رفتن به مطلب

مرجع بحث و بررسی مشکل دمای بالای قطعات کامپیوتر و لپ‌تاپ (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، هارد و ...)

هامش
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوست عزیز

اگر مین بورد و cpu گارانتی داره بهتره از شرکت گارانتی کننده هم سوال بکنی منهم احتمال میدم که این حرارت از تنظیمات بایوسه

دوست من این سیستمو یک هفته نیست که خریدم.گارانتی هم داره.بایوسم که اخرین اپدیته وازسایتش تازه اپدیتش کردم.درضمن من توپست بالاتر عکسشو گذاشتم شماهم ببین چجوریه اگه شدبهم بگو چجوری تنظیمش کنم

ویرایش شده توسط hamid2561358
لینک به دیدگاه

دوست من این سیستمو یک هفته نیست که خریدم.گارانتی هم داره.بایوسم که اخرین اپدیته وازسایتش تازه اپدیتش کردم.درضمن من توپست بالاتر عکسشو گذاشتم شماهم ببین چجوریه اگه شدبهم بگو چجوری تنظیمش کنم

دوست عزیز cpu smart protection رو desible کنین و اولین گزینه  adjust............200 هست رو اگر میشه تغییر داد auto تغییر بدید

همه ی گزینه هارو auto کنین و تست کنین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما حالت اورکلاک را فعال کردین

یک با ریستور دیفالت کنین

OC - This menu contains the frequency and voltage adjustments. Increasing
the frequency can get better performance, however high frequency and heat
can cause instability, we do not recommend general users to overclock.

OC - این منو شامل فرکانس و ولتاژ تنظیمات. افزایش
فرکانس می تواند عملکرد بهتر، فرکانس با این حال بالا و حرارت گرفتن
می توانید بی ثباتی شود، ما به طور کلی کاربران به اورکلاک توصیه نمی شود.

▶Virtual OC Genie Button
Enables or disables the OC Genie function by clicking on this button. When enabled,
this button will be light. Enabling OC Genie function can automatically overclock with
MSI optimized overclocking profile.

▶ مجازی دکمه OC جن
فعال یا غیر فعال تابع OC جن را با کلیک کردن بر روی این دکمه. هنگامی که فعال،
این دکمه نور خواهد بود.

فعال کردن عملکرد AMD Cool'n'Quiet. فن آوری Cool'n'Quiet می توانید
سرعت CPU به طور موثر و به صورت پویا پایین تر و مصرف برق

لینک به دیدگاه

خوب دوست من.من کارهای تری دی مکس ورندرهم انجام میدم اونوقت واسه من مشگل ساز نمیشه که دیفالتش کنم

لینک به دیدگاه

توی power option گزینه ی بالانس رو انتخاب کن

بایوس رو هم  دیفالت کنین ببینین تا چه حد توی دما تاثیر داره

مشکل دما بهتر میشه یا نه ؟

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

تقریبا از اول تاپیک تمام پست هارو خوندم

اول اینکه خیلی ناراحت شدم بخاطر این مساله و دوم اینکه ای کاش همون کولر ماچو که پیشنهاد شده بود خریداری کرده بودید یا یه واتر کولر چون نوشتید که کارای رندر انجام میدید

در مورد فن ها هم که فن های زیاد جالبی نیستند فنای گرین این مساله مشکل جای پیچ هم اینجوری حل میشه که بیرون کیس با فشار سعی کنید جای پیش باز کنید یکم برید جلو برگردید عقب تا جاش باز بشه بعد نصب کنید داخل کیس

یه نرم افزار داره مادربردتون به اسم command center اونجا میتونید سرعت فن ها و اینکه تو چه دمایی با چه سرعتی بچرخن مشخص کنید تا یکم صداشونو کم کنید ولی واقعا اگر میخوایید فن مناسب تهیه کنید فن کوگار خود گرین تو ایران توریع میکنه خیلی خوبه الان یه مدل سفید رنگش هست مثل همین که شما خریدید فقط برای کوگار هست،یه مدل دیگه هم داره همین کوگار که فوق العاده هست به اسم Vortex که نمیدونم تو بازار پیدا میشه یا نه!! بعد اینا هم فن های سری معمولی noctua nf-f12 هست که کرم-قهوه ای رنگه و تقریبا بی صداست تو بازار 80 تومنه حدودا

جدای از همه این صحبت ها میشه بفرمایید مدل کیستون چی هست؟؟؟کیس خیلی مهم هست برای کار شما

خود فروشگاه لیون کامپیوتر هم فکر میکنم کمکتون میکنه اگر برید بهشون بگید

لینک برنامه command center از سایت خود ام اس ای

لینک فن کوگار CFD سفید رنگ

لینک فن ترمال رایت TY140 اینم فن بدی نیست کم صدا و بازدهی خوبی داره فقط باید چک کنید که رو کیس سوار بشه

لینک فن کوگار ورتکس Vortex که نوشتم نمیدونم تو بازار پیدا میکنید یا نه چون کم وارد میشه

لینک فن ناکتوا NF-F12 نوکتوا رو لیون نداره باید تو بازار بگردید پیدا کنید

لینک واتر کولر دیپ کول میل استورم 240 این مدل بد نیست ولی اگر کاپیتان پیدا کنید بهتره هر دو مدل هم نیاز دارن فنهاشون عوض بشه چون سر و صداشون زیاده قبلشم باید مطمئن بشید داخل کیس نصب میشه

ویرایش شده توسط VTG
لینک به دیدگاه

دوست عزیز واقعا ازتون ممنونم.راستش دیگه نمیخوام فن واینجورچیزا بخرم.ایشا... یکسال دیگه که میخوام عوضش کنم میخرم.البته نه مثل این بخاری برقی8370 ای ام دی .نمیدونم اتفاقا فن نصب نمیکنم سیستمم دمای کمتری داره.مدل کیسم هم green x1اینم لینکش.درضما ریستور دیفالتش هم کردم تغییری نکرد.الان دارم تری دی رندر میگرم70بالانمیره.بنظرتون70بالاترنره موردقبوله دمای سی پی یو اونم زیربار100درصد؟

http://kimiaonline.com/UI/ProductSpecification.aspx?PID=6631&t=Images#TAB

لینک به دیدگاه

دوست عزیز واقعا ازتون ممنونم.راستش دیگه نمیخوام فن واینجورچیزا بخرم.ایشا... یکسال دیگه که میخوام عوضش کنم میخرم.البته نه مثل این بخاری برقی8370 ای ام دی .نمیدونم اتفاقا فن نصب نمیکنم سیستمم دمای کمتری داره.مدل کیسم هم green x1اینم لینکش.درضمت ریستور دیفالتش هم کردم تغییری نکرد.الان دارم تری دی رندر میگرم70بالانمیره.بنظرتون70بالترنره موردقبوله دمای سی پی یو اونم زیربار100درصد؟

http://kimiaonline.com/UI/ProductSpecification.aspx?PID=6631&t=Images#TAB

درود

با خنک کننده ای که داری زیر بار دمای 70 پذیرفتنی ه.

با برنامه ی open hardware monitor دما و فرکانس و ولتاژ هسته ها رو ببین. آیا همه ی هسته ها در گیر هستند و فرکانس و دمای نزدیک به هم دارند؟ بردهای 970 برخی وقتها حتی در حالت تنظیمات پیشفرض ولتاژ نادرست می دن و اگر دمای کلی بالا هست می تونه از اون باشه. با این وجود اگر دمای بیکاری حدود 50 و دمای لود میانگین 65 باشه مشکلی نیست. پیشنهاد می کنم اگر زمانهای رندر طولانی هست بردت رو با بردی با چیپ 990fxa عوض کنی.

به علاوه بهتره شخص واردی رایانه ت رو حضوری بررسه. اگر تهران هستی چند تا از دوستان انجمن اگر وقت داشته باشن تخصص لازم برای این کار رو دارند.

اگر هم نشد جایی رو نی تونم بهت معرفی کنم که با هزینه ی معقولی برات عیب یابی و بهینه سازی کنن.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

سلام عزیز

تقریبا از اول تاپیک تمام پست هارو خوندم

اول اینکه خیلی ناراحت شدم بخاطر این مساله و دوم اینکه ای کاش همون کولر ماچو که پیشنهاد شده بود خریداری کرده بودید یا یه واتر کولر چون نوشتید که کارای رندر انجام میدید

در مورد فن ها هم که فن های زیاد جالبی نیستند فنای گرین این مساله مشکل جای پیچ هم اینجوری حل میشه که بیرون کیس با فشار سعی کنید جای پیش باز کنید یکم برید جلو برگردید عقب تا جاش باز بشه بعد نصب کنید داخل کیس

یه نرم افزار داره مادربردتون به اسم command center اونجا میتونید سرعت فن ها و اینکه تو چه دمایی با چه سرعتی بچرخن مشخص کنید تا یکم صداشونو کم کنید ولی واقعا اگر میخوایید فن مناسب تهیه کنید فن کوگار خود گرین تو ایران توریع میکنه خیلی خوبه الان یه مدل سفید رنگش هست مثل همین که شما خریدید فقط برای کوگار هست،یه مدل دیگه هم داره همین کوگار که فوق العاده هست به اسم Vortex که نمیدونم تو بازار پیدا میشه یا نه!! بعد اینا هم فن های سری معمولی noctua nf-f12 هست که کرم-قهوه ای رنگه و تقریبا بی صداست تو بازار 80 تومنه حدودا

جدای از همه این صحبت ها میشه بفرمایید مدل کیستون چی هست؟؟؟کیس خیلی مهم هست برای کار شما

خود فروشگاه لیون کامپیوتر هم فکر میکنم کمکتون میکنه اگر برید بهشون بگید

لینک برنامه command center از سایت خود ام اس ای

لینک فن کوگار CFD سفید رنگ

لینک فن ترمال رایت TY140 اینم فن بدی نیست کم صدا و بازدهی خوبی داره فقط باید چک کنید که رو کیس سوار بشه

لینک فن کوگار ورتکس Vortex که نوشتم نمیدونم تو بازار پیدا میکنید یا نه چون کم وارد میشه

لینک فن ناکتوا NF-F12 نوکتوا رو لیون نداره باید تو بازار بگردید پیدا کنید

لینک واتر کولر دیپ کول میل استورم 240 این مدل بد نیست ولی اگر کاپیتان پیدا کنید بهتره هر دو مدل هم نیاز دارن فنهاشون عوض بشه چون سر و صداشون زیاده قبلشم باید مطمئن بشید داخل کیس نصب میشه

سلام.این نرم افزاری هستش که گفتید.میتونیدراهنماییم کنید

post-22070-0-94545900-1449060225_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

درود

با خنک کننده ای که داری زیر بار دمای 70 پذیرفتنی ه.

با برنامه ی open hardware monitor دما و فرکانس و ولتاژ هسته ها رو ببین. آیا همه ی هسته ها در گیر هستند و فرکانس و دمای نزدیک به هم دارند؟ بردهای 970 برخی وقتها حتی در حالت تنظیمات پیشفرض ولتاژ نادرست می دن و اگر دمای کلی بالا هست می تونه از اون باشه. با این وجود اگر دمای بیکاری حدود 50 و دمای لود میانگین 65 باشه مشکلی نیست. پیشنهاد می کنم اگر زمانهای رندر طولانی هست بردت رو با بردی با چیپ 990fxa عوض کنی.

به علاوه بهتره شخص واردی رایانه ت رو حضوری بررسه. اگر تهران هستی چند تا از دوستان انجمن اگر وقت داشته باشن تخصص لازم برای این کار رو دارند.

اگر هم نشد جایی رو نی تونم بهت معرفی کنم که با هزینه ی معقولی برات عیب یابی و بهینه سازی کنن.

اینم ازیه تست بانرم افزاری که گفتید

post-22070-0-24840400-1449066107_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

سیستم شما بدون هیچ مشکلی داره کارشو انجام میده از 21 درجه در حالت بیکاری شروع میشه تا 74 درجه که معقوله

با این حال حساسیت شما بی مورده

الان i3 4170 من با کولر استوک 34 درجه و موقع کار با فتوشاپ تا 65-70 هم میرسه و بعدش بر میگرده به حالت اولش

لینک به دیدگاه

اینها کافی نیستند.

از لینک زیر دانلود کن:http://openhardwaremonitor.org

لینک به دیدگاه

اینها کافی نیستند.

از لینک زیر دانلود کن:http://openhardwaremonitor.org

درود سعید خان

جسارتا HWinfo کاملتره

http://www.hwinfo.com/download.php

لینک به دیدگاه

درود سعید خان

جسارتا HWinfo کاملتره

درود صمدخان

درسته.

Ohm

برای این مورد اطلاعات کافی می ده.

همان طور که آقا صمد گفت مشکل خاصی نیست. به نظرم دستت رو بگذار جلوی فن پشت کیس و اگر گرمای غیر طبیعی نداره بیش از این حساس نشو.

البته می شه چند تا بهینه سازی انجام داد. با بوردهای msi اونقدر کار نکرده ام، احتمالا می تونی پروفایلی بسازی که توی لود دور فن پردازنده رو کمی بالاتر ببره.

اگر خمیر خوبی برای پردازنده به کار نبردی خمیر رو عوض کن.

به علاوه ورودی هوای کیس ضعیف هست و اگر فن خوبی جلوی کیس بیافزایی تهویه ی بهتری خواهی داشت.

ویرایش شده توسط سعید بهمنیان
لینک به دیدگاه

دوست عزیز

من چندین سال بود که amd داشتم فنون 955 بلک و با یه کولر بوفالو 3-4 ساعت تو برنامه کورل ویدئو استودیو فول میزاشتم فیلم تبدیل کنه

شما اگه cool & quite و فعال کنی به هیچ چیزی کاری نداشته باش خودش بلده چی کار کنه الکی هم حساس بشی هم سیستمت اذیت میشه هم خودت

اگر هم خدای ناکرده مشکلی خورد هر 2 تا قطعه گارانتی داره پس نگران نباش

اگه بخوای حساس بشی مثل من کلی فن برات یادگاری می مونه

لینک به دیدگاه

درود صمدخان

درسته.

Ohm

برای این مورد اطلاعات کافی می ده.

همان طور که آقا صمد گفت مشکل خاصی نیست. به نظرم دستت رو بگذار جلوی فن پشت کیس و اگر گرمای غیر طبیعی نداره بیش از این حساس نشو.

البته می شه چند تا بهینه سازی انجام داد. با بوردهای msi اونقدر کار نکرده ام، احتمالا می تونی پروفایلی بسازی که توی لود دور فن پردازنده رو کمی بالاتر ببره.

اگر خمیر خوبی برای پردازنده به کار نبردی خمیر رو عوض کن.

به علاوه ورودی هوای کیس ضعیف هست و اگر فن خوبی جلوی کیس بیافزایی تهویه ی بهتری خواهی داشت.

post-22070-0-14545700-1449067713_thumb.jpg

post-22070-0-01147900-1449067729_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

الان روی تنظیمات اتومات هست اسمارت مود یعنی خودش به صورت هوشمند تنظیم شده

اگر شما منوال MAnual مود انتخاب کنید میتونید با بازی کردن با اون مهره های روی نمودار تعیین کنید رو چه دمایی از چند درصد سرعت فن استفاده بشه من حقیقتا خودم ایسوس دارم و برای گیگارو هم باهاش کار کردم ولی برای ام اس ای نمیدونم چه جوری هست دقیق، امروز که تاپیک خوندم گفتم برم پیدا کنم نرم افزارش چیه که بگم شاید یه کمکی کرده باشم

لینک به دیدگاه

الان روی تنظیمات اتومات هست اسمارت مود یعنی خودش به صورت هوشمند تنظیم شده

اگر شما منوال MAnual مود انتخاب کنید میتونید با بازی کردن با اون مهره های روی نمودار تعیین کنید رو چه دمایی از چند درصد سرعت فن استفاده بشه من حقیقتا خودم ایسوس دارم و برای گیگارو هم باهاش کار کردم ولی برای ام اس ای نمیدونم چه جوری هست دقیق، امروز که تاپیک خوندم گفتم برم پیدا کنم نرم افزارش چیه که بگم شاید یه کمکی کرده باشم

ممنون دوست من این نظرلطفتونه.ازهمه ممنونم که اینقدرکمکم میکنن..لی من کم کم دارم به این نتیجه میرسم ممکنه ازمادربورد باشه.چون یه کولرخوب با4تافن بستم

لینک به دیدگاه

بهتره با تنظیمات اسمارت یه مدتی کار بکنین ببینین باز خوردش چیه الان تو فول لود 8 هسته دما روی 70 منطقیه ولی باز میشه فرکانس و پایین تر بیاری تا دما کمتر بشه که پیشنهاد نمیشه دست کاری کنین

لینک به دیدگاه

به نظر من مشکل خاصی نیست و جز چند تا پیشنهادی که دادم چیزی به ذهنم نمی رسه.

لینک به دیدگاه

بهتره با تنظیمات اسمارت یه مدتی کار بکنین ببینین باز خوردش چیه الان تو فول لود 8 هسته دما روی 70 منطقیه ولی باز میشه فرکانس و پایین تر بیاری تا دما کمتر بشه که پیشنهاد نمیشه دست کاری کنین

ممنون صمدجان.اقاسعیدازشمام ممنونم.ولی توی بالای70 که میرم موقع رندریاهرچیزی که انجام میدم ودماتا70به بالابره اگه از نرم افزاردیگه استفاده کنم سیستمم کندمیشه

لینک به دیدگاه

ممنون صمدجان.اقاسعیدازشمام ممنونم.ولی توی بالای70 که میرم موقع رندریاهرچیزی که انجام میدم ودماتا70به بالابره اگه از نرم افزاردیگه استفاده کنم سیستمم کندمیشه

خواهش می کنم. اگر پروژه ای که رندر می کنی همه ی هسته ها رو به این شکل درگیر می کنه فکر نمی کنم کند شدن رایانه غیر طبیعی باشه. بستگی به پروژه هم داره. از تریدی ماکس سررشته ندارم، اما برخی از پروژههایی که دوستان بهم داده اند تا براشون خروجی بگیرم رایانه رو چنان درگیر می کنه که به سختی می شه کار دیگری باهاش انجام داد. پردازنده ام هم 4790k هست.

همان طور که گفتم اگر حجم کار روزمره ت به همین شکل هست ارزش داره برد بهتری بگیری و چند تا بهینه سازی دیگر هم انجام بدی.اگر گهگاهی هست نیازی به تعویض مادربورد نیست.

لینک به دیدگاه

بالاخره یه فن ازفنهایی که گرفته بودم گذاشتم روکولرو2فنه شده ودمادرحال رندروبارصددرصد64درجه شدراستی یه سئوال بانرم افزارهادرجه64 نشون میده ولی بانرم افزارmsiدرجشو 53 نشون میده کدوم دقیقتره؟

post-22070-0-21265400-1449145063_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

بالاخره یه فن ازفنهایی که گرفته بودم گذاشتم روکولرو2فنه شده ودمادرحال رندروبارصددرصد64درجه شدراستی یه سئوال بانرم افزارهادرجه64 نشون میده ولی بانرم افزارmsiدرجشو 53 نشون میده کدوم دقیقتره؟

نرم افزار .speccy اطلاعات کلی می ده و برای اطلاعات جزئی و دقیق باید از برنامه های دیگه استفاده کنی. این اختلاف به شیوه های مختلف ارزیابی دما مربوط می شه. یکی دمای روی بلاک و دیگری دمای درونی پردازنده هست. بهتره از ohm استفاده کنی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...