رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

معین جان معماری 8370 برای سال ۲۰۱۱ هست حالا اینا اومدن فرکانس دست کاری کردن جدید هست؟!

در مورد دانشگاه درسته تو ایران از تحصیل چیز زیادی یاد نمیگیرم

اما من گفتم اصلا حرفای من هیچ مین من مشکل داشته کلا سی پی یو من داغ بود

این دوستمون چه جوابی براش دارین؟! فروشنده بهش سی پی ی رو انداخته این بنده خدا پول i7 داشته خودشم میخواسته بگیره اما فروشنده فریبش داده حرف شما غیر منطقی نصف پول داده و .... مثل این میمونه یه نفر میخواد. پژو بگیره طرف میگیه میخوای چیکار اینهمه پول میدی یه پراید بگیر کارتو راه میندازه

در مورد مین 760 که من روش 8350 انداختم یه توضیح بدم

من این مین قبلا خریده بودم زمانی که phenom 965 داشتم

و قتی تصمیم گرفتم fx 8350 بگیرم پول کافی برای خرید مین بهتر نداشتم روی همین نصب کردم و به درستی و بدون مشکل کار میکرد که بعدا دیگه پشیمون شدم بخوام هزینه اضافی برای سی پی یو بکنم اصلا نمی ارزه برای این یه مین ۷۰۰ تومنی تهیه کرد این مینی که شما میگین فقط به درد اور کلاک میخوره

درضمن الان cpu 4790k روی مین h81 نصب میشه و کار میکنه فقط نمیشه اور کرد

پس کلا این حرفی کهدشما زدید کلا ربطی به دما نداشت

بحث اصلی ما دما بود نه کارایی و معماری سال ساخت و بنچمارک و اعداد ارقام سایت

همه دنیا و کاربران و مهندسان سخت افزار و نرم افزار میدون amd داغتر هست

به راستی شما چرا انقدر از amd cpu دفاع میکنین؟!؟ شما به جای اینکه منو قانع کنین این ذوستمون که سی پی یو ش تا لب مرز جوش اومدن رفته کمک کنین اگر راه دارین

اینجور که شما میگین باید بتونه با فن استوک خودش تا دمای ۶۵ درجه کنترل بشه !!درسته؟!؟پس بسم الله

من به شخصه کلا به حرف های شما و مطالبتون در انجمن اعتقاد دارم این از این حرفی ام درش نیست

اما در این مورد چون خودم چند بار تجربه داشتم و همچنین سیستم دوستانم تست کردم کاملا مطمعن هستم

اگر معماري بولدوزر منظورتون هست که کلي پيلدرايور بهبود داشت نسبت به بولدوزر! اگر اون رو هم در نظر نداشته باشيد 8350 اواخر 2012 ريليز شد و الان اواخر 2015 هستيم!

بحث برد شما  رو در جواب تخصصتون گفتم و نه دما.

در مورد دوستمون گفتم انسان مختار هست! من فکر نمي کنم بشه چيزي رو به کسي بزور فروخت تو اين بازار! واقعا فرض اين هم که کسي دنبال پردازنده 6700 هست گول يا فريب بخوره خنده دار هست! هر کسي ممکن هست اشتباه تصميم گيري کنه.

در مورد دما هم گفتن خدمتتون شما بحث رو تخصصي کرديد :D مطمئن باشيد بين بردهاي با چيپ مشابه و حتي مدار تغذيه هاي نسبتا مشابه تفاوت دمايي وجود داره!

post-7048-0-78257500-1448808217_thumb.jpg

شما يه 8370E کنار يه 4790 که از نظر زمان ارائه تقربا تو يه بازه زماني بودن رو بياريد و کنار هم مقايسه کنيد. تازه اگر بخواهيد رو اين مسئله ريز بشيد 4790 يک پردازنده 4 هسته اي هست که با هايپر تريدينگ ميتونه هشت مسير پردازشي داشته باشه و مثلا خميرش هم بهبود داشته نسبت به 4770!

تو بازيهاي مختلف با کولر استوک تست بشن کدوم گرمتر هستن به نظرتون!؟

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

سلام بچه های گل.ازتون ممنونم.ولی جان من باهم درنیوفتید.ایکاش این حرفاتونو قبل ازخرید می شنیدم.تازه سوای این حرفها یه رم16 جی اسکیل 1833 سی ال9رو380 بهم داد.الان که فکرمیکنم واقعایه پول الکی هم واسه رم دادم 8گیگ هم زیادم بود.به هرحال بقول دوستان به اندازه پولش بدنیست ولی ازاونیکه فکرشو میکردم ضعیفتره مخصوصا تورندر.توی بنچمارکهایی توچندتاسایت دیدم طبق امتیازی که داده بودن 6700حدود23درصدقویترنشون میداداگه واقعادرست باشه پس سوای گرماش که حل میشه واقعاضررنکردم.اینم ادرس بچمارکش.درضمن موندم گرم شدن گرافیکم واسه چیه.یکی کمکم کنه.

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

لینک به دیدگاه

سلام بچه های گل.ازتون ممنونم.ولی جان من باهم درنیوفتید.ایکاش این حرفاتونو قبل ازخرید می شنیدم.تازه سوای این حرفها یه رم16 جی اسکیل 1833 سی ال9رو380 بهم داد.الان که فکرمیکنم واقعایه پول الکی هم واسه رم دادم 8گیگ هم زیادم بود.به هرحال بقول دوستان به اندازه پولش بدنیست ولی ازاونیکه فکرشو میکردم ضعیفتره مخصوصا تورندر.توی بنچمارکهایی توچندتاسایت دیدم طبق امتیازی که داده بودن 6700حدود23درصدقویترنشون میداداگه واقعادرست باشه پس سوای گرماش که حل میشه واقعاضررنکردم.اینم ادرس بچمارکش.درضمن موندم گرم شدن گرافیکم واسه چیه.یکی کمکم کنه.

https://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

درود

حمید جان واسه خنک کردن گرافیک هم گفتم که چند تا فن به کیست اضافه کن.

ضمنا با نرم افزار Msi Afterburner‏ میتونی دور فن گرافیک رو دستی زیاد کنی.

OK!

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

درود

OK!

موفق باشید.

درود

OK!

موفق باشید.

یعنی باچندتا فن عوض کردن توکیسم گرافیکم خنک میشه؟درضمنا توقسمتSPEEDFAN نوشته MAX 30این یعنی چی.بنظرتون رواتومات باشه بهترنیست؟درضمن به کارت فشارنمیاد؟

ویرایش شده توسط hamid2561358
لینک به دیدگاه

یعنی باچندتا فن عوض کردن توکیسم گرافیکم خنک میشه؟درضمن دورفنم روتوکدوم قسمتش زیادکنم.درضمن به کارت فشارنمیاد؟

حمید جان شما فن رو عوض نمیکنید بلکه فن اضافه میکنید که موجب بهبود تهویه کیس میشه که دمای گرافیک هم قطعات پایینتر میاد ولی مشخص نیست چند درجه!.

شما وقتی اون برنامه رو نصب و بعد ران کنید یک قسمت هست که عکس فن هست، ( از اونجا میتونید دور فن رو طبق دمای کارت گرافیک بالا و پایین کنید.

این کار به گرافیک صدمه نمیزنه ولی اگر انجام ندید مطمعن باشید اون دمای 90-100 درجه حتما به گرافیک صدمه میزنه!

یعنی باچندتا فن عوض کردن توکیسم گرافیکم خنک میشه؟درضمنا توقسمتSPEEDFAN نوشته MAX 30این یعنی چی.بنظرتون رواتومات باشه بهترنیست؟درضمن به کارت فشارنمیاد؟

بنده اصلا به برنامه Speedfan‏ اعتقاد ندارم. اون مکس 30 هم چرندی بیش نیست.

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها.امروزرفتم فن قبلی سی ی یو روعوض کردم وزیربارتا72 میره قبلا80وبالاتر بودبنظرتون تا72قابل قبوله؟البته زمانیکه در کیسم بازه.یه 5درجه ای هم پایین میاوتا65میاد.ولی گرافیکم تا79میره وبعدفیکس میشه.درضمن طبق گفته بچه ها هم میخوام فن واسه کیسم بگیرم وهم یه فن واسه کولرم که2فنه باشه.بنظرتون یه فن واسه سی پیو و2-1تا فن واسه کیس چه مدلی بگیرم.درضمن مدل کولر جدید پردازندم ENERMAX-ETS-T40-TBهستش لطفانظربدیدکه ایافن خوبیه یانه.2تاعکس ازجعبه کولرومشخصاتش گذاشتم.بچه هاگفته بودن DEEPCOOL LUCIFER2بگیرم.این مشخصاتشه اگه میشه بامشخصات کولرمن مقایسه کنیدببینیدکدوم بهتره

LUCIFER V2

300±150~Fan Speed=1400±10%RPM

0.17±10%A(MAX)=Rated Current

Power Input=2.04W

Max. Air Flow=81.33CFM

12.6-31.1dB(A)=Noise

Rated Voltage=12VDC

10.8~===Operating Voltage=13.2VDC

Starting Voltage=7VDC

post-22070-0-73297900-1448916503_thumb.jpg

post-22070-0-65501800-1448916525_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها.امروزرفتم فن قبلی سی ی یو روعوض کردم وزیربارتا72 میره قبلا80وبالاتر بودبنظرتون تا72قابل قبوله؟البته زمانیکه در کیسم بازه.یه 5درجه ای هم پایین میاوتا65میاد.ولی گرافیکم تا79میره وبعدفیکس میشه.درضمن طبق گفته بچه ها هم میخوام فن واسه کیسم بگیرم وهم یه فن واسه کولرم که2فنه باشه.بنظرتون یه فن واسه سی پیو و2-1تا فن واسه کیس چه مدلی بگیرم.درضمن مدل کولر جدید پردازندم ENERMAX-ETS-T40-TBهستش لطفانظربدیدکه ایافن خوبیه یانه.2تاعکس ازجعبه کولرومشخصاتش گذاشتم.بچه هاگفته بودن DEEPCOOL LUCIFER2بگیرم.این مشخصاتشه اگه میشه بامشخصات کولرمن مقایسه کنیدببینیدکدوم بهتره

LUCIFER V2

300±150~Fan Speed=1400±10%RPM

0.17±10%A(MAX)=Rated Current

Power Input=2.04W

Max. Air Flow=81.33CFM

12.6-31.1dB(A)=Noise

Rated Voltage=12VDC

10.8~===Operating Voltage=13.2VDC

Starting Voltage=7VDC

علیک سلام.

یک سؤال از شما داشتم حمید جان.

شما چرا اول خرید میکنید بعد مشاوره میخواید!؟

قطعا" کولر Lucifer v2 یک سر و یک کرگدن بهتر از کولر حال شماست!

حالا که کار از کار گذشته، بیخیال مبارک باشه.

اگر برای کولر یک فن دیگه اضافه کنید نهایت 1-2 درجه خنکتر میشه.

فن پیشنهادی من هم Green GF120W-PWM‏ هست که هم زیباست و هم ارزون.

ضمنا" پیشنهاد میکنم 4 تا از این فن ها واسه کیستون تهیه کنید.

دو تا برای سقف جهت خروج هوا و یکی زیر کیس و در کیس برای ورود هوا.

لینک به دیدگاه

همین کولر enermax نسبت به قیمتش کارایی خیلی خوبی داره.

http://www.techpowerup.com/reviews/Enermax/ETS-T40_Black_Twister/6.html

شما فقط بهتر بود از یه خمیر سیلیکون خوبم استفاده می کردی.

برای فن های ورودی پیشنهاد می کنم یه بار برای همیشه هزینه کنی و Noctua nf-f12 بخری با دور فن 3000 تا هوای خنک با قدرت بیشتری وارد کیست بشه.

قیمتش حول و حوش 90 تومنه.

ویرایش شده توسط ringer
لینک به دیدگاه

همین کولر enermax نسبت به قیمتش کارایی خیلی خوبی داره.

http://www.techpowerup.com/reviews/Enermax/ETS-T40_Black_Twister/6.html

شما فقط بهتر بود از یه خمیر سیلیکون خوبم استفاده می کردی.

برای فن های ورودی پیشنهاد می کنم یه بار برای همیشه هزینه کنی و Noctua nf-f12 بخری با دور فن 3000 تا هوای خنک با قدرت بیشتری وارد کیست بشه.

قیمتش حول و حوش 90 تومنه.

درود

دوست عزیز جسارتا" حرف هایی میزنید ها!

ایشون اگر دو تا از این فن ها بخره بیشتر از کیسشون به فن پول داده!

این فن ها کاربرد اصلیشون برای رادیاتور واتر کولر ها هست نه فن کیس!

بدرود.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

سلام ممنون

رفتم 4تا گرین120 مدلی که گفتید گرفتیم هرکدوم15توی پاساژ ایران که گیرنمیومد.رفتم بازاررضاگیراوردم.درمورد کولر شخصات کولرمن که بالاتر ازلوسیفررونشون میده بعدچجوری اقاایمان میگه لوسیفربالاتره.درضمن من رفتم اخروقت بودوفروشنده اونونداشت.مثل اینکه عشقenermaxهستش ومیگفت محصولاتش همیشه بهترین هستش بهرحال خوب وبددیگه خریدم اگه بدبودوجنس بهتروارزونتر میتونستم بخرم واینهاروبهم دادخدااون بالست بهترمیدونه.ولی الان که میبینم درکیسومیبندم گرمای پردازنده تا74مبره بازهزینه بیخودایشا... که4تافن رونصب کنم بهتربشه.مرسی

لینک به دیدگاه

سلام ممنون

رفتم 4تا گرین120 مدلی که گفتید گرفتیم هرکدوم15توی پاساژ ایران که گیرنمیومد.رفتم بازاررضاگیراوردم.درمورد کولر شخصات کولرمن که بالاتر ازلوسیفررونشون میده بعدچجوری اقاایمان میگه لوسیفربالاتره.درضمن من رفتم اخروقت بودوفروشنده اونونداشت.مثل اینکه عشقenermaxهستش ومیگفت محصولاتش همیشه بهترین هستش بهرحال خوب وبددیگه خریدم اگه بدبودوجنس بهتروارزونتر میتونستم بخرم واینهاروبهم دادخدااون بالست بهترمیدونه.ولی الان که میبینم درکیسومیبندم گرمای پردازنده تا74مبره بازهزینه بیخودایشا... که4تافن رونصب کنم بهتربشه.مرسی

حمید جان کولری که گرفتید بد نیست ولی به پای کولر لوسیفر نمیرسه!

هیتسینک کولر شما 610 گرم هست که در حالی که هیتسینک کولر لوسیفر حداقل 400 گرم بیشتر هست! ( حدودا 1 کیلو! ) که در طولانی مدت اون بزرگی کولر لوسیفر کار خودشو میکنه و خنک تر از کولر حال شما میشه!

ضمنا" به حرف هر فروشنده ای گوش ندید چون متأسفانه 80% گرگ هستند و فقط بفکر فروش جنس خودشون هستند!!!

ضمنا" اگر بنچمارکی دیدید که کولر شما از لوسیفر بهتر بوده بدونید اون تست ها واسه زمان کوتاهی هست و کولر لوسیفر در زمان بیشتر خودشو نشون میده!

بگذریم حمید جان.....

کولر و فن های جدید مبارک باشه. :D

موفق و موید باشید. :D

ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز جسارتا" حرف هایی میزنید ها!

ایشون اگر دو تا از این فن ها بخره بیشتر از کیسشون به فن پول داده!

این فن ها کاربرد اصلیشون برای رادیاتور واتر کولر ها هست نه فن کیس!

بدرود.

موفق باشید.

سلام.

دوست عزیز ایشون قصد خرید 6700k رو داشت همونطور که می دونین.

منم رو این حساب که مشکل بودجه ندارن و کیس تهویه خوبی نداره اون مدلو توصیه کردم وگرنه فن 4000 تومنیم داریم.

سلامت باشین.

لینک به دیدگاه

اقاایمان این چجورفنیه این که پیچاش اصلا توی سوراخ فنش نمیچرخه ونزدیک بود فن بشکنه.حالا چیکارکنم بااین فنهایی که حتی پیچش توفنش نمیره.حالاباچی فنهاروببندم.چقدرگرین بدبخته که حتی یه سوراخ واسه رفتن پیچ توش نمیتونه درست کنه وفقط پولامون هدرمیره.توی سوراخ پیچش صافه صافه وپیچش نمیچرخه بره توش.درضمن واسه فن جلوی کیس واسه اینکه هواروبداخل بده بایدفنوبرعکس نصب کنم ؟

post-22070-0-49301400-1448991912_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اقاایمان این چجورفنیه این که پیچاش اصلا توی سوراخ فنش نمیچرخه ونزدیک بود فن بشکنه.حالا چیکارکنم بااین فنهایی که حتی پیچش توفنش نمیره.حالاباچی فنهاروببندم.چقدرگرین بدبخته که حتی یه سوراخ واسه رفتن پیچ توش نمیتونه درست کنه وفقط پولامون هدرمیره.توی سوراخ پیچش صافه صافه وپیچش نمیچرخه بره توش.درضمن واسه فن جلوی کیس واسه اینکه هواروبداخل بده بایدفنوبرعکس نصب کنم ؟

حمید جان زیاد ناراحت نشو چون اینجور مشکلات بعضی وقت ها رخ میده!

مثلا کیس برادر من Cooler Master Elite ‎311‎ Plus‏ هست و من همین مشکل رو با فنهاش داشتم! این که کولر مستر هست اینه اونوقت شما از گریین چه انتظارهایی داری ها :D

میتونی با بست کمربندی فن ها رو ببندی.

عزیز من که نمیتونم جهت فنی که میخواید جلو نصب رو ببینم ولی مشخص هست دیگه، لازم به توضیح نداره. :D

لینک به دیدگاه

اخه جالبه هم کیسم وهم فنهام گرینه.درضمن این عکسیه که گرفتم

post-22070-0-13819600-1448995119_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

اخه جالبه هم کیسم وهم فنهام گرینه.درضمن این عکسیه که گرفتم

آره درسته حمید جان. ویرایش شده توسط ایمان شادکام
لینک به دیدگاه

دمای cpu رو کاراییش تاثیر میزاره......اگه دما زیاد باشه ترانزیستورا کارایی خودشونو از دست میدن و مقاومتشون زیاد میشه که این خودشم به نوبه خودش با عث افزایش بیشتر دما میشه...یه حالت رانشی پیش میاد که همین جور دما زیاد تر میشه و کارایی کمتر.

لینک به دیدگاه

سلام

خداییش خیلی زورداره 4تافن بزاری توکیس صدای کیستم چندبرابرمثل طیاره بشه.اخرشم cpuبشه74درجه و گرافیکم بشه تا81.البته این دماواسه سی پی یو تورندر74 وتوی تست نرم افزار گرافیکی 81 بالاترنمیره.تنهافقط مادربردم5-4درجه خنک شده.فنها روبکنم فکرکنم بهتره صداش ادموکلافه میکنه.اینم راهنمایی دوستان که هیچ تاثیری نداشت.به هرحال ممنونم

لینک به دیدگاه

سلام

خداییش خیلی زورداره 4تافن بزاری توکیس صدای کیستم چندبرابرمثل طیاره بشه.اخرشم cpuبشه74درجه و گرافیکم بشه تا81.البته این دماواسه سی پی یو تورندر74 وتوی تست نرم افزار گرافیکی 81 بالاترنمیره.تنهافقط مادربردم5-4درجه خنک شده.فنها روبکنم فکرکنم بهتره صداش ادموکلافه میکنه.اینم راهنمایی دوستان که هیچ تاثیری نداشت.به هرحال ممنونم

برای گرافیک که کاری نمیتونی بکنی همینه که هست

برای سی پی یو هم بهت گفتم واتر کولر بگیر

الان این همه هزینه کردی صدای فن کیس چند برابر شده دما هم همونه

اگر داغی خیلی رو مخ و نِروْ هست حتما واتر کولر نصب کن مطمعن باش تو این دما به زودی زود سی پی یو میسوزه

لینک به دیدگاه

آخه اول اینکه نیدونستم واترکولرچیه.فکرمیکرده همین کولرهای هیتسینگ داره که بچه هامیگفتن رفتم مابه التفاوت کولراشغال قبل روداد و4تافن بیخودی که بچه هاگفتن جمعا120تومن دوباره پول بیخوددادم.دیگه نمیخوام هزینه کنم.سوختم سوخت به درک فدای سرت.دیگه ازدست این سیستم خسته شدم خدالعنت کنه اون فروشنده کج وکول رو که این اشغالو بهم داد.تازه یه چیزدیگه هم هست ویندوزم 10 هستش که تازه نصب کردم نمیدونم سیستمم بعدازاینکه روشنش میکنم 8-7ثانیه بعد خاموش میشه وبعد که روشن میکنم دیگه کارمیکنه.نمیدونم مشگل ازچیه.ازمادربورده،از ویندوزه.سته شدم.من بیچاره کارمندروبگوکه 3ماه حقوقمودادم این اشغالوخریدم که هم داغ میکنه وهم خاموش میشه.راست میگفتن بچه هاکه بخاری برقیه.به هرحال ممنونم ادریس جان.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخه اول اینکه نیدونستم واترکولرچیه.فکرمیکرده همین کولرهای هیتسینگ داره که بچه هامیگفتن رفتم مابه التفاوت کولراشغال قبل روداد و4تافن بیخودی که بچه هاگفتن جمعا120تومن دوباره پول بیخوددادم.دیگه نمیخوام هزینه کنم.سوختم سوخت به درک فدای سرت.دیگه ازدست این سیستم خسته شدم خدالعنت کنه اون فروشنده کج وکول رو که این اشغالو بهم داد.تازه یه چیزدیگه هم هست ویندوزم 10 هستش که تازه نصب کردم نمیدونم سیستمم بعدازاینکه روشنش میکنم 8-7ثانیه بعد خاموش میشه وبعد که روشن میکنم دیگه کارمیکنه.نمیدونم مشگل ازچیه.ازمادربورده،از ویندوزه.سته شدم.من بیچاره کارمندروبگوکه 3ماه حقوقمودادم این اشغالوخریدم که هم داغ میکنه وهم خاموش میشه.راست میگفتن بچه هاکه بخاری برقیه.به هرحال ممنونم ادریس جان.

دوست من ساکن کجا هستید ؟ 

لینک به دیدگاه

یه تعمیر کار خوب پیدا کنید لااقل چک کنه ببینه شاید مشکلی داره که ربطی به خنک کننده نداشته باشه . من از همون اول با خرید خنک کننده جدید مخالف بودم ، این دماهای بالا میتونه از چیز دیگه ای باشه مثل ولتاژ بالا و نامناسب از طرف مادربرد . ولتاز پردازنده رو یکم بیارید پایین ببینید درست میشه ؟

لینک به دیدگاه

یه تعمیر کار خوب پیدا کنید لااقل چک کنه ببینه شاید مشکلی داره که ربطی به خنک کننده نداشته باشه . من از همون اول با خرید خنک کننده جدید مخالف بودم ، این دماهای بالا میتونه از چیز دیگه ای باشه مثل ولتاژ بالا و نامناسب از طرف مادربرد . ولتاز پردازنده رو یکم بیارید پایین ببینید درست میشه ؟

سلام

ولتاژ رو توتنظیماتش کجا پیداکنم وروی چند باید باشه.مادربوردم مدل  msi 970 gaming

post-22070-0-99958400-1449047406_thumb.jpg

post-22070-0-20492300-1449047416_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

اگر مین بورد و cpu گارانتی داره بهتره از شرکت گارانتی کننده هم سوال بکنی منهم احتمال میدم که این حرارت از تنظیمات بایوسه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...