممنون از نظراتون @};- @};- @};-

ویرایش شده توسط assassiin
لینک به دیدگاه

درجه ی حرارت عادی برای این پردازنده ی شما طبق جستجویی که بنده کردم برای حالت idle از هر هسته 29 تا 39 متغیرهست، اون هم با خمیر و فن استوک خود پردازنده، احساس می کنم اتصال پردازنده ی شما با کولر استوک یه مشکلی داره.

ویرایش شده توسط Abraham
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

باید دمای محیط رو هم ببینید چقدر است؟

برای دمای 25 تا 30 درجه اتاق در فصل گرما یکم زیاده.

خمیر سیلیکون رو چک کنید.پایه های فن رو هم همینطور.

لینک به دیدگاه

درجه ی حرارت عادی برای این پردازنده ی شما طبق جستجویی که بنده کردم برای حالت idle از هر هسته 29 تا 39 متغیرهست، اون هم با خمیر و فن استوک خود پردازنده، احساس می کنم اتصال پردازنده ی شما با کولر استوک یه مشکلی داره.

من وقتی دما را از تو بایوس مین نگاه میکنم 50-55 هست با برنامه نگاه نکردم ببینم دمای هر هسته چقدر هست فن استوک وخمیر سیلیکون هم چک کردم پایه ها کامل جا هست کیس من هم گرین orbit هست یعنی این طور که شما میگین دمای سی پی در حالت عادی( از تو بایوس مین ) باید 39 درجه باشد.فصل زمستون زمانی که کیس را اسمبل کردم دما روی 45 بود یعني سی پی یو مشکل داره؟ نظر شما الان چي هست يه کولر براش بگيرم خوب میشه(سی پی یوم به ف..... نره ) ؟ و تو بازی مثل watch dogsروی تنظیمات high  دما تا چند درجه باشه معمولي هست کلاًً این سی پی یو تو بازی های سنگین باید دماش چند درجه باشه؟

ویرایش شده توسط assassiin
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

در حالت IDLE .

مشخصات سیستمم تو امضام هست با فن استوک .

post-12460-0-60782500-1401788422_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما به صفحه ی مربوط به این محصول در سایت اینتل از لینک:

http://ark.intel.com/products/65702/Intel-Core-i5-3570-Processor-6M-Cache-up-to-3_80-GHz

مراجعه کن، مشاهده می کنی که حداکثر دمایی که این پردزانده برای کار در اون طراحی شده 76.4 سانتیگراد هست، اون دمایی که شما گزارش دادید با این درجه ی حرارت فاصله ی چندانی نداره، و این خوب نیست، مشکل از کولر هم نباید باشه، چون با همون کولر استوک هم توی دمای عادی محیط نباید اینقدر حرارت پردازنده بالا باشه، مگر اینکه در استوا زندگی بفرمائید، اگر اینطور نیست، حتماً مشکل از جای دیگه ای هست، امیدوارم پردازنده مورد نداشته باشه. که ان شاء الله هم نداره. پس سایر موارد رو تست کن.

لینک به دیدگاه

درود دوستان

امروز خمیر به دستم رسید، دوباره تست کردم، نتایج رو ببینید خوبه؟

با این برنامه Coretemp  هم مشکل پیدا کردم نمیدونم چرا ویندوز ریست میشه، یهو رم رو 100% میکنه!!!

روی مخه شدید!

post-13203-0-64219100-1401793980_thumb.jpg

اینم یه تست دیگه:

post-13203-0-82966100-1401794986_thumb.jpg

ویرایش شده توسط silvermn
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دمایی که تو بایوس میبینید با دمای سیپیو تو لود 100 درصد چند درجه ای بیشتر تفاوت نمیکنه 

مثلا اگه تو بایوس 45 باشه تو ویندوز و تو لود 100درصد به حدود 55 میرسه 

شما دماتون بد نیست

طبق گفته دوستمون تا 76.4 به پردازنده آسیبی نمیرسه 

اگه دما از این بیشتر میشه باید یه فکری بکنید 

مادربورد چی هست ؟ 

لینک به دیدگاه

اینم تست Wprime!

خودم که راضیم!

دوستان چطور؟

attachicon.gifcpu temp5.jpg

سلام دوست عزیز.اینجا خوبه. اما یه جای کار ایراد داره .... ولتاژ 1.27 اصلا ولتاژ بالایی نیست که در پست اول شما بالای 90 دما داشتی اونم با واتر کولینگ ! 

در صورت امکان خمیر IHS رو تعویض کن ...

اما به نظر من مشکلی در تماس بین بلاک واتر با IHS وجود داره.....

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.اینجا خوبه. اما یه جای کار ایراد داره .... ولتاژ 1.27 اصلا ولتاژ بالایی نیست که در پست اول شما بالای 90 دما داشتی اونم با واتر کولینگ ! 

در صورت امکان خمیر IHS رو تعویض کن ...

اما به نظر من مشکلی در تماس بین بلاک واتر با IHS وجود داره.....

الان مشکل داره مگه؟

اول خمیر مشکل داشت، امروز تعویض کردم،

نتایجش شد این! که دیدین

لینک به دیدگاه

اما توی فرکانس 4500 وضعیت از قبلشم بدتر شده!

داستان چیه؟؟؟؟

post-13203-0-40232900-1401798239_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بایوس بورد آخرین ورژن هست ؟

نه!

چه کار به بایوس داره؟

لینک به دیدگاه

نه!

چه کار به بایوس داره؟

کار داره عزیز ...

ولتاژ ست شده ، استابیلیتی سیستم و کنترل دما در ورژنهای جدیدتر بهینه تر میشه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام محمد جان مشکلی نداره دما خودت میدونیب که سری هاسول کلا داغه پس مشکلی نیست و دما کاملا نرماله شما برا پایین اوردن دما چند رذاه دیگه دارین

- کمترین ولتاژ رو در 4500 ست کنین

- دمای محیط رو برسونین به 18

- ihs رو بردارین و خمیرشو به لیکوئید تغییر بدید اما پیشنهاد نمیکنم :دی

لینک به دیدگاه

کار داره عزیز ...

ولتاژ ست شده ، استابیلیتی سیستم و کنترل دما در ورژنهای جدیدتر بهینه تر میشه ...

انجام شد، اما همونه وضعیت!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...