رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

نه کولررویدم.اخه توحالت عادی مثلا تودرایوهاردم اینورواونورمیرم رو22-16هستش.خمیرروهم ججلوی چشمام روسی پی یومالید.کیسم هم مدل گرینx1هست که156تومن بهم داد.محل نصب کولرهم پایین کیس ودرقسمت پشت کیسو وجلوهم هاردهامه.توراهنمای کیس هم نوشته بودپایین نصب بشه.راستی اگه2تافن بگیرم تاثیری داره؟چون کیسم فقط یه فن بیشترنداره ومارک خوب چیه.قیمت فن کیس وخمیرسیلیکونی که گفتیدقیمتش چقدره میخوام دیگه سرم کلاه نره-درضمن چجوری میشه عکس گذاشت میخوام چندتاعکس بزارم شایدتونست کمک کنه.ممنون ازهمگی

خب مشخص شد که کیس اصلا تحویه خوبی نداره!

با توجه به قیمت کیس ارزش نداره فن درجه یک دونه ای 40 تومنی بخری پس از همین فن های گریین ارزون قیمت 12 سانتی مدل GF120W-PWM‏ بگیرید و تا جاداره فن نصب کنید!

قیمت دقیق فن ها باید داخل سایت لیون باشه.

اون خمیر سیلیکونی که اون فروشنده زده به احتمال زیاد چینی بدرد نخور بوده! خمیری که من پیشنهاد کردم 26 تومن هست و حداقل 5-6 با میتونید استفاده کنید، در کل خیلی خوب هست.

ضمنا خودم با موبایل میام نت برای همین خودم هم نمیدونم چطور عکس بزارم:D

ولی شما حتما چند تا عکس از داخل کیس مخصوصا اون کولر بزارید تا ببینیم مشکل از کجاست!

لینک به دیدگاه

ویرایش شد!

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

خب مشخص شد که کیس اصلا تحویه خوبی نداره!

با توجه به قیمت کیس ارزش نداره فن درجه یک دونه ای 40 تومنی بخری پس از همین فن های گریین ارزون قیمت 12 سانتی مدل GF120W-PWM‏ بگیرید و تا جاداره فن نصب کنید!

قیمت دقیق فن ها باید داخل سایت لیون باشه.

اون خمیر سیلیکونی که اون فروشنده زده به احتمال زیاد چینی بدرد نخور بوده! خمیری که من پیشنهاد کردم 26 تومن هست و حداقل 5-6 با میتونید استفاده کنید، در کل خیلی خوب هست.

ضمنا خودم با موبایل میام نت برای همین خودم هم نمیدونم چطور عکس بزارم :D

ولی شما حتما چند تا عکس از داخل کیس مخصوصا اون کولر بزارید تا ببینیم مشکل از کجاست!

سلام.ازهمه دوستان تشکرمیکنم که وقتشونومیزارن واسم.این لینک مربوط به کولر.ادرسشه.مشخصات کاملش هست.حالا فرداچندتاعکس میزارم.شایدشماراست میگید منم شک کردم که هم میتونه ازفن وهم ازخمیرباشه.میترسم بخرم وضع بهترنشه.به هرحال ضررنداره.میخرم ببینم چی میشه.درضمن تواین سایت نوشته مناسب واسه پردازنده های بامصرف کتراز100واته.به فروشنده سیستمم گفتم گفت نه جواب میده الکیه.ولی فکرکنم داره دروغ میگه

http://www.takmax.com/zalman-cnps-7500-alcu-led-cpu-cooler.html

ویرایش شده توسط hamid2561358
لینک به دیدگاه

سلام.ازهمه دوستان تشکرمیکنم که وقتشونومیزارن واسم.این لینک مربوط به کولر.ادرسشه.مشخصات کاملش هست.حالا فرداچندتاعکس میزارم.شایدشماراست میگید منم شک کردم که هم میتونه ازفن وهم ازخمیرباشه.میترسم بخرم وضع بهترنشه.به هرحال ضررنداره.میخرم ببینم چی میشه.درضمن تواین سایت نوشته مناسب واسه پردازنده های بامصرف کتراز100واته.به فروشنده سیستمم گفتم گفت نه جواب میده الکیه.ولی فکرکنم داره دروغ میگه

http://www.takmax.com/zalman-cnps-7500-alcu-led-cpu-cooler.html

خب حمید جان مشخص شد پردازنده شما اینقدر گرمه!!!

این کولرها معروف هستند به Low Profile‏ یعنی به زبان ساده خیلی ضعیف هستند و فقط برای پردازنده های کم مصرف استفاده میشن نه این بخاری برقی!!!

واقعا برای اون فروشنده .... متأسفم که برای چند تومن سود بیشتر این نامردی رو در حق شما کرده!!!

خمیر سیلیکون هم عوض کنی تعصیری نداره!، باید به کل کولر رو عوض کنی!

پیشنهاد میکنم کولر ترمال رایت HR-02 Macho‏ یا کولر Deepcool Lucifer‏ را تهیه کنید تا پردازنده حسابی خنک بشه، قیمت روز اولی 153 تومن و قیمت روز دومی 169 تومن هست که نسبت به قیمت عملکردش بی نظیر هست. ( خودم هم این کولر رو از لیون سفارش دادم ).

متأسفانه چاره ای جز تعویض کولر ندارید!

کولر الانتون رو برید بکوبید تو سر اون فروشنده بی انصاف!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود کلا دما در جی پی یو و سی پی یو خیلی تاثیر داره

در جی پی یو حداکثر ۹۰

در سی پی یو حداکثر ۷۵

بالاتر از این دما کارای به میزان دمای ببشتر افت میکنه خودم تست کردم()

به طور مثال در سی پی یو intel اگر دما به مقدار ۷۵ درجه برسه به صورت اتوماتیک ضریب میاد پاین و از بار پردازش کم میشه

در سی پی یو amd وقتی دما به ۸۰ برسه چنین اتفاقی می افته

ودر مواقعی که خیلی داغ بشه یا هنگ میکنه یا ریست میشه

بهترین مدل خنک کننده نسبت به قیمت. Deepcool gammax s40

دمای سی پی یو بیشتر ۵۸ نمیره

دقیقا کدوم مدل پردازنده AMD رو شما تست کردید تا 80 درجه!؟

لینک به دیدگاه

دقیقا کدوم مدل پردازنده AMD رو شما تست کردید تا 80 درجه!؟

Amd fx و phenom ۲ با فن استوک خودشون وقتی سیستم روشن میشه دما رو ۵۰ هست

وارد ویندوز میشه دما ۵۵ وارد اینترنت دما ۶۰ وارد گیم تا ۷۸ درجه راحت میره و کیس با مخلفاتش ذوب میکنه

خودم هر دو سی پی یو رو داشتم و تست کردم

مثل بقیه دوستان از روی سایت و انجمن ها نقل قول نمیکنم به همین خاطر انقدر مطمعن این حرفو زدم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

Amd fx و phenom ۲ با فن استوک خودشون وقتی سیستم روشن میشه دما رو ۵۰ هست

وارد ویندوز میشه دما ۵۵ وارد اینترنت دما ۶۰ وارد گیم تا ۷۸ درجه راحت میره و کیس با مخلفاتش ذوب میکنه

خودم هر دو سی پی یو رو داشتم و تست کردم

مثل بقیه دوستان از روی سایت و انجمن ها نقل قول نمیکنم به همین خاطر انقدر مطمعن این حرفو زدم

از نتایجتون یه اسکرین شات در دمای 80 درجه بذارید!

نمیدونم چرا شما فکر می کنید که فقط خودتون هستید که AMD داشتید!

من دو جین پردازنده AMD از نسل های مختلف این شرکت داشتم و هیچ کدوم با فن استوک دمای اینچنینی رو نداشتن!

گرم ترین پردازنده هم که از سری FX شرکت AMD بود هم دماش با فن استوک از 63 بالاتر نرفت در بازیها!

اصلا tj Max این پردازنده ها در این حد نیست و شما نمیتونی در عمل دمای 80 درجه رو ببینی!

اگر شما به هر دلیلی تجربه تلخی از AMD داشتید دلیل نمیشه مطالبی رو بیان کنید که از واقعیت دور هست!

اگر هم بحث اینکه AMD نمی صرفه واقعا تو ایران اینطور هست!

همین الان شما با هزینه پردازنده پنتیوم دوال اینتل میتونید پردازنده FX6300 بخرید!

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113286

با هزینه C i 3 4130 میتونید یه پردازنده 8320 بخرید! (در بیشتر موارد خیلی بهتر از 4130 هست!)

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

از نتایجتون یه اسکرین شات در دمای 80 درجه بذارید!

نمیدونم چرا شما فکر می کنید که فقط خودتون هستید که AMD داشتید!

من دو جین پردازنده AMD از نسل های مختلف این شرکت داشتم و هیچ کدوم با فن استوک دمای اینچنینی رو نداشتن!

گرم ترین پردازنده هم که از سری FX شرکت AMD بود هم دماش با فن استوک از 63 بالاتر نرفت در بازیها!

اصلا tj Max این پردازنده ها در این حد نیست و شما نمیتونی در عمل دمای 80 درجه رو ببینی!

اگر شما به هر دلیلی تجربه تلخی از AMD داشتید دلیل نمیشه مطالبی رو بیان کنید که از واقعیت دور هست!

اگر هم بحث اینکه AMD نمی صرفه واقعا تو ایران اینطور هست!

همین الان شما با هزینه پردازنده پنتیوم دوال اینتل میتونید پردازنده FX6300 بخرید!

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16819113286

با هزینه C i 3 4130 میتونید یه پردازنده 8320 بخرید! (در بیشتر موارد خیلی بهتر از 4130 هست!)

من این دو مدل داشتم phenom 2 965 و fx 8350 با هر دو سی پی یو با فن استوک تا دمای ۷۸ تجربه کردم با کیس در باز بدون اور

الان همینطور که از امضا مشخصه خوشبختانه دیگه amd ندارم و یک ماه میشه که فروختم باندل

من با خنک کننده که در امضام هست تا دمای ۶۰ درجه تجربه داشتم من نمیدونم چطور با فن استوک ۶۳ بیشتر نرفته

از خواب خیال و رویا فراتر هست حرف شما اگر مدرک و یا اسکرین شات میتونین قرار بدین ما هم فیض ببریم و نظرمون عوض بشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من این دو مدل داشتم phenom 2 965 و fx 8350 با هر دو سی پی یو با فن استوک تا دمای ۷۸ تجربه کردم با کیس در باز بدون اور

الان همینطور که از امضا مشخصه خوشبختانه دیگه amd ندارم و یک ماه میشه که فروختم باندل

من با خنک کننده که در امضام هست تا دمای ۶۰ درجه تجربه داشتم من نمیدونم چطور با فن استوک ۶۳ بیشتر نرفته

از خواب خیال و رویا فراتر هست حرف شما اگر مدرک و یا اسکرین شات میتونین قرار بدین ما هم فیض ببریم و نظرمون عوض بشه

دوست من پردازنده های فنوم بالای 64-65 درجه کلا آنستیبل می شدن! در مورد TJ max چیزی شنیدید !؟

من الان یه شات هم برای شما بذارم از کجا میتونید تشخیص بدید کولر بنده چی بوده در تست!؟

8150 گرمترین پردازنده از FX ها بود(به غیر 9370 و 9590 که کلا فرکانس و ولتاژ بالایی داشتند!) که ولتاژ دیفالتش محدوده 1.4-1.35 بود و بعد از چند ساعت بازی در محیط 22-3 درجه دما از 63 بالا نمیرفت البته نویز فن بالا میرفت ولی به هر حال دما کنترل می شد.

vwuglrxh17bupubyf3i.jpg

این تست و نمودار رو خودم گرفتم که برای بررسی سایت بوده.

دمای محیط 25 درجه و زیر لود برنامه prime95 تست Small FFTs هست که شیره پردازنده رو در میاره( شاید نزدیک به دوبرابر بازیهای روز میتونه به پردازنده فشار وارد کنه! ) کولر ماچو بوده که حداکثر 10-12 درجه از کولر استوک بهتر عمل کنه....

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

آقاایمان ویندوزهم میتونه دخیل باشه؟اخه ویندوزم7-64 بیت بودعوضش کردم ویندوز10 نصب کردم خیلی بهترشده.مثلا بانرم افزارفیورمارک روی رزولوشن1920*1080تست کرده بودم سی پی یوبالای85 وگرافیک95بودالان باهمین رزولوشن روی ویندوز10سی پی یو37 بیشترنرفته ولی گرافیک تا90رفته وفیکس شده.درضمن روی ویندوز 7بیخودی یهویی گرمای سی پی یوبالامیرفت اما توی ویندوز10 عادیه و30 بالاترنمیره.مثل اینکه گرافیکم بیشتر فن میخواد.

لینک به دیدگاه

دوست من پردازنده های فنوم بالای 64-65 درجه کلا آنستیبل می شدن! در مورد TJ max چیزی شنیدید !؟

من الان یه شات هم برای شما بذارم از کجا میتونید تشخیص بدید کولر بنده چی بوده در تست!؟

8150 گرمترین پردازنده از FX ها بود(به غیر 9370 و 9590 که کلا فرکانس و ولتاژ بالایی داشتند!) که ولتاژ دیفالتش محدوده 1.4-1.35 بود و بعد از چند ساعت بازی در محیط 22-3 درجه دما از 63 بالا نمیرفت البته نویز فن بالا میرفت ولی به هر حال دما کنترل می شد.

vwuglrxh17bupubyf3i.jpg

این تست و نمودار رو خودم گرفتم که برای بررسی سایت بوده.

دمای محیط 25 درجه و زیر لود برنامه prime95 تست Small FFTs هست که شیره پردازنده رو در میاره( شاید نزدیک به دوبرابر بازیهای روز میتونه به پردازنده فشار وارد کنه! ) کولر ماچو بوده که حداکثر 10-12 درجه از کولر استوک بهتر عمل کنه....

والله من دشمنی خاصی ندارم با amd

و بیشتر دوستان هم میدونن من تا همین یک ماه پیش amd fx 8350 داشتم و کلی ام بحث سر کارایش نسبت به intel 4690 داشتم تا به این نتیجه رسیدم عوض کنم

و از همه نظر این سی پی یو رو تست کردم

به جرات میتونم بگم خیلی داغ بود حتی با اینکه دماشو با خنک کننده کنترل میکردم اما از پشت مین و هیت سینک مین انقدر دما بالایی داشت درب سمت راست کیس از بیرون داغ میکرد

با فن استوک هم یکبار محض اطلاع خودم تست کردم با تست پرایم فن استوک دما همینجور داشت بالا میرفت تا ۷۸ رفت و من از ترس سوختن سی پی یو متوقف کردم و دور فن روی ۵۰۰۰ دور بود فکر کنم و اگر ولش میکردم یا سی پی یو میسوخت یا بالاتر میرفت

سی پی یو فنوم ۲ ۹۶۵ تست کرده بودم دو سال پیش با فن استوک دماش در حالت عادی ۵۰ تا ۶۰ بود تست پرایم که گرفتم تا ۷۵ رفت و دیگه نذاشتم بالاتر بره از ترس سوخت سی پی یو

و اینگونه شد که من به جرات میتونم بگم چنین دمایو من با چشمان خودم دیدم

و همه هم قبول دارن این سری سی پی یو ها چنین دمای میتونن تولید کنن

تمامی تست ها در ویندوز ۷ ۶۴ بیت بود

حیف که دیگه سی پی یو رو فروختم وگرنه حتما دوباره وصل میکردم و یه تست میگرفتم برای شما

لینک به دیدگاه

آقاایمان ویندوزهم میتونه دخیل باشه؟اخه ویندوزم7-64 بیت بودعوضش کردم ویندوز10 نصب کردم خیلی بهترشده.مثلا بانرم افزارفیورمارک روی رزولوشن1920*1080تست کرده بودم سی پی یوبالای85 وگرافیک95بودالان باهمین رزولوشن روی ویندوز10سی پی یو37 بیشترنرفته ولی گرافیک تا90رفته وفیکس شده.درضمن روی ویندوز 7بیخودی یهویی گرمای سی پی یوبالامیرفت اما توی ویندوز10 عادیه و30 بالاترنمیره.مثل اینکه گرافیکم بیشتر فن میخواد.

راستش در مورد ویندوز 10 چیزی نمی دونم چون تا حالا نصب نکردم.

بنده سه توصیه میکنم.

1.‏ تعویض کولر، چون بشدت بدرد نخور هست! حیف اون 90 تومنی که دادی به اون فروشنده بی انصاف!

2.‏ خرید تعدادی فن برای کیس که موجب میشه گرافیک کمی خنکتر بشه، دما گرافیکتون اصلا نباید اینقدر زیاد باشه!

3.‏ دیگه به فروشنده ها اعتماد نکنید چون بجز تعدادی کمی بقیه بویی از انسانیت نبردن!

سؤالی بود در خدمتم.

پاینده باشید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والله من دشمنی خاصی ندارم با amd

و بیشتر دوستان هم میدونن من تا همین یک ماه پیش amd fx 8350 داشتم و کلی ام بحث سر کارایش نسبت به intel 4690 داشتم تا به این نتیجه رسیدم عوض کنم

و از همه نظر این سی پی یو رو تست کردم

به جرات میتونم بگم خیلی داغ بود حتی با اینکه دماشو با خنک کننده کنترل میکردم اما از پشت مین و هیت سینک مین انقدر دما بالایی داشت درب سمت راست کیس از بیرون داغ میکرد

با فن استوک هم یکبار محض اطلاع خودم تست کردم با تست پرایم فن استوک دما همینجور داشت بالا میرفت تا ۷۸ رفت و من از ترس سوختن سی پی یو متوقف کردم و دور فن روی ۵۰۰۰ دور بود فکر کنم و اگر ولش میکردم یا سی پی یو میسوخت یا بالاتر میرفت

سی پی یو فنوم ۲ ۹۶۵ تست کرده بودم دو سال پیش با فن استوک دماش در حالت عادی ۵۰ تا ۶۰ بود تست پرایم که گرفتم تا ۷۵ رفت و دیگه نذاشتم بالاتر بره از ترس سوخت سی پی یو

و اینگونه شد که من به جرات میتونم بگم چنین دمایو من با چشمان خودم دیدم

و همه هم قبول دارن این سری سی پی یو ها چنین دمای میتونن تولید کنن

تمامی تست ها در ویندوز ۷ ۶۴ بیت بود

حیف که دیگه سی پی یو رو فروختم وگرنه حتما دوباره وصل میکردم و یه تست میگرفتم برای شما

دقیقا مساله  اصلی همین هست! شما پردازنده رو زیر لود پرایم می بردید با کولر استوک! پردازنده های FX ذ اتا هسته های 4 به بعد(کور 0-3 میشه چهار هسته اول) در بازیها درست زیر بار نمیرن تا جایی که بعد از اعمال سنگین ترین بازیها وقتی به نمودار استفاده از پردازنده نگاه کنید می بینید که هسته 0 و 1 تقریبا در تمامی مواقع زیر 90 درصد لود بودن! 2 و 3 زیر نود درصد و بالای 75 درصد و از اون به بعد هیچ کدام از هسته ها لود بالای 50 درصد نداشتن ! خب شما با پرایم همه هسته ها رو تقریبا 100 درصد زیر بار می برید اون هم به صورت متداوم! که در بازی این اتفاق نمیافته!

شما اگر 4770K رو هم با کولر استوک زیر لود پرایم 95 ببرید براحتی از 80 که هیچ شاید از 90 درجه هم عبور کنید! ولی tj max بالای این پردازنده موجب میشه در این دما هم مشکلی نداشته باشه ....

این خیلی مهم که کاربر بدونه شرایط کار کرد قطعه چیه و دقیقا از قطعه چی میخواد!

در مورد فنوم 965 هم به یقین میگم تست شما یه مشکلی داشته!

یا ولتاژ دیفالت پردازنده بالا بوده (مثلا 1.45)

یا خمیر پردازنده درست نبود و یا کولر رو بد بسته بودید!

من خودم حدود 3 سال هست از پلتفورم اینتل استفاده می کنم و این مطالب رو گفتم که بدونید این فقط شما بودید که سعی داشتید بدترین نتایج دمایی رو از این پردازنده ها تجربه کنید!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد مشکل استارتر:

یه دمای ایده آل برای استفاده داریم یه دمای ماکزیمم و طاقت گرمایی که خود سازنده میگه. من دمای زیر 70 درجه رو ایده آل میدونم ! یکی دیگه زیر 60 و یکی هم شاید زیر 80!

دمای بالا اگر بالاتر از محدوده گرمایی سازنده باشه که اصلا خوب نیست و احتمال آسیب دیدن پردازنده و حتی سایر قطعات هم هست! دمای پردازنده شما حتما باید زیر دمای اعلام شده به وسیله اینتل باشه تا از کارایی و سلامت سیستم اطمینان داشته باشید...

در مورد دمای بالای پردازنده و کاهش کارایی میشه فرضیه های مختلفی وجود داشته باشه!

مثلا با افزایش دمای پردازنده و گرم شدن داخل کیس دمای گرافیک متاثر میشه و فرکانس بوستش افت پیدا می کنه!

لینک به دیدگاه

دقیقا مساله  اصلی همین هست! شما پردازنده رو زیر لود پرایم می بردید با کولر استوک! پردازنده های FX ذ اتا هسته های 4 به بعد(کور 0-3 میشه چهار هسته اول) در بازیها درست زیر بار نمیرن تا جایی که بعد از اعمال سنگین ترین بازیها وقتی به نمودار استفاده از پردازنده نگاه کنید می بینید که هسته 0 و 1 تقریبا در تمامی مواقع زیر 90 درصد لود بودن! 2 و 3 زیر نود درصد و بالای 75 درصد و از اون به بعد هیچ کدام از هسته ها لود بالای 50 درصد نداشتن ! خب شما با پرایم همه هسته ها رو تقریبا 100 درصد زیر بار می برید اون هم به صورت متداوم! که در بازی این اتفاق نمیافته!

شما اگر 4770K رو هم با کولر استوک زیر لود پرایم 95 ببرید براحتی از 80 که هیچ شاید از 90 درجه هم عبور کنید! ولی tj max بالای این پردازنده موجب میشه در این دما هم مشکلی نداشته باشه ....

من خودم حدود 3 سال هست از پلتفورم اینتل استفاده می کنم و این مطالب رو گفتم که بدونید این فقط شما بودید که سعی داشتید بدترین نتایج دمایی رو از این پردازنده ها تجربه کنید!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در مورد مشکل استارتر:

یه دمای ایده آل برای استفاده داریم یه دمای ماکزیمم و طاقت گرمایی که خود سازنده میگه. من دمای زیر 70 درجه رو ایده آل میدونم ! یکی دیگه زیر 60 و یکی هم شاید زیر 80!

دمای بالا اگر بالاتر از محدوده گرمایی سازنده باشه که اصلا خوب نیست و احتمال آسیب دیدن پردازنده و حتی سایر قطعات هم هست! دمای پردازنده شما حتما باید زیر دمای اعلام شده به وسیله اینتل باشه تا از کارایی و سلامت سیستم اطمینان داشته باشید...

در مورد دمای بالای پردازنده و کاهش کارایی میشه فرضیه های مختلفی وجود داشته باشه!

مثلا با افزایش دمای پردازنده و گرم شدن داخل کیس دمای گرافیک متاثر میشه و فرکانس بوستش افت پیدا می کنه!

معین جان نمیدونم ایشون چه طور تست گرفتن.

ولی اینو میدونم یه جای کارش میلنگیده.

555- 1055-1090-8350- همه این پردازنده ها رو داشتم همگی خیلی خنک بودن.

با فن استوک دمای 65 به بالا ندیده بودم.

8350 از همه خنک تر بود. تا حدی که با ایر کولر معمولی TX3 که در حدود 60 تومن قیمت داشت من تا فرکانس 4500 انواع اقسام ست ها رو میزدم دمام هم از 55 بیشتر  نمیشد.

در حالت بیکاری دمایی در حدود 22 تا 25 درجه داشت بعد ایشون میگن دمای 50 درجه رو در فونوم داشتن . اصلا غیر قابل قبوله.

این پردازنده از 1090 خنک تره.

1090 من دماش به زحمت به 50 درجه میرسید اونم با اورکلاک به 4 گیگاهرتز.

صددرصد بورد ایشون ولتاژ نامتعارف به پردازنده اعمال میکرده. یا تهویه کیس مشکل داشته.

متاستفاده معین جان دقیقا شده جریان پردازنده های 4790K که کلی تاپیک زدن که اقا این سری داغه. درحالی که خنک تر از 4770 بود. دلیل اصلی نفهمی و بیشعوری مادربرد بود که به عین دیدم که بورد در ولتاژ بوست به پردازنده تا 1.35 ولت ولتاژ میداده. بعد ملت میومدن میگفتن 4790K داغه !!!

در همین فروم به خیلی ها راهنمایی شد که برین ولتاژ رو دستی ست کنین. به همون قدری که نیاز داره ولتاژ بدید. خود مادربرد بیش از نیاز اعمال میکنه. و خیلی ها هم مشکلشون حل شد.

این که ما یه مشکلی داشته باشیم و نتونیم حلش کنیم و بعد نسبت بدیم که ای ام دی داغه و فلان کار درستی نیست.

ایشون در یکی از تاپیک ها گفتن ای ام دی داغه و کوره آجر هست. بهش گفتم که کاملا برعکس میگی. AMD خیلی خنک تره.

اما این حرف بنده رو خیلی ها مورد تمسخر قرار دادن.

الان سی پی یو 5930K دارم روی 4700 گیگاهرتز با ولتاژ 1.3 ولت دمایی خیلی کمتر از 4670k خودم داره که مصرفش نصف همین 5930K هست.

پ.ن:

چه دلیلی وجود داره که همه پردازنده بدبخت رو میبرن زیر تست پرایم 95 ؟؟؟؟؟؟

مگر مجبورید پردازنده رو زجر بدید؟

هیچ وقت داخل بازی و تبدیل و کانورت های شما دما به اون حد تست پرایم نمیرسه چه دلیلی داره تست پرایم ران کنید؟؟؟؟ :D

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

من هم 965 رو تست کردم (کیس برادرم بود) با فن دیپ کول اس 40 که تازه براش خریده بودم دما معمولا روی 40 بود و زیر بار به 55 میرسید و البته کیس هم قدیمی بود و پاورش بالا وصل میشد و دمای پاور به اون منطقه فن CPU سرایت میکرد.

ویرایش شده توسط majd
لینک به دیدگاه

منم 8350 داشتم دماش با بازی مکس پین 3 بالا میرفت با پرایم هم بالا میرفت تا 70 یا 75 بعد ایمیل زدم به amd چندین بار و بهم گفتن که باید دمای هسته هارو ببینی که اون دما حداقل 5 درجه اختلاف داشت و دیگه حساسیتم از بین رفت تا اونو به آبجیم دادم و اومدم اینتل اون موقع ایمان که تو این انجمن هم هست اومد سیستممو پارسال بستش و رفت و تا حالا دست نزدم و فوق العادست و اونقدری که موقعی که AMD داشتم دماش منو اذیت میکرد اینتل تو این یه سال یک بار هم منو اذیت نکرد.

منم دل خوشی از amd ندارم ولی دمای هسته هاش نسبتا خوب بود و پایین.

ویرایش شده توسط ReZa546
لینک به دیدگاه

منم 8350 داشتم دماش با بازی مکس پین 3 بالا میرفت با پرایم هم بالا میرفت تا 70 یا 75 بعد ایمیل زدم به amd چندین بار و بهم گفتن که باید دمای هسته هارو ببینی که اون دما حداقل 5 درجه اختلاف داشت و دیگه حساسیتم از بین رفت تا اونو به آبجیم دادم و اومدم اینتل اون موقع ایمان که تو این انجمن هم هست اومد سیستممو پارسال بستش و رفت و تا حالا دست نزدم و فوق العادست و اونقدری که موقعی که AMD داشتم دماش منو اذیت میکرد اینتل تو این یه سال یک بار هم منو اذیت نکرد.

منم دل خوشی از amd ندارم ولی دمای هسته هاش نسبتا خوب بود و پایین.

پس نتیجه میگیرم حرف من  تایید میکیند

من درست گفتم دما تا 75 میره

لینک به دیدگاه

سلام

ای خدالعنت کنه اون فروشنده رو.من رفته بودمCOREI7 6700 SKYLAKE بخرم فروشنده گفت پولتودورنریز  AMDFX-8370داد وگفت با CORE I7برابری میکنه و745بهم فروخت.حالا هم که اوردم سوای گرم کردن سی پی یوکارت گرافیکم که مدلATI R9-270Xتویه تست ساده فیورمارک تا95میره به فروشنده گفتم .بهم گفت ممکنه بخاطرپاوره ممکنه کم بیاره تازه خودش وقتی بهم میدادمیگفت کافیه مدلشه500 ENERMAX-باین مدل REALهستش؟سی پی یوهم که تورندرتا79 میره وروی اون فیکس میشه.راستی بنظرشماسوای گرما FX8370  رومیشه باCOREI7مقایسه کرد.من فکرمیکردم سری جدید AMDاوایل سال میلادی جاری میادامانگوبعد3ماه انتظارگفتن 3ماهه چهارم2016میاد واسه همین اعصابم خوردشد ورفتم اینوخریدم.بنظرتون ارزش داره این سی پی یووکارت گرافیکوخریدم.یه سئوال دیگه گرافیک وسی پی یو تاچه دمایی رسید خطرناکه؟مرسی

ویرایش شده توسط hamid2561358
لینک به دیدگاه

سلام

ای خدالعنت کنه اون فروشنده رو.من رفته بودمCOREI7 6700 SKYLAKE بخرم فروشنده گفت پولتودورنریز  AMDFX-8370داد وگفت با CORE I7برابری میکنه و745بهم فروخت.حالا هم که اوردم سوای گرم کردن سی پی یوکارت گرافیکم که مدلATI R9-270Xتویه تست ساده فیورمارک تا95میره به فروشنده گفتم .بهم گفت ممکنه بخاطرپاوره ممکنه کم بیاره تازه خودش وقتی بهم میدادمیگفت کافیه مدلشه500 ENERMAX-باین مدل REALهستش؟سی پی یوهم که تورندرتا79 میره وروی اون فیکس میشه.راستی بنظرشماسوای گرما FX8370  رومیشه باCOREI7مقایسه کرد.من فکرمیکردم سری جدید AMDاوایل سال میلادی جاری میادامانگوبعد3ماه انتظارگفتن 3ماهه چهارم2016میاد واسه همین اعصابم خوردشد ورفتم اینوخریدم.بنظرتون ارزش داره این سی پی یووکارت گرافیکوخریدم.یه سئوال دیگه گرافیک وسی پی یو تاچه دمایی رسید خطرناکه؟مرسی

اول باید بگم لعنت بر کسایی که اینگونه سر مردم کلاه میذارن

سی پی یو ۵ سال پیش به شما فروخته با قیمت باالاتر و کارایی پایینتر و دمای وحشتناک

در مقابل کارایی amd نسبت به 6700 هیچ حرفی برای گفتن نداره

دما نصف

کارایی دوبرابر

حداقل مصرف از نصف کمتر

یه جورای من باورم نمیشه که چنین کلاهی سرتون گذاشتن البته جسارت نباشه

شما یه راه بیشتر ندارید برید پیش فروشنده و یک کولر خوب ازش بگیرید بدون هزینه اضافه همین

دمای پردازنده شما خیلی بالاست نباید بذاری بیشتر ۷۵ بره

گرافیک نباید بیشتر از ۹۰ بره

وگرنه کلا مبسوزه و از گارانتی ام خارج میشه

من خودم همین سی پی یو amd fx 8350 داشتم مثل هسته کره زمین داغ بود و کم مونده بود مثل اتشفشان فوران کنه

و یک خنک کننده deepcool gammax s40 گرفتم دماشو کنترل کردم

اما شما حتما یه واتر کولر ببند رو این سی پی یو چون کار از محکم کاری عیب نمیکنه

فکر فروشش نکن چون عمرا کسی این قطعات بخره با قیمت خوب من خودم با نظر دعا فروختم هنوز خروسی که نظر کرده بودم نکشتم

انشااله درست بشه خیالت راحت بشه

میدونم الان چه حسی داری

در مورد مشکل استارتر:

معین جان نمیدونم ایشون چه طور تست گرفتن.

ولی اینو میدونم یه جای کارش میلنگیده.

555- 1055-1090-8350- همه این پردازنده ها رو داشتم همگی خیلی خنک بودن.

با فن استوک دمای 65 به بالا ندیده بودم.

8350 از همه خنک تر بود. تا حدی که با ایر کولر معمولی TX3 که در حدود 60 تومن قیمت داشت من تا فرکانس 4500 انواع اقسام ست ها رو میزدم دمام هم از 55 بیشتر  نمیشد.

در حالت بیکاری دمایی در حدود 22 تا 25 درجه داشت بعد ایشون میگن دمای 50 درجه رو در فونوم داشتن . اصلا غیر قابل قبوله.

این پردازنده از 1090 خنک تره.

1090 من دماش به زحمت به 50 درجه میرسید اونم با اورکلاک به 4 گیگاهرتز.

صددرصد بورد ایشون ولتاژ نامتعارف به پردازنده اعمال میکرده. یا تهویه کیس مشکل داشته.

متاستفاده معین جان دقیقا شده جریان پردازنده های 4790K که کلی تاپیک زدن که اقا این سری داغه. درحالی که خنک تر از 4770 بود. دلیل اصلی نفهمی و بیشعوری مادربرد بود که به عین دیدم که بورد در ولتاژ بوست به پردازنده تا 1.35 ولت ولتاژ میداده. بعد ملت میومدن میگفتن 4790K داغه !!!

در همین فروم به خیلی ها راهنمایی شد که برین ولتاژ رو دستی ست کنین. به همون قدری که نیاز داره ولتاژ بدید. خود مادربرد بیش از نیاز اعمال میکنه. و خیلی ها هم مشکلشون حل شد.

این که ما یه مشکلی داشته باشیم و نتونیم حلش کنیم و بعد نسبت بدیم که ای ام دی داغه و فلان کار درستی نیست.

ایشون در یکی از تاپیک ها گفتن ای ام دی داغه و کوره آجر هست. بهش گفتم که کاملا برعکس میگی. AMD خیلی خنک تره.

اما این حرف بنده رو خیلی ها مورد تمسخر قرار دادن.

الان سی پی یو 5930K دارم روی 4700 گیگاهرتز با ولتاژ 1.3 ولت دمایی خیلی کمتر از 4670k خودم داره که مصرفش نصف همین 5930K هست.

پ.ن:

چه دلیلی وجود داره که همه پردازنده بدبخت رو میبرن زیر تست پرایم 95 ؟؟؟؟؟؟

مگر مجبورید پردازنده رو زجر بدید؟

هیچ وقت داخل بازی و تبدیل و کانورت های شما دما به اون حد تست پرایم نمیرسه چه دلیلی داره تست پرایم ران کنید؟؟؟؟ :D

برادران من اگر این حرفارو زدم مطعمن بودم و تمام جوانب سنجیدم

و جهت اطلاع میگم من رشته تحصیلی و تخصصی کامپیوتر هست مصرف کننده معمولی نیستم

هیچ شخصی جرات نمیکنه سی پی یو های am3+ بدون خنک کنده حرفه ای استفاده کنه

اصلا من اشتباه میکنم دو دوست دیگه ای حرف منو تایید میکنن چه جواب براش دارین

این دوستمون که خنک کننده روش نصب کرده دماش بالاست واب به حال فن استوک

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سی پی یو ۵ سال پیش به شما فروخته با قیمت باالاتر و کارایی پایینتر و دمای وحشتناک

دما نصف

کارایی دوبرابر

حداقل مصرف از نصف کمتر

شما یه راه بیشتر ندارید برید پیش فروشنده و یک کولر خوب ازش بگیرید بدون هزینه اضافه همین

من خودم همین سی پی یو amd fx 8350 داشتم مثل هسته کره زمین داغ بود و کم مونده بود مثل اتشفشان فوران کنه

فکر فروشش نکن چون عمرا کسی این قطعات بخره با قیمت خوب من خودم با نظر دعا فروختم هنوز خروسی که نظر کرده بودم نکشتم

:eek: 

میدونم الان چه حسی داری

اول بگم که هر کسي قدرت و حق انتخاب داره! ايشون يه پردازنده 700 توماني رو جايگزين يه پردازنده 1400 کرده! پس اگر بر فرض مصرف دو برابر باشه و کارايي نصف (که اينطور نيست) باز هم ايشون نصف 6700 هزينه کرده! محض اطلاع شمايي که ميگيد مصرف 6700 نصف هست تمام سايت هايي که از اين پردازنده بررسي نوشتن مصرفش رو بالاتر از 4770، 3770، 4790 تخمين زدن! اينم براي شما که همه کلماتتون اغراق آميز هست:

power_gaming.png

دوم اينکه الان اينتل پردازنده هاي جديد رده بالاش اغلب بدون کولر استوک هستند! اين يعني چي ؟

سوم پردازنده 8370 کوارتر سوم 2014 عرضه شده! چطور از سپتامبر 2014 تا نوامبر 2015 ميشه 5 سال!!!؟ باز هم اغراق!

جالب که همه مثل شما تست پرايم ميگيرن! خب من هم با برنامه پرام 95 يا OCCT ميتونم 4770 رو با فن استوک از 80 درجه بالاتر ببرم!

دوست من درس خوندن تو ايران چيه ! فقط محض اطلاع شما ميگم بنده خودم کارشناسي ارشد IT شهيد بهشتي تهران هستم. غير از اينه که دانشگاههاي ما حتي بهترين هاشون کمترين دانشي تو زمينه سخت افزار ندارن! سخت افزار بهترين دانشگاههامون شده اندکي تئوري و مباحث ابتدايي به انضمام کمي شبکه و مباحث پايه علوم کامپيوتر!

اگر به گفته باشه که گفته هاي اغراق آميز مثل شما بدون هيچ سند و مدرک زياد هست! بيخود نيست گفتن حرف باد هواست! اگرچيزي مستند داشتيد بذاريد ما هم استفاده کنيم!

اصل مشکل از کاربري شما و ناآگاهي استفاده در قطعه اس! شمايي که رشته کامپيوتر خوندي و تخصص کامپيوتري داري چرا مين برد 760G(از ارزانترين بردهاي ممکن) رو با 8350 بسته بودي!؟

http://forum.lioncomputer.ir/index.php?showtopic=50608&hl=

قطعه حرفه اي کاربر حرفه اي ميخواد وگرنه يه i3 4170 هم 90 درصد نيازهاي کاربراي معمولي و حتي گيمر ها رو هم جواب ميده!

لینک به دیدگاه

اول بگم که هر کسي قدرت و حق انتخاب داره! ايشون يه پردازنده 700 توماني رو جايگزين يه پردازنده 1400 کرده! پس اگر بر فرض مصرف دو برابر باشه و کارايي نصف (که اينطور نيست) باز هم ايشون نصف 6700 هزينه کرده! محض اطلاع شمايي که ميگيد مصرف 6700 نصف هست تمام سايت هايي که از اين پردازنده بررسي نوشتن مصرفش رو بالاتر از 4770، 3770، 4790 تخمين زدن! اينم براي شما که همه کلماتتون اغراق آميز هست:

power_gaming.png

دوم اينکه الان اينتل پردازنده هاي جديد رده بالاش اغلب بدون کولر استوک هستند! اين يعني چي ؟

سوم پردازنده 8370 کوارتر سوم 2014 عرضه شده! چطور از سپتامبر 2014 تا نوامبر 2015 ميشه 5 سال!!!؟ باز هم اغراق!

جالب که همه مثل شما تست پرايم ميگيرن! خب من هم با برنامه پرام 95 يا OCCT ميتونم 4770 رو با فن استوک از 80 درجه بالاتر ببرم!

دوست من درس خوندن تو ايران چيه ! فقط محض اطلاع شما ميگم بنده خودم کارشناسي ارشد IT شهيد بهشتي تهران هستم. غير از اينه که دانشگاههاي ما حتي بهترين هاشون کمترين دانشي تو زمينه سخت افزار ندارن! سخت افزار بهترين دانشگاههامون شده اندکي تئوري و مباحث ابتدايي به انضمام کمي شبکه و مباحث پايه علوم کامپيوتر!

اگر به گفته باشه که گفته هاي اغراق آميز مثل شما بدون هيچ سند و مدرک زياد هست! بيخود نيست گفتن حرف باد هواست! اگرچيزي مستند داشتيد بذاريد ما هم استفاده کنيم!

اصل مشکل از کاربري شما و ناآگاهي استفاده در قطعه اس! شمايي که رشته کامپيوتر خوندي و تخصص کامپيوتري داري چرا مين برد 760G(از ارزانترين بردهاي ممکن) رو با 8350 بسته بودي!؟

قطعه حرفه اي کاربر حرفه اي ميخواد وگرنه يه i3 4170 هم 90 درصد نيازهاي کاربراي معمولي و حتي گيمر ها رو هم جواب ميده!

ولتاژ دادن مین خیلی موثر در دما هست سیپیو خودم 2700k i7 سری سندی بریج هست همه به خنک بودنش اعتقاد دارن سیپیو با کولر استوکش تو بازیها به 70 میرسید و با کم کردن ولتاژ از 1.25 به 1.15 شاهد کم شدن ده درجه ای دما بودم که برای خودم خیلی جای تعجب داشت.من مطمعنم که یا سیستم خنک کنندگیشون مشکل داشته (کیس،کولر،فن) یا مین ولتاژ نامتعارف به سیپیو میداده.
لینک به دیدگاه

درود .. منم میخواستم amd بگیرم ولی وقتی فهمیدم نسبت به intel بیشتر داغ میکنن یه i5 4460 گرفتم .. الان تووو تمام بازی ها دما از 58 بیشتر نمیره روی فن استوک دور 1500-2000 ... گرافیک شما هم به نظرم خیلی داغ میکنه چون من یه zotac 960 دارم که توی فول لود بازی ها بیشتر 62 نمیره (اکثرا زیر 60 درجه) کیس هم معمولی بدون هیچگونه فنی ... (البته فک میکردم که دمای قطعاتم بالاس و ب فکر کولر بودم که با خوندن نظرات شما دوستان عزیز فهمیدم دما باید مناسب باشه)  دمای idle هم سی پی یو روی 35 - 37 هست و گرافیک 35-42 .. من اگه جای شما بودم حتما یه واتر کولر میگرفتم  + چنتا فن خوب واسه  کیس .. (به نظرم چیزی هم از دست ندادین چون نصف اون i7 هزینه کردین) حتما به فکر دما باش چون هر وسیله ای توو دمای بالا مشکل ساز میشه

لینک به دیدگاه

power_gaming.png

معین جان معماری 8370 برای سال ۲۰۱۱ هست حالا اینا اومدن فرکانس دست کاری کردن جدید هست؟!

در مورد دانشگاه درسته تو ایران از تحصیل چیز زیادی یاد نمیگیرم

اما من گفتم اصلا حرفای من هیچ مین من مشکل داشته کلا سی پی یو من داغ بود

این دوستمون چه جوابی براش دارین؟! فروشنده بهش سی پی ی رو انداخته این بنده خدا پول i7 داشته خودشم میخواسته بگیره اما فروشنده فریبش داده حرف شما غیر منطقی نصف پول داده و .... مثل این میمونه یه نفر میخواد. پژو بگیره طرف میگیه میخوای چیکار اینهمه پول میدی یه پراید بگیر کارتو راه میندازه

در مورد مین 760 که من روش 8350 انداختم یه توضیح بدم

من این مین قبلا خریده بودم زمانی که phenom 965 داشتم

و قتی تصمیم گرفتم fx 8350 بگیرم پول کافی برای خرید مین بهتر نداشتم روی همین نصب کردم و به درستی و بدون مشکل کار میکرد که بعدا دیگه پشیمون شدم بخوام هزینه اضافی برای سی پی یو بکنم اصلا نمی ارزه برای این یه مین ۷۰۰ تومنی تهیه کرد این مینی که شما میگین فقط به درد اور کلاک میخوره

درضمن الان cpu 4790k روی مین h81 نصب میشه و کار میکنه فقط نمیشه اور کرد

پس کلا این حرفی کهدشما زدید کلا ربطی به دما نداشت

بحث اصلی ما دما بود نه کارایی و معماری سال ساخت و بنچمارک و اعداد ارقام سایت

همه دنیا و کاربران و مهندسان سخت افزار و نرم افزار میدون amd داغتر هست

به راستی شما چرا انقدر از amd cpu دفاع میکنین؟!؟ شما به جای اینکه منو قانع کنین این ذوستمون که سی پی یو ش تا لب مرز جوش اومدن رفته کمک کنین اگر راه دارین

اینجور که شما میگین باید بتونه با فن استوک خودش تا دمای ۶۵ درجه کنترل بشه !!درسته؟!؟پس بسم الله

من به شخصه کلا به حرف های شما و مطالبتون در انجمن اعتقاد دارم این از این حرفی ام درش نیست

اما در این مورد چون خودم چند بار تجربه داشتم و همچنین سیستم دوستانم تست کردم کاملا مطمعن هستم

لینک به دیدگاه

دما نصف

کارایی دوبرابر

حداقل مصرف از نصف کمتر

میدونم الان چه حسی داری

شما مگر خودت جرات میکنی 4790K رو با فن استوک و غیر حرفه ای استفاده کنی که پردازنده 8370 رو مردم با خنک کننده استوک استفاده کنن؟؟؟ :D

دوما 6700K الان چنده؟ 8350 چنده ؟؟؟؟  دوبراب رکارایی داره قیمتش الان بالای دوبرابر 8350 هست. پس اون سی پی یو در حد قیمت خودش عملکرد خوبی داره.

خصوصا در مولتی ترید گاها برتر از 4770K عملکرد داره.

نکته کاملا مبهم شما اینه که ولتاژ رو نخوندین. شمایی که میگی من رشته تخصصی فلان دارم نرفتی ولتاژ رو بخونی چند ست شده؟(میتونم بگم اکثر افراد این مشکل رو دارن.)

(رشته تحصلی بنده مکانیک خودرو هست)

چون خیلی گفتید فلان دما و بهمان دما این تست ها رو برای شما اثبات میکنم دما کمتر بوده. شما هم شات داری اثبات کن دما زیاد بوده.

تمامی این تست ها با خنک کننده بسیار ارزان قیمت Cooler Master Hyper TX3 گرفته شده. بهتره کمی در انتخاب خنک کننده خودتون دقت کنین.

با همین خنک کننده میشه 4670K رو روی 4700 مگاهرتز و 8350 که شما کفتی داغه رو روی 4600  تست زد. با همین کولر ارزان بنده ولید 5.4 گیگاهرتز ثبت کردم.

تمامی تست های زیر در حالت اورکلاک شده و افزایش ولتاژ بیش از حد دفالت گرفته شده.

zrn1gdyatge8izuid9b7_thumb.jpg  ts8xvcgzq8a7t4shdgtc_thumb.jpg  fd2nechp68v4eig8e74b_thumb.jpg  jgl8vffy16wdyveo8ris_thumb.jpg  gyk62mm7ycdnvpdv9tg5_thumb.jpg  rbfu5g46iwb01pw6w8f8_thumb.jpg  xii31r52igqm0zfoygpo_thumb.jpg  8jzm9yr2r5oz8kocu9sd_thumb.png  kolms5d3jo6t2z05lyhq_thumb.jpg  p57emoz7hvxcaiywypja_thumb.jpg

بازم تست هست اگر لازمه قرار بدم.

فکر نمیکنم دیگه نیازی باشه به دمای بیکاری پردازنده 8350 اشاره کنم که بین 22 درجه تا 30 درجه متغیر بوده.(در حد دمای واتر کولر بر روی هاسول)

خود بورد و مدار تغذیه اون بورد،  در دمای پردازنده و حتی مصرف پردازنده  تاثیر گذار هست.

داخ لهمین فروم بسیار دیده شده همین پردازنده رو با بورد چیپست بسیار ضعیف 760 یا حتی 970 جمع کردن که نتیجه آنچه که نباید میشه شده. گرم شدن پردازنده

استیبل نشدن پردازنده. گزارش غلط دمای سنسور پردازنده.

همون طور که میبینید بنده از بهترین مادربرد حال حاضر پلتفرم AMD استفاده میکردم.

مدل مادربرد :  ASUS Crosshair V Formula Z

همین قدر بگم که باقی مادربرد ها در سایر چیپست ها همین پردازنده رو با ولتاژ بالاتر استیبل میکردن. اینم دلیلی بر افزایش دمای شما!

مدار تغذیه تقشی تعیین کننده در دمای قطعه داره. اگر خوب عمل نکنه مدام ولتاژ در حالت افزایش و کاهش در بازه تعریف نشده میشه که این کم و زیاد شدن خود باعث افزایش دماست.

post-11308-0-52681900-1448807610_thumb.jpg

ویرایش شده توسط OC Formula
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...