رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

قابل توجه اون دوستی که می گفت حالا خمیرش رو عوض کن ببینیم چی میشه! (mohammad titanz)

راه حل بعضی مشکلات خیلی سادست. باید مواظب حرفی که میزنیم باشیم. برای مطرح شدن خودمون ، مردم رو تو اشتباهات غرق نکنیم!

چشم دیگه کسی رو کمک نمی کنم فقط یه کاربر ناظر می شم
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قابل توجه اون دوستی که می گفت حالا خمیرش رو عوض کن ببینیم چی میشه! (mohammad titanz)

راه حل بعضی مشکلات خیلی سادست. باید مواظب حرفی که میزنیم باشیم. برای مطرح شدن خودمون ، مردم رو تو اشتباهات غرق نکنیم! 

سلام

1- آخرش باید عوض بشه عزیزم

2- کارتی که دماش بعد از چند سال کارکرد در حالت عادی بالا5 درجه بره و در فول لود  یا بازی بالا 15 درجه نسبت به سال اول کارکردش ، عوض کردنش بهتره ( تجربه خودم )

3- جوری میگین مواظب حرف زدنش باشه انگار گفته GPU رو بردار عوضش کن !!! گفته خمیرش رو عوض کن

4- شما هم خواهشاً بجا اینکه کلاً بزنین تو پست یکی دیگه سعی کنین خیلی با حوصله تر و آرامتر از اینها ، به طرف مقابل مطلبی رو توضیح بدین،  نه اینکه در تفکرات چند وجهی مطلب خودتون غرقش کنین

5- @};- :x @};-

ار دوستان کسی هم بحث رو ادامه نده / ممنونم

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

سلام

1- آخرش باید عوض بشه عزیزم

2- کارتی که دماش بعد از چند سال کارکرد در حالت عادی بالا5 درجه بره و در فول لود  یا بازی بالا 15 درجه نسبت به سال اول کارکردش ، عوض کردنش بهتره ( تجربه خودم )

3- جوری میگین مواظب حرف زدنش باشه انگار گفته GPU رو بردار عوضش کن !!! گفته خمیرش رو عوض کن

4- شما هم خواهشاً بجا اینکه کلاً بزنین تو پست یکی دیگه سعی کنین خیلی با حوصله تر و آرامتر از اینها ، به طرف مقابل مطلبی رو توضیح بدین،  نه اینکه در تفکرات چند وجهی مطلب خودتون غرقش کنین

5- @};- :x @};-

با اجازتون با این صحبتتون مخالفم . وقتی مشکل با یه کار ساده حل میشه چرا باید به کار دیگه بپردازیم ؟

فرض کنید کاربر زیاد وارد نباشه ( جسارت به استاتر نباشه ) . بخواد خمیر رو عوض کنه و برای کارت مشکل پیش بیاد . ایا این راه حل درسته ؟

بسیاری از مشکلات نرم افزاری سیتم با تعویض ویندوز حل میشن . یکی از دوستان گفتن درایور رو پاک کن . ایا اگه میگفتن ویندوز رو عوض کن بهتر نبود ؟ به نظر بنده وقتی مشکل ایشون با یه کار ساده حل میشه لازم به انجام کار اضافی نیست . هر چند اون عمل عقلانی و پسندیده باشه . ولی در هر صورت میشه یه کار اضافه

از شما ناظر عزیز تشکر میکنم .

@};-  :x

لینک به دیدگاه

با اجازتون با این صحبتتون مخالفم . وقتی مشکل با یه کار ساده حل میشه چرا باید به کار دیگه بپردازیم ؟

فرض کنید کاربر زیاد وارد نباشه ( جسارت به استاتر نباشه ) . بخواد خمیر رو عوض کنه و برای کارت مشکل پیش بیاد . ایا این راه حل درسته ؟

بسیاری از مشکلات نرم افزاری سیتم با تعویض ویندوز حل میشن . یکی از دوستان گفتن درایور رو پاک کن . ایا اگه میگفتن ویندوز رو عوض کن بهتر نبود ؟ به نظر بنده وقتی مشکل ایشون با یه کار ساده حل میشه لازم به انجام کار اضافی نیست . هر چند اون عمل عقلانی و پسندیده باشه . ولی در هر صورت میشه یه کار اضافه

از شما ناظر عزیز تشکر میکنم .

@};-  :x

به نقل از atagamer

خواهش / دیگه در این مورد بحثی نکنین لطفاً @};- :x @};-

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اقا مشکل من حل شد دیگه دعوا برا چی  . لطفا تابیک بسته بشه 

@};- :x @};-

لینک به دیدگاه

عزیز دمای CPU چه ربطی به XMP رم داره که شما تغییرش دادی؟ تنها کاری که باید بکنی اینه که ولتاژ CPU رو دستی بیاری پایین و نیازی به غیر فعال کردن Turbo هم نداره. چون خیلی از برد ها بیخودی ولتاژ خیلی بالاتر از لزوم به CPU میدن که باعث بالا رفتن دما میشه. در ضمن کار اصلی شما با سیستم ، اجرا کردن Intel Burn Test هستش؟؟

درود دوست عزیز

من به تازگی کولر برای cpu خریدم اما اونطوره ازش انتظار میرفت دما کاهش نداده میخواستم بدونم برای amd fx 8320  باید چه ولتاژی گذاشت ؟

ویرایش شده توسط ramin00747
لینک به دیدگاه

سلام من خودم ضریب رو دستی اوردم پایین و مشکلم حل شد

شما حتما برنامه ای دارین که cpu رو اشغال کرده

بنده خودم  یه زمان مشکل 100% استفاده داشتم که دیدم یه برنامه بی خودی داره مصرف میکنه پاکش کردم و مشکل حل شد.

لینک به دیدگاه

سلام من خودم ضریب رو دستی اوردم پایین و مشکلم حل شد

شما حتما برنامه ای دارین که cpu رو اشغال کرده

بنده خودم  یه زمان مشکل 100% استفاده داشتم که دیدم یه برنامه بی خودی داره مصرف میکنه پاکش کردم و مشکل حل شد.

در حالت عادی بین 3-15% استفاه میکنه اما دماش با کولر خودش 45 هست با دور 5000-6000

لینک به دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان

دمای لب تابم فکر می کنم بالاست داشتم انگری بردز بازی میکردم که قسمت تاچ پد و کیبرد گرم شد از گرم یه چیزی اون ور تر

این کار رو انجام دادم

http://forum.p30world.com/archive/index.php/t-494738.html

کول پد روشنه

فایر فاکس و وای فای هم روشنه

مدل لب تاب هم lenovo z510 i5 6gb

لطفا هر چه زود تر راهنمایی کنید ممنون :)

ویرایش شده توسط ..sajjad..
لینک به دیدگاه

سلام دوستان

من کلا سیستمم رو تازه خریدم امروز متوجه شدم توی 2 تا از نرم افزار ها دمای مادربرد بالای 100 تا هست و هشدار میده !

ولی توی نرم افزار Speccy آخرین نسخه حرفه ای دما رو عادی نشون میده !

مشکل کجاست ؟

من سیستمم 24 ساعته برای دانلود روشن هست .

کدوم نرمافزار درست میگه ؟؟؟

عکس زیر :

http://www.axgig.com/images/91865380058907825271.jpg

91865380058907825271.jpg

ممنون میشم راهنماییم کنید ........

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نرم افزارهای قدیمی تو ویندوز 8 و 8.1 مشکل دارن عزیز 

28 درجه دست هست 

با نسخه های جدید تست بزن 

مثه AIDA 64 

لینک به دیدگاه

Hw monitor همیشه درست نشون می ده

ویرایش شده توسط MOHAMMAD TITANZ
لینک به دیدگاه

نرم افزارهای قدیمی تو ویندوز 8 و 8.1 مشکل دارن عزیز 

28 درجه دست هست 

با نسخه های جدید تست بزن 

مثه AIDA 64 

با این نرم افزار امتحان کردم ولی دمای همه چیزو نشون میده ولی مال مادربرد رو نشون نمیده !

به نظرتون 8 ساعت کامپیوتر رو خاموش کنم بعد دوباره امتحان کنم دما رو ؟؟ ( با نرم افزار هایی که دما رو بالا نشون میدن )

ویرایش شده توسط vgas
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من مین بورد چیه؟مدلش رو ذکر کنید

لینک به دیدگاه

دوست من مین بورد چیه؟مدلش رو ذکر کنید

ببخشید مین بورد رو نمیدونم ولی توی عکس نرم افزار وسطی کامل مشخصات سیستمم رو زده

لینک به دیدگاه

ساعت 10 شب کامپیوتر رو خاموش  کردم ساعت 6 صبح روشن کردم  سریع دما رو چک کردم باز گرما بالای 100 درجه رو نشون میداد به جز Speccy که دما رو 28 درجه نشون میداد !

این یعنی Speccy درست میگه دیگه ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام

در مورد برنامه Aida64 باید حتماً برنامه رو رجیستر کنید تا تمام دما ها رو نشون بده

HWMonitor گیج ترین برنامه ایی هست که تا حالا دیدم ولی در کل قابل قبول هست :)

شما با این برنامه که لینکش رو میدم یه نگاه بی انداز به احتمال زیاد باز هم بالا 100 نشون میده

بعدش با دستتون قطعات مختلف روی مین مثل هیتسینک ها و ... رو لمس کنید ببینیند آیا داغ هست یا خیر

http://www.hwinfo.com/download.php

این دمای های مین و سیستم من هست که مشخص کردم از دمای سایر قطعات که میانگین زیر 40 هستن میشه فهمید که برنامه داره اشتباه دما رو نشون میده پس زیاد نگران نباشید در موردش

bmueuqrami20q4tmqis.jpg

ویرایش شده توسط mInI_ClockEr
لینک به دیدگاه

کاری نداره به هیت سینک چیپست مین آروم دست بزنید معلوم میشه واقعا داغه یا نه

چون 110 خیلی زیاده شاید باگی تو مین باشه و با آپدیت بایوس بر طرف بشه

لینک به دیدگاه

ممنون .

در کیس رو باز کردم به همه جای مادر برد دست زدم داغ نبود........................

حالا این یعنی مشکلی نیست ؟؟؟؟

ویرایش شده توسط vgas
لینک به دیدگاه

AIDA64 Business کرک شده شرکت پرند ( کینگ ) رو نصب کردم باز دمای مادربرد رو نشون نمیده !

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...