رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به طور کلی پردازنده ی Pentium 4 حرارت وحشتناکی تولید میکنن و اصلاً قابل قیاس با پردازنده های دیگه نیستن! ~x(برای خنک نگهداشتنتشون گاهی وقت ها کولر هایی مثل DeepCool Gamma Blade هم کم میارن و باید رفت سراغ کولر های هیت پایپ دار! :-S

دقیقا(دخیخا) درسته

بنده الان از کولر DeepCool Gamma Blade بهتر شو دارم و با حرکت انقلابی به جای یه دونه فن دوتا روش گذاشتم ولی خوب

هیچی جا برای اور نیست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز حرارت برای هر دستگاه و هر تجهیزاتی فرق داره به همین دلیل نتونستی چیزی پیدا کنی سیستم من میشه گفت اکثرا در دمای 28 و 29 درجه هست و وقتی بازی روش انجام بدم معمولا در دمای 40 تا 45 هست

خنک کننده هم که در امضا مشخص هست

دمای سیستم به دمای محیط کار هم بستگی داره و به خنک کننده سیستم ختم نمیشه مثلا من رادیاتوری که بقل میز کامپیوتر هست را فعال نمیکنم تا گرماش باعث گرم شدن سیستم نشه

ویرایش شده توسط Royal
لینک به دیدگاه

دقیقا(دخیخا) درسته

بنده الان از کولر DeepCool Gamma Blade بهتر شو دارم و با حرکت انقلابی به جای یه دونه فن دوتا روش گذاشتم ولی خوب

هیچی جا برای اور نیست

من خودم یه Intel Pentium 4 - 650 داشتم که با کولر استوک تا 90 درجه میرفت، کولر مسی Egate هم براش کار ساز نبود! :wacko:

رفتم DeepCool Gamma Blade گرفتم که بازم تو لود کم میاورد! *dry#

بالأخره رفتم یه DeepCool GammaXX 300 خریدم که از پس این بخاری (!) بربیاد و بعدش راحت تا 4.1GHz اور کردم. :D

post-12814-0-78580600-1421951796_thumb.png

ویرایش شده توسط Poori_CAPITAL
لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از دوستان که لطف میکنند و جواب میدند. @};-

هدفمم از این تاپیک گفته بودم خواستم بدونم دمای قطعات تو شرایط مختلف چطوره همین.

لینک به دیدگاه

من خودم یه Intel Pentium 4 - 650 داشتم که با کولر استوک تا 90 درجه میرفت، کولر مسی Egate هم براش کار ساز نبود! :wacko:

رفتم DeepCool Gamma Blade گرفتم که بازم تو لود کم میاورد! *dry#

بالأخره رفتم یه DeepCool GammaXX 300 خریدم که از پس این بخاری (!) بربیاد و بعدش راحت تا 4.1GHz اور کردم. :D

attachicon.gifUp to 4.088 GHz.png

خوبه

دمای gt 220

41

board 47

لینک به دیدگاه

من با مشخصات توی امضام

cpu تو بیکاری 23 تا 26 درجه و تو فول لود نهایتا 45 درجه

vga بیکاری 28 درجه تو فول لود 68 درجه

لینک به دیدگاه

سلام.من یه e5500دارم که وقتی رو۲.۸ghکارمیکنه دماش ۳۶درجه هست اما اگه تا ۴.۵هم اور کنم دماش همونه بنظرتون سنسورهاش مشکل دارن؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اینم مال من . البته دمای اتاق یکم گرمه و آفتاب مستقیم میزنه رو کیس! 

15.jpg

5b0.png

ویرایش شده توسط StarKilleR
لینک به دیدگاه

فن های کیس ایکس 7 رو دور 100 هست در حالت بیکاریی سرعت کم میکنم تا سر صدا ایجاد نشه

تو فول لود هم دما 40 یا 45 هست برا همه قطعات

Untitled.png

لینک به دیدگاه

vga 5850 حدود 45

cpu i3 3220 حدود 40-45

مين ايسوس که الان تو امضام هست حدود 35 هم کم ميشد ولي قراره مين جديد بخرم و اونو تست نکردم

HDD maxtor sata 160 حدود 45

لینک به دیدگاه

Gt 210

۴۲ درجه

e7500

۳۵ درجه

هارد سامسونگ ۱ ترا

۳۱

کیس مگنوم +

سیستم دومم هست

لینک به دیدگاه

سیستم پسر داییم

core i3 4130 استوک

۳۹ درجه

5450 2gb Asus

۵۹ چون passive هست

کیس oraman

لینک به دیدگاه

سیستم امضام. کیس هم x2 گرین با 3 تا فن 12mm

دما در حالت بیکاری CPU:30-34   VGA:35-37  دمای محیط هم 23 درجه هست

بعد یک ساعت توی بازی کرایسیس3 هم گرافیک به 57 و سی پی یو به 41 میرسه.

post-14073-0-53931900-1422061414_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

همین الان یوهویی! :D

80167657079269430021.jpg

دمام تو فول لود سی پی یو به 40 و جی پی یو به 49 میرسن.
قطعات تو امضام هستن.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

سلام

واقعا کارت درسته خیلی اعتماد به نفس داری که همچین کاری رو می کنی :clapping:

کاشکی می تونستی این مطالب رو از فارسی به انگیلیسی ترجمه کنی و بفرستی برا خوده شرکت intel قطعا خیلی ضایع کننده هست

(اگه کسی انجام نداده باشه که احتمالا انجام دادن اما یه ایرانی انجام نداده)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

واقعا کارت درسته خیلی اعتماد به نفس داری که همچین کاری رو می کنی :clapping:

کاشکی می تونستی این مطالب رو از فارسی به انگیلیسی ترجمه کنی و بفرستی برا خوده شرکت intel قطعا خیلی ضایع کننده هست

(اگه کسی انجام نداده باشه که احتمالا انجام دادن اما یه ایرانی انجام نداده)

سلام دیگه از این حرفها گذشته. خودشون هم متوجه این نقص شدن و در سری جدید که 4790K و 4690K هستن از خمیر با کیفیت تری استفاده کردن. که دیگه تقریبا نیازی به تعویض خمیر ندارن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دیگه از این حرفها گذشته. خودشون هم متوجه این نقص شدن و در سری جدید که 4790K و 4690K هستن از خمیر با کیفیت تری استفاده کردن. که دیگه تقریبا نیازی به تعویض خمیر ندارن

اگه خمیر تعویض شده چرا قدرت اورکلاک 4790 این قدر کم تر از 4770 شده 

خیلی از دوستان با واتر از سیپیو 4770 رو 5 گیگاهرتز تست گزاشتن 

ولی 4790 رو 4.7 بیشتر ندیدم 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگه خمیر تعویض شده چرا قدرت اورکلاک 4790 این قدر کم تر از 4770 شده 

خیلی از دوستان با واتر از سیپیو 4770 رو 5 گیگاهرتز تست گزاشتن 

ولی 4790 رو 4.7 بیشتر ندیدم 

والا من 4790K دیدم که با ایرکولر هم روی 5.00GHz راحت تست سنگین پاس میکنه. خیلی بستگی به کیفیت چیپش و شانس داره. از اونطرف 4770K هم بوده که حتی 4.4GHz رو هم با هیچ ولتاژی تست پاس نمیکرده.

یه سر به این سایت بزنی حتی 4790K که تضمینی رو 5 گیگاهرتز هر تستی رو پاس میکنه  برای فروش هم داره :  http://siliconlottery.com/products/4790k50g

حتی جدیدا 50 دلار بیشتر میگیره و CPU رو قبل از ارسال برای مشتری باز میکنه و خمیر داخلش رو با Liquid Ultra تعویض میکنه و دوباره IHS رو میچسبونه سر جاش و تحویل مشتری میده!

http://siliconlottery.com/products/delid

لینک به دیدگاه

سلام دوستان من الان چندسالیه که سی پی یو E8500 رو دارم کلا بعد از 6 ماه استفاده فکر کنم سنسور دمای یکی از هسته هاش از کار افتاده و دما رو بدرستی نشون نمیده همیشه روی 38 هست ممکنه بالاتر بره ولی هیچ وقت زیر 38 نیومده در صورتی که دمای اون یکی هسته همیشه متغیر بوده و همونطور که تو عکس مشخصه کلی با هسته دومی اختلاف داره !! میخواستم ببینم راهی داره بشه این مشکلو حل کرد و علتش چیه به نظر شما؟ ضمنا هیچ مشکلی اعم از افت سرعت با سی پی یو یا مادربرد ندارم

91343140205776975908_thumb.jpg

مرسی

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دمای هسته شماره 1 بالا هست که میشه گفت درست هست چون کل پردازش اول با هیته شماره 1 هست و در صورت نیاز هسته شماره 2 وارد عمل میشه

حتما خنک کننده اصلی اینتل هم روش نصب هست و از قرار معلوم خمیر سیلیکونش هم خشک شده یا کف خنک کننده درست روی پردازنده نچسبیده

اگر پردازنده را باز کردی و دوباره بستی سر جاش باید خمیرش را هم عوض میکردی

خمیر سفید رنگ هم نزنی به پردازنده

لینک به دیدگاه

دوست عزیز دمای هسته شماره 1 بالا هست که میشه گفت درست هست چون کل پردازش اول با هیته شماره 1 هست و در صورت نیاز هسته شماره 2 وارد عمل میشه

حتما خنک کننده اصلی اینتل هم روش نصب هست و از قرار معلوم خمیر سیلیکونش هم خشک شده یا کف خنک کننده درست روی پردازنده نچسبیده

اگر پردازنده را باز کردی و دوباره بستی سر جاش باید خمیرش را هم عوض میکردی

خمیر سفید رنگ هم نزنی به پردازنده

والا قبلنا یادمه اینطوری نبود هر دو هسته اختلاف کمی با هم داشتن الان شما دمای میانگین کلی سی پی یو هم نگاه کنید 26 هست که به واقعیت نزدیک تره تا اون 38 اتفاقا سر همین چندماه پیش یه فن گرین Transformer 3 گرفتم و بعد از پاک کردن باقیمانده خمیر قبلی با الکل به دقت اندازه یه نقطه کوچیک خمیری که تو جعبش بود زدم وسطش دمای هسته شماره دو که خیلی کم شد قبلا تو حالت عادی بالای 32 بود ولی الان هسته اول نسبت به سابق هیچ تغییری نکرد با فن جدید واسه همین باعث شد شک کنم به سنسور CPU

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

با برنامه های دیگه تست کنید.امکان داره باگ نرم افزاری باشه.مثلا HW Monitor

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...